Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#1
Inne komiksy / Alan Moore- opinie i informacj...
Ostatnia wiadomość przez Crowridd - 08 Maj 2024, 23:47:03
Czytał ktoś pierwszego Potwora od Weina? W końcu będziemy mieć to po polsku - cieszę się po tym, co przeżyłem podczas czytania Moora po angielsku.

Ten najsłynniejszy Swamp z lat 80' to był majstersztyk. Bissette, Totleben, Veitch, Alcala, Wood  - czapki z głów - byłem zaskoczony, że komiks z lat 80' pod względem wizualnym tak bardzo wpadnie w mój gust.
#2
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez Crowridd - 08 Maj 2024, 22:45:52
Tylko że jeżeli Long dzieje się po "Potworach", w których jest wspomniany Two-Face, a w "Mnichu" widzimy zdrowego Harvey'a, to to się nie trzyma kupy ;D
Zaintrygowałeś mnie. ;D Może w Świcie kolejność jest nie zachowana. No idea. Niech ktoś przeczyta to wydanie raz jeszcze i da znać tutaj przy swojej recenzji.
#3
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez MJ - 08 Maj 2024, 20:56:05
Z tego co pamiętam, to w jednej historii jest wspomniany Two Face, dosłownie w jednym zdaniu, a w drugiej jest Dent, więc wychodziłoby na to że Long Halloween dzieje się pomiędzy tymi historiami.
Strony konkretnie nie przytoczę, ale jestem pewien na 99% bo specjalnie zwracałem na to uwagę bo próbowałem czytać chronologicznie.
#4
O stronie i forum / Uwagi na temat strony i forum
Ostatnia wiadomość przez Crowridd - 08 Maj 2024, 18:49:13
Może chodzi o ilość wejść na forum in total danego dnia, a nie o unikalnych użytkowników.
#5
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez Crowridd - 08 Maj 2024, 18:45:37
Świt dzieje się przed Halloween, bo w drugiej historii (z Mnichem) Dent rozmawia z Batmanem, a w Halloween już się znają.

Two-Face'a też nie kojarzę ze Świtu.
#6
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez Juby - 08 Maj 2024, 15:29:47
Nawet najlepsze sposoby nie wystarczą - zbyt wiele "ziem", światów alternatywnych, restartów, niekanonicznych historii i, co by nie było, braków w polskich wydaniach. Ale pewnie, mogę pomóc gdy będę układał dla siebie taką listę.

Masz może numer strony Świtu Mrocznego Księżyca, na której wspominany jest Two-Face? Czytałem ten album co najmniej dwa razy i nie kojarzę, od zawsze również traktowałem te historie jako toczące się przed Halloween.
#7
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez MJ - 08 Maj 2024, 12:23:11
Batman/Catwoman już czeka na mnie w empiku, całkiem podobało mi się jak ich relacja została poprowadzona na łamach DC Odrodzenie, więc spodziewam się dobrej lektury.

Juby jak będziesz czytał całą kolekcję chronologicznie to daj znać, może założymy jakiś wątek albo nawet dział na stronie gdzie będzie można znaleźć najlepsze sposoby na czytanie chronologiczne fabularnie.
Jak teraz czytałem w całości różne runy, korzystałem z kilku takich list, ale żadna nie była idealna jeśli chodzi o kolejność, np niektórzy pisali że Świt Mrocznego Księżyca dzieje się przed Long Halloween, co jest niemożliwe bo jest w nim wspomniana postać Two Face'a, który nie ma prawa pojawić się wcześniej.
#8
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 08 Maj 2024, 12:13:45
Coś tam pewnie się uśmiechał, ale szczerze nie bardzo pamiętam... Ale wiem jedno MoS to było wielkie coś na wielkim ekranie :D Tak wielkie, że na bolączki można spokojnie przymknąć oko. Ok, teraz idzie nowe i na tym trza się skoncentrować.

PS: Es się ubiera, a Goku z Vegeta się bawią w wielkie łubudubu 😄
#9
O stronie i forum / Uwagi na temat strony i forum
Ostatnia wiadomość przez MJ - 08 Maj 2024, 12:12:12
Może dzieją się jakieś tajne rzeczy o których nie wiesz Juby.
Pamiętaj sowy nie są tym czym się wydają.
#10
O stronie i forum / Uwagi na temat strony i forum
Ostatnia wiadomość przez Juby - 08 Maj 2024, 12:02:41
Dwa szybkie strzały:

1) Mamy dwóch kolejnych userów, którzy po zarejestrowaniu się nie wypowiedzieli się na forum ani razu przez ponad 60 dni (szkoda). Oboje do usunięcia (i zaraz dojdzie kolejna dwójka):
roseliee
Jason todd

2) W statystykach forum w rubryczce Najwięcej online od 2018 roku dzieją się przedziwne rzeczy, ale dzisiaj zauważyłem, że strona twierdzi, że w ubiegłym miesiącu najwięcej użytkowników forum online jednego dnia to 828... choć na forum od początku jego istnienia zarejestrowanych jest 702! ;D O co tu chodzi? Od lat nie widziałem tutaj więcej niż 6-7 zalogowanych userów na raz.