Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman i Punisher

Zaczęty przez Drawski, 24 Luty 2011, 17:04:15

Roy_v_beck

Abstrachując od tematu, to Romita Jr beznadziejnie rysuje, bazgroli wręcz. Niby tam w WWH trochę się postarał, ale... do najlepszych w branży sporo mu brakuje.

RafBat

 Ale ma chociaż własny charakterystyczny styl. Zgoda, do typowych "superbohaterskich" historii często nie pasuje, bo je "kaleczy" (X-meny mu szczególnie nie wychodziły, nie wiem dlaczego się za nich brał), ale do Punishera, Daredevila czy nawet Batmana... czemu nie?

Roy_v_beck

Nie wiem, czy ten komiks na pewno nazywa się "Punisher: The List" w każdym razie chodzi mi o ten album, gdzie Daken zabija Punishera - tam Romita Jr udowadnia, że w żadnym razie nie powinien rysować Franka Castle.

Drawski

Zgadzam si?, John Romita Junior jest fenomenalnym rysownikiem. ?wietnie odda? kszta?ty Batmana, silnego, przypakowanego, naprawd? robi? wra?enie. Poza tym Romita Jr. wywodzi si? z rodziny rysowników, jego ojciec rysowa? najznamienitszych bohaterów Marvela, a jego Spider-Man jest uznany za buduj?cego kanony, który jest bardziej kultowy ni? twór Steve'a Ditko. Moim osobistym marzeniem jest ?eby Romita Jr. zacz?? rysowa? któr?? bar-serie, jednak teraz albo jest bezrobotny albo ma podpisan? umow? z Marvelem.


Roy_v_beck

Boże chroń przed tym i trzymaj Romitę Jr. jak najdalej od tytułów o Batmanie.

Johnny Napalm

Ja bym z miłą chęcią zobaczył Batmana w wydaniu JR Jr, którego styl być może jest nieco kontrowersyjny, ale tylko dlatego, że ten gościu ma własną wizję świata w komiksie i nie jest jednym z 1000 amerykańskich rysowników/naśladowców stylu Jima Lee. Jego prace bardzo dobrze sprawdzały sie w przypadku Daredevila, więc czemu z Gackiem miałby nie podołać? Ok, niech nie ilustruje typowej młócki ale może coś poważniejszego... wtedy raczej nikt się nie powinien zawieść.
PS: Drawski, Punisher ma na rękach kre Batmana? Aż tyle mu jej upuścił?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Messmero

A ja  z miłą chęcią zobaczył bym szkic Batmana autorstwa Todd McFarlane.
Uwielbiam tego rysownika i jego karykaturalny charakter kreski.
Jeżeli chodzi JR jr,no cóż do jego stylu idzie się przyzwyczaić,seria Spider-Mana wydana u nas
a także "Wolverine:Wróg Publiczny".
Oczywiście nie każdemu ten styl JR jr odpowiada.

Johnny Napalm

Ja z kolei gościa nie znoszę. Typ rysuje kartofle ludziom zamiast głów. Ten cały karykaturalny charakter jego kreski jest moim zdaniem tylko zasłoną dymną, która ma tuszować oczywisty fakt, że Todd jest przereklamowany. Jest po prostu słabym rysownikiem. Jego komiksy o Batmanie z lat 80-tych dobitnie to udowodniły. Słabo zna proporcje ciała ludzkiego - to widać szczególnie na twarzach postaci. Jak bohater jest ubrany od stóp do głów to jeszcze to dobrze wygląda, ale niech tylko zdejmie maskę...

Ostatnio czytałem przygody Batmana razem ze Spawnem autorstwa Todda. Powiem tylko tyle - sposób w który on przedstawia Batmana nie poprawił się na przestrzeni lat... jest jeszcze gorzej. Batman ma arcykrótkie uszy, za to szerokie jak cholera i bez przerwy ma na twarzy głupawy uśmieszek - znak rozpoznawczy Todda. Według niego ludzie mają chyba ponad sto zębów.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Messmero

No i w tych rysunkach jest ca?a magia karykaturalnej kreski Todd'a,jego charakterystyczne rysunki s? nie do podrobienia,tylko on potrafi tak znakomicie przedstawi? obraz posta?i w taki nierównomierny sposób.

Johnny Napalm

Ja pozostanę przy swoim, nie trawie gościa i tyle. I chyba nie jest rzeczywiście kimś kogo nie da się zastąpić, w sumie jak ktoś inny rysuje Spawna w zastępstwie za Todda to trudno odgadnąć, że to jednak nie on. Może odgórnie tak zarządził -możesz rysować Spawna ale tylko pod warunkiem, że będziesz robił to tak samo jak ja...
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Messmero

Jaki? czas temu mia?em przyjemno?? zag??bi? si? w lektur? o "Sciano?azie" który by? wspó?tworzony przez
Todd'a McFarlane i jakiego? tam drugiego twórc?,i jednak t? ró?nic? w szkicu da?o si? zauwa?y? na pierwszy rzut oka.
Twórca(Nie pami?tam imienia i nazwiska,   :)  a nie chce mi si? przeszukiwa? mojej kolekcji,chyba
seria TM-SEmic'owska - Spider-Man,pocz?tek lat 90,chyba 91)mniejsza o to,tak jak kolega powy?ej wspomnia? o zast?pstwie,Todd mia? swojego zast?pc? w rysowaniu w tej serii,mimo ?e seria by? tworzona je?eli chodzi o rysunki z jednego schematu "McFarlane'wskiego",jednak da?o si? zauwa?y? t? ró?nic? w szkicu postaci.
W pierwszym przypadku rysunek jako karykaturalna doskona?o??,talent przelany na kartk? przez twórc?,w drugim przypadku próba nawi?zania do charakterystycznej kreski - bez wi?kszych sukcesów.
Nie jest to takie oczywiste czy faktycznie da si? taki idealnie nawi?za? stylem rysowania do danego twórcy,jeszcze z tak charakterystyczn? kresk?.
Ale rozumiem dobrze ?e ka?dy ma swojego ulubionego autora,jedni mog? go lubi? za jego twórczo?? a inni nienawidzi?.
Tyle chyba na ten temat.

blackout

Romita Jr narysował pare razy jeszcze nietoperza.

Pierwszy to:


Drugi to:

Do tego jeszcze 1 czy 2 skecze na szybkiego (ale tego podawać nie będę) no i 2 alternatywne (????) okładki pod batman/punisher które zostały użyte do magazynów komiksowych. Oto i one:


ta ostatnia jest rozkładana, wewnątrz w oddali jest Jigsaw i Joker oraz Azbat jak dobrze pamiętam.