Aktorzy w Sequelu TDK-Czyli kto nowy i w jakiej roli powinien dojsc do obsady?

Zaczęty przez DCman, 31 Lipiec 2009, 18:43:41

LelekPL

Nie żebym był za Henrym Rollinsem bo w ogóle nie jestem (pamiętam go tylko z Johhnego Mnemonica, Heat i Bad Boys II - nigdzie nie rzuca na kolana), ale po części ty też masz jedno torowe myślenie, z tym, że Bane musi być wielkim mięśniakiem. Wiem, że to oburzyłoby fanów, ale ja osobiście nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby Bane był "ludzkiej" postury, a po prostu biegły w sztukach walki i bystry taktycznie. Albo to, albo bycie typowym mięsniakiem na zlecenie mafii, no może nie typowym, a takim, który fizycznie nie zostaje powalany jednym ciosem broniąc szefa, tylko przegania nietoperza ;) eśli spróbujemy łączyć te dwie możliwości popadniemy w banał mięśniaka-geniusza, który w świecie Nolana nie ma racji bytu

Kadaver

Dlaczego nie ma racji bytu?Znam kilku ludzi,którzy są jednocześnie wielcy i inteligentni.

LelekPL

no mi się wszyscy kojarzą z Pudzianem i taki też jest ogólny wizerunek mięśniaków w społeczeństwie, nazwij to uprzedzeniem, czy jak tam chcesz; ale też kumpluje się z paroma "kafarami", jednak bynajmniej nie za ich inteligencje. Dlatego taka postać wymagała by dłuuuuuugiego wstępu i wyjaśnienia, czemu jest geniuszem i jednocześnie ma ciało greckiego Boga. Pamiętaj, że trzeba było całego filmu na przekonanie nas o możliwości istnienia miliardera-atlety, przebierającego się za nietoperza. Ilu filmów by potrzeba był, żeby wytłumaczyć inteligentnego kolosa z rurkami ze sterydami przyczepionymi do ciała? Wystarczy spojrzeć na Freeze'a w BiR... nawet w tak baśniowym i komediowym świecie najbardziej niedorzeczne wydawało mi się to, że dr Freeze wygląda jak Arnold :)

Leon Kennedy

Cytatale Bane nie mial tattoo

Sprawdzę to jak wrócę do domu, ale mi się wydawało, że miał tatutaż na ramieniu, ale mogę się jednak mylić... A nawet jeśli, to i tak stwierdzam, że taka postać jak Bane powinna mieć tattoo... dodałoby mu to uroku :)

Cytatjakie wy macie jedno torowe myslenie...przeciez mozna znalezc aktora kulturyste z odrobina oleju w glowie i chociażby drobnym talentem scenicznym. Przeciez kazdy przypakowany psychol nie musi grac Bane'a! to ma byc aktorstwo a nie reality show!

W takim przypadku muskulatura jest bardzo ważnym aspektem, ale faktycznie nie wolno zapominać o zdolnościach aktorskich...

CytatWiem, że to oburzyłoby fanów, ale ja osobiście nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby Bane był "ludzkiej" postury, a po prostu biegły w sztukach walki i bystry taktycznie

Czyli kolejny Bane tylko z imienia...

CytatAlbo to, albo bycie typowym mięsniakiem na zlecenie mafii, no może nie typowym, a takim, który fizycznie nie zostaje powalany jednym ciosem broniąc szefa, tylko przegania nietoperza

Wolę Bane'a który jest szefem sam dla siebie, a nie na usługach jakiegoś mafioza.

Cytateśli spróbujemy łączyć te dwie możliwości popadniemy w banał mięśniaka-geniusza, który w świecie Nolana nie ma racji bytu

Płacą mu za to, aby ładnie i realnie wprowdzać przeciwników, zresztą sam obrał taki tor i jeśli udało mu sie to ładnie zrobić ze Strachem, Jokerem czy Ra' S Al Ghulem... To i tutaj dałby radę.


DCman

nie uwazam ze Bane ma byc przypakowanym swirem latajacym po dachach i krzyczacym "Batman Zabije Cie"!!!. W filmach nolana chodzi przede wszystkim o aspekt psychologiczny postaci i o strach. Jestem jak najbardziej za daniem Bane'owi ludzkiej twarzy jednak chucherkiem tez nie moze byc^^ :)
Wanna know why I use a knife?

Kadaver

Ja bym wolał Banea jako milczącego,zamaskowanego zabójcę,kogoś takiego,jak Michael Myers.

Gieferg

CytatWolę Bane'a który jest szefem sam dla siebie, a nie na usługach jakiegoś mafioza.

Otóż to. Bane który jest na czyichś usługach to dla mnie nie jest Bane tylko "bane" i mieliśmy już to w B&R, dziękuję postoję :P

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Altair

Stephane Rousseau,francuski aktor i wg mnie bardzo podobny zamiennik Ledgera ;)


Altair

Co to za problem,w końcu to jest aktor i musiałby się dostosować.

@Kadaver,twoje 4 zdaniowe puenty są bezcenne... :P

LelekPL

podobny, ale na litość boską nie szukajcie aktora byle był podobny do Ledgera... co z tego skoro jak się odezwie to walnie mocnym francuskim. W zwiastunie Imaginarium widać to najlepiej... aktorzy którzy wcale nie przypominają Ledgera wyglądają jak jego kopie, a to tylko po zwiastunie, w filmie efekt będzie jeszcze lepszy. Powód? Porządni aktorzy. Nie mówię, że ten francuzik nie jest dobry, w niczym go nie widziałem, ale chyba lepiej znaleźć amerykanina/brytyjczyka/australijczyka niż na siłę znajdywać sobowtórów Ledgera. To jest jedna z dwóch rzeczy która mnie najbardziej irytuje w tych fanowskich wyborach. Druga to wybieranie aktorów ze swoich ulubionych seriali. Aktor, gra jedną role w tasiemcu i już jest alfą i omegą bo serial ma dobrego pilota i cliffhanger na końcu... widz sie w ciąga i świata poza tymi aktorami nie widzi... np. w ilu to rzeczach nie miał wystąpić Wentworth "drewno" Miller, czy nawet tutaj propozycje dr House'a na Batmana, czy kolesia z dr Who na Ridllera, bo ładnie nosi okulary. Poszerzmy trochę swoje horyzonty. Fakt przyniosło to ciekawy efekt z Levittem do którego jeszcze nie jestem do końca przekonany, ale któremu na dzień dzisiejszy bym był wstanie dać role Jokera najbardziej, jednak gdyby było więcej poważnych propozycji to miałby chociaż jakąś konkurencje.


Gieferg

Joseph Gordon-Levitt chyba najbardziej znany "sobowtór" Ledgera ponoć nieźle się spisał jako Cobra Commander (nie wiem, nie widziałem filmu) i pewnie by dał radę, ale moim zdaniem Jokera w kolejnych filmach tej serii być nie powinno.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Maxie Zeus

Samemu można ocenić, oglądając chociażby fragmenty z Youtuba (mimo, że jakość do dupy).
Cobra Commander = krzyżówka Jasona X z Lordem Vaderem i Shredderem