Aktualności:

"Batman Detective Comics – Gothamski Nokturn: Uwertura. Tom 1" w sprzedaży od 17 lipca.

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Pokaż wątki - Po_prostu_smyk

#1
DC potwierdziło, że w październiku wystartuje inicjatywa "DC All-In". Jednocześnie prowadzone będą dwie linie (główna DC Universe i poboczna Absolute), które opowiedzą "kolosalną" historię rozpisaną na dwa lata. W ramach tej inicjatywy:

- W nowej linii wystartuje "Absolute Batman" (Scott Snyder i Nick Dragotta), gdzie Batman zostanie pozbawiony pieniędzy, rezydencji i lokaja.
- Tom Taylor i Mikel Janin przejmą serię "Detective Comics". Skupią się na nowych faktach z narodzin Batmana.
- Tourn Gronbekk i Fabian Mascolo przejmą serię "Catwoman". Selina wróci do Syndykatu, żeby rozwikłać próbę zamachu na nią.
- Dan Watters i Dexter Soy przejmą serię "Nightwing". W Bludhaven rozgorzeje wojna gangów.
- Philip Kennedy Johnson i Javier Fernandez przejmą serię ,,Batman & Robin". Damian będzie szukał swojego "ja", a w Gotham pojawi się przestępca odtwarzający stare zbrodnie.
Mark Waid i Chris Samnee stworzą 12-częściową serię ,,Batman and Robin: Year One", przedstawiającą pierwszy rok współpracy Batmana z Robinem (Dick Grayson). Duo zmierzy się z Generałem, nowym szefem mafii, który w jakiś sposób będzie powiązany z Dentem. 

Więcej informacji o inicjatywie:
https://uniwersumdccomics.com.pl/2024/07/17/dc-all-in-czyli-kolosalna-inicjatywa-dc/
https://uniwersumdccomics.com.pl/2024/07/18/dc-all-in-nowe-zespoly-kreatywne-serii/
#2
Bat-Filmy / Batman Beyond
21 Luty 2024, 10:25:57
Szkice koncepcyjne z animowanego filmu "Batman Beyond"! Patrick Harpin i Yuhki Demers opracowali wstępny projekt, który przedstawili kierownictwu Warner Bros pięć miesięcy temu. Warner Bros nie zatwierdził projektu, ale rozmowy nadal trwają. Istnieje możliwość, że animacja zostanie zrealizowana w przyszłości, zwłaszcza że prace przedstawione przez Demersa (udostępnił je na portalu X) spotkały się z dużym entuzjazmem po stronie szefostwa i widzów.

#3
Bat-Filmy / Merry Little Batman (2023)
11 Grudzień 2023, 22:30:34
Oglądaliście już "Merry Little Batman"? Animacja dostępna jest od 8 grudnia na Amazon Prime Video w dwóch wersjach językowych: polskie napisy i polski dubbing (nie licząc zagranicznych wersji).


Urocza, pełna akcji, rozśmieszająca i wzruszająca animacja dla całej rodziny przypominająca połączenie ,,Kevin sam w domu" z ,,Grinch". Podobał mi się rodzinny charakter animacji, odwzorowanie klimatu świąt Bożego Narodzenia, nawet sztampowe podejście do złoli sprawdzało się w animacji, ponieważ upodobniono je do wspominanego Grincha i kreatywnie podeszli twórcy do scen akcji np. podkreślenie różnic między Damianem, a Batmanem. Tylko nie leżało mi kilkukrotne używanie tych samym żartów (które nie śmieszyły mnie) czy wizualizacja złoczyńców, ponieważ wyglądali oni brzydko na tle reszty.

Podrzucam linki do swoich materiałów, gdzie podzieliłem się wrażeniami powołując na przykłady:


Spoiler
[Zamknij]
#4
Ogólnie o Batmanie / Figurki DC w Kinder Joy
05 Sierpień 2023, 23:00:31
Niedawno można było zdobyć mini figurki Harry'ego Pottera z Kinder Joy, a teraz są figurki DC! Bat fani mają co wypatrywać, ponieważ wśród figurek są: Batman, Batgirl, Joker i Harley Quinn w dwóch wersjach (klasyczna i Birds of Prey?).Kupiłem dziś 5 jaj. Tylko jeden dubel z Black Adamem.
#5
Uniwersum Batmana / Dawn of DC
28 Maj 2023, 13:57:15
Nie zauważyłem wątku poświęconego bieżącej linii wydawczej. Przyda się, ponieważ cały czas coś się dzieje w świecie Batmana np.

Ogłoszono jesienią start wydarzenia "The Gotham War" czyli potyczki pomiędzy Batmanem, a Catwoman stojącą na czele gangsterskiego półświatka w Gotham. Pomysł nie grzeje mnie, aczkolwiek wolę w tę stronę przygody Nietoperza niż niepokonane androidy, kosmiczne spadki czy multiwersowe zajścia (Zdarsky patrzę na Ciebie)
https://www.batcave.com.pl/2023/05/jesienia-nadejdzie-wojna-pomiedzy-nietoperzem-i-kotka/
#6
Inne filmy i seriale / Creatures Commandos
13 Kwiecień 2023, 14:00:27
James Gunn opublikował pełną obsadę animowanego serialu "Creatures Commandos". Pamiętajcie, że aktorzy użyczający głosu powtórzą swoje role w aktorskich adaptacjach. A zatem:

- Frank Grillo zagra Rick Flaga Sr.
- David Harbour zagra Frankensteina;
- Indira Varma zagra Bride;
- Alan Tudyk zagra Dr Phosphorousa;
- Maria Bakalova zagra księżniczkę Ilana ROstovica
- Sean Gunn zagra Veasela (powtórka roli z "Legion Samobójców") oraz GI Robot
- Zoe Chao zagra Nine Mazursky
- Steve Agee zagra John Economocs

#7
Inne filmy i seriale / Blue Beetle (2023)
03 Kwiecień 2023, 16:55:04
Do sieci trafił pierwszy zwiastun "Blue Beetle". Premiera zaplanowana jest na sierpień tego roku.

#8
Śledzicie przygody Nietoperzej rodzinki, która ukazuje się cyfrowo, za darmo na Webtoonie?

W tym tygodniu ukazał się #78. Ciekawy zeszyt, ponieważ można opisać go jako minicrossover z serią "Red Hood: Outlaws" (również z Webtoona). Jason z Artemis i Bizarro wybrali się do rezydencji Wayne po sprzęt. Pieciominutowy wypad przedłużył się wraz ze spotkaniem pozostałych osób. Prosta historia, która wyciąga piękno tej serii jakim są relacje nie mające miejsca w kanonicznych seriach.

Link do serii: https://www.webtoons.com/en/slice-of-life/batman-wayne-family-adventures/list?title_no=3180