Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Under The Red Hood

Zaczęty przez The Man Who Laughs, 18 Grudzień 2009, 15:09:29

Mel

#150
Trzeba też się pogodzić, że już nie będzie Hamilla, a DiMaggio wydaje się być jego dobrym następcą. Może jednak ta nierówność sprzyja samemu voice aktorowi, który dopiero zaczynał jako Joker, a jego doświadczenie w wcześniejszych produkcjach jest dowodem na to, że facet może się podjąć każdego wyzwania. Hamill też na samym początku przesadzał z tym typowo "cartoonowym" głosem i dopiero w "Mask of the Phantasm" oraz drugim sezonie TAS ustabilizował tembr (coś tam nawet kiedyś wspominał, że podkładanie głosu Jokerowi na dłuższą metę jest cholernie męczące i nieprzyjemne). W ogóle ten nowy głos nawet pasuje do designu postaci. Sam Joker wyglądał na o wiele starszego, więc taki niski i ochrypły ton, to nieco podkoloryzował.

Btw, może i przyczepię się magii perspektywy, ale jakby Joker wyglądał cały czas, jak na tym screenie (fryzura ftw)...:
Spoiler
[Zamknij]
...to bym nawet chciała go jako regularny design postaci w kolejnych produkcjach WB.


Anarky

Ha wiedziałem że będziesz kontynuować temat Jokera!

DiMaggio ma bagaż doświadczeń niezły, Futurama, Star Wars: Clone Wars i udział przy grach video. Czy głos Jokera w jego wykonaniu się polepszy, hmm nie wiem zobaczymy co pokaże dalej przy następnej animowanej produkcji. Hamill wkładał wiele pracy i wysiłku w głos Jokera, DiMaggio tego jeszcze nie robi. Na razie jego śmiech jest cichszy, stabilniejszy i nie tak ekspresyjny. Wracając jednak do Batman: Under The Red Hood, prócz sceny przelotu Batwing niczym z filmu Burtona, podobieństwo znajduje też w końcówce. A mianowicie element katedry i całej tej akcji na jej dachu.

Nie wiem czemu ale mi na tym screenie Joker przypomina postać z Dragon Balla  :P
Ja wam pokażę!

Mel

CytatHa wiedzia?em ?e b?dziesz kontynuowa? temat Jokera!
No raczej, a nie inaczej. O nim mog? nawija? bez przerwy.

I na razie Joker wed?ug DiMaggo brzmi, jak Hamill wymieszany z tym go?ciem od The Batman, ale poczekam, a? wreszcie co? doda od siebie. Wierz?, ?e sta? go na znacznie wi?cej.

I masz racj? co do wygl?du Bruce'a i innych postaci... Jako? ten design nie przypad? mi do gustu, by? ma?o elastyczny, surowy i mimika ci??ko wspó?pracowa?a z tym wszystkim (wyj?tkiem jest Joker, ale mu zawsze ten groteskowy wygl?d pomaga? w takich sytuacjach).

Cytat
Nie wiem czemu ale mi na tym screenie Joker przypomina posta? z Dragon Balla   :P
Wiem, taki zgrywaj?cy si? Vegeta z niego ;D

Anarky

To chyba głownie ze względu na tą fryzurę, ale wracając do tematu jeszcze. Muszę stwierdzić ze od jakiegoś czasu żadna animowana produkcja z Batmanem nie ma jakieś zapierająca dech w piersiach i porywającej muzyki. Nie inaczej jest w przypadku Batman: Under The Red Hood, próżno szukać takich utworów jak np w Mask of The Phantasm (motyw otwierający film).
Ja wam pokażę!

Mel

Ten OST z UtRH kojarzył mi się z Nolanowskimi Batmanami...

LelekPL

#155
Obejrzane. Niez?y film, po raz kolejny dostali?my niez?y film. Niestety po raz kolejny nie dostali?my niczego spektakularnego. Zaczn? od plusów:
Na pewno najwi?ksz? zalet? filmu jest Jason Todd i jego nowe alter ego Red Hood. Jest bezwzgl?dny wtedy kiedy trzeba, szalony wtedy kiedy trzeba i od czasu do czasu bohaterski, a ko?cowa scena zosta?a bardzo dobrze zagrana przez Jensena Acklesa(?). Wspomnienia tego kim by? Jason te? zosta?y umiej?tnie wprowadzone, przez co film nie traci? tempa. Greenwood jako Batman spisa? si? poprawnie, ale szczerze my?la?em, ?e b?dzie lepszy w tej roli. G?os ma do tego wr?cz stworzony, ale wi?kszo?? swoich kwestii wypowiada? jako?? bez zaanga?owania emocjonalnego. Jednak nie mo?na powiedzie?, aby spisa? si? ?le w tej roli, gdy? sam Batman jest ?wietnie zobrazowany. Jest zgorzknia?y, twardy i nie maj?cy sobie równych nawet w?ród w?asnych uczniów. Podoba?a mi si? te? kreska. Dostali?my tu najlepsz? animacj? ze strony Warnera spo?ród wszystkich filmów z tej nowej serii animacji. Podoba?y mi si? zmiany strojów na przestrzeni lat i ostateczny wygl?d zarówno Red Hooda, jak i Batmana (Nightwinga ju? troch? mniej). Nie wadzi?o mi te? przekazywanie informacji widzom nie obeznanym z tematem. Cho? par? razy by?o to zbyt oczywiste (zbiry w dokach i Ra's przy opowie?ci), by?o to te? konieczne, inaczej widz móg?by si? w tym wszystkim nie po?apa?.
A teraz minusy: Black Mask jako przywódca mafii by? ma?o zastraszaj?cy i nie wydawa? si? mie? tej w?adzy, któr? podobno posiada. Zachowywa? si? raczej jak rozjuszone dziecko, przewracaj?ce stoliki i biurka. Jego wygl?d te? do mnie nie przemawia?, Maska wygl?da?a jakby by?a namalowana farbkami na g?owie. Nightwing natomiast by? zbyt wielkim lekkoduchem, przypominaj?cym weso?ego giermka z The Batman, a nie zapominajmy, ?e podobnie jak Bruce straci? dwójk? rodziców w bardzo m?odym wieku. Owszem, powinien by? pogodniejszy od Bruce'a, taki zawsze by? przedstawiany, ale niech nie komentuje wszystkiego co robi! Nie podoba?o mi si? te? przedstawienie akcji w tym filmie. By?o jej zdecydowanie za du?o i skala umiej?tno?ci, która towarzyszy?a dzia?aniom Batmana, Nightwinga i Red Hooda zdecydowanie nie ludzka. Podoba?a mi si? jedynie ko?cowa faza walki mi?dzy Batmanem i Red Hoodem, ta cz??? w ?azience - przypomina?a mi scen? z Ultimatum Bourne'a - bardzo dobrze narysowana scena walki.
No i Joker. Przyznam si?, ?e wypad? lepiej a ni?eli w tych klipach, które widzieli?my, ale jak dla mnie co? mi nie pasowa?o. I nie wini?bym specjalnie aktora, ale sam wizerunek Jokera, w??cznie z twarz?. Nie by? ?mieszny, ani przera?aj?cy, jednak da?o si? go polubi?. Pewnie dzi?ki takim scenom jak na rozmowie z Black Maskiem, która by?a bardzo podobna do Magic Trick z Dark Knighta, lub ta gdzie ok?adany czerpie z tego rado?? - za to trzeba lubi? Jokera, ale nie jest to taki wizerunek jaki chcia?bym widzie? w przysz?o?ci. A g?os? ani mnie specjalnie nie oczarowa?, ani te? rozczarowa?, by? taki sobie, co w przypadku Jokera jest niestety sporym minusem. Je?li to mia?o by? te ?wie?e podej?cie to na pewno im si? nie uda?o, bo nie widzia?em tu niczego nowego, ryzykownego ze strony grafików ani aktora. A z ch?ci? co? takiego bym zobaczy?.
Moja ocena - 6/10

Mel

Black Mask miał jeden plus:
Często zmieniał koszulę.

Anarky

Cytat: Air Jordan w 17 Lipiec  2010, 18:59:00
Jensena Acklesa(?).

Przede wszystkim aktor serialowy, znam go z serialu Dark Angel i Supernatural
Ja wam pokażę!

LelekPL

wiem kto to :P chodziło mi o pisownie

Deuce

Jestem w?a?nie po seansie. Najpierw odwalmy krytyk?. Przede wszystkim Jason Todd jako Robin nigdy nie nosi? czerwonego kostiumu. U?ywa? go wy??cznie Tim Drake. Wiem, ?e Dick Grayson obci?? w?osy, ale tak krótkich to on w ?yciu nie nosi?. Z kolei Alfred mia? nadmiar w?osów. Joker by? stanowczo za stary. Zabrak?o mi w filmie postaci Tim'a Drake'a.
Teraz ju? same dobre rzeczy. Historia ciekawa, a przede wszsytkim utrzymana w odpowiednio morcznym klimacie. Joker by? prawdziwy, jak z komiksu, a nie to co zaprezentowane by?o u Nolan'a. Bardzo dobrze, ?e w ko?cu wykorzystano posta? Black Mask'a, poniewa? nie cz?sto go wida? w adaptacjach komiksu. Troch? na si?? wci?ni?to tam Ra's Al Ghul'a, ale jego w?tek nie by? z?y. Kiedy Joker zaczyna? si? ?mia?, od razu i mi si? weso?o robi?o. Zako?czenie pozwala mie? nadziej? na jak?? kontynuacj?, poniewa? nie wiadomo co si? sta?o z Jason'em.
Podsumowuj?c. Udana produkcja. Takich oczekuj?, bo to co zrobili Schumacher ( Batman Forever jeszcze nie by? taki z?y ), a w szczególno?ci Nolan by?o ca?kowicie nieudane.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

m2reily

Na pocz?tku powiem, ?e moja recenzja mo?e mie? sporo spoilerów, zatem je?li to komu? nie przeszkadza to zapraszam do lektury. 
Batman: Under The Red Hood to bardzo porz?dnie zrobiony film. Historia jest ciekawa i wci?gaj?ca, a bohaterowie niejednowymiarowi. Red Hood jest pokazany jako przebieg?y wróg, si?a, z któr? nale?y si? liczy?, a jego motywy s? sk?din?d bardzo ludzkie co wida? w fina?owej scenie z Jokerem. Plusem s? równie? relacje Batman/Nightwing. To, ?e nietoperz nadal w pewnym sensie ogranicza Graysona w dzia?aniu ?wiadczy jednak o mentalnej bli?nie jak? by?a strata Jasona i staraniu Bruce'a, ?eby historia si? nie powtórzy?a. Black Mask, Joker i Ras Al Ghul byli wiarygodni w swoich rolach, Joker w szczególno?ci, nie zdawa? si? by? wymuszony.
Od strony wizualnej film równie? nie zawodzi. Nie przeszkadza mi w zupe?no?ci, ?e Jason w pewnym momencie nosi inny kostium ni? powinien, przynajmniej mia? spodnie. Batman w stonowanych barwach wpasowuje si? w Gotham, niemal si? z nim stapia. Nightwing wygl?da dobrze, te jego krótkie w?osy w niczym nie psuj? jego wizerunku. Wygl?d Jokera jest zapo?yczony z TDK  to wida?. Jest to rozs?dne rozwi?zanie i dodaje klaunowi jescze wi?cej mroku. Wspomn? jeszcze o walkach, które by?y ?wietnie zrobione, szczególnie pojedynek Batmana z Jasonem n dachu ko?cio?a. Postacie porusza? si? p?ynnie i nie by?o wcale tak du?o CGI jak si? spodziewa?em.
Podsumowuj?c Batman: Under The Red Hood to udana animacja, na pewno zas?uguj?ca na miejsce w czo?ówce filmów tego typ ze stajni DC.
Moja ocena 8/10                                                           
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Altair

Batman: Under the Red Hood to dla mnie teraz absolutny numer jeden, je?eli chodzi o filmy animowane z Batmanem. Mask? Upiora w ko?cu uda?o si? zepchn?? z piedesta?u. Historia naprawd? wci?ga i jest przedstawiona po prostu ludzko. Dowiadujemy si? jakie katusze musia? prze?y? Jason i wcale nie mówi? tu o tych zadanych ?omem przez Jokera. Fabu?a jest przemy?lana i odpowiednio ukazana. Scenarzy?ci spisali si? na medal i stworzyli wszystkie postacie wiarygodnie. Tragedia Jokera, upadek Robina, rozterki Ra'sa i poczucie winy Batmana. Nie s?dzi?em, ?e po s?abym Public Enemies zobacz? jeszcze tak dojrza?? animacj? od WB.

PLUSY:
+g??boka fabu?a
+realistyczne i poruszaj?ce jak na f.animowany historie postaci
+?wietna i p?ynna animacja
+ogólny design Gotham i postaci
+ostatnie s?owa (wyja?nienie) Red Hood'a


MINUSY:
-krótki czas seansu, ale ta bol?czka dotyczy wszystkich filmów animowanych


OCENA: 9+ / 10
 

Anarky

Jakoś nie zgadzam się najogólniej mówiąc z tymi waszymi nader wysokimi ocenami i plusami dla tej że animowanej produkcji. Zwłaszcza mając w pamięci już nie tylko same wrażenia po obejrzeniu, ale i patrząc na Mask of the Phantasm i Return of Joker. Jakby nie patrzyć obie te produkcje są ponad czasowe i stanowią swoim poziomem jak na razie niedościgniony wzór dla nowych produkcji od DC Universe Animated Original Movies.
Ja wam pokażę!

XIII

Return of the Joker wcale nie jest taki dobry, to przeciętniak ze znakomitą retrospekcją w Arkham.

m2reily

CytatZw?aszcza maj?c w pami?ci ju? nie tylko same wra?enia po obejrzeniu, ale i patrz?c na Mask of the Phantasm i Return of Joker. Jakby nie patrzy? obie te produkcje s? ponad czasowe i stanowi? swoim poziomem jak na razie niedo?cigniony wzór dla nowych produkcji od DC Universe Animated Original Movies.

Zdecydowanie wol?, ?eby nowe filmy z DC szuka?y swojej w?asnej "jako?ci", a nie goni?y za MOTPH czy ROTJ. Obie te produkcje s? ?wietne, ka?da na swój sposób i niech tak zostanie.
Batman: Under The Red Hood stoi na w?asnych nogach i zaprezentowa?  du?o "batmanowego'' dobra. Nie trzeba za wszelk? przebija? poprzedników, ?eby porz?dnie wykona? robot?.                   
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/