Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Beware The Batman

Zaczęty przez Q, 04 Październik 2011, 16:50:01

XIII

Zalety serialu:
-dynamiczne i dobrze animowane walki
- niezłe scenariusze
-voice acting
- fajne świeże podejście do postaci Alfreda
-kostium Batmana
-mniej znani złoczyńcy ale nie wszyscy , najbardziej podobała mi się ich wersja Magpie
-wątek Ligi Zabójców, oczywiście walki z Ninja to plus
Wady:
-uboga grafika , te Gotham to wyglada jak wioska bez mieszkańców, brak jakiś ciekawych detali
-cenzura spluw
-kiepscy Wrogowie : Pyg ,Toad ,Humpty Dumpty
-Batmana czasami za dużo zarywa
-nie podoba mi się rodzina Gordonów zarówno design jak i charaktery
Na te 8 odcinków najgorszy dla mnie był ten pierwszy.

8azyliszek

Serial coraz bardziej daje radę, fabuła dalej mi się podoba. Wraca Liga Zabójców i Anarky. Naprawdę wyszedł bardzo zgrabny odcinek. Humoru tez nie brakuje. A cliffhanger jest świetny - mamy w końcu starego znajomego w tym nowym serialu. Chciałoby się, by zawitał on także do Arrow :).

Minusami dalej jest ubogość grafiki i plastikowe bronie.

Deuce

Odcinek 10

Kolejny, dobry odcinek. Na pocz?tek spostrze?enie ogólne. Katana powinna zak?ada? r?kawice do akcji. Teraz zostawia pe?no odcisków i ?atwo j? b?dzie zidentyfikowa?.
Co do Anarkiego,
Spoiler
to moim zdaniem jest on za dobry. Bez problemu pokonuje idealnych zabójców Ligi, a nast?pnie w?amuje si? do siedziby Shivy i dostaje si? do niej bezszelestnie. Twórcy mocno go podrasowali w porównaniu z komiksem. Tam nawet stary Strach Na Wróble la? go, jak chcia?.
Na koniec dostajemy to, co by?o nieuniknione, czyli Ra's Al Ghul.
[Zamknij]
Bardzo podoba mi si? to, ?e zatroszczyli si? o prawid?ow? wymow? jego imienia. Nolan po?o?y? t? kwesti? ca?kowicie.

Z pocz?tku ogl?da?em ten serial nieco z obowi?zku. W ko?cu to jedyna obecnie produkcja o Batmanie. Teraz ogl?dam go ju? z zainteresowaniem. Oczywi?cie, wola?bym Tima w roli Robina oraz normalnego Alfreda, ale taka formu?a wcale nie jest najgorsza. Najbardziej podoba mi si? to, ?e kolejne odcinki s? kontynuacj? w?tków z poprzednich.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

8azyliszek

1x11
"Welcome to the League of Assasins"

Znowu ko?cówka odcinka jest najciekawsza :)
Katana ewidentnie robi za Robina, ci?gle rzucaj?c zabawne teksty. I tym w?a?nie uj?? mnie najnowszy epizod - spor? dawk? humoru. Tatsu, Pyg i Toad stworzyli genialne komediowe trio. Bo jak tu si? nie ?mia? z:
- "Wezm? tylko swój monokl. Aaaa Batman" - i to mówione ?wietnym brytyjskim akcentem, gdzie to ostatnie s?owo brzmia?o odpowiednio.
- "Peleryna w czerwcu? To po prostu nie do zrobienia" :)
- "Nice work Katana. Thank You Batman"
- "Och zdecydowanie na to zas?u?y?am" wypowiedziane do miski lodów.
Ale kilerem odcinka by?o sformu?owanie o wy?szym "gadget budget". :) Jak to sobie powtarzam w my?lach ci?gle si? ?mieje :D.

A ca?a reszta odcinka te? nawi?zuje do mitologi Batmana. Mowa jest o dualizmie jego osobowo?ci, na Batmana i Bruca Wayne'a. I podkre?lenie, ?e nie jest to konflikt a ci?g?a wspó?praca. Oraz to, ?e Batman zawsze jest czujny i nigdy nie opuszcza gardy. wreszcie te? wyra?nie s?ysza?em batmanow? muzyk? (gdy Katana przechwytuje Batmana na lotni). Mo?e nie jest to dok?adny kawa?ek z wcze?niejszych produkcji, ale z pewno?ci? pasuje d?wi?kowo do postaci. A co do samej fabu?y. Jak zobaczy?em tancerk? potrzebuj?c? piór zagro?onych kondorów, albo krawca szyj?cego z oryginalnych gepardcich skór, to moralnie staj? po stronie Pyga i Toada, mimo, ?e ich metody s? nieco ekstremalne :).

Niestety s? te? freakin wady. Stary g?os m?odej Katany coraz bardziej wkurza. Mr Toad ma ju? rozwali? Batmana, ale s?ysz? syren? policyjn? i uciekaj? (!!). Od pocz?tku Batman chodzi w te? w gumowo lateksowym kostiumie ?wiec?cym si? jak wielkie, czarne dildo. Wi?c jakim cudem, przez t? gum? mog? przej?? ?adunki elektryczne, z kastetów Pyga?? No i przebranie si?, wbiegni?cie na wie?owiec i ratunek tancerki w mniej ni? minut? - zdecydowanie przesadzili.

Ale na ko?cu wchodzi Lady Shiva i wszystko wraca do normy. Naprawd? serial jest dobry. Gdyby nie CGI i proste b??dy, by?by ?wietny.

Deuce

Odcinek 11

Mój przedmówca bardzo szczegółowo opisał ten odcinek, więc tylko Go uzupełnię.
Przede wszystkim strój Katany - jeden na wszelkie okazje: w domu, na akcję, a nawet do ekskluzywnej restauracji. Trochę to niepoważne. Generalnie jestem przeciwnikiem CGI, wolę tradycyjną animację. Muszę jednak przyznać, że niektóre elementy wyglądają jednak pięknie w tej grafice. Trzeba tu podkreślić m. in.: wodę, ogień oraz dym lub kurz.
Sam odcinek podobał mi się. Przyzwyczaiłem się już do tego serialu i każdy epizod oglądam z pozytywnym nastawieniem.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

8azyliszek

http://hatak.pl/artykuly/beware-the-batman-wylatuje-z-ramowki-cartoon-network

Dno, upadek, kretynizm na całego. DC najpierw samo wypuszcza serial CGI zamiast tradycyjnej kreski tańszej w produkcji. Wprowadza nowe wzory postaci (Batman z podłużnymi oczami), których nikt wcześniej nie widział i nie lubi. Ale oczekuje się, że takie "potworki" jako maskotki będą się super sprzedawać. I jeszcze komiks o samej Katanie (bez reszty Outsidersów). Czy te korporacje mają nas za idiotów? Kolejne oderwanie od rzeczywistości i życzeniowe myślenie, że ciemny lud kupi wszystko. A jak nie to pożałuje. Rzeczywistość korporacjonizmu rodem z Deus Exa jest coraz bliżej :).

Żal BtB bo miał naprawdę dobrą fabułę. Mimo średniawego otoczenia i oprawy, ja chciałem oglądać, co będzie dalej. A teraz kolejny cancel. Przetrwają tylko Tytani dla przedszkolaków. DC i Marvel IMHO kompromitują się wypuszczając takie kreskówki. To jest zupełnie nieetyczne - kierować propagandę do małych dzieci, licząc, że wypłaczą pieniądze na zakup maskotek z tych nędznych produkcji.
Ogólnie - DC i Marvel prowadzą bardzo złą politykę animacyjną, która bardzo mi się nie podoba.

LelekPL

CytatRok temu podobna sytuacja miała miejsce w przypadku seriali "Green Lantern: The Animated Series" i "Young Justice", które ostatecznie zostały skasowane. Czy taki sam los spotka także "Beware the Batman"?

Oby... O ile uważam, że odcinki od 6-10 naprawdę podniosły poziom tej produkcji, zwłaszcza Sacrifice, który był bardzo dobry, ale też Allies i Control, to jednak jako ogół  nadal nie jest to coś na co z niecierpliwością czekam. Na dodatek tylko znowu pojawiła się "żaba" i "świnia" i poziom serialu znowu leci na łeb na szyję - wszystko w ostatnim odcinku musiało być przerysowane, łącznie z wrogami jak i ich ofiarami. Postać, którą zaatakowali na samym początku to była przecież Cruella De Ville.

Z jednej strony szkoda, bo jeśli chodzi o odcinki to jest póki co 50/50 w proporcjach i być może w końcu by się rozwinął, ale z drugiej to wiadomo, że na pewno coś z Batmanem go zastąpi. Oby był to lepszy serial, bez tej pustej komputerowej animacji, bez tonu dla dorosłych, a dialogów dla dzieci, no i przede wszystkim serial o czymś, a nie tylko pokazujący Batmana walczącego z nowym przeciwnikiem każdego tygodnia. Albo niech zrobią coś poważnego jak TAS, albo coś komicznego jak Brave and the Bold, ale niech się tego tonu trzymają. Osobiście wolałbym dobry serial, poważny, bo takiego dawno nie mieliśmy. A Beware niech dadzą już umrzeć. Parę decyzji mi się w nim podobało - postawienie na mniej znanych wrogów, kostium Batmana (poza maską), osadzenie akcji na samych początkach kariery czy akcenty detektywistyczne. Jednak jest to coś co spokojnie można przenieść do nowej, lepszej produkcji.

XIII

Pewnie  pójdą śladem konkurencji i zrobią szajs dla nikogo jak USM.

Doctus

CytatOsobi?cie wola?bym dobry serial, powa?ny, bo takiego dawno nie mieli?my. A Beware niech dadz? ju? umrze?. Par? decyzji mi si? w nim podoba?o - postawienie na mniej znanych wrogów, kostium Batmana (poza mask?), osadzenie akcji na samych pocz?tkach kariery czy akcenty detektywistyczne. Jednak jest to co? co spokojnie mo?na przenie?? do nowej, lepszej produkcji.

Mi tam Beware the Batman pod tym wzgl?dem odpowiada?o, i jest to serial który z czystym sumieniem mog? uplasowa? gdzie? na trzecim miejscu, zaraz za TASem i animowanymi przygodami Terry'ego McGinnisa. Masz racj?, ?e dialogi miejscami kula?y, a zw?aszcza ku? mnie w oczy troch? zbyt wygadany Batman, ale ca?o?? klimatem troch? przypomina?a mi Batmana z Year One. Bardzo bym nie chcia? kasacji tego projektu, liczy?em bowiem ?e zobacz? tam jeszcze innych mniej znanych szwarccharakterów z komiksów o Batmanie, zw?aszcza tych na których natkn??em si? za czasów TM-Semic. Licz? ?e ludzie z WB nie b?d? po raz kolejny tak g?upi, i nie skasuj? tej naprawd? niez?ej (w moim mniemaniu) kreskówki ?ebym móg? kiedy? w niej zobaczy? Kadavera ze swoj? siekier?, czy szczury Ratcatchera. Poza tym naprawd? lubi? bad-assow? wersj? Alfreda, a do Katany jako pomocnika zaczyna? ju? si? przyzwyczaja?. Nie chc? zamiast BtB kolejnej wtórnej animacji, któr? zrobi? pewnie pod target tej nowej bajki o Teen Titans.

LelekPL

Cytat: XIII w 22 Październik  2013, 13:40:46
Pewnie  pójdą śladem konkurencji i zrobią szajs dla nikogo jak USM.

Cytat: Doctus w 22 Październik  2013, 13:41:59
Nie chcę zamiast BtB kolejnej wtórnej animacji, którą zrobią pewnie pod target tej nowej bajki o Teen Titans.

Nic, kompletnie nic, nie wskazuje na to, że zrobią gorszą czy "wtórną" kreskówkę, tylko dla dzieci. Także spokojnie. A  mogą zrobić coś znacznie lepszego, bo nie anulują przecież żadnego bezbłędnego arcydzieła, tylko serial, który został przyjęty co najwyżej ze średnim entuzjazmem przez fanów.

Dla mnie to byłyby bardzo dobre wieści, nie musiałbym się już męczyć i na siłę przekonywać do tego serialu i tylko czekałbym na ogłoszenie nowej produkcji. Liczyłbym na coś bardzo dobrego. Gdyby natomiast wasze pesymistyczne wizje (czemu zawsze takie muszą być na forach) się jednak sprawdziły to też nie miałbym za czym płakać.

8azyliszek

@UP
TE OCZY! TE BEZSENSOWNIE DŁUGIE OCZY. Kto puścił coś takiego? Batman w masce wygląda jak kosmita z tymi podłużnymi oczami. Te pustki w scenografii, bo CGI jest drogie i pracochłonne, więc nie będzie wielu przechodniów czy szczegółów otoczenia. Te plastiki zamiast prawdziwych modeli broni, bo to przez kreskówki są masakry/strzelaniny w szkołach (dziś była kolejna - pewnie dzieciak się zdenerwował że BtB anulują :)). No i jeszcze ten stary głos młodej Katany. Brzmiała jak emerytowana gejsza a nie seksowna zabójczyni.

To mi się nie podobało. Ale fabuła, klimat, muzyka i humor serialu były spoko i dlatego ja dałbym szansę. A tu nawet 13 odcinków nie wyemitowano. I co to za polityka, że wypuszcza się kreskówki tylko po to by sprzedawać drogie ale tandetne maskotki made in China.

XIII

To wcale nie chodzi o zadowolenie fanów tylko słupki oglądalności, więc zrobią jeszcze bardziej kid friendly serial.

Doctus

Z tym dziecinniejszym serialem to był tylko taki przykład. Bardziej prawdopodobne wydaje mi się że szychy z animowanego Warnera po prostu sobie dadzą spokój z Batmanem w formie serialu na dłuższy czas. Dlatego też nie wyjeżdżaj mi tu Lelek z jakimś przesadnym pesymizmem z mojej strony, bo jest to jedynie zdrowy rozsądek umotywowany dotychczasowymi doświadczeniami z kreskówkami DC. Skoro Green Lanterna i Young Justice skasowali i zastąpili czymś takim jak Teen Titans GO, to mam prawo myśleć że BtB chcą zdjąć z anteny własnie z tych samych powodów. Bo trochę poważniejszy, mroczniejszy, i z niezłą fabułą. A przecież był Profesor Pyg i Toad, groteskowi złoczyńcy którzy mieli puszczać oko do młodszych widzów, więc dla każdego coś dobrego. Nie jest to TAS, gdzie mrocznego tonu bynajmniej za kołnierz nie wylewali, a coś co równoważy dwa klimaty. Jakby nie patrzeć te poważniejsze kreskówki również przyciągały przed ekran młodszą widownię.

CytatTo mi się nie podobało. Ale fabuła, klimat, muzyka i humor serialu były spoko i dlatego ja dałbym szansę. A tu nawet 13 odcinków nie wyemitowano. I co to za polityka, że wypuszcza się kreskówki tylko po to by sprzedawać drogie ale tandetne maskotki made in China.

Pamiętam jakąś starszą kreskówkę Marvela z Avengersami zrobioną własnie dla produkcji zabawek. Wyjątkowe szambo, a BtB jednak jest całkiem solidnym serialem, i wcale nie odnoszę wrażenia jakby miał być zrobiony tylko po to by wypromować serię o Katanie. Widać było jakiś pomysł, a Katana była ciekawą postacią, nie patrząc już na to jaka jest w swojej solowej serii, bo wersji z New52 i tak nie znam.

kelen

Nie jestem pewien, jakiego znaczenia słowa "zastąpił" użyłeś, dlatego na wszelki wypadek chciałbym sprostować jedną rzecz. TTG nie powstał po to, aby zastąpił YJ i GL. Ta kreskówka zapewne już była w produkcji długo przed tym, jak postanowiono anulować te dwie serie.

Rado

Jak anulują BtB płakać po nim rzewnymi łzami nie będę. Bardziej chce mi się płakać kiedy myślę, że u nich, w ekipie od tych seriali, nie ma nikogo kto przedkładałby wizję artystyczną nad zarabianie mamony. Niech zapożyczą kogoś ze składu od pełnometrażowych animacji - tam ludzie świetnie wykonują swoją robotę. I dzięki nim, nie jest tak źle w rysunkowej rzeczywistości, a swojego dorosłego serialu, prędzej czy później, się doczekamy.