Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Beware The Batman

Zaczęty przez Q, 04 Październik 2011, 16:50:01

Deuce

Tak jak większość już wspomniała, ciężko coś więcej powiedzieć na temat samego serialu. Można ocenić tylko szatę graficzną.
Krój maski Batmana jest prawie identyczny z tym, który można było oglądać w, początkowych sezonach, serialu The Batman. Biały Anarky wygląda jak duch albo jakby sprał mu się kolor z ubrania. Magpie znam tylko z jednego komiksu, bodajże drugiego numeru Supermana od TM-Semic. Tamta wersja była lepsza, ale i ta jest całkiem udana.
Skoro jest detektyw Szympans, goryl Grodd, to i jakoś żabę pójdzie "przełknąć" :) .
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Kujaw

#76
Opublikowano opening do serialu.

http://family-room.ew.com/2013/07/02/beware-the-batman-opening-title-exclusives/

ฉากเปิด Beware the Batman

Niby starają się nadać temu jakiś klimat, ale cały czas mnie odrzuca. Jeszcze ten kawałek do tego...

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Adriann

Moja frustracja rośnie po obejrzeniu tego,naprawde dawałem szansę ale..już nie mogę..to jest okropne.  Ale dobra..nic nie mówię..poczekamy jeszcze ten tydzień..

BlackBat

Dupy mi nie urwało, kolorystyka trochę beyondowa. No nic trzeba czekać aż pojawi się epek.
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Bless

Nawet wole nie ryzykować.... za bardzo kocham i szanuje Batmana żeby to obejrzeć :D

Doctus

Cytat: Bless w 03 Lipiec  2013, 23:30:27
Nawet wole nie ryzykować.... za bardzo kocham i szanuje Batmana żeby to obejrzeć :D

Dobijają mnie takie posty, że aż polemiki się z nimi odechciewa...

Bless

Co cię niby dobiło w tym poście ? Prawda ? Wystarczy ze widzilem trailer tego i juz. Dla mnie juz sama oprawa tego wyglada tragicznie. Batman Animated wygladal 10 razy lepiej a chcialbym zauwazyc kiedy on powstal a kiedy to cos powstalo......

BlackBat

BTAS jest animacją 2D i naprawdę nie ma co porównywać tych dwóch produkcji. 3D działa na zupełnie innych warunkach, albo może być dobre jak w GLTAS albo mierne i "ciulowate" jak hmm...no nie wiem, była taka animacja jak Firebreather, która w żaden sposób mi się nie podobała. Albo errory w animacji postaci, typu ciągle podgięte kolana w modelu.  Jeszcze nie znamy pełnego renderingu, nie widzieliśmy wszystkich detali, voice actingu itd. Intro jest zbyt ograniczone kolorystycznie i szczegółowo by móc na jego podstawie ocenić pełne wykonanie serialu. Dopiero odcinek będzie w stanie nam powiedzieć dokładniej z czym mamy do czynienia.

Zestawić animacyjnie można np. JLU i X-Men Evolution, bo są tworzone w ten sam sposób. Powtarzam już któryś raz na forum: nie lubię animacji 3D- ale dopóki nie poznam, to nie skreślam.
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Doctus


kelen

Po pierwszym odcinku nie mam już żadnych wątpliwości - "Beware The Batman" będzie dobrym serialem.
Początek oczywiście musiał zawierać typowe dla pilotów elementy, żeby wprowadzić widza w nastrój. Pierwsza walka była po prostu świetna i zaskakujące jest to, jak bardzo dobrze tutaj jest pokazany mało doświadczony Batman. Walki w ogóle wyglądają rewelacyjne, a zarówno Bruce i Alfred się nie patyczkują.
Alfred to prawie idealna kalka tego, co było w komiksie "Batman: Earth One". Teraz jestem ciekaw jaką rolę będzie odgrywał w następnych odcinkach.
Strasznie żałuje, że Pyg nie mógł zostać pokazany taki jak w komiksach i średnio mi pasuje to, że jest eco terrorystą, ale mimo to wypadł w porządku. Co prawda może przeszkadzać, że akurat pierwszy przeciwnik używa dosyć specyficznego, wręcz klasyczno kreskówkowego stuffu, ale można to przeżyć.
Stream, na którym oglądałem był nie najlepszej jakości zatem nie będę jeszcze oceniał CGI, ale wyraźnie widać, że twórcy się spisali. Muzyka jest bardzo nastrojowa i jestem ciekaw czym jeszcze zaskoczy nas kompozytor.
Nie pozostaje mi nic innego jak napisac, że nie mogę doczekać się kolejnej soboty.

BlackBat

Po pierwszym odcinku. Jestem na TAK.

Finalny rendering jest naprawd? ?wietny, co wida? mimo s?abej jako?ci streamu. Podobnie jak kelen b?d? czeka? na lepsz? wersj?, by lepiej oceni?. Bardzo mi si? podobaj? modele postaci i wykonanie ?rodowiska, klimat faktycznie jest utrzymany w atmosferze mroku. Jestem w stanie stwierdzi?, ?e miejscami wygl?da lepiej ni? GLTAS, szczególnie szczegó?y anatomiczne. Graficznie nie jest to produkcja typu "kinówka od Dreamworks" i nie nale?y do tego w ten sposób podchodzi?.
Animacja jest p?ynna, ruchy postaci s? dobrze oddane. Bardzo mi si? podoba?o kiedy:

Spoiler
Rano, gdy Alfred zaatakowa? Bruce'a, ten po obronie cofn?? nog? w bardzo techniczny sposób.
[Zamknij]
(ale to mój ma?y kink)

Walki s? wykonane w sposób przemy?lany, mimo ?e nie s? jako? super-dynamiczne. Jestem bardzo ciekawa, co twórcy wymy?l? dla Katany. Badassowy Alfred i Batman s? naprawd? ?wietni, ich dialogi z reszt? te? maj? co? w sobie. Zgadzam si? z kelenem, ?e Alfie bardzo przypomina tego z Earth One. Fabularnie jest ciekawie, na pewno inaczej ni? w ostatnich produkcjach DCAU. Fajnie powracaj? do oldschoolowego klimatu. Warto ?ledzi? ten serial, bo zapowiada si? super.

PS. Animacja dymu jest mega.
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Rado

Spoilery dotycz?ce pierwszego odcinka.

Ale najpierw s?ówko wyja?nienia. Wcze?niej by?em jednym z tych, którzy marudzili na ten serial na podstawie pierwszych artów, komiksowego previevu itp. Teraz bym chcia? to wszystko cofn??, bo pierwszy odcinek bardzo mi si? podoba?. Tak?e posypuj? g?ow? popio?em, a gdy czytacie tego posta, ja jestem ju? w po?owie drogi do Cz?stochowy. Pomyli?em si? w ocenie.

?wietna pierwsza walka z tymi zbirami. Takie schematy jak liczenie naboi i wiedza jak przeciwnik jest uzbrojony, to to, co lubi? ogl?da? u Batmana. Fajnie pokazana jego kontuzja barku i siniaki, a tak?e poranny trening z Alfredem oraz to, ?e liczy? Bruce'owi ruchy potrzebne na pokonanie go. Generalnie bardzo podoba?y mi si? dialogi mi?dzy postaciami. Podobnie jak voice acting, w szczególno?ci spodoba? mi si? g?os i akcent Pyga. Jedyne do czego móg?bym si? tu lekko przyczepi?, to ?e nie ma praktycznie ?adnej ró?nicy mi?dzy barw? g?osu Bruce'a Wayne'a a Batmana. Szkoda, ja tam zawsze lubi? jak dbaj? o takie szczegó?y, aczkolwiek w kwestii szczegó?ów, to fajnie ?e zadbali o to, ?e Gordon jest jeszcze porucznikiem i zaczyna dopiero siwie?.

No i có?, je?li poziom pierwszego odcinka si? utrzyma, to b?d? bardzo zadowolony. Dobre walki, interesuj?cy scenariusz oraz ciekawi adwersarze (niez?y pomys? z tym polowaniem), chocia? Toada bym wyci?? i zast?pi? kim? innym - w tym aspekcie akurat twórcy mnie nie przekonali.


Doctus

Cytat: Bless w 04 Lipiec  2013, 14:21:51
Co cię niby dobiło w tym poście ? Prawda ? Wystarczy ze widzilem trailer tego i juz. Dla mnie juz sama oprawa tego wyglada tragicznie. Batman Animated wygladal 10 razy lepiej a chcialbym zauwazyc kiedy on powstal a kiedy to cos powstalo......

I po oprawie graficznej umiesz przewidzieć że cały serial będzie słaby? bo jak widzisz są tu same pozytywne opinie. To tylko udowadnia jak kretyńskie jest wyrokowanie na jakieś projekty tylko po poznaniu ich wizualnych powłok. No chyba że ktoś jest na tyle płytki i mało wymagający, że najważniejsza jest dla niego animacja, a fabuła jaka by nie byłe go nie obejdzie, to ok. Mówisz że za bardzo szanujesz Batmana żeby to obejrzeć, a jak dla mnie skoro go tak szanujesz powinieneś być ciekawy innego spojrzenia na jego postać. Zresztą, ja osobiście, jako fan Batmana, obejrzałbym wszystko z lojalności do tej postaci, a potem najwyżej to co było słabe odpowiednio negatywnie bym skomentował.

franek

Powiem wam że oglądnąłem "Hunted" i jestem mile zaskoczony. Warstwa wizualna się sprawdziła i to mnie cieszy bo na filmikach nie byłem zachwycony. Scenariusz w porządku, spodobał mi się sposób walki Batsa ze zbirami, to liczenie naboi, uzbrojenie, SUPER :D Voice acting bardzo przyzwoity, muzyka też buduje klimat. Jedyne rzeczy które mi troszkę wadzą to Toad (wg mnie to głupia postać) i design Alfreda. Pierwszy odcinek 8,5/10


Show Must Go On!!!

Doctus

Cytat: Funky w 31 Styczeń  2013, 19:56:13
Żaba i świnia przeciwnikami Batmana, naprawdę wygląda to po prostu "rewelacyjnie" ::) Ciekawe czy serial ten będzie tak infantylny i dziecinny jak "The Brave and the Bold"?. Jest to cholernie irytujące że dorośli fani Batmana są tak zaniedbywani. Niby są filmy animowane ale marzy mi się serial mroczny, poważny w którym są trupy. Ile jeszcze wyprodukują tej papki dla dzieciarni? ::)

Pobawię się trochę w cytowanie. Tutaj kolejny malkontent, który wydał wyrok po jednej fotce. Jeszcze obraził niesamowity serial jakim był Batman: The Brave and the Bold. Tyle aluzji do starszego widza, tyle nawiązań do komiksów, nie miał jeszcze żaden show z Batmanem w takiej tonacji. Pod opakowaniem kreskówki dla dzieci twórcy tego serialu dali nam świetną animację dla starszych fanów, wyśmiewając naprawdę wiele motywów z bat-mitologii. Nie widziałem jeszcze w życiu innej kreskówki, która zrobiłaby z Silver Age po prostu wyborną animację z dystansem, i zaangażowaniem do tego ludzi znających się na rzeczy.  Ufff, musiałem to z siebie zrzucić. Nienawidzę jak ktoś niepocenia dobrych rzeczy. Gdyby choć połowa durnych kreskówek na podstawie komiksów miała taki klimat jak BATB, to de facto większość animacji byłaby udana. Niezależnie od targetu.

CytatJa bym się tym mimo wszystko aż tak nie sugerował i poczekał na premierę.

Pełna zgoda. Szkoda że forumowicze Batcave mają w zwyczaju wyrokować jakość produktu długo przed jego premierą.