Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Beware The Batman

Zaczęty przez Q, 04 Październik 2011, 16:50:01

kelen

Żebyś się nie zdziwił, część ekipy z pełnometrażówek pracuje nad BtB. Problem jest po stronie CN, które dyktuje swoje własne warunki i zdecydowanie lepiej traktuje (rzecz jasna) swoje własne produkcje.

Rado

Zakładam więc, że przejście pod szyld innej stacji nie jest takie proste jakby mogłoby się wydawać? Bo chyba jakby było, to YJ czy prawdopodobnie też BtB już dawno by leciało gdzie indziej.

LelekPL

Cytat: Doctus w 22 Październik  2013, 17:06:41
Z tym dziecinniejszym serialem to był tylko taki przykład.

No, ale jednak wybrałeś taki - wersję pesymistyczną, do niej się dostosowałem. A przecież mogliby zrobić znacznie lepszy serial, szanse byłyby 50/50 o czym w ogóle nie wspomniałeś.

Cytat: Doctus w 22 Październik  2013, 17:06:41
Bardziej prawdopodobne wydaje mi się że szychy z animowanego Warnera po prostu sobie dadzą spokój z Batmanem w formie serialu na dłuższy czas.

Kompletnie w to nie wierzę. Parafrazując Siarę - nie ucina się kurze złotych jaj. Batman to nadal najbardziej dochodowa postać DC i nawet jeśli kolejne 5 seriali nie wypali, to nie zastąpią go jakimś Aquamanem czy Plastic Manem.

Cytat: Doctus w 22 Październik  2013, 17:06:41
Dlatego też nie wyjeżdżaj mi tu Lelek z jakimś przesadnym pesymizmem z mojej strony

Spokojnie...

Cytat: Doctus w 22 Październik  2013, 17:06:41
Dlatego też nie wyjeżdżaj mi tu Lelek z jakimś przesadnym pesymizmem z mojej strony, bo jest to jedynie zdrowy rozsądek umotywowany dotychczasowymi doświadczeniami z kreskówkami DC.

W tym kraju często te dwa pojęcia bywają ze sobą mylone, dlatego jeśli kierowały Tobą inne powody być może przedwcześnie generalizowałem...  ale co do Teen Titans Go to, jak napisał kelen, nie wiadomo nam nic o tym, że "zastąpiło" swoich poprzedników. A więc nadal utrzymuję, że szanse na lepszy serial byłyby równie dobre jak i na gorszy, a że Beware wybitnym dziełem nie jest, to z jednej opcji można by było być tylko i wyłącznie bardzo zadowolonym, a z drugą jakoś przełknąć. Ja tam wolę mieć nadzieję na świetny serial o Batmanie niż kontynuować oglądać przeciętny w strachu przed gorszym.

Funky

Nie będę tęsknić za tym Batmanem, kiepski CGI (którego nie cierpię!) plastikowe bronie i słabi przestępcy. Serial śledziłem do odcinka z Anarkym dalej dałem sobie spokój. I nigdy nie czułem wielkiej przyjemności kiedy to oglądałem, działało to na zasadzie "to Batman i trzeba zobaczyć".

Doctus

CytatKompletnie w to nie wierzę. Parafrazując Siarę - nie ucina się kurze złotych jaj. Batman to nadal najbardziej dochodowa postać DC i nawet jeśli kolejne 5 seriali nie wypali, to nie zastąpią go jakimś Aquamanem czy Plastic Manem.

Plastic Man czy Aquaman to bohaterowie których szansę na solowy serial są bliskie zeru, ale gdybym miał mieć do wyboru kolejny przeciętny serial w stylu The Batman (Beware dalej uważam że kreskówkę o klasę lepszą, ale to już kwestia gustu co komu się podoba) to chyba wolałbym już serial poświęcony innemu bohaterowi, który do tej pory swojego show nie dostał (może Nightwing? Dick nie miał jeszcze okazji bardziej się rozwinąć poza Young Justice). Złote kury i ich jaja swoja drogą, ale gdyby faktycznie Batman odniósł dużo porażek na małym ekranie, to myślę że wtedy nawet Aquaman dla producentów okazałby się atrakcyjniejszy. Co się oczywiście nie stanie, bo Nietoperz to (wbrew temu co uważa Arek z TM-Semica) postać która nieszablonowa, którą można dobrze pokazać na wiele sposobów, a teorię te idealnie podkreślają takie produkcje jak Batman: The Animated Series czy uroczo pastiszowe Brave and the Bold.

LelekPL

ja domyślam się, że Ty byś chciał serial o Aquamanie. Ba nawet, ja mam swoich ulubionych niszowych bohaterów, ale o tym mowa nie była... Zupełnie nie o tym. Pisałem o tym co jest możliwe, a nie co ja albo Ty byśmy chcieli. A jak sam zauważyłeś szanse na taki serial są żadne, a więc praktycznie kolejny serial o Batmanie po BtB byłby niezagrożony, a więc nie miałoby sensu opłakiwanie jego straty. I to była cała moja pointa.ł

Leon Kennedy

#171
Ostatnio gdzie nie spojrzeć Liga Zabójców, dobrze że lubię tą bandę czubów. Do tego ciekawy ten przeciwnik z maską małpy. Za to wkurzał mnie trochę ten natręt doktorek. Zaś 5 epizod z Humptym był pomimo paru głupotek bardzo dobry, klimatyczny, że sporą ilością Gordona ( fajnie, że pokazano Barb ) i fajnym Dumptym, któremu można nawet przez chwilę współczuć. Chodź z początku skojarzył mi się z Toymanem, to obok Sroczki jak na razie mój ulubiony czarny charakter serialu.

Leon Kennedy

Kolejne odcinki za mną. "Toxic" w którym dostajemy origin Metamorpho to dużej części to samo co mieliśmy w serialu Justice League. Następny 7 epizod "Family" to wyższa półka i powrót Silver Monkey, któremu wydaje się , że ma w garści Gacka i Katane, ale Gacek pokazuje w końcu, że potrafi planować z wyprzedzeniem. Do tego Lady Shiva i Alfred z bazooką. No i Bruce wyjawia Tatsu swój mały sekret. Epizod 8 "Allies" to mała perełeczka! Relacje pomiędzy Batmanem i Kataną zazębiają się, Gordon chyba już na dobre przekonuje się do Gacka, który pomógł mu w uratowaniu córki, dostaje drobny smaczek traktujący o Batgirl i znak. Spodobało mi się również "The Cauldron" miejsce, które gliny nie bardzo kontrolują i motyw z duchami.

Doctus

Co do samego Metamorpho, to mam pewną teorię, i wydaje mi się że twórcy chcą w przyszłości wprowadzić do serialu drużynę Outsiders, która będzie działać pod przewodnictwem Batmana tak samo jak swego czasu było w komiksach (vide seria komiksowa Batman and the Outsiders). Nie jest tajemnicą że w produkcji kreskówek chodzi głównie o sprzedaż zabawek, a wprowadzenie do serialu grupki młodych bohaterów + wykorzystywanie mniej znanych przeciwników, to naprawdę pretekst do zalewu wielu nowych figurek, z nowymi postaciami sprzedawanymi pod szyldem Batmana. Po pokazaniu Metamorpho, teraz jestem już prawie pewien że wykorzystanie Katany jako sidekicka wcale nie jest przypadkowe. Nie żebym narzekał, bo podoba mi się że w Beware można dostrzec wiele smaczków, które coś znaczą i zapowiadają jakiś rozwój tego serialu. Teraz pozostaje tylko modlić się żeby go szybko nie skasowali, bo naprawdę dobrze mi się go ogląda i jest to obecnie jedyna dobra emitowana kreskówka na podstawie komiksów.

Leon Kennedy

CytatTeraz pozostaje tylko modlić się żeby go szybko nie skasowali, bo naprawdę dobrze mi się go ogląda i jest to obecnie jedyna dobra emitowana kreskówka na podstawie komiksów.

Niestety serial jak wiadomo w styczniu nie powróci :( i myślę, że jego los jest już przesądzony.

Ostatnio zerknąłem na kolejne trzy odcinki: 9 Control, 10 Sacrifice i 11 Instinct. Z przykrością muszę donieść, że dwa pierwsze mocno jadą w dół... W Control poległ główny nijaki przeciwnik, Sacrifice to jakaś istna pomyłka z głupotą na głupocie i Głową Demona na koniec, zaś Instinct był najlepszy z całej trójki. Jakoś potrafiłem polubić Pyga i Toada w serialowym wydaniu.

Rado

Ja ostatnio równie? obejrza?em trzy zaleg?e odcinki i mnie si? w sumie podoba?y. Szczególnie "Instinct" mi przypad? do gustu i szkolenia Katany, które urz?dza? Batman. Na plus u mnie idzie pojawienie si? Ra's al Ghula i jestem ciekaw jak do niego podejd?. Je?li oczywi?cie kolejne odcinki wejd? na anten?. Nadal nie jest to serial w pe?ni na jaki liczy?em, jednak jestem zdania, ?e szkoda by by?o skasowa? (chyba, ?e wezm? si? od razu za produkcj? kolejnego), pomimo wyra?nych waha? formy odcinków.

8azyliszek

Wreszcie wyemitowano 2 ostatnie odcinki BtB. Szkoda, ze kolejny serial z Batmanem poszed? do piachu, a nast?pcy na razie nie wida?.

1x12 Attraction
No niestety powrót Magpie mi si? nie podoba?. Odcinek pogrzeba?y w moich oczach idiotyzmy. Jakim cudem siedzia?a w swojej celi w kostiumie a nie w wi?ziennym drelichu? Je?li ten osi?ek (przypominaj?cy troch? Amygdal?) mia? super si??, to dlaczego zamkni?to go w zwyk?ej celi? Ca?a ta ucieczka chwil? po wizycie Batmana by?a karykaturalna. No i ich bijatyki w których Gacek ci?gle dostaje od Magpie. Przecie? wygl?da?o to ?a?o?nie, ?e Katana musia?a go przed ni? ratowa?, bo sam nie móg? sobie poradzi?. No i ca?a ta fascynacja Batmanem strasznie sztampowa i schematyczna by?a. Widzia?em ju? co? takiego w wykonaniu i Black Cat i Poison Ivy i Halequin (któr? Magpie kopiowa?a swoj? obsesj?). Czyli oprócz idiotyzmów dostali?my te? odgrzewany kotlet maskowany skór? i lateksem. Serio - arty?ci tworz?cy serial to maniacy seksualni. Wystarczy popatrze? na Katan? w bia?ej koszulce bez r?kawów :). To dla kogo ten serial mia? w ko?cu by?? Dla dzieci które mia?y kupowa? te figurki, czy dla nieco starszych niezaspokojonych fanów Batamana? :) Bo je?li celowa? do "wszystkich" to mo?e dlatego poszed? do piachu.

1x13 Fall
Tutaj wszystko jest ?ci?ni?te przez co roz?azi si? na boki. Ras'h Al Ghul nagle pojawia si? w Gotham. Zabrak?o sceny gdy budzi si? z tego sarkofagu a Shiva mu si? k?ania. No i mówi g?osem czarnego Agenta Broylsa z serialu Fringe - który dla mnie w ogóle nie brzmi jak Rash powinien. No i ko?cówka ?ywcem przeniesiona z tak nieudanego wg mnie DK Rises. Batman walczy z Rashem, oczywi?cie nieskutecznie i wygl?da to ?a?o?nie bo daje si? pokona? tak ?atwo. A potem wy??czany jest pr?d w Gotham a Katana prowadzona na egzekucj?. Pi?kny cliffhanger którego zako?czenia nigdy nie poznamy :/

Czyli podsumowuj?c - zako?czenie serialu s?abe by?o. Na pewno nie by? to poziom cho?by Young Justice. I po co by?o taki serial robi?, skoro zabito go po 13 odcinkach? By? wyra?nie niedopracowany i chyba robiony tylko po to by zbi? kas? na ko?lawych figurkach. Tym bardziej szkoda bior?c pod uwag?, ?e poprzednicy byli naprawd? przemy?lani. ?al. Ciekawe czym DC i WB uracz? nas w przysz?o?ci...

kelen

Te odcinki nie zostały wyemitowane. Zostały wydane na DVD wraz z pozostałymi. I to wciąż nie jest kompletyny sezon.

8azyliszek

UP
To ile ma być jeszcze tych odcinków? Konkretnie - tytuły poproszę. Bo naprawdę miałem wrażenie, że serial został anulowany i te 13 odcinków to wszystko co zobaczymy :/.

kelen

Chyba nie ma znanej konkretnej liczby, twórcy w wywiadach czy tam na Twtiterze napisali, że wciąż są odcinki do wyemitowania. Strzelam, że pewnie czeka nas dwa razy tyle maksymalnie.