Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman - przewodnik dla początkujących.

Zaczęty przez deadpool92, 24 Luty 2008, 22:52:57

Gothamite

Obowiązkowo Batman: Knightfall Vol. 1 - Komiks który trzeba znać i jedna z najważniejszych historii o mrocznym rycerzu.
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

grzester

Pytanko

Czytam sobie Batsy od początku jak bozia przykazała. Obecnie dotarłem do Robin: Year One czyli gdzieś za wydarzeniami z Batman: Dark Victory. Na końcu tego komiksu pojawia się postać Barbary, córki(?) Gordona. Ktoś mi może powiedzieć skąd nagle Gordon ma córkę która skończyła Collage? Zawsze wydawało mi się, że jego jedynym dzieckiem jest syn z związku z jego żoną Barbarą. Jestem skonfudowany  :o za dużo Barbar nagle się pojawiło :P

Jolly_Roger

Gordon się rozwiódł, no a Barbara (córka) została Batgirl, a potem Oracle.

grzester

Kurde nie wytrzyma?em i przetrzepa?em pó? Internetów....

"Barbara Gordon is born to Roger (brat Jima) and Thelma Gordon, and she is Jim Gordon's niece/adopted daughter"
Spoiler
(po tym jak jej rodzice zgineli w wypadku samochodym)
[Zamknij]
W Batgirll: Year One Gordon jest po rozwodzie z ?on? i zaczyna si? ni? opiekowa?.
Spoiler
(Barbara Kean odesz?a od niego z synem James Jr'em; pokazane w Batman: Turning Points)
[Zamknij]

kelen

Jeśli mnie pamięć nie myli, Barbara od zawsze była córką Gordona, tylko któryś scenarzysta później pokomplikował sprawę robiąc z niej córkę adoptowaną. W jednej z historii pokazywanej bodajże w serii "Batman: Gotham Knight" okazuje się, że James przespał się z żoną brata, czego efektem są narodziny Barbary.

kubala102

W Batman Halloween wydanym przez Tm semic , Gordon mówi że ja zaadoptował

grzester

Hej Forum

Właśnie skończyłem czytać kolejny komiks Batman: The Killing Joke, rewelacja. Jedno pytanko odnośnie tego komiksu. Od strony 51 do 59 jest epilog. Koleś w okularach i w białej koszulce mówi do kamery ze chce zrobić coś naprawdę złego i za cel obiera sobie zabicie Batsa. Kto to jest i czy w dalszych komiksach bedzie sie pojawiał?

HUDY

@grzester: to jest jedna z alternatywnych historii jaka była publikowana w Batman Black & White. Tu mamy specjalne pokolorowa edycje pod autora rysunków do Zabójczego Żartu. Ta opowiesc miała już publikacje za czasów świetności Tm-Semik jako Wydania Specjalne i były to dwa numery a nastepne dwa wydał Egmont. Każda z 8stronicowej historii to one shot ;]

Corniszon

Mo?e pocz?tkuj?cy nie jestem, bo troch? Batmanów przeczyta?em, ale chcia?em si? mniej wi?cej zorientowa? w których komiksach Nietoperz walczy lub szkoli si? u Rash Al'Ghulem? Po prostu chc? lepiej pozna? posta?. Czyta?em Zmartwychwstanie Rash'a i Wie?? Babel, co proponujecie?

MistrzSeller

Nie wiem za bardzo co czytać jeśli chodzi o Batmana.
Rok pierwszy mi się podobał, potem czytałem komiksy opowiadające o tym co się działo z nim w pierwszym roku działalności, ale nie za bardzo mi się podobało.
Czytałem też kiedyś zabójczy żart.
Co mam czytać i w jakieś kolejności jeśli chce poznać najważniejsze historie z starego DC z tym bohaterem.
Chodzi mi o listę co i w jakieś kolejności czytać.
Wcześniej próbowałem lecieć całą chronologią, ale na dłuższą metę mnie to nudziło. Stąd chce te historie, które są najbardziej ikoniczne dlatego bohatera i ktore są najważniejsze jeśli chodzi o to co się z nim działo.
Chodzi o taki dobór tytułów, by dało się to zrozumieć w miarę zrozumieć o co chodzi (ja wiem, że  tak totalnie to jet niemożliwe).

I co z starego DC czytać jeśli chodzi o Catwoman?
Jacy inni bohaterowie są ciekawi? Głównie chodzi mi o postaci kobiece, albo postaci, którym towarzyszy kobieta.

LelekPL

Najwa?niejsze, najbardziej kultowe tytu?y z Batmanem (takie, które powinien zna? ka?dy fan) to:
1) Year One
2) Long Halloween
3) Killing Joke
4) The Dark Knight Returns

To jest te minimum, które powinno si? zna?. Potem dochodz? jeszcze tytu?y z Robinami, z pojawieniem si? nowych wrogów jak Bane czy Ra's Al Ghul. Ale ta czwórka jest wa?kowana w ka?dym medium z Batmanem i do nich jest zawsze najwi?cej odniesie?.

MistrzSeller

Tyle to wiem. Mi chodzi o listę wszystkich najważniejszych komiksów z Batmanem z starego DC (żadne elsworldy czy inne nie związane z głównymi przygodami historie).
Years one i Killing Joke już czytałem. Chodzi mi oto co dalej. Ale najlepiej jakaś lista tego co z całej chronologii warto wybrać (chodzi mi o istotne historie, albo takie, które pokazują ciekawie Batmana. Tak jak np. Venom był ciekawy pod tym względem).


LelekPL

Cytat: Shadow of the Bat w 13 Październik  2014, 16:02:58
Zrobi?em w?asn? list? u?o?onych chronologicznie komiksów z Batmanem (w wydaniach zbiorczych). Lista nie jest idealna i zawiera te historie, które uzna?em za istotne z punktu widzenia kogo? kto, zgodnie z nazw? tematu, chcia?by zacz?? czyta? Batmana, ale nie bardzo wie jak. My?l?, ?e spe?ni swoje zadanie. Oczywi?cie ch?tnie poznam Wasze opinie.



1) Batman: Year One
2) Batman: The Man Who Laughs
3) Batman: Venom
4) Batman: The Long Halloween
5) Batman: Dark Victory
6) Batman: Haunted Knight
7) Batman: Tales of a Demon
8 ) Batman: Killing Joke
9) Batman: A Death in the Family
10) Batman: Birth of a Demon
11) Batman: Going Sane
12) Batman: Arkham Asylum
13) Batman: Sword of Azrael
14) Batman: Vengeance of Bane
15) Batman: Knightfall vol. 1,2,3
18) Batman: Vengeance of Bane II
19) Batman: Bane of a Demon
20) Batman: Legacy
21) Batman: No man's land vol. 1,2,3,4
21) Batman: Hush
23) Batman: Death and the Maidens
24) Batman: Under the Red Hood
25) Batman and Son
26) Batman: The Resurrection of Ra's al Ghul
27) Batman: The Black Glove
28) Batman R.I.P
29) Final Crisis
30) Batman: Whatever happened to the Caped Crusader?
31) Batman: Battle for the Cowl
32) Batman & Robin: Batman Reborn vol. 1,2,3
33) Batman: The Return of Bruce Wayne
34) Batman: Black Mirror
35) Batman Incorporated
36) Flashpoint
37) Batman: Court of Owls (New 52)
38) Batman: City of Owls (New 52)
39) Batman: Death of the Family (New 52)
40) Batman Incorporated vol. 1 Gotham's Most Wanted (New 52)
41) Batman Incorporated vol. 2 Demon Star (New52)
42) CDN...

Jak zasugerowa? Rado, warte przeczytania s? tak?e Batman: Monster Men, Batman: Mad Monk i Batman: Prey. Jeszcze ich nie czyta?em dlatego umieszczam je na tej "li?cie rezerwowej". Gdyby mia?y znale?? si? w mojej chronologii to umie?ci?bym je w podanej kolejno?ci pomi?dzy Batman: The Man Who Laughs a Batman: Venom. Od punktu 42 mo?emy aktualizowa? seri? na bie??co. Co powinno by? dalej? Batman: Eternal?

Gdyby kto? potrzebowa? mojej listy to wrzucam j? tak?e w formie PDFa.

<a href="http://speedy.sh/utVNF/Chronologia-Batmana.pdf">Download at SpeedyShare</a>


mad17

Witam,

zakupiłem komiks Batman Trybunał Sów i teraz moje pytanie, bo tutaj widzę różne serie o Batmanie Nowe DC. Która jest główna i po jakim czasie zacząć Wieczny Batman, bo widzę ten sam scenarzysta tam jest.