Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TM-Semic pamięci żałosny rapsod

Zaczęty przez Łubudu, 22 Luty 2010, 20:20:38

Mel

Aha, było coś takiego i sam komiks został wydany w 1989 roku przez wydawnictwo ALMAPRESS:

Żenująca okładka.

Roy_v_beck

Taki sam pojedynczy przypadek jak Beta Books.

Mel

Jednak, to chyba było pierwsze takie wydanie DC w Polsce.

XIII

Wydanie Batman przysięga  z za grobu wyd Beta Books  było wydane lepiej niż ówczesne TM-SEMICI.

Roy_v_beck

Było czarno-białe, to ułatwia zdecydowanie wydanie komiksu. Oprócz tego papier jak z gazety, co najwyżej ładnie zszyte, ale okładka również tekturowa, nie laminowana - gorsza niż te TM-Semicowe. Nie ma się absolutnie czym zachwycać.
Tylko żałuję, że innych albumów z tej serii nie wydano. Wiele takich wydań zbiorczych w Stanach było, szkoda że do Polski tylko jedno trafiło.

XIII

Papier był matowy a nie offsetowy jak w TM-SEMIC , w tamtych czasach nawet w USA nie wydawano komiksów na kredzie.

RafBat

 Forma wydania "Przysi?gi..." bardzo mi odpowiada?a, przynajmniej w tamtym czasie (jednak dosy? szybko odpad?a ok?adka  :'( ). Na tle zeszytówek Tm-semica komiks ten prezentowa? si? naprawd? dobrze... stworzono przynajmniej z?udzenie, ?e jest to "prawdziwy" album komiksowy (twardsza ok?adka, przedstawienie w skrócie autorów komiksu, no i sam wst?p Rossa... tego nie by?o w tamtym czasie w innych komiksach).

Roy_v_beck

ale to że jest wstęp i krótkie życiorysy to akurat nie zasługa polskiego wydawcy. W takiej formie po prostu przedstawiano ten komiks w USA, to u nas go w pełni przetlumaczono. W przypadku zeszytów nie było takiej opcji, bo tylko do wydań zbiorczych dają notki o autorach itp...

XIII

W wydaniach specjalnych i mega marvelach nie było takich dodatków mimo iż były to wydania zbiorcze.

Anarky

Tak naprawd? to wszystko o czym mówicie to by?y raczej epizodziki ni? co? naprawd? powa?nego, tak naprawd? dopiero TM-Semic zaj?? si? tym w miar? profesjonalnie przybli?aj?c Polskiemu czytelnikowi komiksy i bohaterów - Made in USA.  W wydaniach specjalnych i Mega Marvelach by?y jedynie notki od redakcji, tak? notk? która zapad?a mi w pami?ci najbardziej by?a ta z Batmana 12/98 zatytu?owana Wielkie Po?egnanie. Krótka acz tre?ciwa, przedstawiaj?ca te? list? 10 najlepszych historii o Batmanie wydanych na ?amach TM-Semic. Sama opowie?? o Batmanie pt. ''Criminals'', przypomina mi dzi? z perspektywy czasu nieco wydarzenia z filmu Tango & Cash (kto widzia? film ten chyba wie o co mi chodzi)
Ja wam pokażę!

XIII

Nie byli profesjonalni 80% komiksów miała wycięte strony.

Roy_v_beck

No bo pewnie mało istotne informacje tam były zawarte. Zresztą starali się i z roku na rok podnosili poziom.

XIII

Mało istotne czasem te informacje pozwalały zrozumieć fabułę.

Anarky

Tylko czy fabuła większości serii komiksowych wydawanych przez TM-Semic była niezrozumiała ? nie sądzę. Rzeczywiście z roku na rok poziom się podnosił, zresztą wystarczy to sobie gołym okiem porównać.
Ja wam pokażę!

RafBat

 Wg mnie, apogeum poziomu wydawania swoich komiksów Tm-semic osi?gn??o w latach 93-95'. Zarówno forma wydania podnios?a si? wtedy w najbardziej zauwa?alny sposób, tak?e historie wtedy prezentowane by?y na naprawd? wysokim poziomie i to w wi?kszo?ci serii. W?a?nie wtedy pojawi?y si? "prawdziwe" Wydania Specjalne i rozpocz??o swój ?ywot Mega Marvel.