Aktualności:

"Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2" w sprzedaży od 27 lipca.

Menu główne

Mask of the Phantasm

Zaczęty przez Arkard, 29 Lipiec 2008, 17:31:13

KillingJoke87

Swietny film, zastanawia mnie jedno, oglądałem go miesiąc temu w tv na .....tv puls o godzinie 9 rano w niedziele, i tak sobie myśle że to najpoważniejszy film jaki do tej pory wyświetlali biorąc pod uwage ich ramówke. Dzięki bogu był wyświetlany z lektorem a nie jakimś durnym dubbingiem, tak jak TAS na zig zapie. Pamiętam jeszcze stare czasy kiedy TAS leciał na tvp 2 z jak najbardziej profesjonalnym lektorem, małolat mimo iż nie rozumiał za bardzo angielskiego tła orginalnych dialogów to już wtedy głos Marka Hamilla robił na mnie ogromne wrażenie
so you're gonna have to play my little game if you  want to save one of them...

kendzi76pl

 Zapraszam na moj kana gejmer 45 ł  na yt mam mask of the phantasm w dubbingu nagrane na canal + jakies 15 lat temu  ^^

http://www.youtube.com/watch?v=JraOAPAucLE&feature=plcp

Miszczu

Czy ogłądał ktoś może wczoraj na Cartoon Network Mask of the Phantasm? Jaką wersję puścili? Z dubem C+, z lektorem czy nowym dubem? I jak się ta wersja ogólnie sprawdziła?
A może jakaś dobra duszyczka zgrała cały film i mogłaby gdzieś wrzucić? :P

kubala102

Była emitowana wersja lektorska znana z VHS

Juby

#49
Powtórka na Blu-ray po wielu latach.To taki dłuższy, dobry odcinek serialu animowanego, w którym twórcy pozwolili sobie na znacznie więcej niż w telewizji - morderstwa (tutaj naprawdę giną ludzie!), bohaterowie krwawią, uprawiają seks, palą papierosy/cygara - do tego pojawia się w nim wiele mrocznych kadrów, których zupełnie nie pamiętałem. To animacja dla trochę "starszego widza", więc nic dziwnego że WB przejechało się na niej w Box Office, szczególnie że wypuścili ją do kin w okresie świąt Bożego Narodzenia. :P

Największe plusy Mask of the Phantasm to oczywiście muzyka Shirley Walker, a także przedstawienie originu Mrocznego Rycerza BEZ pokazania sceny zabójstwa Thomasa i Marthy Wayne'ów, którą inni twórcy wałkują tysiąc pięćset sto dziewięćset razy we wszystkich możliwych mediach. Za to należy im się pomnik! W ogóle fabularnie to może być najlepszy film o Batmanie do czasu trylogii Nolana, w którym skupiono się zdecydowanie bardziej na tytułowym mścicielu, aniżeli na jego przeciwnikach.

Nie jest to jedna z bajek mojego dzieciństwa, pierwszy raz ją obejrzałem chyba w wieku 16 lat, dopiero w "czasach Internetu", dlatego nie darzę jej szczególnym sentymentem. Mimo to, renomę najlepszej długometrażowej animacji o Batmanie uważam za nieprzesadzoną, choć po powtórce (obejrzałem ją w całości bodajże trzeci raz) nie jestem pewny, czy ustawiłbym ją na najwyższym stopniu prywatnego podium.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Q

Cytat: Juby w 07 Czerwiec  2021, 11:29:49Mimo to, renomę najlepszej długometrażowej animacji o Batmanie uważam za nieprzesadzoną, choć po powtórce (obejrzałem ją w całości bodajże trzeci raz) nie jestem pewny, czy ustawiłbym ją na najwyższym stopniu prywatnego podium.

To, jakie jeszcze animacje znalazłby się na podium i która byłaby na 1. miejscu?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Dużo w tym ironii, ale chyba* Batman i Superman z 1997 roku. Ironii, bo gdy dostałem go na kasecie (był to drugi oryginalny film z Batmanem, jaki stanął na mojej półce) z absurdalnych powodów średnio mi podszedł i przez lata z animowanych filmów z Nietoperzem podobał mi się najmniej (można nawet znaleźć mój post na forum, w którym oceniam wszystkie pełnometrażówki z Mrocznym Rycerzem i większość ma oceny 7-8/10, a ta tylko 5/10).

*Chyba, bo zamierzam go powtórzyć jak tylko skończę TNBA i wtedy zobaczymy jak wypadnie po kilku latach przerwy. ;)

Podium najprawdopodobniej uzupełniłaby antologia Batman: Gotham Knight z 2008 roku. Z nowszych największe szanse na załapanie się miałoby Gotham by Gaslight.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

newtime

Batman i Superman z 1997 roku nie był czasem tylko zlepem 3 odcinków połączonych razem z Superman tas? W sensie nie wiem czy można go uznawać jako pełnometrażową oddzielna animacje skoro była ona wzięta z serialu animowanego 

Juby

#53
Można, bo nią jest. :) Warner wydał ją w 1997 jako jeden film, pozbawiając odc. 1-2 napisów końcowych i wszystkich czołówki. To w sumie największy zgrzyt jaki z nim mam, bo można było dorobić filmowej wersji pełnoprawną czołówkę, której brakuje, a także inaczej zmontować telewizyjne momenty "zaciemnienia" obrazu pod reklamy. Ale poza tym - nie kojarzę drugiej animacji z Batmanem, do której wracałbym tyle razy i z czasem tylko zyskiwałaby w moich oczach.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman