Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Dark Nights: Metal / The Batman Who Laughs / Dark Nights: Death Metal

Zaczęty przez Juby, 01 Lipiec 2020, 09:11:41

Juby

Jedno z obecnych wydarzeń komiksowych w świecie Batmana, zapoczątkowane wraz z serią Dark Nights: Metal Scotta Snydera i Grega Capullo w 2017 roku. W Polsce Egmont opublikował już 3 tomy Batman: Metal oraz Batman, który się śmieje, tom 1 (tom drugi wyjdzie na jesieni).

DC właśnie opublikowało mapę Mrocznego Uniwersum, z którego pochodzi Batman, który się śmieje. Po kliknięciu przeniesiecie się do wersji interaktywnej na oficjalnej stronie wydawnictwa.



Ktoś z was już czytał Metal, lub Batmana, który się śmieje? Warto się zapoznawać, bo porysunkach i przeczytaniu opisów jakoś nie nabrałem ochoty (nie moja bajka)?

Leon Kennedy

Cholercia, na razie mam sporo wydatków. Ale, ale gdyby tylko wszystko się unormuje, to zakupie całość tego co zostało u nas wydane. Sam chętnie dowiem się czy ktoś na batcave czytał czy może wręcz przeciwnie i nikt jeszcze nie miał tej przyjemności...

Juby

W sumie trochę zamuliłem w poście otwierającym, bo nawet dla osób niezarejestrowanych na forum, które zajrzą tu choćby przypadkiem, przydałaby się rozpiska co z tego "Metalverse" się u nas ukazało. Klik w okładkę przeniesie was do odpowiednich wydań.



A na listopad zapowiedziany jest drugi tom Batmana, który się śmieje. Trzeci (ostatni) trafi do sprzedaży w pierwszej połowie 2021 roku.

Leon Kennedy

Spoko, to naprawdę dobry pomysł. Samemu mi to pomoże w szybkim sprawdzeniu co u nas zostało wydane.

Miała być filmowa Harley, ale że komiksy od zakończenia kolekcji DC praktycznie nie kupuje
... Od jej zamknięcia nabyłem tylko All Star Batman Snydera tom 1, czyli mało, bardzo mało. Zatem miło przyznać, że po trochu Juby tym tematem mnie zmotywował i właśnie przed chwilką zamówiłem pierwszy tom Batman Metal 😎 Niepowiem jaram się mega.

Rado

To daj znać co sądzisz jak przeczytasz, bo też jestem ciekaw. Klimat mnie raczej nie kręci, ale zobaczymy...

Leon Kennedy

Dotarło. Samo wydanie prezentuje się świetnie! Bardzo fajna okładka. Zamówiłem dziś od razu 2 tom i po ich przeczytaniu zastanowię się kiedy wezmę trzeci. Potem przyjdzie czas na śmiejącego się. Mam nadzieję 😅😋

Leon Kennedy

Początek historii już za mną i trzeba by tu dodać bardzo ciekawej i dość intrygującej historii. Po prostu czuć coś niesamowitego w powietrzu, coś co nadchodzi i zmieni wszystko... Do tego dodajmy klimat przez duże K, dopisywanie historii do znanych już nam bardzo dobrze wydarzeń ( nie jestem wielkim zwolennikiem tego, ale tutaj wyszło całkiem przyzwoicie), jak i różne aspekty dziejące się w poprzednich historiach Snydera. Nie wiedząc nic, można się śmiało pogubić. Pierwszy tom dostaje u mnie solidne 8/10, podnoszę o pół oceny za aspekty horrorowe 🙃 Drugi tom już trzymam w rękach.


Leon Kennedy

Słodziak z niego. Szkoda, że trzeba troche odczekać zanim Egmont wyda następne numery. Ale co tam🙃 Po trzecim tomie zostanie mi jeszcze Batman, który się śmieje 🤪

Leon Kennedy

Drugi tom spełnił wszystkie w nim pokładane oczekiwania. Nasi maja tak bardzo przerąbane jak rzadko kiedy. Miasta upadają, ludzie giną na prawo i lewo i nie ma kto im pomóc... Do tego zostaje nam ukazana przemiana wszystkich mrocznych Batmanów, gdzie każdy w dość brutalny i efektowny sposób zabija wszystkich z Ligii schodząc na mroczną ścieżkę pełną bólu i krwi. Snyder dalej dopisuje pewne wątki do znanych nam bardzo dobrze wydarzeń dodajac im większego znaczenia.  Całość to ostra jazda bez trzymanki ze świetnymi rysunkami i wystrzałowymi okładkami imitującymi w niektórych miejscach metal. Jestem bardzo ciekaw jak nasi z tego wszystkiego wyjdą...

Leon Kennedy

Zwieńczenie tej dość niezwykłej historii był satysfakcjonujący, chodź trzeci tom trochę się z czasem rozchodzi, a scenariusz momentami jest ciut naiwny i o dziwo historia może lekko zmęczyć. Tak czy siak jest to świetna i przynajmniej dla mnie dość zaskakujące wydarzenie, które powinniście poznać.Jestem również ciekaw dalszych poczynań Cyborga, który zyskał tutaj niezwykłą moc.
Koncowa ocena 8/10.

Ps: Zaś polski tytuł może trochę dziwić, bo Gacka wcale nie ma tutaj tak dużo, ale rozumiem ten zabieg.

Juby

Właśnie opinie o ilości Batmana w tych Batmanach i wymyślanie cudów na kiju sprawiły, że zrezygnowałem z zakupu. Ale fajnie, że ci się podobało. Na BC brakuje recenzji do wydań "Metal", może - jeśli znalazłbyś czas - skrobnij coś i napisz do Q, czy nie chciałby ich opublikować.

Leon Kennedy

Niestety uważam, że nie jestem odpowiednią osobą do pisania recenzji, brakuje mi po prostu tego czegoś...

Co do Gacka, to jest w pierwszym tomie, w drugim prawie w ogóle go nie ma i w trzecim znów się pojawia.

Juby


Leon Kennedy

A dziękuję, dziękuję. Nieźle jadą z tym metalem 👻❤️