Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Box office - "The Dark Knight Rises"

Zaczęty przez Juby, 20 Lipiec 2012, 20:09:00

Patryk02099x

13,8 mln. za środę i w sumie ponad 211 milionów. Kolejny dzień, kiedy TDKR jest minimalnie lepszy od Avengersów(ale dosłownie minimalnie, bo różnica to kilkaset tysięcy), ale martwi mnie trochę prognoza boxoffice.com na następny weekend: -59% i jedynie 66 mln. Film Marvela miał spadek na poziomie 50%, choć  to była spora niespodzianka i miejmy nadzieję, że TDKR też taką sprawi, bo jego prognozy mogą być robione "na chłodno" patrząc na to, jakie miał otwarcie i dlaczego.

Juby

Batman codziennie minimalnie wygrywa z Avengers (szczególnie frekwencją, bo jest w 2D), ale film Marvela wyświetlany był w maju, kiedy dzieciaki i młodzież chodziła do szkoły, a ludzie nie mieli wakacyjnych urlopów. Póki co, więc TDKR odnosi wyniki dobre, ale też "tylko" dobre, bo każdy spodziewał się rezultatów wyższych. Trzeba jednak pamiętać, że do czwartku trwa w USA żałoba, a część ludzi uważa, że to nie w smak iść w tym tygodniu do kina.

Co do prognozy, która podałeś to taki wynik dla TDKR dałby filmowi 6 miejsce najlepszych-drugich weekendów, czyli jest to zdecydowanie dobry rezultat. Jednak przy rozczarowującym weekendzie otwarcia spadek 59% przy tak słabych premierowych tytułach byłby zdecydowanie nie w smak. :-\ The Weekend Warrior typuje dla filmu 55% spadek i $72,5 mln w ten weekend. Mam nadzieję, że oficjalny wynik będzie bliższy tej prognozie.

LelekPL

Nie zapominajmy, że startuje Olimpiada w ten weekend. Jakiś tam wpływ może ona mieć, choć na Stany nieszczególnie ze względu na różnicę czasową. Wszelkie wydarzenia sportowe dla nich powinny odbywać się wcześnie rano, albo późno w nocy. Myślę, że w USA hmmm w piątek wynik może być troszkę słabszy, bo powtórki z otwarcia, itp, itd, ale cały weekend powinien być bardzo wysoki. Osobiście spodziewam się mniejszego spadku niż Avengers. Gorzej będzie z frekwencją w Europie, ale to już nie tylko przez weekend, ale także przez cały okres trwania Olimpiady.

Juby

#48
W Europie? Jordan, film startuje w ten weekend na tylu rynkach (bodajże 40) w tym kilku niezwykle ważnych (Rosja), że wielu ludzi (w tym ja) liczy na ponad $100 mln w ten weekend z rynku zewnętrznego! Do tej pory tylko 8 filmów w trakcie drugiego weekendu poza USA zarobiło powyżej $100 mln:

#1 Avengers - $157,4 mln
#2 Avatar - $152 mln
#3 Na nieznanych wodach - $124,3 mln
#4 Insygnia Śmierci: Część II - $120,2 mln
#5 Insygnia Śmierci: Część I - $117,3 mln
#6 Na krańcu świata - $103,2 mln
#7 Zakon Feniksa - $102,5 mln
#8 Era dinozaurów - $101,9 mln

Wiem z pewnego źródła, że w Niemczech szykuje się kapitalne otwarcie, a we Francji już padł tegoroczny rekord dnia otwarcia. Nawet w Polsce szykuje się rekordowe otwarcia dla adaptacji komiksu. Tak więc myślę, że o Europę i światowy box office możemy być spokojni. Kto ma iść na film i tak pójdzie, mimo Olimpiady (z tego powodu martwię się jedynie o mocny spadek na wyspach brytyjskich).

Post Merge: 26 Lipiec  2012, 20:15:09

$125,3 mln do środy z rynku zewnętrznego dla TDKR. To daje 337 mln z całego świata na dziś dzień!

LelekPL

No zobaczymy. Według mnie Olimpiada, a zwłaszcza ceremonia otwarcia (bo pierwsze dni olimpiady zazwyczaj nie mają ciekawych/ważnych konkurencji. Głównie eliminacje i mało popularne sporty), będzie miała jakiś wpływ, przynajmniej na statystycznego Europejczyka. Nie mówię, że wynik będzie słaby, ale też nie tak wysoki jaki by był bez olimpiady. Jeśli nie zarobi tych 100 milionów przy tak rozszerzonym otwarciu będzie właśnie można mówić o czynniku Olimpijskim, z którym żaden z tych 8miu filmów nie miał do czynienia...

Patryk02099x

Właśnie w Polsce jest mój kuzyn z Niemiec(jeden z tych, o których pisałem w IMAXowym temacie, że nie wiem czy pojedzie, ale właśnie zadzwonił , że jedzie :) )i powiedział mi, że tam oczekiwania co do TDKR i oczekiwanie samo w sobie są olbrzymie, więc możemy faktycznie liczyć na spore otwarcie, jeśli nie na rekord. :)

Leon Kennedy

#51
W tej chwili na koncie Gacka znajduje się 224 miliony, a ogółem już 374 miliony, niezły wynik :) Stan z czwartku.

Post Merge: 28 Lipiec  2012, 14:43:11

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=89680 Trochę to martwi, może sobota będzie lepsza i liczę na jakieś 60 milionów.

Q

Dobrze, że przynajmniej jak do tej pory w światowym box office "TDKR" nie zawodzi.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Patryk02099x

O ile TDK poradził sobie wyśmienicie w USA i tylko dobrze na świecie, tak przy TDKR możemy mieć odwrotną sytuację. Pytanie tylko czy da to gwarancję przebicia miliarda? Powinno, ale lepiej podchodzić do tego bez większych emocji, bo będzie się można rozczarować.

Q

Weekend w USA wypadł lepiej niż to sugerowały wpływy z piątku i wyniosły 64 mln dolarów.

Natomiast w światowym box office "TDKR" cały czas jest nie zagrożony - wpływy z weekendu - $122.1, oznacza to, że już ogółem na koncie nowego filmu o Batmanie jest 537.2 mln dolarów, czyli zapowiada się kolejny film, który przekroczy barierę miliarda dolarów.

http://www.deadline.com/2012/07/moviegoers-still-scared-the-watch-and-step-up-revolution-cant-crack-6m-friday-dark-knight-rises-passes-400m-global/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

kelen

Jestem ciekaw jak wielkie wpływy będą z Polski, czy istnieje szansa na to, że poznamy takie statystyki?

Leon Kennedy

Świetnie. Tym samy wynik drugiego weekendu na świecie wskakuje na czwarte miejsce :). Wyniki z USA również optymistyczne ;)

Szaman

Cytat: kelen w 29 Lipiec  2012, 19:52:41
Jestem ciekaw jak wielkie wpływy będą z Polski, czy istnieje szansa na to, że poznamy takie statystyki?

Polski box office zwykle pojawia się we wtorek po południu lub w środę. Czasami dystrybutor chwali się wynikiem już w poniedziałek po południu, może będzie tak też w przypadku Batmana.

Juby

Spadek w drugi weekend jest wi?kszy ni? zak?ada?em w najgorszych prognozach, ale wynik i tak jest dobry, a wszystko popsu? s?abiutki pi?tek, kiedy amerykanie zamiast i?? obejrze? TDKR postanowili rekordowo licznie obejrze? otwarcie Igrzysk Olimpijskich. W sumie jednak wynik filmu jest zdecydowanie dobry i na dzi? dzie? wydaje si? pewne, ?e do??czy do filmów, które w USA zarobi?y ponad $400 mln (ale to zale?y od spadków w nast?pnych tygodniach, no i nie mo?na oszacowa? o ile t? granic? przekroczy).

Z kolei poza USA te $122,1 mln to czwarty najwy?szy wynik drugiego weekendu z ?wiatowego box office'u, lepszy od wszystkich Harrych Potterów, gorszy tylko od Avengers, Avatara i ostatniej cz??ci Piratów z Karaibów. Dzi?ki temu TDKR przed którym jeszcze kilka wa?nych premier ma dwukrotnie wi?ksz? sum? ni? TDK w analogicznym okresie. Wydaje mi si?, ?e $600 mln z rynku zewn?trznego jest jak najbardziej w zasi?gu Batmana.

Podsumowuj?c, wynik z dziesi?ciu dni przekraczaj?cy pó? miliarda bardzo dobrze wró?y. TDKR najprawdopodobniej stanie si? pi?tym i ostatnim filmem 2D, który przekroczy granic? miliarda w box office.

Patryk02099x

Na filmwebie piszą, że będzie to 3. miejsce co do szybkości przebicia bariery 300mln w USA, więc sytuacja nie wygląda tak źle jak się może wydawać.  Wiadomo czy film będzie miał premierę w Chinach? Na IMDB zazwyczaj nic nie piszą o premierze w tym państwie i nie wiem. ;/