Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bane

Zaczęty przez Anarky, 22 Maj 2010, 12:52:30

Deuce

Odnios? si? do tych pi?ciu punktów z artyku?u:

1. Bane wie, ?e nie mo?e pokona? Batmana w najlepszej formie
To akurat jest prawda. Wynika to z ró?nicy w inteligencji obu panów. Bruce jest inteligentny z urodzenia. Dzi?ki tej inteligencji zdoby? wiedz? i umiej?tno?ci. Z kolei inteligencja Zguby jest nabyta i odtwórcza. On nie potrafi improwizowa?, wymy?la? co? od siebie. Jego ca?a wiedza i poj?cie ?wiata pochodzi z ksi??ek. Mo?e planowa? wielkie przedsi?wzi?cia i strategie, ale to jest wszystko wyczytane. Mo?na powiedzie?, ?e dzia?a on jak komputer, a nie jak cz?owiek. Ma jednak dwie, wrodzone cechy: ?wietna pami?? i b?yskawiczne przyswajanie wiedzy, co jeszcze bardziej pomaga mu w dzia?aniu.

2. Bane nie da? rady nawet zast?pcy Batmana
To te? prawda. Jean Paul, jak nikt inny, mia? patent na pokonywanie Bane'a. Raz jako Batman i pó?niej dwa razy jako Azrael. Cho?, kiedy mia? tylko swoje r?kawice, a stary kostium, to ma?o co nie uton?? w hotelowej fontannie po starciu ze Zgub?. Bane go jednak zlekcewa?y?, uzna? za na?ladowc? niegodnego Bruce'a. Uzna? Valleya za s?abego. Trzeba te? przyzna?, ?e Paulowi, w du?ej mierze, pomog?a technologia w pierwszym pokonaniu Zguby. Inaczej mog?o by? ró?nie.

3. Wystarczy przeci?? przewód
Jest to wymys? pozakomiksowy. Ludzie nie rozumieli tej postaci, wi?c robili z niego t?pego osi?ka do wynaj?cia. W komiksie nie by? to zbyt popularny sposób na pokonanie Bane'a.

4. Bane - wieczny pomocnik
W?a?ciwie mo?na powiedzie? to, co wy?ej. Oryginalny Bane to boss, który sam kieruje swoim post?powaniem.

5. Bane "nie mo?e", bo za?ywa Venom
Bzdura. Ju? z Tali? mog?o do czego? doj??. W Bane Of The Demon mamy tylko sugesti?, nic wprost, wiec nie da si? jednoznacznie oceni?. Jednak dowód mamy bodaj?e w 34 numerze Secret Six. Tam Zguba zrobi? to z najstarsz? kobiet? ?wiata. Po wszystkim zapyta? j?, czy nie za bardzo j? poturbowa?.

Uwa?am, ?e Bane powinien zgin?? z po Knightfall. To posta? jednego eventu, na któr? nie by?o pó?niej pomys?ów. Je?li ju? zdecydowano si? go ocali?, to ju? nigdy nie powinien u?ywa? Jadu przez podajnik. Ewentualnie kapsu?ki w pasie. Tylko bez Venomu  ta posta? ma jakikolwiek sens. Budowanie jej z innego, nowego aspektu.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Rado

Cytat3. Wystarczy przeci?? przewód
Jest to wymys? pozakomiksowy. Ludzie nie rozumieli tej postaci, wi?c robili z niego t?pego osi?ka do wynaj?cia. W komiksie nie by? to zbyt popularny sposób na pokonanie Bane'a.

A to w ogóle mia?o miejsce w komiksach?

Pami?tam, ?e kiedy? Croc rozwali? konsolet? steruj?c? dop?ywem Jadu, ale zrobi? to nim Bane zdo?a? si? napompowa?, wi?c mia?o to jaki? sens w przeciwie?stwie do tych zagrywek z animacji. Zawsze mnie to dziwi?o w tych?e, bo przecie? Venom to by?, b?d? co b?d?, typowy narkotyk. Robisz sobie zastrzyk i bam! - dzia?a przez jaki? czas, a odcinanie przewodu i pokazywanie tak jakby Jad dostarczany by? przez ca?y czas uwa?am troszk? za bezsens.

Przysz?o mi do g?owy, ?e mo?e ma to jaki? zwi?zek z niepokazywaniem ?adnych narkotyków, procesu wstrzykiwania, za?ywania itp. w animacjach, które przecie? ogl?daj? dzieciaki. Mo?e, w przypadku Bane'a nie mog? nazwa? tego narkotykiem tylko musz? w?a?nie wymy?la? jakie? schematy z sokiem z gumi jagód. Sam nie wiem, próbuj? jako? zrozumie? twórców, którzy przecie? nie s? debilami i dostarczaj? nam ?wietnych animacji z go?cinnymi wyst?pami Bane'a.

Adriann

Najlepszą opcją dla tej postaci jest chyba jednak olanie całkiem tego venomu(Nie mam tu na myśli TDKR) Wystarczyłoby gdyby jego siła wynikała z wieloletniego treningu..noo może jednokrotnego użycia jadu czy coś. Bo sam ten wątek jest niepotrzebnie męczony i inne ważne aspekty tej postaci są pomijane

Deuce

Cytat: Rado w 05 Październik  2013, 22:42:45A to w ogóle miało miejsce w komiksach?

Rozwalenie mechanizmu zdarzyło się dwa razy. Pierwszy raz, jak wspomniałeś, zrobił to Croc, a drugi Valley w ich najsłynniejszym starciu. Ani razu jednak Bane nie padał nieprzytomny tylko walczył dalej. Zgadzam się z Tobą w kwestii działania narkotyku. Zguba musiał go przyjmować co 12 godzin, a nie bezustannie. Ponadto, ten podajnik na ręku był mały. Miał tylko cztery przyciski, czyli cztery porcje Venomu. W animacjach również i tę kwestię się pomija.
Swoją drogą, rozwiązanie w New 52, jest jeszcze głupsze. Teraz Bane ma dwie bańki na plecach, z których wychodzą trzy kable do mózgu. Zachodzi pytanie jak on to zasysa ? Zupełnie tego nie przemyśleli.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Doctus

Nie czytam bierz?cych serii z TheNew52 (na razie nic mnie do tego nie zach?ci?o je?li chodzi o tytu?y z Bat-Rodzink?), wi?c nie jestem na bierz?co z nowymi pomys?ami scenarzystów. Zobaczy?em w?asnie w zapowiedziach Bat-Bane'a i wybuch?em ?miechem... znaczy, nie to ?e jestem jaki? zamkni?ty w komiksach z lat 80' i nie uznaj? nowych pomys?ów, ale naprawd? wydaje mi si? to pomys?em bardzo g?upim zw?aszcza ?e w jednej z serii po restarcie pojawi? si? znowu jako typowy villain. Nie mówi?c ju? o ca?ym motywie z zemst? Bane'a, z?amaniem Batmana, i tak dalej, ale zawsze by?o to dla mnie wa?nym elementem tej postaci i robienie teraz z niego kogo? w kostiumie Nietoperza... jest durne. I teraz chcia?bym ?eby kto? mi odpowiedzia?, co sk?oni?o Zgub?, do za?o?enia tak zgubnego dla jego wizerunku kostiumu?

Spoiler
[Zamknij]

Zdj?cie umieszczam w spoilerze, jakby kto? jeszcze nie widzia? i nie chcia? sobie psu? wieczoru :P

kelen

Nie czytam serii, w której si? to sta?o, wi?c nie wiem, czy znam ca?y kontekst, ale te? niezbyt dobrze to odebra?em. To po prostu wizualnie wygl?da ?miesznie. (Ale i tak nic nie przebije One-Face'a)

Rado

Deuce wpadnie na forum to odpowie.

Deuce

Skoro zostałem wywołany, to postaram się pomóc. Dziwnym trafem czytam akurat tę serię  :P . Dam w spoiler na wypadek, gdyby ktoś też to czytał.
Spoiler
Kadr ten pochodzi z serii Forever Evil: Akrham War. Najprawdopodobniej z #3 ( jestem po #2, więc nie mam pewności ). Bane miał plan, aby, wraz z rebeliantami z Santa Prisca, pokonać Batmana i przejąć Gotham. Jednak, gdy przypłynęli do miasta, okazało się, że mamy powtórkę z No Man's Land: chaos, ludzie kradną co się da, policja sobie nie radzi. Jest jednak zasadnicza różnica: tym razem nie ma Batmana, ani żadnego, innego bohatera. Zguba musiał więc zweryfikować swoje plany i uznał, że spróbuje objąć kontrolę nad miastem przy pomocy więźniów z Arkham i Blackgate. Niestety, nie wszyscy mu się podporządkowali m. in.: Scarecrow, Mr. Freeze i Man-Baty.
Z zapowiedzi #3 wyczytałem, że Bane nie był w stanie wywołać zamierzonego strachu w Gotham swoją osobą, więc postanowił użyć symbolu, którego boi się tam każdy: Nietoperza. Jego pierwszym celem ma być Killer Croc.
[Zamknij]
Nie rozumiem tylko jednej kwestii. Jak serie spod znaku Forever Evil, maja się do serii regularnych ? W Wiecznym Źle nie ma bohaterów w wyniku działań Crime Syndicate. W miesięcznikach jednak, wszystko jest zupełnie normalnie i herosi działają.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

kelen

Bo ich akcja toczy się przed FE. A niektóre się toczą w trakcie np JL, JLA

Juby

#144

Co wy na taki pomysł? :D

kelen

Czy to nie jest aby spoiler do komiksu z tego tygodnia, który wypadałoby ukryć w jakimś tagu?

Juby

Maybe... na wszelki wypadek ukrywam w spoiler tagu.

Leon Kennedy

Nie wiem tak w sumie... Ale myślę, że może i z tego wyjść dla nas coś dobrego. Zobaczymy.

Deuce

Mam na ten temat pewną teorię. Jestem akurat po Infinite Frontier #0, ale jeszcze przed Joker #1, więc niczego umyślnie nie zdradzę. Joker zabił Bane'a swoim gazem. Zguba był bohaterem narodowym na Santa Prisca. Po jego śmierci, jego "wyznawcy", postanowili pomścić swojego idola. Chcieli do tego wybrać taki okaz ludzki, który przetrzymałby ogromną dawkę Venomu. Osobą tą okazała się być Vengeance - tak ma się podobna nazywać ta kobieta. Jej jedynym celem jest zabicie Jokera, co z ogromną chęcią bym zobaczył. Czy się to sprawdzi ? Trzeba poczekać. Dla mnie najważniejsze, aby Bane powrócił do życia, jak oni wszyscy, bo nie mam o kim czytać  :P .
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Juby

Heh, wiedziałem że jeśli jakiś wątek na forum mógłby zachęcić Deuce'a do napisania czegoś po latach, to właśnie ten. ;)

Zazwyczaj taka "zmiana" bohatera w komiksach, czy też zastąpienie go kimś nowym, by mnie irytowała, ale że nie jestem fanem komiksowego Bane'a, o dziwo pomysł mi się podoba.