17 czerwiec 2021, 04:46:43

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Rado

1
O stronie i forum / Uwagi na temat strony i forum
16 czerwiec 2021, 18:23:08
Hej Q, masz jakiś kontakt do Wolanda inny niż poprzez Facebooka? Przestał się odzywać.
2
Fajne wykonanie tych grzbietów do Husha.
3
Seriale animowane i TV / Batman: Caped Crusader
09 czerwiec 2021, 12:14:14
Mega wiadomość. W pierwszej chwili myślałem czemu Diniego nie ma za sterami scenarzysty, ale po przemyśleniu, to w sumie stwierdzam, że on już przecież w tym temacie swoje zrobił i niech inni się wykażą teraz nieco innymi pomysłami. Już tą grafiką i uszami Batmana mnie kupili.
4
Uniwersum Batmana / Three Jokers
09 czerwiec 2021, 11:49:38
Cytat: Juby w 03 czerwiec  2021, 18:09:16Najwyraźniej Rado śladami Lelka odstawił forum na dobre, więc wrzucę za niego jego nowy materiał przybliżający polskie wydanie komiksu.Miałem focha na forum, ale już mi przeszło. Powinienem teraz być już w miarę regularnie.

Dzięki za udostępnienie filmu. Generalnie zgadzam się chyba z wszystkim co napisał Juby i miałem podobne odczucia, a scena na końcu była dla mnie najgorsza. A propos rysowników, to chyba jeszcze Gary Frank mógłby stanąć w szranki z Fabokiem. Niedługo dostaniemy jego trzecie podejście do Earth one.

Lepiej swego czasu wymyślił Morrison z Jokerem i jego zmianą charakteru.
5
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
12 kwiecień 2021, 12:13:16
"Court of Owls" w wersji noir mam akurat w amerykańskim powiększonym wydaniu i naprawdę fajnie się to ogląda. A poza tym? To może "Batman's Grave"? Dwunastoczęściowa maxi seria Warrena Ellisa i bodajże Briana Hitcha. Amerykańskie HC właśnie co się ukazało na dniach - jutro spodziewam się, że do mnie zawita. Chciałbym też, żeby wydali tę mini serię z Wonder Woman w post apokaliptycznym uniwersum DC. Nie pamiętam teraz tytułu, ale na okładce Diana nosi pas Batmana.
6
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
10 kwiecień 2021, 10:35:45
Żółwie Ninja biorę na pewno. Nie czytałem tych historii w pojedynczych tomach i fajnie, że wszystko będzie teraz zebrane w jednym albumie.
7
Monster Men i Mad Monk są chyba u mnie na drugim miejscu po Kingdom Come na liście animacji, które bym chciał obejrzeć.

Ja ostatnio powtórzyłem sobie niemal wszystkie współczesne filmy z DC Animated Uniwersum, a na pewno wszystkie z Batmanem i przy drugim seansie bardzo zyskał u mnie Year One, a tam raczej wiernie oddali komiks. Należę więc chyba do tej grupy, która nie chce zbyt dużych zmian w stosunku do pierwowzoru. No, ale coś oryginalnego też chętnie bym oglądał.
8
W animowanym uniwersum mamy jakby nowe rozdanie. Tak się ostatnio zastanawiałem, na podstawie jakich jeszcze komiksów mogliby stworzyć następny film? Skoro niedługo będzie "Długie Halloween" no to wypadałoby też dorzucić "Dark Victory". Ale co potem? Zaczną sięgać po te mniej popularne komiksy jak np. "Venom" albo może "Miecz Azraela"? Knightfall też by się przydał, tylko na ile części i w jaki sposób to podzielić? Ja bym na pewno widział animację "Kingdom Come" - myślę, że coś dobrego by z tego mogło wyjść.
9
Ogólnie o Batmanie / Ciekawe bat-aukcje
30 marzec 2021, 11:30:58
Na Allegro pojawiło się znowu wydanie Deluxe adaptacji pierwszego Burtona. Cztery dychy to dobra cena.

https://allegro.pl/oferta/batman-the-1989-movie-adaptation-deluxe-edition-10554071865
10
Dajcie spokój! Ograniczać swoją obecność w sieci, to możecie na innych polach, ale nie tu! Możemy się pochwalić funkcjonującym forum i do tego takim, gdzie można porozmawiać dosłownie o wszystkim. Nawet forum Gildii, na którym było pierdyliard użytkowników przekształciło się w coś tam innego i nie działa już tak dobrze. Co z tego, że jest mało nowych userów?! Wolę stałą mniejszą grupkę ludzi wypowiadających się kompetentnie niż systematyczny wzrost forumowiczów. A ludzie tutaj wypowiadają się naprawdę kompetentnie. Wolę porozmawiać lub poczytać mniejsze grono, które ma coś do powiedzenia. Zbudowaliśmy przez lata jakąś społeczność o co raczej trudno w dzisiejszych czasach Facebooka zrobić. Jasne, spędzajcie sobie czas aktywnie i z rodziną. Rezygnujcie z innych aktywności online, ALE NIE Z BATCAVE! Batcave sobie zostawcie. Różnica zdań też jest potrzebna, żeby stworzyć jakąś dyskusję. Co z tego, że się czasem powtarzacie? Na jeden taki "powtarzalny" post napiszecie pięć innych niepowtarzalnych. Za chwilę nowy Batman, a wy teraz chcecie odchodzić lub znacznie ograniczać udział?! LoL. Zjazd forum można zrobić sobie rok wcześniej, tak by akurat obejrzeć nowy film wspólnie i później o nim pogadać. Mamy jeszcze rok na zgadanie się. Dwudziestolecie Batcave. DWU-DZIE-STO-LE-CIE. To coś chyba znaczy.
11
Widziałem jego prace - stąd wiem, że robi dobrą robotę, ale sam korzystałem jedynie z usług jego znajomego. Robił dla mnie jeden segregator i zapłaciłem chyba coś koło czterech dyszek, ale już naprawdę nie pamiętam. Koszty obwolut nie są mi znane. Najlepiej zagadać do niego na fejsie.
12
Obwoluciarz robi dobrą robotę i ma zajebiste kolejki. Czekam u niego też na swoją kolej.
13
Cytat: Logan w 25 marzec  2021, 14:09:31Próbowałem uzyskać namiar do gościa który projektuje świetne obwoluty i ogłasza się na Facebooku, ale bez konta na FB to praktycznie niemożliwe.

Załóż konto po prostu. A tak w ogóle, to jak się nazywa ten gość?
14
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
24 marzec 2021, 19:41:19
Premiera nowego wydania Kingdom Come została przesunięta ze względu na jakieś bliżej mi nieznane błędy. Niestety poprawiona wersja również nie obyła się bez bubla. Brakuje posłowia K.Smiałkowskiego, mimo, że figuruje ono w stopce i w spisie treści. Myślałem, że może tylko mój egzemplarz, ale już mi ktoś potwierdził na FB, że u niego też nie ma. Zagadałem Pana Kamila na fejsie - potwierdził mi, że napisał posłowie i powinno ono być.
15
Cytat: Juby w 24 marzec  2021, 13:57:03Dla zainteresowanych wrzucam znalezioną na innym forum listę przetłumaczonych na PL listę tytułów z kolekcji hiszpańskiej, która może być zgodną z naszą.

Przejrzałem tę listę i z tego co u nas jeszcze nigdzie nie wychodziło, to warte uwagi jest Jokers Asylum. Są to osobne historie wbrew pozorom nie o Jokerze, a o innych "mieszkańcach" Azylu Arkham. Joker jest tam tylko narratorem. Wyszły dwa trejdy, ja mam pierwszy i wszystkie historie tam umieszczone prezentują solidny poziom.

The Untold Legend of Batman też jest łakomym kąskiem dla fanów Nietoperza i mimo, że historia jest stara, to da się ją czytać nawet dzisiaj.

52.Batman: My Beggining... and my Probable End (1987) - nie wiem o co tu chodzi, to jest przecież jeden zeszyt Det.Comics

JLA: The Tornado's Path 1 (Brad Meltzer) - już nie pamiętam czy to wyszło u nas w jakiejś kolekcji, ale komiks moim zdaniem wart uwagi. Podobnie następny story arc Melrzera czyli Lightning Saga, która też jest na tej liście.

78.JLA: The Midsummer's Nightmare (1996) - fajna, krótka historia z Ligą, w której w wyniku działania jakiegoś złola członkowie JL pozapominali, że są bohaterami