Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

jakura

Dubbing w Batmanie to odwiert 2 km pod mułem zalegającym dno. Na ogół nie lubie dubbingów, jednak tutaj jest katastrofa. Mama ogladala ten dubbing i stwierdzila, ze strasznie niszczy klimat. W dodatku trudno zrozumiec wiele slow.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

newtime

Cytat: Juby w 27 Kwiecień  2022, 07:52:03Gorzej od dubbingu? Muzykę lektor może zagłuszać tylko w scenach dialogowych, a mówi jednym tonem, bo... jak miałby mówić? Lektor pełni taką samą funkcję w filmie, jak napisy. One też nie zmieniają czcionki, rozmiaru, koloru, efektów typu podkreślenia, w zależności od tego jak dane kwestie wypowiadane są przez postacie w filmie.


Gorzej uwierz mi jeśli ktoś nie wychował się na polskim lektorze lub unikał go jak ognia juz od dzieciństwa, to zaakceptowanie go jako dorosła osoba jest strasznie ciężkie, po prostu nie jestem w stanie słuchać drętwego tonu faceta nachodzącego na oryginalne głosy których nie słyszę i zlewają się w raz lektorem w dubbing jest chociaz ten ułamek gry aktorskiej poza tym  lektor poza Polska nie jest nigdzie praktykowany nie bez powodu, uważam ze to nasza taka pozostałość po PRL do której się nauczyliśmy ale jeśli ktoś sie nie wychował w raz nim, to na prawdę cięzko póżniej się przełamać   O tyle co niektóre bardzo stare filmy moge sobie obejrzeć z lektorem z sentymentu to nie jest juz w stanie oglądać niczego świeżego w tej formie   

Juby

Cytat: newtime w 27 Kwiecień  2022, 10:06:34po prostu nie jestem w stanie słuchać drętwego tonu faceta
Dobry lektor nie czyta drętwo.

Cytat: newtime w 27 Kwiecień  2022, 10:06:34nachodzącego na oryginalne głosy których nie słyszę i zlewają się w raz lektorem
Dobrze dodany lektor nie zagłusza głosów aktorów. Ścieżek audio, w których lektor był tak głośny, że nie byłem w stanie słyszeć filmu było zdecydowanie mniej od tych, w których był dodany poprawnie.

Cytat: newtime w 27 Kwiecień  2022, 10:06:34w dubbing jest chociaz ten ułamek gry aktorskiej
No właśnie nie. Dubbing wymienia oryginalną ścieżkę dźwiękową, czyli głosy aktorów, całkowicie uniemożliwiając ocenę ich gry. Lektor w jakimś stopniu zagłusza aktora, bo czyta za widza, ale przecież gdybyś oglądał z dzieckiem film w wersji z napisami i czytał teksty dla niego, to byłoby to samo. Lektor po prostu robi to za ciebie.

Cytat: newtime w 27 Kwiecień  2022, 10:06:34poza tym  lektor poza Polska nie jest nigdzie praktykowany
Podobno jest jeszcze kilka krajów na wschodzie + we większości świata używa się go przy telewizyjnych filmach/serialach dokumentalnych. Ale nawet jeśli Polska pozostałaby bezludną wyspą, w której używa się lektora - nie uważam tego za żaden argument przeciw niemu, wręcz przeciwnie, to tylko dobrze świadczy o naszym kraju, bo chociaż pod jednym względem wyprzedzamy zachód i wszechobecny dubbing.


newtime

Cytat: Juby w 27 Kwiecień  2022, 10:46:21Dobry lektor nie czyta drętwo.
Dobrze dodany lektor nie zagłusza głosów aktorów. Ścieżek audio, w których lektor był tak głośny, że nie byłem w stanie słyszeć filmu było zdecydowanie mniej od tych, w których był dodany poprawnie.

Możliwe sam nie znam zbyt wielu dobrych lektorów, bo zawsze wybieram napisy ale te które zanm często bardzo psuły mi wrażenia, chyba najbardziej znany i lubiany lektor świętej pamięci Tomasz Knapik jest dla mnie nie strawny i nigdy nie byłem w stanie oglądać w dzieciństwie  filmu w  telewizji którego on właśnie czytał

https://www.youtube.com/watch?v=V5IufRGyBgA
No dla mnie to całkowicie zabija radość z oglądania filmów ale oczywiśćie nie mam nic przeciwko jeśli ktos lubi :)

Juby

Nie tylko Warner Bros. potrafi człowieka wqrwić, Galapagos Polska również. Nowy Batman na nośnikach fizycznych już 27 maja. Z tym, że na DVD, w standardowym wydaniu Blu-ray, a nawet w standardowym wydaniu UHD(!!), które planowałem kupić (teraz już sam nie wiem) NIE BĘDZIE PŁYTY Z MATERIAŁYMI DODATKOWYMI. >:( Kliknięcie w zdjęcia przenosi do strony sklepu, gdzie jest wgląd w okładki i ceny poszczególnych wydań.







Q

Zwykłe wydanie DVD ma mieć materiał dodatkowe, a standardowe BD żadnego? Już przy "Nie czas umierać" kombinowali wprowadzając wersję bez dodatków, a teraz chcą jeszcze bardziej zniechęcić do zakupu. Płać więcej za steelbook. Wspaniale.

Jedyny plus, że na płytach będzie lektor i dubbing.


What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Przy Nie czas umierać przynajmniej był wybór (wersja z płytą z dodatkami, lub bez), tutaj nie ma. Jeśli chcę wersję, która zawiera wszystko, muszę ją kupić za 175 zł w opakowaniu, które mi się nie podoba i będzie się rysować. ::)

Lektor tylko na Blu-ray, czy w wersji 4K również?

Q

Już sam pomysł kastrowania wydań, czego nie było przy okazji wydań w innych krajach, jest karygodny.

Przy okładach do BD/DVD wyraźniej jest lektor i dubbing, i tak samo jest przy wersji 4K. Tylko na okładce steelbooku 4K nie jest to wyszczególnione.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Racja, dopiero teraz przyjrzałem się okładkom (które w wydaniach UHD i steelbokach też kilkoma szczegółami są spieprzone). No to w zasadzie jedyny plus tych wydań, że tym razem w końcu dali wybór między ścieżkami na każdym nośniku. Ale i tak nie wiem czy którekolwiek kupię, bo może jakiś zagraniczny dystrybutor wyda to jak należy.

EDIT:
Okazuje się, że to nie polski dystrybutor jest odpowiedzialny za tę absurdalną sytuację, a - oczywiście - Warner. ::) W pozostałych krajach podstawowemu wydaniu UHD również brakuje płyty z dodatkami (na Blu nie jestem pewien). Na ten moment nie ma żadnej zapowiedzi na świecie gdzie mógłbym kupić film tak, jak planowałem. Ostatnia nadzieja u francuzów, u których jeszcze brakuje zapowiedzi filmu w 4K, ale wygląda na to, że trzeba będzie kupić w Polsce, albo steelbook, albo standardowe wydanie UHD + steelbook Blu-ray dla dodatków (czyli w obu przypadkach koszt powyżej 180 złotych)!

Moi bracia - którzy kupują na Blu-ray prawie wszystko z Marvela/DC i mają wszystkie Batmany od filmów Burtona na półkach - już zrezygnowali z zakupu. Film mają na HBO Max, wydanie płytowe chcieli kupić głównie dla dodatków, ale nie mają zamiaru przepłacać za steelbooka (których nie zbierają). Way to go, Warner!

Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

To samo odpisano mi na innym forum. Po prostu poroniona sytuacja, z której każde wyjście to "mniejsze zło" (no chyba, że jest się fanem steelbooków i planowało się kupić jakikolwiek dadzą tak czy siak). :(

Q

Tak jakby im wyszło z jakiś analiz, że wydania fizyczne to już dla kolekcjonerów i że ta grupa wybiera steelbooki. Dla reszty zwykłe wydania, a dodatki to tylko dodatki...

Widać po różnych wznowieniach m.in. z filami WB ("Ben Hur", "Przeminęło z wiatrem"), że jak wcześniej były bogate wydania, to wznowienia są już pozbawione dodatkowych płyt.

Taka sytuacja sprawia, że wydania fizyczne zamiast bardziej cieszyć, to tylko irytują. Pomarzyć już można o jakiś edycjach specjalnych, gdzie naprawdę fajne materiały dodatkowe umieszczano, a nie tylko standard. (Chociaż "The Batman" pod względem czasu trwania dodatków prezentuje się dobrze, ale kiedyś nie do pomyślenia byłoby, że komentarz może być gdzie indziej.)
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Crowridd

Ciężko widzę jest połapać się, którą wersję warto kupić.

BTW. Zadziwia mnie fakt, że filmy na płytach DVD nadal są wydawane, i że ktoś to kupuje.
Z drugiej strony do dziś na stacjach paliw są sprzedawane płyty CD typu Greatest Hits, które odbiorców mają, bo nie ważna jest jakość nośnika a zawartość

Juby


Imponujące. Dzięki tej technice efekty wizualne i tła wyglądają o bardziej fotorealistycznie od CGI, zupełnie bym nie przypuszczał, że korzystano z niej w tylu scenach.

Mój tata obejrzał film. Mimo, że jest tropicielem "popeliny" przetrwał całość i nawet nie dostał wylewu na scenach z niezniszczalnym Batmanem. ;D

Q

O ile często się zdarza, że w filmach czuć kiedy coś było kręcone na greenscreenie, to technologia ledowych wyświetlaczy sprawia, że nie wiadomo. Magia kina i w niektórych przypadków ułatwienie dla filmowców.

W przypadku "The Batman" ograniczenia związane z koronawirusem musiały wymusiły szukanie nowych rozwiązań i twórcom udało się wybrać najlepsze z możliwych.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)