Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wielka Kolekcja Komiksów DC: Bohaterowie i Złoczyńcy

Zaczęty przez Juby, 24 Marzec 2021, 12:44:19

Leon Kennedy

Ja tam na pewno jeszcze trochę wybiorę 😁

Crowridd

#46
Cytat: Juby w 03 Luty  2022, 17:27:24W UK znane są już plany kolekcji do numeru 31 i... duble, duble, i jeszcze więcej dubli. I to nie takich, które są na naszym rynku niedostępne (wciąż trzymam kciuki za wznowienie Człowieka, który się śmieje), tylko wszystko to, co wciąż można kupić od Egmont. Moja przygoda z tą kolekcją zaczęła się i skończyła na pierwszym tomie, i póki co, nie widzę szans, aby przez najbliższe miesiące miało się coś w tej kwestii zmienić. :P

Mam podobne zdanie. Z "Człowiekiem który się śmieje", to chyba prędzej warto zamówić jakieś zagraniczne wydanie.

Biorąc pod uwagę to, że spoza Uniwersum Batmana innych bohaterów znam średnio, to pewnie jeszcze coś się do kupienia znajdzie, natomiast te 40 PLN wolę wydać na kontynuację Batmana z DC Rebirth, której jeszcze nie zacząłem czytać.

Niektóry tytuły z kolekcji Hachette kuszą, jak chociażby Hawkman, który jest obecnie dostępny. Słyszałem, że dobry.

BTW. Ktoś się orientuje na tym forum, kiedy zostanie naprawiona kwestia braku powiadomień e-mail? ;)

Leon Kennedy


Crowridd

Jeżeli polska lista idzie podobnie, co ta z Wielkiej Brytanii, to niedługo wyjdzie "Nieskończony kryzys", który łącznie będzie mieć 544 strony (wydanie od Egmont z DC Deluxe - 264 strony).

Po przeczytaniu "Kryzysu tożsamości" i "Projektu OMAC" - nie mogę się doczekać tych dwóch wydań.






Juby

Polska strona kolekcji w ogóle nie jest aktualizowana. Nie wiem czy to standard dla Hachette, ale trudno śledzić polskie zapowiedzi bez, cóż, zapowiedzi. :P

Crowridd

Dokładnie - można jedynie liczyć na tych, którzy mają prenumeratę i zapowiedzi na ostatniej stronie. Zobaczymy.

Q

Na https://lubimyczytac.pl/seria/32186/wielka-kolekcja-komiksow-dc-bohaterowie-i-zloczyncy wprowadzone są informacje o kolejnych numerach kolekcji i wygląda, że kilka pozycji zostało pominiętych, w tym "Batman: Broken City", czy wspomniany wcześniej "Infinite Crisis: Volume 1".

Najbliższe tomy (w marcu i kwietniu):
Tom 15. Green Arrow: Łucznicy
Tom 16. Wonder Woman Odrodzenie: Rok Pierwszy
Tom 17. JLA - Liga Sprawiedliwości: Nowy porządek świata
Tom 18. Starman: Grzechy ojca
Tom 19. Lex Luthor: Czarny pierścień - Tom 1
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Crowridd

#52
Broken City zlewam, bo wszystko co w tym wydaniu jest, to już mam.

Liczyłem natomiast, że Kryzys zostanie wydany wcześniej. Mam nadzieję, że w ogóle będzie do kupienia ;)

Dzięki za link z rozpiską.

Edit:

Nieskończony Kryzys w 20 numerze kolekcji potwierdzony

Juby

#53
23 tomem kolekcji będzie:


https://wikipedia.org/wiki/The_Untold_Legend_of_the_Batman

Klasyk z 1980 roku, nigdy wcześniej nie wydany w naszym kraju! Jako materiał dodatkowy debiut Batmana z DC z maja 1939 roku. W sprzedaży od 22 czerwca.


Crowridd

Wow. Świetne zaskoczenie.

Po dłuższej przerwie czekam na zakup Kryzysu z tej serii.

Juby

Kryzys Nieskończoności chyba wyjdzie u nas z mniejszą przerwą niż w UK, część pierwsza to Tom 20, a część druga chyba będzie 22, lub 24 (coś takiego mi mignęło w zapowiedziach znalezionych w sieci).

Crowridd

Świetna wiadomość. Kryzysu nie znam, a po Omacu z tej serii czekam z niecierpliwością

Q

Jeśli zawartość będzie ta sama w zagranicznych wydaniach, to numer na 144 stronach będzie zawierać:
 The Untold Legend Of The Batman #1–3;
'There Is No Hope In Crime Alley!' z Detective Comics #457;
'To Kill A Legend' z Detective Comics #500;
'The Man Who Falls' z Secret Origins;
oraz 'The Case Of The Chemical Syndicate' z Detective Comics #27
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#58
Brzmi spoko, ale część z tych historii mam już w innych wydaniach, a samo "danie główne" zbyt archaiczne jak dla mnie (preferuje Batmana od roku 1986).

Kolejnymi tomami polskiej edycji będą:
24. Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, cz. 1 (wydany wcześniej przez Egmont w DC Deluxe)
25. Superman i Legion superbohaterów (dokładnie taki sam tom był w poprzedniej kolekcji)

Cytat: Q w 23 Kwiecień  2022, 21:14:28oraz 'The Case Of The Chemical Syndicate' z Detective Comics #27
Niespodzianka - to nie klasyk z 1939 roku, a historia z New52 z 2014.


Crowridd

Patrząc na UK, to Batmana niestety na horyzoncie nie widać w tej kolekcji.

Co jakiś czas kupuję coś, czego wcześniej z DC nie czytałem, i tak było z "Kryzysami".
Zastanawia mnie idea, która przyświecała osobom odpowiedzialnym za chronologię tej serii, dzięki której Kryzys na Nieskończonych Ziemiach wyszedł później, niż Nieskończony kryzys. Magia...

Dobrze mimo wszystko, że Hachette wypuści kontynuacje pierwszego Kryzysu. Fajne uzupełnienie historii na półce.