Aktualności:

"Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2" w sprzedaży od 27 lipca.

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Q

#16
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
19 Kwiecień 2022, 17:21:14
Wczoraj we wczesnopopołudniowych godzinach nie miałem problemu ze sprawdzeniem "The Batman" na HBO Max na TV. Więc pewnie przeciążenie dopiero pod wieczór się pojawiło. Podobno wersja lektorska jest przygotowana dla HBO, ale na razie nie udostępniona i pewnie dopiero po premierze w TV będzie.

Ale przez tą ciemną otoczkę napisów, którą mam na HBO Max niespecjalnie chce mi się oglądać z napisami, a dubbing nie zachęca. Zbyt często w filmach brzmi jak robiony do animacji.
#17
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
18 Kwiecień 2022, 19:37:48
Komentarze na wyłączność dla iTunes były też przy "Jokerze" i "Shazam", więc niestety nic w tej polityce nie zmienili.

Bo najlepiej porozrzucać dodatki po różnych wydaniach... taki sposób wytworni by fani płacili kilka razy za ten sam produkt.
#18
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
18 Kwiecień 2022, 12:52:18
Dzięki debiucie "The Batman" w wersji cyfrowej znamy więcej konkretów o dodatkach:


• "Vengeance In The Making" (53:40)
• "Vengeance Meets Justice"  (8:05)
• "The Batman: Genesis" (06:09)
• "Becoming Catwoman"  (8:37)
• "Looking for Vengeance" (4:58)
• "Anatomy of The Car Chase" (06:08)
• "Anatomy of The Wingsuit"  (06:29)
• "A Transformation: The Penguin"  (07:59)
• "The Batmobile" (10:51)
• Deleted Scenes (dwie sceny z komentarzem reżysera)

W wydaniach fizycznych będzie również ,,Unpacking the Icons".

komentarz reżysera Matta Reevesa (2:56:12) (tylko na iTunes)
#19
Jest też fotka lepszej jakości:

https://twitter.com/EpicFilmGuys/status/1514676806565117958

Kostium wygląda dobrze i przydałby się oficjalne fotki. Wygląda trochę jak połączenie najlepszych cech z filmów Burtona i Nolana.

Ale po przełożeniu premiery "Flasha" pewnie jeszcze trochę poczekamy na rozkręcenia kampanii reklamowej.
#20
Bat-Filmy / DC Extended Universe - wątek ogólny
15 Kwiecień 2022, 00:01:17
Plotki dotyczą "Flasha" i planów obmyślonych przez fuzją. Więc nic nie jest pewne. A nic tak szybko się nie zmienia niż zamiary w WB.

Obecność serialu nie powinna im przeszkadzać. Będziemy mieli przecież dwóch kinowych Batmanów. Mamy Flasha filmowego i serialowego. Widzowie ogarną też Supermana.

#21
Bat-Filmy / DC Extended Universe - wątek ogólny
14 Kwiecień 2022, 22:50:07
Nowy szef, to zmiany były pewne, a to że będą chcieli lepiej wykorzystać potencjał bohaterów DC, to nic nowego. Kolejne podejście, może tym razem się uda.

Z Supermana raczej nie zrezygnują. Pewnie jakie reset, który na nowo wprowadzi postać do filmów. Bo nikt nie powiedział, że nie może być w tym samym uniwersum Supermana i Supergirl.
#22
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
13 Kwiecień 2022, 01:35:41
Pełna lista dodatków tak się powinna prezentować:


    Vengeance In The Making
    Vengeance Meets Justice
    The Batman: Genesis
    Becoming Catwoman
    Looking for Vengeance
    Anatomy of The Car Chase
    Anatomy of The Wingsuit
    A Transformation: The Penguin
    The Batmobile
    Unpacking The Icons
    Deleted Scenes with Director's Commentary (Mają być dwie sceny. Jedna, która już trafiła do sieci i druga trwająca 90 sekund z Seliną i Pingwinem w 44 Bellow Club - Collider)

Wracając do wyników box office Polska, to miniony weekend na "Batmana" sprzedano 21 tys. biletów i łącznie to już 920 tys.


https://comicbookmovie.com/batman/the_batman/the-batman-blu-ray-release-date-and-special-features-revealed-deleted-scene-will-have-directors-commentary-a193150#gs.x4nrnk

https://sporwkinie.blogspot.com/2022/04/batman-za-tydzien-w-internecie-co-z.html


W majowych zapowiedziach Galapagos obecnie brak "The Batman" - http://www.galapagos.com.pl/zapowiedzi.php
#23
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
13 Kwiecień 2022, 01:11:20
Schemat czytania klasyki DC i przyokazji zapowiedź wydania jeszcze w tym roku tomów 2 i 3 "Knightfall". Kolejne dwa w 20223.#24
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
11 Kwiecień 2022, 18:06:33
Uniwersum DC zastąpiło - Infinite Frontier, nie był kompletny reboot, ale bardziej nowa era, bo to co wprowadzono w Rebirth czy "DC Universe"  zostało zachowane.


Następnym tomem będzie DETECTIVE COMICS VOL. 1: THE NEIGHBORHOOD od nowych twórców: Mariko Tamaki i Dan Mora.
#25
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
11 Kwiecień 2022, 14:45:30
Co prawda to jeszcze nie oficjalne informacje, ale słabo to wygląda. Dodatkowo trwa polityka rozbicia dodatków na różne wydania :/

Od dawana nawet największe hity ubogo prezentują się pod względem dodatków i wygląda, że "The Batman" nic w tym nie zmieni.

Gdzie te czasy kiedy dodatki trwały więcej niż film plus jeszcze był wybór kilku komentarzy do filmu...
#26
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
11 Kwiecień 2022, 13:05:14
Dodajemy jeszcze zwlekanie z oficjalnym potwierdzeniem, by dopiero ogłosić tydzień przed premierą. Jakby nie mogli się zdecydować.

Trafiają już pierwsze informacje o dodatków do wydań 4K/BD:

Ma być 40 minut materiałów dodatkowych w tym:
pościg za Pingwinem,
charakteryzacja Pingwina,
budowa Batmobila,
sceny usunięte

https://www.amazon.it/BATMAN-STEELBOOK-4K-Ultra-Blu-Ray/dp/B09TRM85N1/

W limitowanych edycjach jak dodatek będzie 15 minutowy:

GOTHAM PLANNING: Matt Reeves wyjaśnia, jak stworzył Gotham City i jak udało mu się stworzyć nową atmosferę miasta.

https://www.amazon.it/BATMAN-Contenuto-Bonus-Esclusiva-Edizione/dp/B09TRNMWK4/ref=tmm_blu_title_0?_encoding=UTF8&amp&qid=&amp&sr=
https://store.hmv.com/store/film-tv/4k-ultra-hd-blu-ray/the-batman-(hmv-exclusive)-deluxe-steelbook
#27
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
08 Kwiecień 2022, 12:32:59
Czyżby zdali sobie sprawę, że póki film cieszy się popularnością w kinach to nie ma co wypuszczać do streamingu.

Po fuzji Warner z Discovery kilka osób z szefostwa odeszło, więc też polityka co do premier w HBO Max może być bardziej elastyczna i już nie będzie interpretacji, że równo 45 dni od premiery, ale najwcześniej 45 dni od premiery.
#28
Bat-Filmy / Batgirl (2023, HBO Max)
05 Kwiecień 2022, 14:57:03
Batman Keatona wprowadzony zostanie w "The Flash", więc premiera "Batgirl" nastąpi raczej po wejściu na ekrany "The Flash". Czyli jeszcze poczekamy.

Wcześniej była mowa o 2022, ale nigdy konkretnej daty nie podano.
#29
Bo ta grupa, jak inne w mediach społecznościowych, działa niczym Sons of Batman, potrzeba im przywódcy, by ich ukierunkować w dobrym kierunku, a jeśli go brakuje...

Jak by nie było do listy 5 filmów  załapał się też "Minamata", więc Depp cały czas ma wiernych fanów.

Ale w gruncie rzeczy bardzo dobrze, że takimi wyniki się to zakończyło, to powinno ukrócić takie pomysły, a zwłaszcza taką formę. Nie ma mowy też o żadnej nagrodzie, to tylko wyróżnienie w głosowaniu i tyle, a na samej gali pokazane bez specjalnej uwagi.
#30
Cytat: Juby w 28 Marzec  2022, 11:21:35Podobno gala trwała ponad 3h mimo przyznania 8 nagród poza nią. WTF? Nie pokazują nagradzania części laureatów, a mimo to wydarzenie ciągnie się tyle czasu? Ktoś powinien w końcu zrobić porządek w Akademii, inaczej niech nie spodziewają się poprawy w ciągle słabnących słupkach popularności.

Oficjalnie gala według ramówki miała trwać 3 godziny, a trwała 3 godziny i 42 minuty, czyli dłużej niż ostatnie.

Kilka kategorii pokazana w formie skrótu, czyli pokazanie planszy z nominowanymi a następnie przechodzili do podziękowań nagrodzonych. 

Dało to oszczędności w czasu - tak, zwłaszcza, że nie było Zimmera.

Co zamiast tego dali dużo piosenek i słabe otwarcie kompletnie nie pasujące da gali filmowej. Czyli nagrana wcześniej piosenka Beyonce. Gdzie te wspaniałe otwarcia wprowadzające do świata nominowanych filmów? Czy musicalowe otwarcia. Gdzie show.

"We Don't Talk About Bruno" fajna piosenka i się sprawdziła w wykonaniu na żywo, ale nie była nominowana więc przerywnik typowo rozrywkowy.

Kompletna porażka to oddanie głosów na film popularny i sceny z filmów. Wygrała grupa Zacka Snydera czyli scena z Flashem cofającym się w czasie z "ZSJL" oraz "Army of the Dead". Pomysł kompletnie się nie sprawdził i potwierdził, że należy dawać głosowania w ręce fanów, bo jest zbyt dużo podziałów i dziwne że scena z "Matrixa" z mijaniem kul się załapała.

Trzy prowadząca, każda miał swoje momenty, ale zabrakło mocniejsze odniesienia do akcentu Smith - Rock. ALe powrót do gospodarza na plus. Gala jest przy to dłuższa ale mniej monotonna.

Na plus ustawienie sceny, m.in. pierwszy rzędów w formie stolików. A także więcej ruchu ze strony wykonawców czy prowadzących, którzy monetami byli wśród uczestników, co się sprawdzało dzięki pracy kamery. Nie było statyczności.
 
"In Memoriam" na plus. Chór gospel i w przypadku niektórych wymienionych dodatkowy komentarz ze strony aktorów chociażby o Poitier, Betty White i Ivanie Raitmanie.

Podczas gali uczczono m.in  50 lecie "Ojca Chrzestnego" i 60 lecie Bonda. Mieliśmy na scenie Copollę, Pacino i DeNiro, ale już do Bonda nie udało się ściągnąć żadnego z aktorów, aktorek, czy producentów.  Zamiast tego postawiono na sportowców - Tony Hawk (skateboard), Kelly Slater (surfing) oraz Shaun White. To nagrody sportowe czy filmowe. Dobrze, że Remi Malek zaprezentował piosenkę.

Rezultaty ogólnie na plus. Cieszy Oscar dla Jessica Chastain, bo już wcześniej miała kilka bardzo dobrych ról i teraz się udało.