Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Juby

#540
Cytat: HUDY w 07 Grudzień  2020, 22:14:07Kingdom Come niby koniecznie ale już mam poprzednie wydanie i może wypaść. Oczywiście chce je też mieć, powiększony format w tym przypadku uczta dla oczu  8)

Nie tylko powiększony format. Warto pamiętać, że wcześniejsze wydanie mieściło się na 216 stronach, nowe na 360, więc będzie w nim o wiele więcej niż samo Kingdome Come.

Jedyny drobny minus to cena nowego wydania, bo mam wrażenie, że w tym roku DC Deluxe trochę podróżały. Mimo wszystko, na pewno wiele sklepów będzie go oferowało za 65-75% ceny okładkowej. ;)

LelekPL

Cytat: Leon Kennedy w 08 Grudzień  2020, 09:08:18A czemuż tamte leżą? Też je już czytałeś? Ja raczej bym wtedy nie brał... No chyba, że kasa się zajebiście zgadza 🙃
Też czytałem wcześniej. Wziąłem sobie do kolekcji i do oglądania obrazków mając je fizycznie przed sobą, ale nawet tego nie robię :P Masz rację, lepiej coś większego na rocznicę ślubu kupię ;)

Juby

Ja od dawna nie czytam komiksów na komputerze. Może jakbym miał wielki monitor i mógł wyświetlić dwie pełne strony, aby przeglądać je tylko poruszając oczami (tak, jak przy czytaniu wydań fizycznych), to mógłbym do tego wrócić. Ale przeglądać strony z użyciem myszy, przesuwać, scrollować - męczarnia! To nie dla mnie, ostatni raz czytałem tak Knightfall (skany Semiców) w 2012, żeby nadrobić tę historię przed premierą TDKR, bo nie wszystkie dałem radę kupić. Nie tęsknie za tym w ogóle, nawet jeśli na coś czekam (np. obecnie na Trzech Jokerów), to wole poczekać dłużej, ale móc wygodnie rozłożyć się na sofie i poczytać coś, co trzymam w ręce.

HUDY

Niestety Komiksy podrożały i a może zwłaszcza segment DC. DC u mnie to podstawa, choćby ostatni Jonah Hex o 10zł. Jet tego więcej miękkie DC w góre, a po kasacji i redukcjach widać ze nie jest u nas z DC dobrze  :-\
Mam Nadzieje ze po Kingdom Kome Egmont pochyli się nad TheWords Greatest Supe-Heries kolejna perełka wizualna Alexa Rossa. W tym zbiorze poza przygodami JLA mamy wgląd na Batman War of Crime, Shazam! Power of Hope, eSa ,WW. Prawdziwa gratka dla fanów Batsa i super bohaterow   8)  8)  8)   

Leon Kennedy

Jestem trochę rozczarowany. Właśnie dostałem "Biały Rycerz" i w sumie liczyłem, że wydanie będzie większe, może nie tak duże jak "Przeklęty", ale jednak. Co do większych cen, to na szczęście ich nie doświadczam. Rzadko kupuję w pierwszych dniach od premiery. Więc cenowo jest w dół o około 20/30zl. Zawsze też staram się kupować nówkę we folii.

CytatMasz rację, lepiej coś większego na rocznicę ślubu kupię ;)

Bardzo dobry pomysł. Komiks może trochę poczekać, chyba... 😋

CytatJa od dawna nie czytam komiksów na komputerze.

A fuj te komiksy na ekranach monitorów.

Juby

#545
Zapowiedzi na marzec, a właściwie "zapowiedź", bo w tym miesiącu z Batmanem pojawi się jedynie długo odwlekany ostatni tom jego serii z DC Odrodzenie.




Leon Kennedy

#546
Aktualnie mam zakupiony 4 tom. Więc fajnie, że już całość będzie u nas wydana gdy będę się za następne zabierał.

Juby

Ja nie jestem na bieżąco z serią, więc jeśli miałbym kupować jakieś komiksy w marcu, to raczej nadrobię coś z zaległości. Ale ustalona premiera Miasta Bane'a pozwala szacować, że kolejny trade z już nową numeracją najprawdopodobniej trafi do sprzedaży w czerwcu i być może wtedy spróbuję do tej serii wrócić.

Leon Kennedy

Mnie się udało Snydera ukończyć, teraz idzie King i potem następny run. Tyle komiksów z Gackiem, pięknie 💙

Johnny Napalm

Czy znajomość poprzednich tomów z tej serii ma duży wpływ na dobrą lekturę Miasta Bane'a?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Leon Kennedy

Szczerze, ja bym się nie zabierał nie czytając poprzednich tomów.

Juby

#551
Empik uchylił rąbka zapowiedzi Egmontu na kwiecień, a w nich tytuł pod pewnym względem wyjątkowy.



Premiera 14 kwietnia. Wydanie "wyjątkowe" ponieważ jest zbiorem kilku serii, w tym kulminacją Batmana, który się śmieje (nie spodziewajcie się samodzielnego trzeciego tomu). Opis ze strony:

CytatNiniejszy album zamyka okres, gdy scenarzyści Scott Snyder oraz James Tynion IV pracowali nad serią "Liga Sprawiedliwości". Tom zawiera także "Rok Łotrów" – poświęcony największym złoczyńcom uniwersum DC, w tym opowieść o Jokerze, której współautorem jest słynny reżyser John Carpenter ("Halloween"). Komiks wieńczy finałowe starcie pomiędzy Lexem Luthorem a Batmanem, Który się Śmieje. Ta potężna saga stanowi pomost pomiędzy dwoma ważnymi wydarzeniami, których architektem jest Scott Snyder, czyli "Batman Metal" i nadchodzący "Batman Death Metal".

Rozpoczyna się wielka bitwa o losy świata. Po jednej stronie staną najwięksi superbohaterowie uniwersum DC, a po drugiej Lex Luthor wraz z armią superłotrów. Ludzkość będzie musiała wybrać, po której ze stron się opowie: sprawiedliwości czy zagłady?

Lex Luthor pod wpływem istoty o imieniu Perpetua, matki Monitorów i twórczyni multiwersum, stworzył Legion Zagłady. Chciał udowodnić ludziom, że istnieje tylko jedna droga: absolutnego zła. Ogłosił również Rok Łotrów i zaoferował złoczyńcom niemal nieograniczone możliwości. Z pomocą Perpetui przekształcił się w drapieżnika szczytowego, istotę zdolną zawładnąć światem. Dzięki Luthorowi i jego rekrutom Perpetua odzyskała swoją pierwotną, boską moc, a całe multiwersum drży przed jej potęgą. Jej celem jest podbój multiwersum oraz zagłada światów, które nie pasują do jej wizji nowego porządku.

Powstrzymać mogą ją jedynie siły mrocznego multiwersum, a to oznacza, że misją Lexa Luthora będzie pokonanie Batmana, Który się Śmieje! Do tej pory nie zdołali tego dokonać ani Batman, ani Superman, czy teraz uda się to Luthorowi?

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach. "Justice League" #26–39, "DC's Year of The Villain" #1, "Black Mask: Year of The Villain" #1, "Sinestro: Year of The Villain" #1, "Lex Luthor: Year of The Villain" #1, "Riddler: Year of The Villain" #1, "The Joker: Year of The Villain" #1, "Batman/Superman" #6, "Year of The Villain: Hell Arisen" #1–4.

Taka mieszanka zaowocowała drugim (jeśli czegoś nie pominąłem) po Animal Manie Granta Morrisona najobszerniejszym komiksem wydanym w naszym kraju (648 stron!), a w przypadku komiksów z Batmanem i postaciami z jego świata najobszerniejszym! Cena okładkowa 149,99 zł (czyli bardzo niska, po tyle samo Mucha Comics wydawała historie ok. 370-400 stron).

Poza tym, Egmont dodał na swojej stronie zapowiedź na 24 marca - Młodzi Tytani Akcja! Bajki 5 minut przed snem. To nie komiks, a 192-stronicowa książeczka dla dzieci do lat 6, ale uznałem że wspomnę, bo może ktoś będzie chciał kupić dla swojego brzdąca. ;)


Shadow of the Bat

Ech...Zamierzałem kupić Batman Który się śmieje tom 2 oraz jakąś jego kontynuację, ale nie uśmiecha mi się kupowanie cegły liczącej 650 stron zawierającej rzeczy z aktualnej serii Justice League która mnie nie interesuje. Raczej poprzestanę na drugim tomie "uradowanego" Batmana i polecę dalej z Death Metalem. Nadal zastanawia mnie polityka wydawnicza Egmontu. Wydawnie takich niszowych cegieł nie wydaje mi się opłacalnym pomysłem. Tymczasem komiksy na które ludzie czekają nadal leżą odłogiem.

Juby

Ten "składak" wziął się zapewne z tego, że historia Metalu i Batmana, który się śmieje, przeplatały się między sobą i serią JL (tu też nie spodziewajcie się piątego tomu). Egmont postanowił zrobić z tego taki eventowy finał serialu, w takiej a nie innej formie. Ciekawe czy im się to opłaci...

A co do uwagi o komiksach, na które fani czekają od lat, myślę że te coraz większe "cegły" Egmontu to bardzo dobry znak. Testują czy polski rynek jest na nie gotowy, a jeśli im się dobrze sprzeda, to może w końcu doczekamy się omnibusów również z Batmanem? Może w końcu Knightfall / Knightquest / Knightsend w tomach po +700 stron? No Man's Land? The Bronze Age Batman / Neal Adams? Liczę że na rok 2022 (premiera filmu z Pattinsonem na pewno sezonowo pobudzi sprzedaż) przygotują coś fantastycznego, czego sobie i wam życzę.

Shadow of the Bat

Mnie się wydaje, że właśnie wydawanie tak niszowych cegieł negatywnie odbije się na sprzedaży co sprawi, że wyciągną pochopne wnioski i przez to taki Knightfall czy No man's land nie zostaną wydane. Powinni wydać bezpieczniejsze cegły Dark Knight Detective itd.