Aktualności:

"Batman Detective Comics – Gothamski Nokturn: Uwertura. Tom 1" w sprzedaży od 17 lipca.

Menu główne

DC Universe - wątek ogólny

Zaczęty przez Doctus, 04 Marzec 2016, 03:36:11

Jakich bohaterów chcielibyście zobaczyć w ramach filmowego świata DC Comics?

Nightwing
2 (18.2%)
Red Hood
4 (36.4%)
Huntress
0 (0%)
Red Robin
1 (9.1%)
Batwoman
0 (0%)
Robin (Damian Wayne)
0 (0%)
Robin (Carrie Kelley)
0 (0%)
Azrael
2 (18.2%)
Batgirl (Barbara Gordon)
2 (18.2%)
Batgirl (Cassandra Cain)
0 (0%)
Batgirl (Stephanie Brown)
0 (0%)
Talon
0 (0%)
Batwing
0 (0%)

Głosów w sumie: 11

MJ

Będzie cała trylogia, o ile THE Batman II przyjmie się choć trochę lepiej niż jedynka, może zrobią pomiędzy II i III drugi sezon Pingwina, albo inny spin off, ale wątpię żeby zrezygnowali z całej trylogii skoro ogłosili osobną linię ELSWORLDS. Więc na tej samej zasadzie o ile druga część będzie dobrze przyjęta powstanie również Joker 3.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Q

Tak obiecująco to nie wygląda. II raczej powstanie, ale tempro prac sugeruje, że może te opóźnienia związane są z tym, że zamiast 3 części Matt musi zamknąć całość w 2. Do tego planowany serial o Arkham Asylum ma być częścią DCU a nie uniwersum "The Batman".

Z tą osobną linią Elsworlds to obecnie ogranicza się tylko do "The Batman" i "Jokera", gdyby bardziej im zależało, to spokojnie mogliby zaplanować Batman Beyond, albo inny projekty, a tak nawet ten z Supermanem od Ta-Nehisi Coates stoi w miejscu.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Cytat: MJ w 17 Maj  2024, 21:29:44ale wątpię żeby zrezygnowali z całej trylogii skoro ogłosili osobną linię ELSWORLDS.
Odkąd ją ogłosili nie powstaje w niej ŻADEN projekt. Joker 2, Caped Crusader i Pingwin powstawały wcześniej, dlatego zobaczymy je w tym roku (ale jeszcze przed startem nowego DCU). Cała reszta albo stoi w miejscu, albo wyparowała, albo została włączona do DCU (serial o Arkham). Poza tym, jak już napisał człowiek, któremu nawet gdyby Gunn/ Safran/ Zaslav narobili na dywan w salonie, ten 2 dni później by o tym zapomniał i tak czy siak czekałby na wszystko co tworzą z zapałem, by potem płacić za bilet na każdy ich projekt:
Cytat: Leon Kennedy w 16 Maj  2024, 15:39:53Miało to, miało tamto... Sporo może ulec zmianie po drodze i tak zapewne było i tu.
Gunn na razie gubi się we własnych ściemach do tego stopnia, że nie wierzę w żadne jego słowo. Nie wierzę, że powstanie linia Elseworlds tak, jak nie wierzę że Blue Beetle, czy Zachary Levi wrócą w przyszłym DCU (to były ściemy, żeby ratować wyniki finansowe ostatnich 4 filmów DCEU). Wszystkie animacje niezwiązane z nowym uniwersum WB urwało, lub sprzedało Amazonowi, Joker 2 będzie ostatnim filmem serii, a The Batman 2 (o ile powstanie) ostatnim projektem DC niewchodzącym w skład nowego DCU. Warner przecież już zrobił podobną akcję w 2008 roku - anulowali Justice League Mortal Georga Millera, bo uznali że kolejny Batman w kinach będzie kolidował z Balem u Nolana, który w kinach świecił triumfy. A na tamten film wydali więcej kasy i był w bardziej zaawansowanej fazie produkcji niż Batman Reevesa, który ciągle jest w fazie pisania scenariusza.

MJ

Staram się pamiętać że WB w swoich głupich pomysłach jest w stanie wiecznie zaskakiwać, ale dopóki Gunn nie odniesie jakiegoś spektakularnego sukcesu z filmem z DC to o serię The Batman jestem spokojny, nawet jeśli trwa to tak nieskończenie długo.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Q

Cytat: Juby w 18 Maj  2024, 12:18:01A na tamten film wydali więcej kasy i był w bardziej zaawansowanej fazie produkcji niż Batman Reevesa, który ciągle jest w fazie pisania scenariusza.
Z "The Batman II" zrobią inaczej. Nakręcą film, a następnie go skasują jak "Batgirl", żeby mieć odpis podatku.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

MJ

Newtime, Juby zamieścił pod tym tekstem cytat z Leona Kennedy więc raczej ta uwaga nie była do ciebie  :P . Nie bądź takim pępkiem świata haha.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Leon Kennedy

CytatPoza tym, jak już napisał człowiek, któremu nawet gdyby Gunn/ Safran/ Zaslav narobili na dywan w salonie, ten 2 dni później by o tym zapomniał i tak czy siak czekałby na wszystko co tworzą z zapałem, by potem płacić za bilet na każdy ich projekt

Z drugiej strony powinienem płakać jak Ty, bo mi Henryka wielkiego i boskiego zabrali. Bo Gunn coś czasem chlapnie, a plany potrafią ulegać zmianom. Sam jestem zły, że Keaton dostał najprawdopodobniej jednorazowy powrót, ale nie będę przez to bojkotować i krzyczeć jacy to oni w cholerę źli kłamcy są! To zostawiam Tobie. A i kupę możesz sobie wsiąść i oprawić w ramkę na ścianę 😁😅😎😘  Do kina oczywiście wybieram się raczej ochoczo , ale nie czekam na ten moment na nic z wypiekami na twarzy dając całe 20zł za bilet... Może Es, bo w sumie początek kinowy nowego universum. Więc raczej bardzo trzymam za ten projekt kciuki. A tak to spokojnie. Wyluzuj jak ja 😘 I czekaj, a może w końcu będziesz ponownie zadowolony np. z Esa 😎

Osobiście w tym momencie DC trzeba wierzyć tylko w pewniaki jak nowy Es czy to co zostało już w pełni ogłoszone... Chodź wiadomo. Osobiście liczę, że segment Elsworlds na prawdę się czym fajnym zaznaczy i nie zostanie wywalony. Wątpię żeby Zachary wrócił i w sumie na ten moment jest mi to już bardziej obojętne, ale w roli Żuka bardzo chętnie bym jeszcze zobaczył tego młodego z Cobra Kai. I ciągle wierzę w Gunna i nowe DC. Ale Roberta nie ważyć mi się tykać! Ma jeszcze co do pokazania jeśli idzie o Gacka.

MJ

Póki co to tylko filmy z serii Elsworlds właśnie są pewniakami i zarabiają sensowny hajs dla DC. Jeśli Gunn nie przebije kasowo Jokera czy The Batmana to jestem spokojny o te serie.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 20 Maj  2024, 12:39:44Z drugiej strony powinienem płakać jak Ty, bo mi Henryka wielkiego i boskiego zabrali.
@Leon, czy przypadkiem sam nie jojczyłeś na tę decyzję? Nie byłeś wkurzony gdy go wyrzucili? To samo po anulowaniu WW3? Po wyrzuceniu do kosza Batgirl? Po usunięciu Keatona/Batflecka z drugiego Aquamana? Itd., itd.? Z tym, że nie mija tydzień, a ty już piszesz z powrotem "In Gunn we trust" i dopłacasz do wszystkiego, co Zaslav i jego poprzednicy odwalają :P Najgorszy typ fana, któremu logo przed filmem przysłania wszystko i wszystko można mu wcisnąć, a ten przyjmie to z uśmiechem na twarzy i będzie czekał na więcej.

Poza tym, bardzo spłyciłeś moje podejście. O złych decyzjach Warnera w kwestii adaptacji DC zacząłem pisać już w 2014 roku przy okazji produkcji BvS, a później marketingu tegoż filmu. Moje obawy często się potwierdzały, a nawet bywało gorzej niż zakładałem, przez co po JL w październiku 2017 nie byłem na żadnym filmie DCEU w kinie i nie wydawałem na żaden ich film ani złotówki (wyjątek zrobiłem tylko w przypadku Flasha - dla Keatona). Już w 2021 roku pisałem, że mogą nawet zrecastować Cavilla jeśli nie mogą się z nim dogadać, byleby w końcu ruszyli z jakimś Supermanem na dużym ekranie, bo jego absencja w kinach jest niedorzeczna. No ale, nie spodziewałem się, że jak już do tego dojdzie to z takich powodów i w takich okolicznościach (sytuacja bezkompromisowa i skandaliczna). Umiesz z tym przejść do porządku dziennego? Good for you. Ja nie potrafię.

Jeśli ktoś marnuje kolejne szanse i nie wykorzystuje komiksowego świata z potencjałem na najwspanialszą serię filmową ever, podejmując decyzje stojące w 100% w sprzeczności z tym, czego od kinowego DCU bym oczekiwał (a tak jest odkąd Gunn objął pieczę nad DCU) to czemu miałbym mu ufać i na cokolwiek czekać?

A co do linii Elseworlds i The Batman Part Two - oczywiście moje czarnowidztwo, to póki co tylko czarnowidztwo. Jak już wspomniał Leon, pierwszy film został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków, widzów i odniósł duży sukces kasowy (w USA to drugi największy hit DC w ostatnich 11 latach), więc WB musiałoby upaść na głowę, aby odpuścić sequel, który wydaje się skazany na sukces. Gdyby mieli go anulować, to już wymazaliby go z kalendarza zamiast dawać mu nową datę premiery na październik 2026. Z tym, że nowy Batman w DCU jest nieunikniony i pewnie zostanie obsadzony właśnie w podobnym czasie, więc o ile sequel nie zarobi tony zielonych banknotów, jak TDK, myślę że na nim seria się zakończy (żadne seriale po Pingwinie i inne filmy, o których się plotkowało nie wydają się być rozwijane). I w sumie Warner niczego po "Part II" nie musi, bo nigdy nigdzie nie padło info, że Reeves ma robić trylogię - jak najbardziej może to być dylogia Pattinsona.

Leon Kennedy

#864
Oczywiście, że jojczyłem na to wszystko! Keaton i jego świetnie potraktowany powrót, Henryk robiony w konia, anulacja Batgirl dalej boli, ale nie pisze o tym co chwilę przypominając  jeszcze jakie to Warner i Gunn złe jest... Narzekanie już nic mi nie da, a że optymistyczny z reguły ze mnie gościu, to staram się wypatrywać promieni słońca na horyzoncie. Jeszcze to Warner da nam radość, albo zaorają to wszystko i udamy się domu... Oby nie. I jeszcze raz... Dalej wierzę w Gunna i jego wizję.

Ale chciałabym jeszcze dodać, że w pełni rozumiem Twoją uzasadnioną złość i frustrację do tego wszystkiego, rozumiem to.

MJ

Co by nie gadać, najzwyczajniej musimy poczekać na nowe projekty od DC, myślę że wiele do myślenia da właśnie "Pingwin", może roznieci nadzieje na trylogie jeśli będzie to wysoko jakościowy serial, a może uśpi już znudzonych czekaniem fanów.

Póki co nawet nie wiemy kto ma być nowym Batmanem u Gunn'a, więc nie rozpędzałbym się zbytnio, duuuża presja będzie ciążyła na tym projekcie, bo jeśli "Brave and the Bold" okażę się klapą to całe te nowe uniwersum jak dla mnie może iść do śmieci i podejrzewam że nie będę jedynym z takim zdaniem. Niech zostaną przy projektach solo bo to im dobrze wychodzi.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

#866
https://variety.com/2024/tv/news/arkham-asylum-tv-series-not-moving-forward-max-antonio-campos-matt-reeves-james-gunn-1236060412/

Serial w świecie Matta Reeves'a (czy to ten wchłonięty przez DCU Gunna? bo wg Variety nie, ich zdaniem nadal planowany był jako spin-off filmu z Battinsonem) oficjalnie skasowany. Czyli kolejny krok przed cancelacją całej serii wykonany.

Leon Kennedy

Przecież to miało być do świata Gunna! Sami już niewiedzą co i jak! Pingwin jakoś nie został skasowany! Więc ciągle jest szansa na kontynuację The Batman! Gunn powiedział, że nic nie kasuje jeśli idzie o tą kontynuację! Mam gdzieś kolejne kroki czyli kasację czegoś tam co miało być tu, a niby znów tam. Pingwin powstał. Jest to krok do kontynuacji świetnie przyjętego i dobrze zarabiającego The Batman! Dwójka musi powstać! A potem się zobaczy co dalej.

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 06 Lipiec  2024, 06:32:51Pingwin jakoś nie został skasowany!
Ile razy trzeba ci powtarzać, że z Pingwinem ruszyli już w 2021 - na wiele miesięcy przed przejęciem DC przez Gunna&Safrana - więc zapewne było już za późno, aby go anulować? Z kolei wszystkie inne projekty rzekomo rozwijane w uniwersum Reeves'a (serial o Arkham, serial o GCPD, film o Strachu na wróble, solowy Clayface) już dawno temu znikły z nagłówków i plotek, lub - jak w powyższym przypadku - oficjalnie zostały skasowane.

Skoro The Batman Part Two ma ustaloną datę premiery to pewnie powstanie (bo Warner wie, że na nim zarobią), ale sądzę że na tym koniec. Dwa filmy, komiksowy prequel (The Riddler: Year One) i spin-off o Pingwinie. Reszta trafiła pod młotek, aby nie kolidować z DCU Gunna.

Miss_Quinn

Wielka szkoda, że został on anulowany bo mógłby to być bardzo ciekawy projekt.
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'