Aktualności:

"Batman. Dylan Dog/Batman. Cień nietoperza. Tom 1" w sprzedaży od 19 czerwca.

Menu główne

Pytania o Fan-filmy

Zaczęty przez Cowboy, 15 Lipiec 2010, 18:20:17

Cowboy

W tym temacie mo?ecie zadawa? pytania na temat fan-filmów o Batman'ie.
Prosz? moderatorów o ustawieniu tego tematu jako "przyklejony".

Prosz? bardzo... :) - Altair
"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

codic

To ja chciałbym poprosić o tytuły tych które warto obejrzeć w pierwszej linii :)
I'm willing to put my life on the line to do what I have to. But it has to be mine. No one else's!

Mel

Patient J
Dead End
Arkham Asylum: A serious house on a serious earth (fan-trailer)
Grayson
City of Scars

Cowboy

#3
Polecam "Ashes to Ashes", a tobie jako fanowi "Batman Beyond" polecam "Batman Beyond Year One".
"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

Mel

"Ashes to  Ashes" bym zostawiła na sam koniec, bo sam fan-film tak naprawdę mało ma się do Batmana. W ogóle miał być jakiś "ambitny", a wyszło, jak wyszło...Szmira.

Rexio

Fan-Filmów jest naprawdę dużo .  :) powiedzmy sobie szczerze , niektóre są fajne ale niektóre ...eh , szkoda mówic .

Siepacz

Zastanawia mnie jak mają się fanowskie filmy czy komiksy do praw autorskich. Prawa do samych postaci jak i loga są zastrzeżone jeśli się nie mylę, jak więc jest z ich wykorzystywaniem w niekomercyjnych produkcjach? Czy odpowiednia wzmianka w napisach czy też opisie produkcji o prawowitym posiadaczu praw do przedstawianych bohaterów załatwia sprawę? Niektóre fanfilmy dostępne na yt mają oglądalność idąca w setki tysięcy, napewno w jakiś sposób zwraca to uwagę przedstawicieli Dc Comics. Rozumiem, że niezbyt mądrym posunięciem byłoby targanie fanów po sądach, co mogłoby się odbić na wizerunku. Ale czy to naprawdę dobra wola "ludzi z góry" czy tak długo jak filmy/komiksy nie przynoszą twórcom dochodów ich publikowanie nie narusza żadnych praw o ile ktoś nie przypisuje sobie stworzenia postaci np. Batmana?

kelen

Nie znam się na prawie zbyt dobrze, aczkolwiek jeśli nie pobierają żadnych pieniędzy z ich filmu czy komiksu to raczej nie mają się do czego przyczepić, szczególnie, że podają kto jest właścicielem praw. Całkiem możliwe, że włodarze na to przymykają oko - no bo po co zrażać do siebie fanów, tym bardziej że takie produkcje robią im darmową reklamę.

Q

Wszystko zależy od właścicieli praw. Niektórzy nie dopuszczają, by powstały fanfilm oparte na ich prawach autorskich, a inni się zgadzają. Jeśli chodzi o bohaterów DC:
CytatDC Comics was known to actively discourage the creation of fan movies in the 1990s. In 2008, however, DC Comics changed its tune when its president, Paul Levitz, gave provisional permission to fan filmmakers, stating definitively, "We're against anything that monetizes our assets and our copyrights without our permission. We are not against things where people use our assets if they don't do anything monetarily with them."
Źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Fan_film
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

dumb_bm

dead end (sandy corolla)
city of scars , grayson, i generalnie oblukajcie na yt kanał bat in the sun (ostatnio dodali fan film batman vs deadpool) zrobiony przez reżysera cityo f scars

Nightrain

#10
Temat o Bat in The Sun jest, a raczej Super Power Beat Down. Grayson jest nawet gdzieś z boku na Batcave. O tym wszystkim co wymieniłeś większość dawno już wie, chociażby z postów u góry. Gdzie pytanie / komu odpowiadasz / czemu odpowiadasz na pytanie zadane 3 lata temu?

Valar Morghulis