Aktualności:

"Batman. Failsafe. Tom 1" w sprzedaży od 19 czerwca.

Menu główne

The Batman Part II

Zaczęty przez LelekPL, 31 Styczeń 2023, 18:48:45

Juby

Cytat: Q w 12 Marzec  2024, 19:55:44najwidoczniej nie chcą w tym samym roku filmów o Batmanie i Supermanie.
Cytat: Miss_Quinn w 12 Marzec  2024, 21:51:55I tak mogłoby być, gdyby nie premiera Supermana i brak ryzyka wypuszczenia obu filmów.
Jakiego ryzyka? Marvel wypuszcza nawet po trzy filmy rocznie ze swoimi najpopularniejszymi postaciami (czy otwarcie czwartego Thora wpłynęło jakoś na wyniki drugiego Doktora Strange'a? albo Wakandy na Thora trzy miesiące później?). Przez ponad rok nikomu nie wadziły te daty premier Supermana i Batmana, bo nie miały one znaczenia. Powód obsuwy jest jeden i jest nim Matt Reeves (tempo jego pracy).

Cytat: Gieferg w 12 Marzec  2024, 20:17:00niech to anulują w diabły i wywalą Reevesa na zbity pysk.


Ja już się poddaję. Nie czekam.

Q

Cytat: Juby w 12 Marzec  2024, 23:17:31Przez ponad rok nikomu nie wadziły te daty premier Supermana i Batmana, bo nie miały one znaczenia. Powód obsuwy jest jeden i jest nim Matt Reeves (tempo jego pracy).

Zapewne z powodu, że WB tak bardzo dba o widzów, bo przecież obecność filmów z Supermanem i Batmanem, które nie tworzą wspólnego uniwersum mogłaby wprowadzać zamieszanie  ;)

Ciekawe, czy jakiś wpływ na decyzje odnośnie przesunięcia ma sytuacja finansowa WB.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Po_prostu_smyk

Decyzja tłumaczona jest pracami nad scenariuszem. Ma to sens, lepiej wydłużyć prace a dostać porządną historię jak 1 część.

Juby

Cytat: Q w 12 Marzec  2024, 23:30:39Zapewne z powodu, że WB tak bardzo dba o widzów, bo przecież obecność filmów z Supermanem i Batmanem, które nie tworzą wspólnego uniwersum mogłaby wprowadzać zamieszanie ;)
;D

Cytat: Po_prostu_smyk w 13 Marzec  2024, 08:03:58Decyzja tłumaczona jest pracami nad scenariuszem. Ma to sens
Sens? Okej, to teraz się zastanów - Matt Reeves ogłosił rozpoczęcie prac nad sequelem w drugiej połowie kwietnia 2022 roku. Jest marzec 2024 - to dwa lata. A teraz sprawdź ile średnio potrzeba na napisanie scenariusza do filmu. Zerknij sobie w ile czasu Nolan kręcił swoje Batmany od postawienia pierwszego znaku na klawiaturze po ich premierę w kinach.

Nowa data premiery jest ustalona za ponad dwa i pół roku. Denis Villeneuve zrealizował największe widowisko 2024 (drugą Diunę) za $190 milionów od A do Z w krótszym czasie. Dopóki Matt Reeves nie wrzuci zdjęcia swojego skryptu, dopóty nie wierzę że napisał do tej pory chociaż jedno zdanie. Już po tym jak Michael Uslan (producent wykonawczy wszystkich filmowych Batmanów) potwierdził, że zdjęcia wystartują w listopadzie 2023, ale po 5-miesięcznym strajku scenarzystów zdjęcia do filmu zostały przesunięte aż o 9 miesięcy ::)::)::) podejrzewałem, że tak to się może skończyć. Nie spodziewałem się jednak, że tę decyzję podejmą tak wcześnie.

Od jakiegoś czasu odczuwam tzw. superhero fatigue, przez co w gruncie rzeczy czekałem już tylko na trzy projekty na podstawie komiksów: na Deadpoola (bo podobały mi się dwie poprzednie części), na Jokera (bo jeżeli to musical to zawsze coś świeżego w gatunku) i właśnie na Batmana. Ale od kilku lat nic nie działa na mnie bardziej demotywująco, czyt. "zabija mój hajp", niż kolejne przekładanie dat premier, szczególnie gdy robi się to nie o tyle, ile twórcom jest potrzebne na skończenie filmu, tylko od razu o rok, bo studiu podoba się taka, a nie inna data (patrz. Mission: Impossible 8, Avatar 3). Nowy Batman dołącza do tego grona. Od kilku lat mam tak, że czekam na filmy wyłącznie jeśli wychodzą w roku obecnym i kolejnym (na dalsze premiery szkoda mojej uwagi, różnie w życiu bywa, mogę ich nie dożyć :P). Także moje oczekiwanie na sequel The Batman było x10 mniejsze niż na pierwszą część, teraz jest x1000 mniejsze i w sumie jeśli Universal wykupi w międzyczasie WB i anuluje go w cholerę, tylko wzruszę ramionami.

Pattinson grał młodego Batmana, a gdy drugi film trafi do kina będzie miał 40tkę! :P

Po_prostu_smyk

Cytat: Juby w 13 Marzec  2024, 10:43:28;D
Sens? Okej, to teraz się zastanów - Matt Reeves ogłosił rozpoczęcie prac nad sequelem w drugiej połowie kwietnia 2022 roku. Jest marzec 2024 - to dwa lata. A teraz sprawdź ile średnio potrzeba na napisanie scenariusza do filmu. Zerknij sobie w ile czasu Nolan kręcił swoje Batmany od postawienia pierwszego znaku na klawiaturze po ich premierę w kinach.
No tak. A czy kolega wziął pod uwagę strajk scenarzystów i aktorów, który miał miejsce w tym czasie? Deadline podało że opóźnienie wynika z zakłóconych prac nad scenariuszem wynikającym ze strajku - https://deadline.com/2024/03/the-batman-2-release-date-2026-1235856229/. Zmienia to perspektywę, a przypadek nie jest osamotniony np. Fantastyczna Czwórka bardzo długo mierzyła się z problemami scenariuszowymi (właściwie nie wiadomo, czy zostały one rozwiązane). Skoro nadal nie ukończyli scenariusza, to i reszta prac, w tym nowe castingi, nie ruszyły.

Juby

#110
Cytat: Po_prostu_smyk w 13 Marzec  2024, 13:05:03A czy kolega wziął pod uwagę strajk scenarzystów i aktorów, który miał miejsce w tym czasie?
Tak, dwa zdania później:
Cytat: Juby w 13 Marzec  2024, 10:43:28Już po tym jak Michael Uslan (producent wykonawczy wszystkich filmowych Batmanów) potwierdził, że zdjęcia wystartują w listopadzie 2023, ale po 5-miesięcznym strajku scenarzystów zdjęcia do filmu zostały przesunięte aż o 9 miesięcy ::)::)::)

Do sierpnia - kiedy podobno mają ruszyć zdjęcia - Reeves m(i)a(ł) 5 miesięcy, aby skończyć scenariusz i dopiąć pre-produkcję, a potem 14 miesięcy na zdjęcia i post-produkcję. W Hollywood pracują reżyserzy, którzy w tym czasie zrobiliby dwa filmy. A przykład z F4 Marvela nietrafiony, tam skrypt przerabiany był kilkukrotnie, mieli też problem z castingiem, ale i tak planują wydać to latem 2025! Matt Reeves pewnie potrzebowałbym czasu do 2029 :P Ciekawe na kiedy teraz Gunn będzie planował swojego Batmana, aby nie kolidował z tym Reeves'a? 2030? 2040?

Śmiesznie teraz się czyta post Lelka otwierający ten wątek. Dla niektórych nigdy nie ma dość czasu.

Leon Kennedy

Gościu widać lubi pracować bardzo powoli... Cóż zrobić? Jeśli ktoś ma już tego dość, to się nie dziwię! Sam jestem mocno tą cholerną obsuwą wkurzony! Oby tylko im wyszedł film przynajmniej tak dobry jak jedynka, to będzie na co czekać! Tak czy siak, aż taka wielka obsuwą jest trochę dziwna. Może faktycznie nowy Es ma im kolidować, chodź nie widzę tutaj wielkiego problemu. A może Matt ma takie poparcie, że dali mu tyle ile chcieli tego czasu, strajki też mogły swoje dołożyć... Nic, będę czekać, bo co innego pozostało poza irytacją???

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 13 Marzec  2024, 14:27:17Gościu widać lubi pracować bardzo powoli... Cóż zrobić?
Wymienić go na kogoś bardziej kompetentnego? Na kogoś kto napisze scenariusz w 4 m-ce, a nie w 24.

Po_prostu_smyk

Pracuje bardzo powoli albo jest zawalony pracą. Prócz "The Batman 2" ma na głowie serial "Pingwin", animację z Nietoperzem dla Amazonu i serial o Arkham, który będzie działał w ramach DCU Gunna i Safrana (nie znamy przewidywanej premiery "The Brave and the Bold", jeden projekt z drugim może być zwiazany)

Q

Może w 2026 zaczną kręcić Batmana z "The Brave and the Bold" i będzie zamieszanie :)

Ostatnio studia filmowe zbyt często zapominają, że reżyser nie koniecznie musi być też scenarzysta. I dlatego na koniec wychodzi, że cały projekt wydaje się opierać na jednej osobie, która musi też dodatkowo odpowiadać za powiązane produkcje na potrzeby streamingu.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Cytat: Po_prostu_smyk w 13 Marzec  2024, 16:29:32Pracuje bardzo powoli albo jest zawalony pracą. Prócz "The Batman 2" ma na głowie serial "Pingwin", animację z Nietoperzem dla Amazonu i serial o Arkham, który będzie działał w ramach DCU Gunna i Safrana
Okay, tylko pokaż mi efekty jego prac nad tymi projektami z ostatnich dwóch lat. Sprawdzam i sprawdzam, i widzę ich całe zero, czyli dokładnie tyle samo ile w przypadku The Batman Part Two. Niby pisze jakieś scenariusze (chociaż chyba nie, tylko do Batmana z tego co widzę na Filmwebie), niby produkuje te seriale (lub też reklamuje je swoim nazwiskiem), ale dla nas, widzów, od dwóch lat nie zrobił kompletnie nic (i nie zapowiada się, aby szybko się to zmieniło).

Po_prostu_smyk

Spoko, nie ma problemu. Łap teaser "Pingwin", premiera tego roku.

https://youtu.be/zAPifwlWBP0?si=rwAg9HadXDX-4PAR

Q

Podobno główny powód to brak dostępnych hal zdjęciowych. Strajki nie pomogły i kumulacja opóźnień miała doprowadzić do takiej sytuacji.

https://twitter.com/TheInSneider/status/1767624867032211913?ref_src=twsrc%5Etfw
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Ha ha ha ha :D Warner Bros. musi w końcu upaść/ zostać sprzedane skoro nawet nie umieją przypilnować żeby mieć gdzie kręcić swoje filmy ;D  Wszyscy producenci nowego Batmana (w tym Reeves) z miejsca do wyj***nia.

Wracając do mojej poprzedniej wypowiedzi: James Gunn od sierpnia 2022 napisał scenariusz nowego Supermana, serialu animowanego  Creatures Comandos, drugiego sezonu Peacemakera, zaplanował kilka lat DCU, produkuje kilkanaście tytułów, odpowiada za casting do nich (m.in. Supergirl), mimo strajków wszedł na plan Supermana z niespełna 2-miesięcznym opóźnieniem, a jego data premiery nie uległa zmianie. Matt Reeves od kwietnia/maja 2022 napisał... no, podobno coś tam robi xD

Leon Kennedy

Coś na pewno robi, ale faktycznie mogliby go odciążyć i dać komuś innemu pisać. Ale ponownie cóż zrobić? My na to wpływu nie mamy i nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i liczyć, że to już koniec i nic innego się już nie stanie... Kolejna obsuwa? Anulacja projektu? Boże, oby nie. Frustrujące to!!!