Aktualności:

"Batman. Failsafe. Tom 1" w sprzedaży od 19 czerwca.

Menu główne

Joker: Folie à Deux (2024)

Zaczęty przez Juby, 08 Czerwiec 2022, 08:28:39

LelekPL

Gaga wygląda fajnie. Aktorką jest bardzo dobrą, więc jest szansa na nominacje do prestiżowych nagród. Nie żeby Robbie też nie była dobrą aktorką, bo to już udowodniła kilka razy, ale nie w tej roli, bo nie miała dobrego materiału. Biorąc pod uwagę pierwszego Jokera tutaj może być inaczej. Film miał swoje wady, ale był zdecydowanie stworzony pod aktorów. Ba, jak Phillips to dobrze pociągnie, może Phoenix znowu będzie nominowany do Oscara. Dołączyłby do wąskiego grona aktorów nominowanych dwa razy za tą samą rolę (m.in. Cate Blanchett za Elizabeth, Stallone za Rocky czy Pacino za Michaela Corleone). Nikt też jeszcze nie wygrał dwukrotnie za granie tej samej postaci.

JubyGotowi na czwartego Harvey'a Denta? Teraz jeszcze bardziej jestem na nie w kwestii pojawienia się tej postaci w Battinsonverse. Ciekawe tylko, kto go gra w drugim Jokerze? Brendan Gleeson?

Miss_Quinn

Mam cichą nadzieje, że raczej nie odegra on jakieś dużej roli( błagam, ile razy można oglądać Harvey'a Denta). Co do aktora, to nie mam pomysłu kto mógłby zagrać.
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'

Q

Oficjalnie nie potwierdzili Harveya, więc nawet jak będzie wspominany to raczej wielkiej roli nie odegra. A tego rodzaju rzeczy widoczne na zdjęciach z planu, czasami podczas seansu są już nie obecne. Pozostaje też kwestia czy te transparenty przygotowali sami statyści, czy ktoś z ekipy. Więc póki co nie ma co obawiać Two-Face i lepiej skupić się na Harleen Frances Quinzel.

https://twitter.com/HailEternal/status/1640064746580856839
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

newtime

Dlatego nie chciałem kontyuacji, bo bałem się że na pewnym etapie zamieni się w to serial gotham, czyli przedstawmy historie każdego złoczyńcy znaim jeszcze Bruce zacznie się golić. Za chwilę usłyszymy o Falcone i Oswaldzie Cobbelpot ::)

Mr.G

Nawet jeśli powróci Harvey Dent, to po raz pierwszy może to być śpiewający Harvey Dent :D

Ja tam wierzę w Phillipsa. Pierwsza część była bardzo porządnym filmem z wyrazistymi, świetnymi postaciami. Jego świat i jego Joker były tak inne od dotychczasowych bat-filmów, że nie przeszkadza mi, by pojawiły się kolejne mniej lub bardziej znane postacie, o ile będą ciekawe. Jeśli w The Batman jęczałem widząc Jokera, to głównie dlatego, że ta scena była po prostu okrutnie słaba i nachalna. Gdyby zaś w końcówce filmu pojawił się Joker świetnie zagrany w jakiś wbijających w fotel okolicznościach, to nie mógłbym się doczekać go w kontynuacji.

Wiadomo, też chcę sięgania po nowe postacie, ale również nie widzę wielkiego problemu w pojawianiu się dawnych, o ile będą interesująco napisane i zagrane.

newtime

No ja właśnie tak średnio wierze w Phillipsa, moim zdaniem nie jest, to zbyt dobry reżyser a cały film Joker byl dosłownie na barkach Phoenixa który pojawił sie w filmie w każdej scenie z wyjatkiem jednej która jest powszechnie uważana za najgorsza i nie potrzebną, mysle ze gdyby mniej utalentowany aktor znalazł się w filmie, to nie odniósł by on takiego sukcesu, bo sam scenariusz czy reżyseria nie jest jakaś wyjątkowa dlatego nie obraził bym się gdyby Joker 2 dostał innego bardziej utalentowanego reżysera  ale kto wie może przy drugiej części zmienię zdania  ;D 

Po_prostu_smyk

Nie jestem przekonany czy traktować to zdjęcia z planu jako potwierdzenie na Denta w filmie. Może będzie działało to na zasadzie easter eggu? Często spotykana praktyka.

Do kostiumu Gagi jestem bardzo na tak. Ładny strój pasujący zarówno do niej prywatnie, jak i klimatu filmu.

newtime

Moim zdaniem jeśli widzimy nazwisko Denta wśród kilku protestujących obok samego Jokera, to cos czuje ze bedzie on głównym  antagonistą samego filmu na podobnej zasadzie co Thomas Wayne w poprzednim filmie no, bo serio przecież film musi mieć swojego antagonistę. Już teraz dam wam spolier, Joker doprowadzi do postradania zmysłów przez Harvea który będzie chciał go zamknąć  i sam stanie sie Two face na końcu ;D

Po_prostu_smyk

Kolejne zdjęcia z planu ""Joker: Folie à Deux". Pojawiają się znane schody z 1 części  8)Więcej zdjęć na Fanpage, żeby nie spoilerować:
https://www.facebook.com/UniwersumDCComics/posts/pfbid02j2v1H69UCL66Z2WpaCkGNkAgWstK73EniJa4FZaMUdSMVYNkeXjKT3R4boRdkmrSl

Juby

Wygląda dobrze.

Tak, jak myślałem. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 11 grudnia, a zakończyły wczoraj:
https://twitter.com/FilmUpdates/status/1643434383347425280?cxt=HHwWgICx8ai3084tAAAA

Czyli na post-produkcję dają sobie zaledwie 18 miesięcy! :P Z The Batman Part II będzie podobnie, ale tam przynajmniej wiadomo, że chodzi produkcję za $200 milionów z dużą ilością efektów wizualnych, w tym przypadku słabo, że będziemy musieli czekać tak długo, bo Warner upodobał sobie daty październikowe (korzystne i pod względem finansowym, i pod sezon nagród), a w tym roku już mają drugą Diunę na jesieni. Przy dramacie, nawet z domieszką musicalu, spokojnie wyrobiliby się z premierą do końca 2023 roku (przypominam, że większość filmów Nolana, lub filmów o Jamesie Bondzie, trafia do kin ok. 7-8 miesięcy po zakończeniu zdjęć, czasami nawet szybciej). Myślę, że gdyby nie trzymany na grudzień Aquaman, mogliby przyspieszyć wypuszczenie filmu na jego obecną datę premiery.

Miss_Quinn

I tak mają sporo czasu na postprodukcje( patrząc, że pewnie i tak nie będzie pewnie jakimś mocno skomplikowanych efektów specjalnych. Ale trzeba też dodać do tego, że jeszcze tutaj będą się liczyć dokrętki. Które i tak raczej trwają x tygodni). Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby postprodukcja nie poszła na tyle szybko że śmiało premiera mogłaby być nawet i w lutym na walentynki( tutaj raczej marzenie ściętej głowy) albo gdzieś w okolicach września. Bo w przyszłym roku w grudniu nie byłoby szans, bo w ma w wtedy wyjść 3 część Avatara( jak piszę ten post, to nie było żadnych wiadomości o zmianie terminu. Więc dalej zostaje grudzień 2024). Bo w tym roku bardzo wątpię by dali radę, bo musieliby bardzo mocno się sprężyć żeby zdążyć z ukończeniem postprodukcji nawet na listopad. Więc jedynie co bym obstawiała, że może jeszcze wyjść to zwiastun( krótki albo i dłuższy) 8) .
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'

Juby

#87
Cytat: Miss_Quinn w 05 Kwiecień  2023, 18:28:52Bo w tym roku bardzo wątpię by dali radę, bo musieliby bardzo mocno się sprężyć żeby zdążyć z ukończeniem postprodukcji nawet na listopad.
Casino Royale - superprodukcję za $150 milionów, z dużą ilością efektów specjalnych, nagrywaną na trzech kontynentach - skończono filmować w lipcu 2006 (21-ego, lub 30-ego wg różnych źródeł), a film miał kinową premierę 14 listopada 2006. Czemu z dramatem/ musicalem kręconym w dwóch miastach za niespełna $100 milionów i z niewielką ilością efektów wizualnych mieliby się nie wyrobić?

Tak odległa data premiery Jokera jest wyłącznie kwestią ramówki. WB ma już 4 kinowe projekty DC na ten rok i jeden tytuł szykowany pod jesienny hit/Oscary, a na 2024 nie, dlatego film Phillipsa przez rok przeleży na półce.

Nowe oficjalne fotki:Miss_Quinn

Dlatego bym obstawiała że premiera może być szybciej niż 4 października przyszłego roku. I tutaj dalej bym obstawiała walentynki( jako najszybsza data oraz byłaby fajna alternatywna opcja dla tych osób, które nie lubią komedii romantycznych)

"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'

Po_prostu_smyk

Przyszły rok nie planuje się licznie w produkcje DC. Nie spodziewałbym się przyspieszonej daty premiery. Studiu będzie bardziej zależało na dopieszczeniu drugiej części. Pierwsza była taką perełką z dobrymi opiniami, że będą czuli presję na drugiej części. Z racji musicialu może to być cięższe zadanie - praca nad dźwiękiem, może niebanalny montaż z efektami itd.