Aktualności:

"Batman: Caped Crusader" ("Batman: Mroczny Mściciel") w Prime Video od 1 sierpnia.

Menu główne

Batman: The Long Halloween (2021)

Zaczęty przez LelekPL, 24 Sierpień 2020, 12:24:23

LelekPL

W zachwytach nad zwiastunem The Batman trochę ominęła nas wiadomość o potwierdzeniu animowanej adaptacji The Long Halloween, która będzie miała swoją premierę w dwóch częściach w 2021. Pierwsza część latem, a druga jesienią. Jest to dopiero drugi film animowany z Batmanem, który wydadzą w częściach, po Powrocie Mrocznego Rycerza, więc być może możemy oczekiwać równie wiernej adaptacji wraz z podobną kreską do komiksu.
https://www.ign.com/articles/batman-the-long-halloween-animated-movie-confirmed

Juby

Trochę kiepski timing, o ile film Matta Reevesa rzeczywiście ma czerpać z tego komiksu. Nie jestem też przekonany do pomysłu dzielenia tego na dwie części. TDKR Millera składał się z 4 rozdziałów, które opowiadają w zasadzie odrębne questy Batmana, więc po przestawieniu kilku elementów, dało radę podzielić to na samodzielne dwa filmy z własnymi wstępami i finałami. Długie Halloween to co innego. Jeśli będą wierni komiksowi (a liczę, że będą), to chyba poczekam do premiery drugiej części i obejrzę wszystko na raz, bo nie wyobrażam sobie zakończyć śledztwa Batmana na walentynkach, a potem czekać pół roku na resztę. :P

Leon Kennedy

Jeśli podejdą do tego jak do Powrotu, czyli faktycznie robimy wierną adaptację, to będzie sztos. Sam komiks jest fantastyczny.

Q

Wzmianki o "The Long Halloween" pojawiały się już wcześniej, więc przymierzali się do tego i zapewne nagrane zostały już dialogi (bo też podawano potencjalną obsadę) nim Reeves rozpoczął zdjęcia do "The Batman".

Animacje DC zwykle trwają po 70-kilka minut. Więc dwie części to praktycznie jak dłuższy film, więc z seansem lepiej poczekać na całość. Zapewne też później wydadzą jako całość. Więc na jednej produkcji będą mogli 3x zarabiać :)
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Wolałbym żeby dokonali jakichś skrótów/cięć mniej ważnych elementów komiksu, ale żeby to było w jednym, nawet 120-minutowym filmie. Długie Halloween zawiera jedną, główną sprawę, jakiej TDKR Millera nie miało. Tego nie da się urwać w połowie w satysfakcjonujący sposób.

Oby kreskę bazowali na oryginale i oby WB sypnęło im tym razem więcej grosza, żeby animacja nie wyglądała tak paskudnie. No i niech tego nie zniszczą jakąś swoją interpretacją, jak zniszczono Husha. :P

Btw. 2021 zapowiada się bogatym rokiem dla fanów Człowieka-Nietoperza. :)

Q

Kwestia długości animacji z bohaterami DC ma związek z ich budżetem. Kiedyś coś o tym gdzieś wspominano.

Co do samej animacji to raczej nie spodziewałbym się tu jakiegoś większych zmian budżetu. To cały czas będzie produkcja z tej samej kategorii co wcześniejsza, ale kreska oryginału jak i fabuła powinny być zachowane, skoro nie będzie to część jakiegoś uniwersum, tak jak miało to miejsce z Hushem, ale oddzielna produkcja.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

"Batman: The Long Halloween, Part One" z kategorią wiekową PG-13

Czyli jednak, podzielili to na dwie części. :-\ Pierwsza ma już przyznaną kategorię wiekową i powinna zadebiutować latem, druga na jesieni. Nie podoba mi się ten pomysł, poczekam na opinie kogoś kto obejrzy pierwszą połowę, czy jest sens ją oglądać bez drugiej, ale spodziewam się, że będzie trzeba poczekać na całość.

Q

Jest pierwsza fotka oraz info o obsadzie.


W roli Batmana/Bruce'a Wayne'a wystąpi Jensen Ackles, który wcześniej użyczył głosu Jasonowi Toddowi / Red Hoodowi w "Batman: Under the Red Hood" z w 2010 roku. W gronie obsady jest również Naya Rivera, zmarła w lipcu ubiegłego roku gwiazda serialu "Glee", która użyczyła swojego głosu Catwoman / Selinie Kyle.

W pozostałych rolach wystąpią: Josh Duhamel jako Harvey Dent, Billy Burke jako James Gordon, Titus Welliver jako Carmine Falcone, David Dastmalchian jako Calendar Man, Troy Baker jako Joker, Amy Landecker jako Barbara Gordon, Julie Nathanson jako Gilda Dent, Jack Quaid jako Alberto, Fred Tatasciore jako Solomon Grundy i Alastair Duncan jako Alfred. W obsadzie są również Frances Callier, Greg Chun, Gary Leroi Gray i Jim Pirri.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Bardzo fajne zdjęcie. Kreska w klimacie animowanej adaptacji Superman/Batman: Public Enemies - nie dziwi mnie porzucenie komiksowego stylu Tima Same'a, bo nie każdego on przekonuje (mnie przy pierwszym kontakcie też nie przekonał). Oby w samej historii nie doszło do tak drastycznych zmian, a raczej będą skoro w spisie postaci figuruje Barbara Gordon (chyba że chodzi o żonę Jamesa?).

Czekam na sample Jensena Acklesa w roli Batmana. Josh Duhamel jako Dent? Bardzo fajny wybór. Ani o śmierci, ani o okolicznościach w jakich zginęła Naya Rivera nie miałem pojęcia. :o Ciekawe czy zdążyła nagrać swoją rolę do obu części TLH...

Q

Z tego co podało THR, to wynika, że Naya nagrała wszystkie kwestie. Zazwyczaj dialogi nagrywają na wczesnym etapie produkcji, a przecieki o obsadzie pojawiły się już w styczniu 2019 roku.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy


Q

Co prawda nie jest na bieżąco z animacjami DC, ale o ile kreska może być to już sama kwestia animacji i ruchu z roku na rok wygląda gorzej.

Niemniej jednak sam zwiastun ma fajny mroczny klimat odpowiedni do oryginalnej historii.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Premiera być może 22 czerwca.

Sam nie wiem co o tym myśleć. O ile nieruchome fotki wyglądają okej, tak w ruchu prezentuje się to równie sztywno i pusto, co praktycznie każda animacja DC w ostatnich 10 latach. Zmiana "kreski" względem komiksu to pikuś, bo tutaj idą zdecydowanie w autorską adaptację The Long Halloween, w której zmieniają także design postaci (Catwoman - wygląda dużo gorzej niż w komiksie!), nawet dialogi (rozmowa Denta z Batmanem), a także dodają sceny, których w oryginalnej powieści nie było (Selina znajdująca kasę mafii). Skoro to taka luźna adaptacja, tym bardziej nie rozumiem czemu nie mogli dokonać skrótów i wydać całość jako 80-minutowy film, tylko bawią się w dwie części..?

No i oczywiście karny ku... dla marketingu. Długie Halloween to przede wszystkim historia Harvey'a Denta + śledztwo w sprawie Holidaya. A kogo w trailerze jest najwięcej i kto jest główną postacią na okładce? ::)


Q

Padają podejrzenie, że film może być częścią tego samego uniwersum co "Man of Tomorrow" od tych samych twórców. Więc jeśli nie traktują tej historii jaką osobnej, to dlatego są pewne zmiany.

Cytat: Juby w 07 Kwiecień  2021, 08:38:43A kogo w trailerze jest najwięcej i kto jest główną postacią na okładce?
Wg WB nie może być filmu z Batmanem bez Jokera  ;D Jak widać skutecznie obrzydzili tobie klauna. Pozostaje nadzieja, że w drugiej części akcenty zostaną inaczej rozłożona, zwłaszcza, że do roli Denta wybrano Josha Duhamela.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Ja go nie ma raczej dalej dość, ale wciskanie go wszędzie gdzie się tylko da zaczyna być trochę irytujące.