Aktualności:

"Batman. Failsafe. Tom 1" w sprzedaży od 19 czerwca.

Menu główne

Aquaman

Zaczęty przez Night_Wing [usunięty], 15 Czerwiec 2018, 17:58:52

Po_prostu_smyk

Cytat: Juby w 23 Styczeń  2024, 10:24:01Black Adam nie był wyświetlany w Chinach! Film z The Rock'em zarobił $393,5 miliona bez przychodów z Państwa Środka, Aquaman 2 bez Chin ma tylko $337,8 miliona i zero szans na przebicie Czarnego Adama.
No spoko, ale liczy się wyłącznie zysk/przychód/box office, a nie gdzie co i kiedy było wyświetlane.  Film już przebił "Black Adam", takie są fakty.

HUDY

To jest ciekawe, prędzej nie zwracałem uwagi ile BA zarobił u siebie ,a ile Aquaman. Na tym gruncie zdecydowanie zwycięża The Rock, a Chiny i ich kina z pewnością dały by jeszcze trochę tych dolców. Pamiętajmy jednak ze % przychód z Chin jest dużo niższy niz z innych krajów. Wiec 100 mln z Chin to mniejszy zysk dla studia niż 100 mln z innych krajów np uni. Jednak Aquaman nie miał praktycznie promocji, zdecydowanie więcej załadowano $$$ w promowanie BL i tu może być pies pogrzebany. BA przyniósł straty w kinie i Aquaman tez przyniesie tylko czy nie będą to straty które zaraz odrobi w vodach dvd itp, bo wydaje mi się ze będzie bliski wyjścia na zero:
 120 mln z USA to 60mln dla WB.  300 mln ze świata to w najmniejszym wypadku 100mln dla WB, ktoś to podliczy i może wyjść ze WB ze świata zgarnie 120-130 mln. Wtedy koszty produkcji będą na minusie ale będzie blisko i możliwie szybko to odrobią właśnie przez szybki dostęp do filmu.
Nie mniej jednak globalnie Aquaman wypada lepiej i o wiele lepiej niż zakładano, film miał być porażką na miarę Marvels a tu niespodzianka, Wodnik dzielnie walczy  mimo kiepskich recenzji i sytuacji związanej z końcem filmowego DCEU nie zapominając o Amber która swoje tez zrobiła: film mógł kosztować mniej a może nie kto wie jak to się odbiło na np planowanych dokrętkach-mogły być dużo: ''100%'' droższe.
Sadze ze trzeba czekać na jakiś artykuł z podsumowaniem Box Office ale to zapewne za jakiś czas jeśli w ogóle.

LelekPL

Dan Murrell na swoim kanale ostatnio robił swoje podsumowanie tego jego zarobiły wszystkie filmy DCEU. Póki co Black Adam według jego prognoz wypada nieco lepiej (czyt. mniej tragicznie)Ogólnie filmy DC ponad miliard w plecy i tylko trzy filmy, które zarobiły na siebie


Oczywiście to tylko szacowane statystyki z kin i to jednego analityka z youtube'a. Na pewno studia wypadają na tym lepiej niż tutaj, bo od lat znana jest ich "kreatywna księgowość". No, ale i tak nie wygląda to dobrze.

Na szczęście już się skończyło.

HUDY

To cos bardzo nie halo z tym zestawieniem i sumowaniem, tyle filmów pod kreską ze aż trudno uwierzyć, dawno by to zamknęli. Swego czasu bywały artykułu o wynikach netto jakie cześć z tych filmów przynosiła(możliwe ze nawet na Batcave). Mimo wszystko nie było to na minusie, taki Shazam dostał część drugą właśnie dlatego ze wynik netto był dodatni. No cóż mimo wszystko ciekawa sprawa

LelekPL

#79
Jego wyliczenia na podstawie domniemanych podziałów są całkowicie poprawne. Oczywiście on nie ma dostępu do oficjalnych umów pomiędzy studiami i kinami, więc są to tylko szacowane liczby (i pewnie ostateczne są korzystniejsze dla studia), ale prezentują bardzo prawdziwy obraz tego jaką klapą było DCEU.

To, że filmy przynoszą straty na rynku kinowym w cale nie jest "nie halo". To całkiem normalne. Jeśli wysokobudżetowy film wychodzi na zero lub blisko tego, to na pewno ostatecznie przyniesie studiu spory zysk - przez zabawki, rynek cyfrowy, umowy streamingowe i telewizyjne. Oczywiście, że hitami są filmy, które przynoszą zysk w kinie jak Aquaman czy Wonder Woman, ale też w miarę zrozumiałym jest, że kontynuowali to Uniwersum, aż po Birds of Prey. "W miarę" bo ja już dawno mówiłem, że po fatalnym przyjęciu BvS, katastrofalnym wyniku ich flagowego filmu Justice League i recenzjach większości filmów wyniki będą tylko gorsze dla tego uniwersum, bo ogólna widownia go porzuci...

Co zrobiła: WW1984 i TSS mają jeszcze wymówkę pandemiczną na swoje wyniki, ale Black Adam to oficjalny koniec tego uniwersum - i wtedy zdecydowano się zmienić całkowicie kierunek. Oczywiście ostatnie cztery filmy były wtedy albo już gotowe, ale daleko w procesie produkcji, więc zdecydowano się je wypuścić. Jak widać lepiej by było gdyby wszystkie odpisali od podatku jak Batgirl, no ale wtedy jeszcze głupio wierzyli, że Flash i Aquaman coś zarobią.

Leon Kennedy

Może jednak koniec końców jakiś grosz wpadnie...

https://naekranie.pl/aktualnosci/aquaman-i-zaginione-krolestwo-wyniki-box-office-1708435946?fbclid=IwAR16YHep6LxVBF03Ph_vGqkAfXRvIDx7wotbjBIrMEZZSIvMOIoJEUQzWbU

A jak nie z kina, to na małym ekranie już raczej bankowo coś przyniesie do kasy Warnera.