Aktualności:

"Batman: Caped Crusader" ("Batman: Mroczny Mściciel") w Prime Video od 1 sierpnia.

Menu główne

Najlepsze filmy roku

Zaczęty przez El Cornetto, 07 Luty 2010, 15:05:51

Miss_Quinn

Ja akurat BlackBerry i Oppenheimer są akurat u mnie na liście filmów, które zaczęłam oglądać ale z braku czasu/ lepszych filmów  albo jeszcze się nie pojawiły nigdzie na platformach( Do takich filmów są Chłopi) nie obejrzałam do końca. Ja do nich pewnie wrócę jak uda mi się na spokojnie znaleźć czas.
 
Małą Syrenkę akurat miałam takie " szczęście" że obejrzałam całość i mocno jednak żałuje, bo tylko czas straciłam.
Na pewno zerknę na Uwierz w Mikołaja, bo jestem ciekawa tej komedii.

A co do Priscilli z tym filmem mam tak, że fabuła i scenografia nie są złe. Nawet obsada jest bardzo dobra, ale jako całość tak średnio mnie zachwycił. Stąd u mnie takie niskie miejsce na liście. 
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'

LelekPL

Półmetek 2024 i 33 filmy za mną. Te najlepsze to:


- Top 5 to najmocniejsze filmy na tej liście. Do pierwszych trzech nie mam żadnych uwag, są po prostu świetne. Challengers też jest świetny, ale niektóre wybory postaci mi nie pasowały, podczas gdy I Saw the TV Glow ma raczej słabe i rozczarowujące zakończenie. Mimo to naprawdę mnie wciągnął.
- Top 15 lub nawet top 20 to filmy, które naprawdę mi się podobały i które, choć nie są świetne, mają coś dla każdego. Na przykład: The Beekeeper to świetny tatowy film; Furiosa to niedoskonały epos; Late Night with the Devil to nowy klasyk na Halloween; Evil Does Not Exist to powolny, kontemplacyjny film; nowe części zarówno A Quiet Place, jak i Planety małp były solidnymi dodatkami, Bad Boys 4 to świetna zabawa, a Immaculate/The First Omen to dwa współczesne horrory łączące tematykę aborcyjną z opętaniem.

Wszystkie filmy tutaj:
https://letterboxd.com/lelekpl/list/films-of-2024/detail/

Juby

U mnie na ten moment 13 filmów z bieżącego roku. Mój ulubiony to najnowszy western Kevina Costnera. Reszty nie ustawiam w konkretnej kolejności (poza ostatnim: zdecydowany gniot roku), lista przedstawia jak "mniej więcej" mi się podobały:

1. Horizon: An American Saga - Chapter 1
- Love Lies Bleeding
- Kingdom of the Planet of the Apes
- The Fall Guy
- Road House
- Argylle
- Dune: Part Two
- Hit Man
- Furiosa: A Mad Max Saga
- Kolory zła: Czerwień
- Ghostbusters: Frozen Empire
- The Ministry of Ungentlemanly Warfare

13.  Godzilla x Kong: The New Empire

Miss_Quinn

U mnie jak na razie lista wygląda następująco:
1. 1989- Co ja mam o nim napisać, polska odpowiedź na Hamiltona i o dziwo jedna z najwyższych ocen jakie dałam polskiej produkcji. Ocena 9.5/10
2.Diuna: Część Druga- o nim już pisałam w innym poście. Ocena 9/10
3.Back to Black.Historia Amy Winehouse- Bardzo fajnie nakręcona historia o Amy Winehouse. Ocena 8/10
4.Najwspanialsza noc w historii popu- Bardzo dobry dokument opowiadającym o powstaniu jednej z najbardziej kultowych piosenek z lat 80 " We are the World". Ocena 8/10
5.Challengers- Bardzo dobra historia. Ocena 8/10
6. Piękna Buntowniczka- Kolejny film biograficzny na mojej liście. Ocena 8/10
7.Żółwie aż do końca- Bardzo dobra adaptacja książki. Ocena 7/10
8.Piep*zyć Mickwiewicza - Całkiem spoko odpowiedź na " Młodzi Gniewni". Ocena 7/10
9.Mean Girls- Coś w tym roku mam powrót do musicali. Ocena 7/10
10.Abigail - Spoko horror. Ocena 6/10
11.Zabij mnie kochanie- Fajna komedia, bo jak na polską dało się oglądać. Ocena 6/10
12.Skok przestworzach- Film o którym zapomniałam o czym był. Ocena 6/10
13. The Greatest Hits- Niestety fajny był pomysł, który nie wyszedł. Ocena 5/10
14.Za duży na Bajki 2- Niepotrzebna kontynuacja, która nie wypaliła. Ocena 5/10
15. Nic na siłę- Ja tutaj na poważnie zapomniałam o czym był. Ocena 5/10
16 .Civil War- Film, który nie dokończyłam i na którym się mocno zawiodłam bo miałam oczekiwania. Ocena 3/10
17. Dziewczyna Influencera- Zostawię to bez komentarza. Ocena 3/10
18. Madame Web- Film, dzięki któremu stwierdzam że " Batman i Robin" nie są najgorszym filmem komiksowym. Ocena 3/10

Jak na razie tak się prezentuje moja lista filmów, jeszcze parę tytułów brakuje bo czekam na ich premierę albo czekam aż się pojawią w sieci lub jeszcze czekają u mnie do obejrzenia. Jeśli chodzi o moją również listę sama też jestem mocno zadowolona ile udało mi się obejrzeć do tej pory.
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'