Aktualności:

"Batman Detective Comics – Gothamski Nokturn: Uwertura. Tom 1" w sprzedaży od 17 lipca.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#11
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Juby - 13 Lipiec 2024, 09:16:43
Nie ma czegoś takiego jak "pierwsza faza" tylko DCU: Chapter 1, które ma co najmniej 11 projektów (tyle oficjalnie zapowiedziano + plotkowane kolejnych 7-8) i będzie trwało LATA. W tym roku DCU rusza z Creatures Commandos, w przyszłym roku będzie \uperman Gunna i Peacemaker S2, w 2026 Supergirl i zapewne kolejny serial (Green Lantern Corps? ostatnio coś się z nim ruszyło). To znaczy, że Batmana nie będzie co najmniej w pierwszej piątce projektów DCU / przez pierwsze trzy lata tego uniwersum. Więc nie, nie "zaczynają od Batmana i Supermana". Biorąc pod uwagę ilość postaci, które pojawią się w \upermanie, napisać że Gunn zaczyna od Batmana to tak, jakby napisać, że MCU ruszyło m. in. ze Strażnikami Galaktyki, lub Ant-Manem.

I owszem, póki co wiemy już co nieco. Na przykład to, że Gunn rusza z uniwersum wypełnionym już różnej maści superbohaterami. Nie podoba mi się ten pomysł jeśli wracają postacie ze starego DCEU, a wracają.

Edit:
Cytat: Juby w 08 Lipiec  2024, 20:50:11Według nowej plotki od jednej ze scooperek, pierwsze informacje castingowe na temat The Batman Part II poznamy w ostatni weekend lipca podczas SDCC.
Jednak to była tylko bzdurna plotka, bo według najnowszych informacji WB/DC odpuszczają tegoroczny Comic-Con, czyli w tym miesiącu nie dostaniemy nic nowego ani z Batmana, ani z Pingwina, ani z Jokera 2.
#12
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez red fox - 12 Lipiec 2024, 13:29:08
Ok ale mam to w kolorze, więc sobie chyba daruję ;)
#13
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez newtime - 12 Lipiec 2024, 13:28:35
Cytat: Juby w 12 Lipiec  2024, 09:30:34Zakłamywania rzeczywistości ciąg dalszy.

Tzn? Pierwszy film z uniwersum, to będzie Superman,w pierwszej fazie mamy dostać batmana a także serial o zielonych latarniach jeśli chodzi o te czołowe postacie. Nie wiemy jakie będzie podejście Gunna do tych postaci, robienie drugiego marvela teraz też nie ma za bardzo sensu, wiec kto wie, zapotrzebowanie widzów też cały czas się zmienia, zobaczymy co tam mają w planach, bardziej niż same nazwy filmów interesuje mnie podejście oraz wizja twórców na kolejne filmy super bohaterskie a tutaj nic nie wiemy póki co   

 
#14
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez Juby - 12 Lipiec 2024, 09:54:49
Ten Annual i dodatkowy zeszyt nie mają większego wpływu na główną historię. W ten sam sposób wydano to też w oryginalnym NOIRze, Egmont niczego nie wyciął.
#15
The Batman / The Penguin / Pingwin (mini-se...
Ostatnia wiadomość przez Juby - 12 Lipiec 2024, 09:51:05
To ja przedstawię kontr-opinię.

Gdy byłem młodszy oglądałem sporo seriali w telewizji, ale z wiekiem liczba tytułów które śledziłem drastycznie spadała. W gąszczu życia codziennego (praca, dom, żona) i przy innych zainteresowaniach (siłownia, komiksy, jogging/długie spacery) zdecydowanie wolę obejrzeć coś na raz (tj. nawet bardzo długi film), ale mieć go po tym razie już za sobą, aniżeli zaczynać serial, którego będę konsumował tygodniami, jak nie miesiącami. Nawet jeden odcinek dziennie to czasami dla mnie zwyczajnie za dużo czasu, lub brakuje mi chęci/ obawiam się utraty zainteresowania po drodze. Wolałbym nie wpadać w taki rytuał (jeszcze jeden taki dzień w tygodniu to może dałbym radę, ale od poniedziałku do piątku oglądać jakieś seriale? nie te lata). Dlatego bardzo lubię gdy serial debiutuje w całości i od razu mogę go przekatować w dzień-dwa jeśli mam czas.

To czy serial zniknie ze świadomości zwykłych widzów po dwóch tygodniach, czy nawet jeszcze szybciej, w ogóle mnie nie interesuje. Jeśli bardzo mi się spodoba - wtedy pewnie będę miał jakąś nadzieję że odniesie sukces, że nie tylko ja się nim zachwycam i będę kibicował, aby zyskał grono fanów, z którymi będę mógł o nim podyskutować. Ale teraz? Przed premierą? Couldn't care less.

W obu przypadkach (Pingwin, Caped Crusader) ucieszę się jeśli seriale wyjdą w całości, bo oba chętnie obejrzę sobie od razu przez weekend.

Nowy plakat:


#16
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Juby - 12 Lipiec 2024, 09:30:34
Cytat: newtime w 10 Lipiec  2024, 22:38:56W zasadzie, to zaczynają od Batmana i Supermana.
Zakłamywania rzeczywistości ciąg dalszy.

Marvel to były inne czasy i inne podejście do budowania świata/serii. Podejście, które prezentuje właśnie James Gunn w obecnych czasach Superhero Fatigue nie może się skończyć sukcesem. Przynajmniej ja w to nie wierzę.
#17
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez newtime - 10 Lipiec 2024, 22:38:56
W zasadzie, to zaczynają od Batmana i Supermana. Bardziej mi chodzi o to że nie ma co wyrokować  ze te projekty nikogo nie interesują skoro nic o nich nie wiemy, bo to nie tak ze fani jakoś niesamowicie czekali na film Thor po samej zapowiedzi tytułu, te postacie maja dopiero stworzyć swoich fanów.

Podejrzewam jaki jest plan na uniwersum, patrząc na zdjęcia z planu o Supermanie  widać tam obecność postaci  justcie  league international czyli korporacyjną wersję bohaterów Dc, może nie jak The Boys ale coś w tą stronę, zgaduję że właśnie pojawienie się Supermana dopiero pokaże i uświadomi innym bohaterom czym powinni tak naprawdę być i co reprezentować, co może być mega ciekawe i dążyć do powstania właśnie naszej Justice League na miejsce tych korpo superhero ale, to oczywiście gdybania. 
#18
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - 10 Lipiec 2024, 21:43:47
Iron Man, Captain America i Thor to były i tak najpopularniejsze postacie do których Marvel Studios miało wtedy prawa. Wszyscy mieli wcześniej jakieś telewizyjne/filmowe projekty na koncie. Ba, do Hulka nawet nie mieli pełnych praw, ale wiedzieli, że musieli dodać kogoś bardziej znanego do tego zestawienia, a nie jakiegoś Falcona od razu, a Hulk dzięki serialowi z lat 70-tych był najpopularniejszym bohaterem z oryginalnej czwórki filmowych Avengers.

Iron Man i Thor to oczywiście nie były pewniaki i Marvel i tak ryzykował z tymi filmami, ale rozsądnie zaczął tworzyć swoje uniwersum od największych tytułów jakich mogli, a nie od Strażników Galaktyki czy Ms Marvel.

Plany DC są całkowicie inne niż Marvela. Nie mówię, że nie mogą się udać, ale na pewno nie porównywałbym ich do tworzenia uniwersum Marvela, które na pierwszy rzut oka wygląda bardziej organicznie. Gdyby Marvel tak zaczynał to ich pierwsze filmy to byłyby:
Kapitan Ameryka - Superman
Bucky/Captain Carter - Supergirl
x/może Drax? (Deadpoola by nie mogli bo to Fox) - Lobo
x/może Illuminati? (Fantastic Four by nie mogli bo to był Fox) - The Terrifics
West Coast Avengers - JLI
Rescue (Pepper Potts) - Huntress
Agatha Harkness - Constantine
Dark Avengers - JLD
x/może Ten Rings? (Sinister Six by nie mogli bo to Sony) - The Rouges

Nie widze w tym większego planu ani celu. Zanim robisz Justice League, już planujesz Justice League Dark i International. Zanim zrobisz Batmana, już planujesz Huntress. Na razie wygląda to tak jakby do niczego nie budowali, tylko rzucali tytułami w eter i sprawdzali co się przyjmie. Coś co obecnie robi Marvel i nie bardzo się to sprawdza.
#19
The Batman / The Penguin / Pingwin (mini-se...
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - 10 Lipiec 2024, 21:13:33
Cytat: Juby w 09 Lipiec  2024, 08:38:20Według THR serial ma zadebiutować w całości na max 19 września.
Szkoda, że w całości - serial wpadnie na platforme i zniknie ze świadomości zwykłych widzów po dwóch tygodniach.

Cotygodniowe odcinki tworzą marketing szeptany i budują liczbę widzów. Poza tym osobiście lubiłem ostatnie kilka miesięcy w TV i streamingu jak codziennie miałem coś innego - poniedziałek to zawsze prime seria na HBO typu Ród smoka czy True Detective (liczyłem, że taką będzie Pingwin), we wtorki seriale FX czyli Shogun/Clipped, środy Star Wars/Marvel, czwartek The Boys/Invincible, piątki zazwyczaj coś na Apple TV. Jeden odcinek dziennie nie zabiera dużo czasu i tworzy się pewien rytuał.

Bingowe seriale to musi być już coś naprawdę zachwalanego, żebym znalazł na to czas (póki co w tym roku tylko Fallout i Reniferek widziałem z tego). A tak zarówno Pingwin jak i Caped Crusader popełniają ten sam błąd moim zdaniem.
#20
The Batman / The Penguin / Pingwin (mini-se...
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 10 Lipiec 2024, 17:23:07
Na chłodniejsze dni jak znalazł. Czekam gorąco, hehe  :P