Aktualności:

"Batman Detective Comics – Gothamski Nokturn: Uwertura. Tom 1" w sprzedaży od 17 lipca.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#1
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Juby - Dzisiaj o 08:41:19
Jak już wspominałem na forum, DC podczas tegorocznego Comic-Con miało opublikować swoje nowe logo. No i jest, i jest nim zaktualizowana wersja ich najlepszego logotypu z lat 1976-2005! :D



https://variety.com/2024/film/news/dc-studios-new-logo-classic-design-1236087226/

Czemu wklejam je w tym wątku? Ponieważ najwyraźniej WB/DC niczego nie potrafi zrobić jak należy :P To logo dla DC Studios, czyli zobaczymy je przed filmami i serialami, ale już dla DC w komiksach pozostaje wersja z 2016 roku. Jaki w jest tym sens? Nie mam pojęcia.
#2
Uniwersum Batmana / DC All-In / Absolute Batman i ...
Ostatnia wiadomość przez Crowridd - 24 Lipiec 2024, 17:41:42
Oglądałem zapowiedź tego na żywo i jeśli dobrze zrozumiałem wypowiedź Snydera, to w tomie wprowadzającym do serii, mają być przedstawione te "dwa światy" jednocześnie, gdzie czytanie od prawej do lewej byłoby tym nowym rozdaniem, a na odwrót tym obecnym Uniwersum DC. Fajne.

W Twoim opisie Absolute Batman nie widzę różnicy od tego, co obecnie (w PL przynajmniej) jest u Batmana w ongoingu, ale pewnie chodzi tu o to, że ten nowy Batman będzie bez tych wszystkich rzeczy i Alfreda od początku istnienia.

Mikel Janin na rysunkach w kolejnym regularnym Batmanie - super. Na Taylorze już się raz lekko przejechałem przy The Detective, ale trzymam kciuki.
#3
Joker / Joker: Folie à Deux (2024)
Ostatnia wiadomość przez Miss_Quinn - 24 Lipiec 2024, 13:11:01
Przypadku zwiastuna mam takie samo zdanie jakie miałam przy ostatnim. Dalej nie mogę się doczekać premiery, bo jest na co czekać.
#4
Seriale animowane i TV / Kite Man- Hell Yeah ( HBO Max)...
Ostatnia wiadomość przez Miss_Quinn - 24 Lipiec 2024, 11:47:17
Z tego co czytałam, to premiera na Max u nas ma być jutro.
#5
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez Juby - 24 Lipiec 2024, 08:34:09
Pierwsza zapowiedź Egmontu od maja jaką jestem zainteresowany (ze względu na polski akcent) :)
#6
Joker / Joker: Folie à Deux (2024)
Ostatnia wiadomość przez Juby - 24 Lipiec 2024, 08:20:51
#7
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez mlempicki - 23 Lipiec 2024, 20:26:59
Pojawiła się zapowiedź Egmontu na wrzesień: Joker. Świat

Data premiery: 17.09.2024
EAN: 9788328171312
Liczba stron: 184
Wymiary: 17.0x26.0cm
Cena katalogowa: 89,99 zł

Joker. Świat

Co robi Joker podczas wakacji w Hiszpanii? W jaki sposób inspiruje naśladowców, tworząc swoje duplikaty w Czechach i Meksyku? Dzięki czemu kameruński Joker znajduje inspirację? Tylko najlepsi scenarzyści i rysownicy z rozmaitych krajów mogą udzielić odpowiedzi na te pytania. Przedstawiamy wyjątkowe historie obracające się wokół jednej z najbardziej fascynujących postaci w popkulturze.
Podobnie jak bestsellerowy album ,,Batman. Świat" ta antologia zawiera opowieści autorstwa zespołów reprezentujących trzynaście różnych krajów, w tym tak znanych twórców, jak Geoff Johns, Satoshi Miyagawa, David Rubín, Germán Peralta, Alvaro Fong Varela czy Jason Fabok. Opowieści zawarte w tomie ,,Joker. Świat" oddają wrażliwość kulturową różnych narodów, a wszystkie razem ukazują, w jaki sposób najpopularniejszy złoczyńca DC wywołał chaos na globalną skalę.

W Polsce Książę Zbrodni pojawi się w Krakowie w historii ,,Królewski błazen". Scenariusz do polskiej opowieści o Jokerze napisał Tomasz Kołodziejczak, pisarz SF i fantasy (m.in. cykle: ,,Dominium Solarne", ,,Ostatnia Rzeczpospolita") oraz twórca i wieloletni szef Klubu Świata Komiksu. Rysunki są zaś dziełem Jacka Michalskiego (,,Zagadka metropolii") , rysownika i ilustratora, tworzącego dla wielu czasopism komiksowych, antologii i periodyków literackich, twórcy wielu okładek książek i magazynów, a także konceptów do gier oraz storyboardów do filmów. 

SCENARIUSZE
GEOFF JOHNS, DAVID RUBÍN, TORSTEN STRÄTER, ENRICO BRIZZI, FELIPE CASTILHO, ALVARO FONG VARELA, ŠTEPÁN KOPRIVA, METIN AKDÜLGER, INPYO JEON, MATÍAS TIMARCHI, DR. EJOB GAIUS, TOMASZ KOŁODZIEJCZAK, SATOSHI MIYAGAWA
RYSUNKI I TUSZ
JASON FABOK, DAVID RUBÍN, INGO RÖMLING, PAOLO BACILIERI, TAINAN ROCHA, OSCAR PINTO, MICHAL SUCHÁNEK, ETHEM ONUR BILGIÇ, JAEKWANG PARK, GERMÁN PERALTA, BERTRAND MBOZO'O ZEH, JACEK MICHALSKI, KEISUKE GOTOU
KOLORY
BRAD ANDERSON, VINCENZO FILOSA, MARIANE GUSMÃO, JAEKWANG PARK, E.N. EJOB
OKŁADKA ALBUMU
JASON FABOK I BRAD ANDERSON
Źródło: Egmont
#8
Joker / Joker: Folie à Deux (2024)
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 23 Lipiec 2024, 15:51:29
Mamy kolejny trailer, chyba jednak się przejdę do kina 😄 No, jestem teraz trochę bardziej na tak niż na nie.

#9
Seriale animowane i TV / Kite Man- Hell Yeah ( HBO Max)...
Ostatnia wiadomość przez Juby - 22 Lipiec 2024, 20:10:15
W wolnej chwili chciałem sobie puścić pilota, ale nie da rady :P Informuję, że na polskim max nie ma tego serialu (wpisywałem tytuł i po naszemu, i w oryginale).
#10
Uniwersum Batmana / DC All-In / Absolute Batman i ...
Ostatnia wiadomość przez Po_prostu_smyk - 20 Lipiec 2024, 01:11:56
DC potwierdziło, że w październiku wystartuje inicjatywa "DC All-In". Jednocześnie prowadzone będą dwie linie (główna DC Universe i poboczna Absolute), które opowiedzą "kolosalną" historię rozpisaną na dwa lata. W ramach tej inicjatywy:

- W nowej linii wystartuje "Absolute Batman" (Scott Snyder i Nick Dragotta), gdzie Batman zostanie pozbawiony pieniędzy, rezydencji i lokaja.
- Tom Taylor i Mikel Janin przejmą serię "Detective Comics". Skupią się na nowych faktach z narodzin Batmana.
- Tourn Gronbekk i Fabian Mascolo przejmą serię "Catwoman". Selina wróci do Syndykatu, żeby rozwikłać próbę zamachu na nią.
- Dan Watters i Dexter Soy przejmą serię "Nightwing". W Bludhaven rozgorzeje wojna gangów.
- Philip Kennedy Johnson i Javier Fernandez przejmą serię ,,Batman & Robin". Damian będzie szukał swojego "ja", a w Gotham pojawi się przestępca odtwarzający stare zbrodnie.
Mark Waid i Chris Samnee stworzą 12-częściową serię ,,Batman and Robin: Year One", przedstawiającą pierwszy rok współpracy Batmana z Robinem (Dick Grayson). Duo zmierzy się z Generałem, nowym szefem mafii, który w jakiś sposób będzie powiązany z Dentem. 

Więcej informacji o inicjatywie:
https://uniwersumdccomics.com.pl/2024/07/17/dc-all-in-czyli-kolosalna-inicjatywa-dc/
https://uniwersumdccomics.com.pl/2024/07/18/dc-all-in-nowe-zespoly-kreatywne-serii/