Aktualności:

"Batman. Failsafe. Tom 1" w sprzedaży od 19 czerwca.

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - LelekPL

#1
Alberto jest w zwiastunie więc na pewno się pojawi, ale fabuła nie wydaje się mieć wiele wspólnego z Long Halloween
#2
Zwiastun taki sobie - wygląda jak zwykły serial kryminalny i na razie wciąż nie wiem czemu ta historia jest warta opowiedzenia.

Póki co nadal pachnie mi to "contentem", który sobie prezesi zażyczyli, żeby zrobić cokolwiek byle zwiększyć ofertę Max, a nie coś na co ktoś miał pomysł i bardzo chciał to opowiedzieć. No, ale zobaczymy. Może najlepsze momenty ukrywają przed nami.
#3
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
08 Czerwiec 2024, 10:39:08
Cytat: Juby w 25 Maj  2024, 21:32:13Czy Mroczne zwycięstwo to spoko komiks? To fenomenalna rzecz! Nic z Batmanem z ostatnich 10 lat nie sięga mu do pięt.

A teraz być może wskazówka dlaczego Egmont postanowił akurat w tym roku wznowić sagę Jepha Loeba i Tima Sale'a:
https://www.cbr.com/batman-long-halloween-sequel-honor-tim-sale/

O QRWA!! :D Dla mnie news roku. Nie mogę się doczekać!
Fajnie, na pewno kupię.
#4
Batman: Arkham Asylum/City/Origins / Arkham Shadow
08 Czerwiec 2024, 10:08:27


Na zwiastunie wygląda fajnie, fabuła też super... tylko czemu to nie jest gra AAA na wszystkie platformy. Skopany świetny pomysł na nową grę.
#5
O stronie i forum / BatCaveTube
13 Maj 2024, 18:16:01

Świetny materiał Rado. Zainteresowałeś mnie tymi tytułami najbardziej:
Absolution
Butler Did It
Death by Design
E. Nigma, Consulting Detective
Fear
Loyalties
Night Cries
Prey (to już czytałem, ale może kupie)
Return of Batman
Riddler Year One
#6
Wygląda ok. Trochę "za jasno", za mało cieni, dymu, czerni, jeśli to ma być Noir. Ale pewnie będę oglądał, zależy jak pierwszy odcinek.

Wolałbym, żeby tak jak X-Men 97 nowy odcinek był co tydzień - nie lubię bingować odcinków i często po prostu porzucam serial w takich wypadkach. To też by pomogło serialowi pozostać w mediach przez dłuższy czas i stworzyć marketing szeptany. Seriale wydawane za jednym razem w większości są popularne przez tydzień, a potem się o nich zapomina. Są wyjątki jak Stranger Things, Squid Game czy ostatnio Reniferek, ale to póki co wychodzi jedynie Netflixowi.
#7
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
06 Maj 2024, 19:19:41
Cytat: newtime w 06 Maj  2024, 19:07:17W grach Arkham batman nosił majtki i jak dla mnie prezentował się super
Dla mnie Arkham Asylum i Arkham City miało dwa najgorsze kostiumy w serii. Ten w Arkham Asylum jeszcze się w miarę wpasował w estetykę całości, bo cała gra miała styl mało realistyczny, bardziej groteskowy i przerysowany. W AC gacie strasznie się rzucały w oczy, ale już wtedy dali nam opcję zmiany strojów i nigdy nie używałem stroju głównego.

Arkham Origins dobrze wybrnęlo z kolorystyką gaci jednocześnie nie mając gaci. Najlepszy strój i jedyna gra z sequeli w której gram strojem oryginalnym zawsze, a nie alternatywną skórką. Ten z nowej gry VR, Arkham Shadow, też bardzo dobry.
#8
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
06 Maj 2024, 18:55:26
Ooo, nawet majtów nie zauważyłem. Rzeczywiście są. Akurat u Supermana mi to nie przeszkadza. Takie odniesienie do cyrkowego siłacza pasuje do tej postaci.

Jeśli zrobiliby to samo z Batmanem to już nie bardzo mi się to widzi, ale tak jak pisałem wcześniej, mając dwie serie z Batmanem do wyboru, Brave and the Bold może wyskoczyć z najgorszymi pomysłami na świecie i najgorszym wykonaniem ever, to i tak by mi to nie przeszkadzało, skoro wiem, że będzie alternatywa w postaci The Batman... który kiedyś może wyjdzie :P
#9
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
06 Maj 2024, 18:39:22
Dziwny materiał, nieładnie się zgina w okolicach ramion i szyi, wygląda trochę jakby był za duży na aktora i jak cosplay...

Ale to tylko zdjęcie promocyjne. Strój z The Batman też mi się średnio podobał na materiałach promocyjnych, a w filmie wypadł super. Zobaczymy lepiej na zwiastunie jak się będzie prezentował. Na razie takie "whatever" ode mnie.
#10
Sama Diuna 2 już BARDZO jasno pokazała, że to "fałszywy" prorok. Fałszywy w cudzysłowiu, bo jednak ma "głos" i zgadza się z przepowiednią, ale jest to sztucznie stworzona przepowiednia przez Bene Gesserit, a on zaplanowanym i pielęgnowanym mesjaszem, który oczywiście wymyka się zakonowi spod kontroli.

Jego przemowa przed bitwą z perspektywy widza nie miała być ujmująca, ani wzniosła - ona miała być przerażająca - jak zmanipulowano całą masę ludzi i stworzono fanatyków oraz najbardziej morderczą armię w całej galaktyce. Bo zamiast mesjasza dostaliśmy nowego tyrana. To co on zrobi w imię "pokoju" to stara śpiewka każdego dyktatora i rzeczywiście doprowadzi do tragedii. Paulowi jest znacznie bliżej do Anakina niż do Luke'a.

Stąd bardzo podobała mi się decyzja Chani na koniec filmu (zupełnie inna niż w książce) bo ona jest perspektywą widza na te wydarzenia w tej części i też pozwala tej postaci mieć trochę więcej własnej osobowości niż w książce.
Spoiler
Chociaż jak pisałem wyżej, wynika z tego problem na kolejną część bo w Mesjaszu Diuny ona i Paul są nadal parą i mają dwójkę bardzo ważnych dzieci. Ich syn, Leto II, zostanie tym co zwiastowane było z Paulem, czyli "bogiem", ale też nie takim jakim by wszyscy chcieli.
[Zamknij]
#11
Pierwsza część miała jedyną pozytywną cechę tych obu filmów - wątek Flasha i jego żony. Film był za nudny, żebym się nim przejął, ale przynajmniej całość miała emocjonalną ramę. Tutaj nie wiem co mogło wciągnąć w "personalnej historii Psycho Pirata". Nic nie zrozumiałem z jego motywacji poza tym, że chce rządzić światem.

Batman i bat-rodzina walczą ze sobą też z dupy powodu. Podczas gdy cały multiverse jest zagrożone, oni jakimiś pierdołami się zajmują. Nic tam nie ma rąk ani nóg.
#12
Cytat: MJ w 04 Maj  2024, 12:27:04Miss Quinn, czytałaś może książki?
Ja czytałem, i film bardzo wiele rzeczy pomija, dlatego też cztery posty wyżej pisałem, że to powinien być serial typu Gra o Tron, a nie film. Ale oceniając jako sam w sobie film jest fantastyczny i rozumie materiał żródłowy bardzo dobrze, jednocześnie tworząc adaptację na swoje potrzeby. Nie jest to dokładność Władcy peirścieni, bo nie dałoby się tego zrobić w filmie. Jest też spora zmiana jeśli chodzi o zakończenie z którego nie wiem jak wybrną w kolejnych częściach, żeby zrównać historię z tą z książek.

Ale też jednym z większych plusów tej części była ilość perspektyw - poprzednia część była prawie całkowicie pokazana z perspektywy rodu Artreides i było troszkę Harkonnenów. A tutaj mamy znacznie więcej o tradycjach fremenów, o Bene Gesserit, o Harkonnenach, o cesarzu. Świat się mocno rozbudował. Brakowało Gildii i innych rodów, ale to pewnie będzie rozwinięte w kolejnej części.

Cytat: MJ w 04 Maj  2024, 12:27:04klasyczne zagranie z wybrańcem mimo że dobrze poprowadzone, jest już tak oklepane że mnie nie rusza
Ale to nie jest film o wybrańcu ratującym całą planetę, jest to opowieść o czymś zupełnie odwrotnym. To jest przestroga przed "fałszywym" prorokiem, o tym jak władza absolutna korumpuje absolutnie. Paul nie jest klasycznym "białym zbawcą". Jeśli ktoś w tej historii jest nieco bardziej zbliżony do klasycznego bohatera to Duncan Idaho, ale to dopiero w kolejnych częściach (i on też jest mocno nienormlany).
#13
Ja miałem udanę serię trzech bardzo udnaych filmów:
The Fall Guy
Love Lies Bleeding
Challengers

Wszystkie z bardzo dobrymi OST, wciągające i całkowicie różne.
#14
Część druga była równie zła, jak nie gorsza od poprzedniej. Trzecią obejrzę już tylko z obowiązku ukończenia obejrzenia serii.
#15
Ehh, kolejny zawód jeśli chodzi o serię Arkham. No nic, może kiedyś będzie jeszcze pełnoprawna kontynuacja tej serii.