Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Thor

Zaczęty przez Maxie Zeus, 07 Marzec 2008, 15:13:00

Juby

Dzięki Hydro. Scena jest trochę długa, ale bardzo fajna...

Funky

Miałem ochotę iść na to do kina ale jak dzisiaj zobaczyłem w "KropceTV" zdjęcie Thora to aż się przeraziłem. Takiego plastiku nie widziałem od czasów Power Rangers. A tak przy okazji to ten film jest tylko o bohaterze w fatalnej zbroi czy też jest tam jakieś głębsze przesłanie?

Mikoto

Filmu nie oglądałem, ale jedyny film komiksowy z przesłaniem to Watchmen i może jeszcze z braku laku TDK, więc ;). No chyba, że liczyć to, że dobro zawsze zwycięża jako przesłanie ;).

Manigoldo

Thor to świetny film, głupie jest dzielenie na filmy te lepsze z przesłaniem i te gorsze czyli czysto rozrywkowe.
Więc nie oglądaj thora, plastik tam wszędzie, słabe efekty, historia oklepana i cały film do kitu.

kelen

Funky, wrzuć na luz i obejrzyj, bo film na prawdę fajny. Tylko nie oburzaj się, że coś się nie zgadza z mitologią, bo jest jasno powiedziane kim są mieszkańcy Asgardu w filmowym uniwersum Marvela.

Mikoto

No to widzo? ?em!

Jeden z fajniejszych marvelowskich filmów jakie do tej pory powsta?y. W moim rankingu znajduje si? na trzecim miejscu ust?puj?c pierwszemu Iron-manowi i Punisherowi WZ.

Na plus:
+ Asgard - Zosta? pi?knie i z pomys?em pokazany. Pocz?tkowe uj?cia ukazuj?ce krain? naszych bogów (a raczej kosmitów) naprawd? robi? wra?enie.

+ Humor - Bardzo przyjemny, niem?cz?cy, nie nachalny. Bardzo mi odpowiada?. Wspania?y dowód na to, ?e mo?na zrobi? zabawny film bez epatowania niepotrzebnym prostactwem. Obawia?em si? troch? postaci Darcy, ale okaza?o si?, ?e to bardzo sympatyczna posta?, a film bez niej straci? by wiele ze swojego uroku.

+ Aktorzy - Wszyscy idealnie poradzili sobie ze swoimi rolami. Najlepszy oczywi?cie by? Loki. Hemsworth te? ?wietny. Nie spodziewa?em si?, ?e da nam, a? tak dobrego Thora.Troch? wi?cej spodziewa?em si? po Hopkinsie, ale mo?e by?

+ Destroyer - Nie nie wymieni? go w osobnym podpunkcie :P. Ju? od czasu kiedy w 5-minutowym przecieku zobaczy?em jego wej?cie wiedzia?em, ?e to b?dzie MOC! Ka?dy scena z nim to ma?e arcydzie?o ;D!

+ Skoro Des ma osobnego plusa to Bóg Niezgody jeszcze bardziej na niego zas?uguje. Nie b?d? si? rozpisywa?, bo poprzednicy napisali ju? wszystko. Najlepszy z?oczy?ca filmowy? Nie. Najlepszy z?oczy?ca filmowy Marvela? Zdecydowanie (ale mo?e to akurat wina s?abej konkurencji ;)). Pokusi?bym si? nawet o stwierdzenie, ?e obok Pingwina z Batman Returns to najlepszy komiksowy z?oczy?ca jakiego mia?em przyjemno?? ogl?da?.

+Strona wizualna, czyli efekty walki itd. Wszystko to by?o bez zarzutów i ?wietnie si? ogl?da?o.

Minusy:

- Asgard :D- Cho? kraina ta zosta?a pokazana bardzo dobrze to by?a taka pusta, bez ?ycia. Wizualnie nie mam do niej zarzutów, cho? odnios?em wra?enie, ?e poza naszymi bohaterami nikt wi?cej tam nie mieszka. Mo?na by pokaza? jakie? zwierz?ta itd, jakie? inne miejsca poza okolicami pa?acu te? mi?o by by?o pokaza?. Re?yser mia? tu wielkie pole do popisu, ale potraktowa? to troch? tak na odwal...

- Thor za szybko pokona? Destroyera...


Ogólnie to bardzo przyjemny film. Oczywi?cie nie ma cudów i du?o lepsze produkcje kino komiksowe ju? sp?odzi?o, ale w zalewie takich produkcji jak Geneza Wolverine' a, czy drugie Transformery Thor naprawd? zas?uguje na uznanie i zainteresowanie ze strony widza.

7/10

Leon Kennedy

No i ja w końcu obczaiłem tą historyjkę :). Muszę przyznać, że film oglądało się bardzo przyjemnie. Sporą zaletą była równowaga. Nie ma niczego co by nad używało swojego czasu ekranowego. Asgardu jest w sam raz, Ziemi również, humor wyważony, a sceny akcji nie są najważniejsze, a ni nachalne. Postacie fajnie ukazane. Zwłaszcza na pochwały zasługuje Chris Hemsworth jego Thor jest taki jakiego oczekiwałem, pyszałkowaty, porywczy, a następnie Heros pełną gębą, Loki również został świetnie ukazany, za to rozczarowało trochę Natalie, ale nie oszukujmy się nie miała zbytnio co zagrać... A wątek miłosny bardzo spłycono, przez co ta przemiana Thora trochę blaknie. Słów kilka o efektach były bardzo wyśmienite, a Asgard bajeczny :D Jeszcze tylko o ich strojach... Faktycznie na zdjęciach tragicznie to wyglądało, ale w samym filmie nie wadziło mi one nawet prze moment.

7/10

Altair

7/10 to za nisko. Za tak dobrą zabawę podczas filmu i świetną grę aktorską jestem skłonny do postawienia 8. ;)

Leon Kennedy

Czy ja wiem... W końcu 7/10 to również bardzo wysoka ocena. Zapomniałem dodać, że jest to jeden z lepszych filmów ze stajni marvela. Gdybym musiał to umieścił bym go w pierwszej trójce, zaraz po X-Men II i Punisherze z Tomasem Janem. Zaraz za nimi uplasowałbym Iron Mana.

isild87

#54
A ja ogladalam go juz dwukrotnie i jestem wciaz zachwycona  !
Wiedzialam ze Branagh mnie nie zawiedzie - przede wszystkim co mi sie podobalo to to ze nie byl zbyt komiksowy jak niektore filmy tego gatunku, no i ciekawa fabula - mitologia nordycka i te sprawy...
A ten aktor w roli Thora... Cudo!!!
Tak w ogole to wszyscy sie tam swietnie spisali - Sir Hopkins, Portman no i ten aktor Hiddleston co gral Lokiego - moja druga po Thorze ulubiona postac w tym filmie  ;D

Zasluzone 9/10

JaRo II

 Nigdy jakoś specjalnie nie przepadałem za postacią Thora. Filmem zacząłem się interesować w momencie, gdy ogłoszono, że wchodzi on w skład serii Avengers. Zwiastun był dobry, spodziewałem się filmu solidnego, ale nie bardzo dobrego. I właśnie coś takiego otrzymałem.
Film ogląda się naprawdę przyjemnie. Akcji nie jest za dużo, może czasami wkrada się troszeczkę przestojów i przynudzania, ale tylko w pewnych momentach. Ogólnie fabuła wciąga i z zainteresowaniem śledzimy dalsze losy. Największym plusem filmu jest zdecydowanie Chris Hemsworth- idealny w roli Thora. Ten aktor ciągnie cały film, to dla niego się ogląda seans do końca. Dobre są też sceny humorystyczne (najlepsza scena- Thor tłucze w barze kielich).
Czarny charakter- Loki. No cóż... nie zachwycił mnie. Ja od tych złych oczekuję czegoś więcej, uwielbiam tych naprawdę bezwzględnych, prawdziwych skurczybyków. Loki taki nie jest, to postać niejednoznaczna, nieszczęśliwa, ale jakoś jego historia mnie nie wzruszyła. Postać tylko na jeden film (tym bardziej drażni fakt, że on jeszcze powrócił).
Film jest dobry, ale też nie zaliczyłbym go do grona najlepszych ze stajni Marvela. Bolączką filmu są przestoje w akcji i nieciekawy przeciwnik. Film ma za to najciekawszy prolog z całej serii pojedynczych postaci z Avengers. Dodatkowo spodobało mi się zakończenie- przygnębiające trochę, podobne nieco do tego z "Captain Ameryka: Pierwsze starcie". Lubię takie zakończenia, które nie do końca są happy endem.

Moja ocena:  7 / 12.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Kwiatek


Kwiatek

Chris Evans rozmawiał z Chrisem Hemsworthem na temat pojawienia się Kapitana Ameryki w Thor: The Dark World. Evans chciałby, aby doszło do czegoś takiego, ale wszystko musi się zgadzać fabularnie. Ponadto trzeba wyjaśnić, czemu Kapitan Ameryka nie pomaga Thorowi kiedy ten ma kłopoty i czemu Thor nie pomaga Kapitanowi Ameryce. Nie wiadomo też czy Marvel będzie chciał cameo Chrisa Evansa w Thor: The Dark World – nawet króciutki występ oznaczać będzie wykreślenie kolejnego filmu z kontraktu Evansa, a ten podpisany jest na sześć filmów i nie wiadomo czy po jego skończeniu dojdzie do podpisania nowej umowy.
Gdyby George R.R. Martin miał napisać scenariusz filmu dla Marvel Studios, najchętniej zabrałby się za postać Doctor Strange'a

Kwiatek


XIII

Nie wiedziałem że Tommy Wiseau będzie grał Lokiego  ;D