Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Flash (2023) - AKA trzeci Batman z Michaelem Keatonem

Zaczęty przez Juby, 27 Sierpień 2020, 09:17:02

newtime

Tak jak kiedyś już pisałem, ten kostium poza jedną nostalgiczną sceną wgl nie powinien być brany pod uwagę, bo wyjęty ze swojej groteskowej stylistyce Burtona na tle innych postaci wypada tak jak Juby wspominał jak zabawka. Poza tym Keaton przez te wszystkie lata chodził w tej samej gumie? Tak jak nie lubię No way Home za przesadny fanservis, to uwielbiam jak Osborn rozbija swoja maskę w 2 scenie i dostaje pózniej swój nowy kostium który jest o niebo lepszy. Tutaj zrobiłbym podobnie oraz chciałbym żeby Keaton dostał swoje ladne zakończenie luku jego postaci, bo niestety w jego filmach ta postać nie miala żadnego rozwoju wiec teraz jest na to szansa

MJ

Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

Dla mnie Michael mógłby dostać kostium jeszcze bliższy tym z filmów Burtona, a nawet włożyć któryś bezpośrednio z nich. Problemem jest to, że taki kostium działa w nocy, przy określonym oświetleniu i w zamkniętych lokacjach, lub w mieście, gdzie jego miejsce. Nie wiem kto uznał, że dobrze wypadnie w dzień i na pustynii, ale mnie nie przekonuje. Co innego w scenach takich, jak ta na końcu drugiego trailera - w nich wygląda w porządku.

Zbroja z Kingdome Come z elementami Burtona (logo w żółtej elipsie, pas, buty Nike) byłaby ekstra.

Leon Kennedy

Ostatnio upodobali sobie Gacka w dzień i faktycznie strój przy tej porze średnio pasuje...

Zbroja z KC? Biorę!!! 😁

Juby

Cytat: Juby w 10 Maj  2023, 15:43:39Zobaczymy, w piątek 19 maja powinny zostać opublikowane pierwsze prognozy box office'owe.
No i są. Kijowe, bo Box Office Pro po wybuchu pandemii zmieniło swój sposób prognozowania na podawanie widełek zamiast konkretnych liczb, i choć pandemia dawno przeminęła to ci dalej prognozują w niedorzecznie szerokich widełkach, ale lepsze to niż nic.
https://www.boxofficepro.com/long-range-box-office-forecast-the-flash-elemental-and-the-blackening-look-to-combine-for-a-strong-fathers-day-juneteenth-frame/

The Flash / opening weekend: $115,000,000-$140,000,000 / domestic: $280,000,000-$375,000,000

Czyli prognozują bardzo mocno, chyba tylko jeden film lata ma szanse na podobne liczby (remake Małej Syrenki, piąty Indiana Jones chyba odpadł z rywalizacji po kiepskich recenzjach jakie zebrał w Cannes).

MJ

Nie wiem jak wy ,ale ja biorę laskę, ekipkę i cisnę na maraton Batmanów Burtona i Flasha 16 czerwca. To świetna gratka, gdyż oba filmy Burtona wyszły w kinach przed moim narodzeniem i może być to jedyna szansa na zobaczenie ich na pełnym ekranie.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

Pewnie myślałbym podobnie, ale...

Batman Burtona był wyświetlany z taśm, a większość multipleksów (maratony zapowiedziane zostały w sieciach Helios i Multikino) mają już wyłącznie projektory cyfrowe. Z kolei Powrót Batmana nigdy nie trafił do polskich kin, więc taśmy z nim po prostu nie istnieją. Oznacza to, że najprawdopodobniej oba Batmany będą puszczane po prostu z płyt/dysków (filmy w kinach puszczane są w rozdzielczości 2K, czyli podobnej do jakości Blu-ray), a że mam je oba na Blu-ray, nie widzę sensu wydawać kasę na oglądanie tego samego w kinie. Sam mogę sobie zrobić taki maraton w domciu. Gdyby Warner zdobył stare polskie taśmy z 1990 i taką wersję filmu Burtona chciał puścić - wtedy zdecydowanie wybrałbym się do kina.

O powrocie Michaela:

Juby


Q

Mamy też chiński zwiastun (SPOILERY!)

Spoiler
[Zamknij]

oraz plakaty IMAX i  Dolby Cinema

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

#309
Przyjemny trailer! Czuć bardzo fajny wajb. Ben, krótko, bo krótko, ale nawet na trailerze widać, że mocno daje radę na swój ostatni występ.

Spoiler
Fajnie też Ironsa ponownie  zobaczyć. Jakoś myślałem, że nie będzie go już tutaj.
[Zamknij]

Juby

Pojawiają się już pierwsze wyniki z przedsprzedaży filmu w USA i wypadają mizernie, niestety. Piątek na razie bardzo słabo na tle konkurencji, cały weekend na poziomie Black Adam, niżej od Eternals (z premierą w środku pandemii). Oczywiście recenzje i opinie widzów mogą sporo zmienić, ale już widać sygnały, że spóźniony o co najmniej rok film zmasakrowany przez Jamesa Gunna, który przedwcześnie pochwalił się rebootowaniem uniwersum, nie zostanie uratowany nawet przez skrupulatnie budowany hajp i powrót Keatona. Zapowiada się szóstka klapa finansowa DCU z rzędu! Nie kojarzę drugiej serii tak długo ciągniętej mimo bycia pod kreską.

newtime

Ja się dziwię ze oni po tych aferach z Ezrą oraz przekładaniem filmu nie dali sobie spokój i nie wrzucili tego od razu na Hbo max. Chciałbym się mylić ale to kolejny film Dc który nie wiadomo dla kogo jest skierowany. Na pewno nie dla fanów Flasha, bo ten konkretny Flash nie ma swoich fanów, na dodatek prawdopodobnie to będzie jego jedyny film i  jego przeciwnikiem ma być Zod z Man of Stell?? Kto to wymyślił. Na dodatek stanowi on kontynuacje Sndyerverse które nigdy nie radziło sobie dobrze i przynosiło starty i które też zaraz zostanie zaorane. Bez Keatona nie dałbym temu filmowi żadnych szans ale coś czuje ze nawet nostalgia tutaj nie pomoze jeśli recenzje będą po prostu kiepskie.   

Q

Wiele zależy od tego czy film się obroni i czy będzie samodzielny, czy tylko częścią uniwersum, którego kontynuacji nie będzie. Wiele też zależy jak poza USA zostanie przyjęty. "Flash" i tak wydaje się mieć większą szanse na sukces niż "Aquaman 2". Szkoda byłoby zmarnować powrót Keatona, ale wszystko już za trzy tygodnie się wyjaśni.

Za dużo zainwestowali, żeby go wrzucić na Max, a jak pokazały wcześniejsze tego typu manewry - nie były zbyt opłacalne i oczywiście pozstają kwestie umów, tantiem etc.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby