23 czerwiec 2021, 18:01:08

Aktualności:

Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!

Batman: The Long Halloween (2021)

Zaczęty przez LelekPL, 24 sierpień 2020, 12:24:23

Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Trailer części drugiej jest dość klimatyczny. https://fb.watch/5zOjzw8SnC/

Juby

Wrzucę porządniej, żeby każdy widział i od razu mógł kliknąć w odtwarzanie ;)

Bardzo dziwny pomysł, żeby wypuszczać trailer do części drugiej jeszcze przed premierą pierwszej. Sądziłem, że poczekają z nim nawet do końca sierpnia, skoro premiera ma być na jesieni.

A co do samej zapowiedzi - nie podoba mi się w ogóle. Wiem, że kreska Tima Sale'a jest kontrowersyjna i wielu jej nie trawi (sam miałem podobne podejście przy pierwszym kontakcie), ale do tej historii pasuje idealnie - mało szczegółów, dużo czerni, wysoki kontrast, minimalizm w palecie barw i bezbłędnie zaplanowane kadry, niczym storyboardy do filmu Noir. Tutaj jest nijakość i bylejakość all the way. Pamiętacie ten długi kadr z kwasem lecącym w kierunku Denta z profilu? Albo jak później się zwijał w agonii, zasłaniając skrzyżowanymi rękami całą głowę? W filmie po prostu frontalnie pokażą jak Maroni wyleje mu kwas na twarz. Pamiętacie suspens w ujawnianiu wyglądu Two-Face'a (kadr na całą stronę). W filmie nie będzie żadnego mroku, tylko łubudubu wywarzenie drzwi i Two-Face just standing in door. Wypada to wręcz żałośnie w porównaniu z TASowymi odcinkami o Dwóch Twarzach. :-\

Poza tym, do tej pory nie pokazali Imho nic, co uzasadniałoby "eRkę" dla drugiej części, ani nie przekonali mnie niczym względem podziału tej jednej historii na dwa filmy. I wszelkie zmiany designu postaci na minus. Mam bardzo złe przeczucia, na ten moment nie wiem czy w ogóle to oglądać...

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Q

A gdzie plusik za to, że Joker nie zdominował całego zwiastuna i brak jego osoby na okładce  ;)
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

I tak było go za dużo. ;) A okładka tylko podkreśla to, jak skopali tę do pierwszej połowy, bo skoro na froncie dominuje tu zła twarz Harvey'a, to przy "Part 1" zamiast Jokera mogli dać dobrą twarz prokuratora.

- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Łubudu też bywa fajne, ale jeszcze lepiej gdy jest polane dobrym klimatem. Osobiście liczę na udane przeniesienie na mały ekran na poziomie Powrotu Mrocznego Rycerza, ale tam w sumie nie kombinowali jak tu...

Juby

No to już wiadomo czemu tak szybko wypuszczono trailer. Cześć druga jednak nie wyjdzie na jesieni - premiera wersji cyfrowej oficjalnie 27 lipca! Na nośnikach fizycznych 11 sierpnia.

- Morgan Freeman