Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bane w TDKR

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2011, 23:31:41

EricDraven

a nie mo?e by? tak, ?e ma pod??czone od np pasa wzd?u? kr?gos?upa tak? rurk?, potem a? do r?ki, dzi?ki jadu bane staje si? nieustraszony, mi??nie si? napinaj? i staje si? tym samym silniejszy nie musi si? zaraz robi? dwa razy wi?kszy, ale bez przesady, to nie jest kwiatek u jokera, jad dla bane'a czym dla pingwina smoking, dla jokera maikja?, dla two face'a moneta, albo dla riddlera jaki? znak zapytania, tego si? nie da pomin??, nie powinno moim zdaniem.
 Ju? dwa razy zwraca?em ci uwag?, ?e zdanie z du?ej, a nie ma?ej litery si? zaczyna. Mo?e to ci? zmobilizuje...
Call mi geek.

m2reily

Może się mylę, ale w komiksach Bane radził sobie bez wsparcia jadu, więc nie jest on mu potrzebny do odnoszenia zwycięstw. Na venom można się zgodzić ponieważ realny, czy nie film jest nadal ekranizacją komiksu, skoro widz "kupił" człowieka w nietoperzowym przebraniu, to pewnie kulturysta uzależniony od środków wspomagających nie sprawi im kłopotu. Jadem można nawet nieźle pograć, Bane jak pamiętamy boi się jednej rzeczy jaką są nietoperze, można wyeksponować tą psychiczną skazę. venom jako sposób pozbycia się strachu, większość uzależnionych osób tak postrzega swój nałóg.             
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

EL-Kal

Drawski, no i dobra, masz rację. Ale to zwykłe pieprzenie i czepialstwo semantyczne, bo sprawę załatwiłoby tylko to, jeśli ktoś wersję Nolana nazwałby "bardziej realistyczną" niż inne ekranizacje komiksów. Bo jednak z jakąś gradacją mamy do czynienia.

Lubi? rzodkiewki

(A)nonim

CytatUwierz mi ?e bardziej jest prawdopodobne ?e kto? komu? z?ami? kr?gos?up ni? ?e jaki? miliarder b?dzie wydawa? mas? pieni?dzy na kostium i gad?ety w stylu nietoperza ?eby oczyszcza? Gotham ze zbrodni
Ale kto i komu ?amie ten kr?gos?up? Nierealistyczna posta? nierealistycznej postaci. I co to ma do rzeczy, Bane nie musi by? napompowany jadem ?eby z?ama? Batmanowi kr?gos?up.
Reszta dotyczy gradacji o której napisa? El-Kal, Man-Bata, czy Mister Freeze'a u Nolana nie zobaczysz.
A tak w ogóle czy nienormalny miliarder nie mo?e wpa?? na tak chory i g?upi pomys?? Niestety (dla niego) mo?e.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

EricDraven

a może wątek, gdzie batman sam sobie wstrzykuje jad? hmm? ostatnio było tyle tych różnorodnych miejsc do kręcenia?
Call mi geek.

(A)nonim

A jaki jest związek między miejscem, a wstrzyknięciem jadu?
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Deuce

Cytat: m2reily w 04 Luty  2011, 20:08:29
Mo?e si? myl?, ale w komiksach Bane radzi? sobie bez wsparcia jadu, wi?c nie jest on mu potrzebny do odnoszenia zwyci?stw. Na venom mo?na si? zgodzi? poniewa? realny, czy nie film jest nadal ekranizacj? komiksu, skoro widz "kupi?" cz?owieka w nietoperzowym przebraniu, to pewnie kulturysta uzale?niony od ?rodków wspomagaj?cych nie sprawi im k?opotu. Jadem mo?na nawet nie?le pogra?, Bane jak pami?tamy boi si? jednej rzeczy jak? s? nietoperze, mo?na wyeksponowa? t? psychiczn? skaz?. venom jako sposób pozbycia si? strachu, wi?kszo?? uzale?nionych osób tak postrzega swój na?óg.            

Z tym Jadem to s? ogromne niescis?o?ci. W Vengeance Of Bane II, wszystko co robi? do tej pory Bane, spada w?a?nie na dzia?anie Venomu. S? to m. in.: strach przed nietoperzami, ch?? pokonania swojego najwi?kszego strachu, personalizacja tego strachu w?a?nie w postaci Batmana. Teoretycznie, bez Jadu nie by?oby Knightfall i z?amania Nietoperza. Tyle tylko, ?e to wszystko, co zosta?o zepchni?te na dzia?anie Jadu, wydarzy?o si? zanim jeszcze Bane zosta? po?o?ony na stó? operacyjny. Wi?cej, ma?y Zguba mia? wizje doros?ego siebie, który mówi? mu o jego strachu.
Teraz jak to wszystko prze?o?y? na film ? S? dwa rozwi?zania. Mo?na znów wszystko z?o?y? na dzia?anie Jadu, który kieruje Bane'em przeciwko Batmanowi. Mo?na równie? wymy?li? to zupe?nie inaczej. W takim wypadku Venom zupe?nie si? nie przyda. Powstaje tylko problem "realistyczno?ci" ewentualnego z?amania Batmana przez Zgub?. Gdy Bane nie nosi? podajnika Jadu, to Batman wygrywa? wszystkie starcia. Ponadto w?tpi?, aby Batman by? os?abiony fizycznie w filmie, wi?c trudno jest mi sobie wyobrazi?, aby Bane go pokona? si?? w?asnych mi??ni. Oczywi?cie Nolan mo?e to jako? zgrabnie zrealizowa?, ale na t? chwil? nie wiem jak to mo?e wygl?da?.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

(A)nonim

Deuce, ale Batman filmowy to nie karykaturalny Goddamn Batman komiksowy, on popełnia błędy, odnosi rany i da się go pokonać.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

EL-Kal

Batman w filmie może być jak najbardziej przemęczony fizycznie i to niekoniecznie z powodu wypuszczenia wariatów z Arkham. I to byłoby bardzo realistyczne.

Przykład? Ćwiczę na siłowni, pływam, pracuję i mało spałem przez pewien czas. Po trzech miesiącach jakieś trzygodzinnego snu na dobę, organizm się zbuntował. Spałem potem codziennie 14 godzin, nie mogłem się przemęczać i dochodziłem do siebie ponad miesiąc.

Wątek Batmana zmęczonego swoim trybem życia, który po prostu nie jest w stanie w pełni wykorzystać umiejętności w starciu z kimś porównywalnie silnym, ale używającym sterydów, to świetny materiał na film. Powinienem pisać scenariusze dla Nolana.

Lubi? rzodkiewki

EricDraven

Hmm, ale tak jak bane nie b?dzie mia? jadu to jak? najpierw batman przegrywa a potem nagle wygrywa? a tak to w?tek z przeci?ciem rurki z jadem by si? da?o.

Ja ca?y czas mam przed oczyma tak? histori?, wr?cz sobie ju? j? wbi?em do ?ba xD

Bruce dalej dzia?a jako batman, pewnego razu wpada na trop przemytników broni, bane jest ich g?ównym jakby ochroniarzem przed nie po??danymi go??mi. Batman wpada na miejsce dzia?a? i tam do chodzi do starcia które batman przegrywa i to bardzo szybko, bez wi?kszych szans, okazuje si? bowiem ?e ma do czynienia z kim? kto jest inteligentny, bystry, wyszkolony do walki, szybki i jakby tego by?o ma?o silny ponad ludzkie mo?liwo?ci. Tutaj k?ania si? substancja zwana jadem której batman nie zauwa?y?, p?ynie ona podpi?ta do r?ki, i zwi?ksza mo?liwo?ci bane'a, nie odczuwa strachu, nie odczuwa bólu ani ciosów, w dodatku substancja jakby go znieczula, przez to ten jest w stanie podnie?? nawet ci??ary wi?ksze od samego siebie. Wplot?o by si? tam w?tek catwoman która stara si? zem?ci? np na jednym z osób kieruj?c? handlem broni?, narkotykami.
Powiem jeszcze jedno, mówicie co jest nie mo?liwe co sztuczne, ?? jad który nagle tak bardzo wzmacnia oponenta jest nierealistyczna,  a ja ca?e ?ycie sobie powtarzam ?e to ?e my sobie nie czego? nie wyobra?amy to nie znaczy ?e inni s? tak?e ograniczeni przez wyobra?nie, s? w stanie nawet wymy?li? co? czego si? nie spodziewamy, to samo z nagle zwi?kszaj?cymi si? mi??niami, mówimy jakie by to by?o sztuczne, a tak na dobr? spraw?, nie umiemy sobie tego wyobrazi?, a tu nagle nolan i spó?ka, sobie wyobrazili i o dziwo okaza?o si? to dobrym patentem... wi?c?...
Posted on: 05 Luty  2011, 15:50:14

 Przytocz? z reszt? tak? s?own? dyskusj? z moim ojcem:
mówi? do niego, ale nie da si? tego zrobi? no nie da... na co ojciec, da, da tylko trzeba pomy?le?, tak samo tutaj da si? przedstawi? sytuacj?, zwi?kszonej masy po za?yciu jadu, ale... trzeba pomy?le?, zapewne nolan ju? pomy?la? xD
Call mi geek.

(A)nonim

Jak substancja może się kłaniać? :D
I co ma bogata wyobraźnia do tego że coś jest nierealistyczne (a tak jest z tymi mięśniami)? Jak ktoś sobie wyobrazi że to nie jest nierealistyczne to przestanie takie być?
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

EricDraven

?le to napisa?em, mia?em co innego na my?li, ale g?ówny sens tej wypowiedzi chyba pozosta?. Co do wyobra?ni, to tak, wszystko da si? przerobi?, tylko trzeba pomy?le? i sobie to wyobrazi?, czy takie mi??nie s? nierealne, k?óci?bym si?, bo na ?wiecie jest od groma osób z naprawd? wr?cz chor? muskulatur?, ale wracaj?c do tematu. Two face, bez ?adnych leków przeciwbólowych sobie chodzi, nie dra?ni go nawet same powietrze,.. wi?c? wi?c to dzia?a w ten sposób, ?e co? mo?na urealni?, ale nie do ko?ca. Tak samo jest tutaj, po prostu sobie tego nie wyobra?asz, a nagle w dniu w którym ujrzysz trailer oka?e si? ?e hmm jednak kto? wpad? na pomys? na który nike inny nie wpad?, i to si? tyczny nawet wg ciebie nie realnej muskulatury, nolan i reszta mogli sobie za?o?y? jak?? koncepcj? co do bane'a i jego jadu, i nagle potem si? okazuje, ?e to co wydawa?o si? nie mo?liwe si? sta?o. Moim zdaniem tak samo b?dzie tutaj, po prostu wi?kszo??, np ty nie wyobra?a sobie takiego bane'a, a nie ma rzeczy nie mo?liwych wszystko da si? zrobi?, ju? same filtry na?o?one na film mog? spowodowa? ?? tom hardy z mas? mi??ni b?dzie wygl?da? mega realistycznie. Oczywi?cie ?eby nie by?o, ca?y czas mówi? o takim pompowaniu mi??ni ?e lekko rosn?, napinaj? si? i wida? ?y?y, a nie o takim ro?ni?ciu 2-3 razy jak w komiksie, wi?c wiecie.
Call mi geek.

(A)nonim

#102
Cytatbo na świecie jest od groma osób z naprawdę wręcz chorą muskulaturą
Ale nie przybywającą i znikającą w sekundy. W tej postaci venom nie przejdzie.
CytatTwo face, bez żadnych leków przeciwbólowych sobie chodzi, nie drażni go nawet same powietrze,.. więc?
Więc jest w szoku, ma kuku na muniu i ciągły przypływ adrenaliny. Dent był w takim stanie, że ból go nie obchodził, a może nawet chciał go czuć, skoro nie brał środków przeciwbólowych. To nie jest jakoś specjalnie nierealne, ja na to nawet nie zwróciłem uwagi.
CytatOczywiście żeby nie było, cały czas mówię o takim pompowaniu mięśni że lekko rosną, napinają się i widać żyły, a nie o takim rośnięciu 2-3 razy jak w komiksie, więc wiecie.
Dlatego piszemy że np. napięcie się mięśni jak najbardziej przejdzie. Tylko jak zauważyłem venom nie jest w filmie niezbędny.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Q

Emma Thomas na temat Bane'a - http://uk.movies.ign.com/articles/114/1148087p1.html

Nie wiele tego jest, ale jak wida? ?ona Chrisa Nolana, tak samo jak on, nie zdradza wiele szczegó?ów.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Gieferg

Cytatprzez to ten jest w stanie podnieść nawet ciężary większe od samego siebie.

Wielkie mi osiagnięcie, sam tak potrafię :D
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.