Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Begins

Zaczęty przez Mariano, 04 Luty 2008, 23:02:18

BD96

W?a?ciwie to ludzie którzy my?leli ?e Batman jest dla dzieci to tylko znaffcy, i nie warto na nich zwraca? uwagi. W?a?ciwie to ten film troch? odkopa? Batmana z przepa?ci do jakiej wrzuci? go Joel Schumacher. Ludzie maj? ró?ne opinie na temat tego filmu, najcz??ciej bardzo pozytywne (Juby). B?d? co b?d? mi si? bardzo podoba?. Mo?e nie tak jak ogl?da?em go po raz pierwszy w kinie, bowiem ogl?da?em go poprzez pryzmat ostatnich filmów, czyli Batman Forever i Batman & Robin. Film ma kilka swoich wad jak scenariuszowe niedoci?gni?cia, czy g?os Batmana który jest po prostu przekomiczny :D. Ale i tak jest niez?y, dostali?my w miar? dobrze rozpisan? histori?, ?wie?y origin Batmana, jego debiut w Gotham (co prawda w filmach Tima Burtona równie? Batman by?o nieznan? postaci? i mo?na spekulowa? ?e jest Batmanem z kilka miesi?cy, no chyba ?e jego kariera przypomina?aby serial The Batman, gdzie Mroczny Rycerz dzia?a w Gotham od 3 lat, a mimo to jest tylko legend?/mitem). Wiadomym jest ?e wprowadzenie genezy odebra?a troch? tajemniczo?ci Batmanowi, jednak my?l? ?e przy nowej serii prowadzenie jego genezy to dobry pomys? i dobrze ?e Christopher Nolan poszed? t? drog?. Ra's Al Ghul i Scarecrow w?a?ciwie nie byli najwa?niejszym elementem filmu, jednak po Strachu na Wróble czuj? pewien niedosyt.

Ocena: 8-/10
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Anarky

Uważam jednak Tima Burton nadał Batmanowi jednak większej tajemniczości, bo przecież nie przedstawił jak Christopher Nolan genezy powstania i narodzin tego bohatera krok po kroku. Jednym to oczywiście brakowało u Tima Bartona, mi osobiście nie. Co do głosu Batmana w Batman Begins to nie mam żadnych zastrzeżeń, taka chrypa właśnie powinna być.
Ja wam pokażę!

m2reily

Batman Begins to świetny film pokazujący genezę mrocznego rycerza. Tutaj Nolan faktycznie odwalił kawał dobrej roboty idąc zarówno w techniczną jak i emocjonalną przemianę Batmana. Jest jednak w tym filmie jedna rzecz która mi może zgrzytać. To Ras Al Ghul, który jest nieco niesprawiedliwie spłaszczony. Pomijam, że jego imię jest źle wymawiane (nitpicking), ale Ras jest pozbawiony tej dozy tajemnicy. Coś czuje, że nie do końca zmieścił się w Nolanowską realną konwencję. Zgodzę się również z BD96 co do Stracha, dla mnie Crane jest niedoceniony w tej nowej trylogii, może w trzecim Batmanie zabłyśnie.             
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

RafBat

 Moim zdaniem, Nolan dopiero tym ostatnim Gackiem-TDK się "zrehabilitował". Ok, rozumiem, że ktoś w końcu musiał opowiedzieć "od deski do deski" historie narodzin Nietoperza, ale to z założenia nie mogła być najlepsza ekranizacja z Nim (wszystkie opowieści "o narodzinach danej postaci" jakoś mnie nużą). "Początek" był miejscami nudnawy, z atmosferą nie pasującą do Batmana tylko do filmu "przygodowo-podróżniczego", Bruce za dużo czasu jednak spędził w "cywilu", za mało było ujęć z nim jako Batmanem-ja to tak odbieram. Po za tym Bruce "wmieszał" częściowo w tajemnice Batmana Luciusa Foxa (sorry, ale Morgan Freeman nie potrafi grać "nie kumatego gościa") , a chyba jednak nie powinien tego robić... TDK to "inna para kaloszy", świetnie zrealizowany, dobra muzyka, akcja na najwyższym poziomie, więcej postaci, no ale... też scenariusz mi do końca nie przypadł do gustu. Nolan chyba po prostu "lubi długie filmy" (co ma pewne zalety...), trochę zbytnio go "rozciągnął", parę kwestii mógł już sobie darować (z tym statkiem przykładowo...). Niby to był najrealniejszy z Gacków, ale też Nolan "pozostawił kilka błędów". Ale o tym powiem w topicu o TDK, oczywiście.

XIII

W porównaniu do  filmów Marvela typu Hulk,Spider-Man gdzie była znikoma ilość scen z tytułowymi bohaterami  czas ekranowy Batmana był zadawalający.

Juby

Czy kto? móg?by poda?, albo pisownie, albo screen'a fragment miesi?cznika Film z sierpnia 2005 roku, gdzie "gniewni ludzie" (chyba wtedy ich by?o 9, teraz jest 12) oceniali BB? Je?li kto? posiada ten numer, chcia?bym wiedzie? ile g?osów dosta? "Pocz?tek", którzy z krytyków go ogl?dali i jak? mia? ogóln? ?redni??

Leon Kennedy

Popatrzę na swoje wycinki może gdzieś to mam, chodź z drugiej strony nie pamiętam, aby BB było w "gniewnych ludziach" oceniane. Może na ich stronie gdzieś to wyszperasz ;)

Q

CytatWe wrześniowym "Filmie", w rubryce 9 gniewnych ludzi "Batman - Początek" Christophera Nolana został poddany ocenie czołowych polskich krytyków. I tak nowy film o Człowieku-Nietoperzu uzyskał łącznie średnią 3,86 (w skali 1-5) zgarniając cztery "czwórki", dwie "tróje" i jedną "piątkę". Lepsze opinie miały m.in takie obrazy jak "Miasto gniewu" czy "Człowiek ringu".
http://www.batcave.stopklatka.pl/ramka.php?show=arch905
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Dzięki Q, choć mieliście mały błąd w tym newsie, bo skala oceniania to 1-6. ;D

steve41

Czy ktoś z użytkowników posiada może w swojej kolekcji ten film w wersji kolekcjonerskiej ? Chodzi mi o "Dwupłytowe wydanie z dodatkową ścieżką dźwiękową". Czy w takim wydaniu oprócz dwóch płyt dvd - jedna z filmem, druga z dodatkami, jest jeszcze trzecia płytka z muzyką ?? 

LelekPL

Ja posiadam wersję dwupłytową. Jak byłem w Anglii to na pewno spotkałem się z trzypłytowym wydaniem, w podobnej formie jak to opisałeś (soundtrack jako extra), ale nie wiem czy jest to jeszcze dostępne, bo wyglądało mi to bardziej na promocję HMV, a niżeli na jakieś oficjalne wydanie.

kelen

To było oficjalne wydanie, nawet dostępne w Polsce. Niestety, ja go nie posiadam i nie potrafię powiedzieć, jak wygląda (ja mam wydanie z komiksem).

XIII

To w tej części Nolan bardziej popsuł wrogów Batmana. Ras, Falcone i Scarecrow byli stereotypowymi złymi bez charakteru a występ mr Zsasza był jakąś kpiną przypominał oryginał jak budyń zupę pomidorową.

franek

Głębokie przemyślenie XIII


Show Must Go On!!!