Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co nowego przyniesie nam kino?

Zaczęty przez Leon Kennedy, 28 Styczeń 2008, 20:48:16

b.p.

#510
Cytat: LelekPL w 20 Czerwiec  2013, 08:31:24
Tygrysia Maska miała genialne włoskie(?) intro na Polonii 1.
Wiekszość, jeśli nie wszystkie japońskie bajki
Cytat: kelenseriale animowane/kreskówki
na Polonii 1 były kupowane z Włoch, tak jak Dragonball z Francji.

EDIT dla purystów.

kelen

Japońskie seriale animowane/kreskówki. Nie bajki.

franek

Cytat: kelen w 20 Czerwiec  2013, 09:26:42
Japońskie seriale animowane/kreskówki. Nie bajki.

DANGER!!! NERD ALERT!!!

Rany bez takiej spiny, w języku potocznym mówi się bajki, więc nie poprawiajcie tak wszystkich bo nie każdy jest geekiem/nerdem ;)


Show Must Go On!!!

Zatrakus

#513
Cytatnie każdy jest geekiem/nerdem

Jak to nie?! Na forum strony o Batmanie?! Toż to świętokradztwo!*

Żeby Wielcy Przedwieczni pokarali Cię za takie bluźnierstwa! Ia, ia, Cthulhu fhtang! Ia, ia, Cthulhu fhtang! Ia, ia...**



*    ;)
**  :)
Chociaż wiedza stwarza problemy, to ignorancja ich nie rozwiąże.

Wayne&Pennyworth:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1280.0

Jastrzębie:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1293.0

franek

Tssaaa... a potem taki nerd się dziwi czemu ma jogurt na plecach -.- Nie każdy taki jest, nie chcę też nikogo wyśmiewać ale nie traktujcie tego jak sprawa życia i śmierci.


Show Must Go On!!!

kelen

Tylko że określenie bajki jest błędne na tak wielu płaszczyznach, że aż szkoda gadać. Nie zwracam nikomu chamsko uwagi, tylko wolę kogoś poprawić, żeby potem nie popełniał błędu na drugi raz.

Doctus

Cytat: franek w 20 Czerwiec  2013, 16:25:51
Tssaaa... a potem taki nerd się dziwi czemu ma jogurt na plecach -.- Nie każdy taki jest, nie chcę też nikogo wyśmiewać ale nie traktujcie tego jak sprawa życia i śmierci.

Miałeś kiedyś jogurt na plecach za to, że zwróciłeś się do kogoś aby używał poprawnej formy nazewnictwa? jeśli tak, to smutne. OK, ja wiem, że teraz pewnie będzie jaki to ze mnie kąśliwy palant, ale czasem nie umiem się powstrzymać jak widzę intelektualne wypociny dzieci które dorwały się do internetu, nie rozpoznając przy tym nawet oczywistego żartu. Oczywiście, nie śmiałbym tutaj wymieniać kogoś z nicka. Geek to osoba poświęcająca się całkowicie jakiejś pasji, dążąc do perfekcji w tej dziedzinie. Mówi się nawet że to uspołeczniona wersja Nerda, i pewnie to i prawda, bo osobiście czując się Geekiem mam znajomych, wychodzę z domu, i nikt mnie nie szykanuje w pracy ani szkole, więc stereotypy którymi tutaj się rzuca są co najmniej durne. I choć nie zdenerwowały mnie, to wywołały ironiczny uśmiech. Dzięki, że jeszcze internet może mnie rozweselić!

CytatTylko że określenie bajki jest błędne na tak wielu płaszczyznach, że aż szkoda gadać. Nie zwracam nikomu chamsko uwagi, tylko wolę kogoś poprawić, żeby potem nie popełniał błędu na drugi raz.

Dobrze powiedziane. Dostajesz ode mnie w nagrodę jogurt na plecy!

Zatrakus

CytatNie każdy taki jest, nie chcę też nikogo wyśmiewać ale nie traktujcie tego jak sprawa życia i śmierci.

Hmm... A spostrzegłeś może emotikonki? Bo one tam są, wiesz, te gwiazdki[*] służą za odnośniki. Nie dałem uśmieszków bezpośrednio przy zdaniach, gdyż uznałem żart za nieprzyzwoicie wręcz bezpośredni.
Chociaż wiedza stwarza problemy, to ignorancja ich nie rozwiąże.

Wayne&Pennyworth:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1280.0

Jastrzębie:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1293.0

Johnny Napalm

Cytat: LelekPL w 20 Czerwiec  2013, 08:31:24
Tygrysia Maska miała genialne włoskie(?) intro na Polonii 1. Ten kawałek do tej pory potrafię sobie zanucić. "Tigre. Tigerman!"
To chyba najlepszy utwór z tych bajek z Polonii 1. ;) Kawał porządnej roboty, która broni się nawet bez obrazu. Kawałek przemega! Ogólnie rzecz biorąc, intra ze wszystkich filmów były bardzo, bardzo dobre.
Cytat: franek w 20 Czerwiec  2013, 16:25:51
Tssaaa... a potem taki nerd się dziwi czemu ma jogurt na plecach
Czy to aby był jogurt? :P
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

Tak a propos japońskich kreskówek i filmów, które nas wkrótce uraczą, to motyw z Pacific Rim kojarzy mi się z Generałem Daimosem. Ktoś pamięta to jeszcze w ogóle? Jak już wspominamy hity z Polonii 1 to wypada też o tym, heh.

Bless

Daimos :D hmm coś pięknego :D i ta cała wejściówka kiedy pojawiał się przeciwnik ! Założenie bajki było zawsze ale to zawsze takie samo ale i tak oglądałem to jak zahipnotyzowany :D

Nightrain

#521
Czasem sam trolluj? animowych fanbojów [w zasadzie g?ównie dziewczynki :D] i mówi? ''chi?skie bajki'' ;) Niekiedy takiej a? ?y?ka na g?owie wyskoczy.
Cytat: franek w 20 Czerwiec  2013, 15:51:31Rany bez takiej spiny, w j?zyku potocznym mówi si? bajki
Cytat: franek w 20 Czerwiec  2013, 16:25:51a potem taki si? dziwi czemu ko?czy z kos? w ?ebrach jak si? jaki? entuzjasta M&A napatoczy :D
A btw.
CytatBajka – krótki utwór literacki zawieraj?cy mora? (pouczenie), mo?e by? wierszowany, czasem ?artobliwy.
Krasicki pewnie si? ucieszy, ?e ruchome obrazki z fabu?? pokroju przygód ziemniaka przyrównuje si? do jego dzie? ;)
Cytat: AntyDoctus w 20 Czerwiec  2013, 17:09:57intelektualne wypociny dzieci które dorwa?y si? do internetu, nie rozpoznaj?c przy tym nawet oczywistego ?artu.
Tutaj na prawd? bardzo oryginalny pojazd ;) Tak rzadko si? s?yszy kiedy nastolatków nazywa si? dzie?mi... Kolejny raz dobrze si? spisa?e?!

Skoro o tych geekach animowych i nerdach - dla fanów M&A jest ju? specjalne okre?lenie: Otaku.

Valar Morghulis

franek

@AntyDoctus - widzę że cię butthurt chwycił że się tak wyrażę. Mówisz o oczywistym żarcie, w wypowiedzi kelena do której się odwoływałem naprawdę nie widzę żadnego żartu, nawet jeśli jest taki oczywisty. Mogę być dzieckiem z internetu i kompletnym idiotą, forum podobno jest do tego żeby wyrazić swoją opinię więc wyraziłem, ale nie najeżdżaj na mnie z takimi tekstami. Nie sądzę żebyście używali języka słownikowego w mowie potocznej, ale jeśli ktoś powie wam o serialach animowanych "bajka" albo o anime "chińskie bajki" to od razu na nich wyskoczycie. Akurat  "durny" stereotyp nerda coś często się sprawdza...


Show Must Go On!!!

Doctus

Cytatale je?li kto? powie wam o serialach animowanych "bajka" albo o anime "chi?skie bajki" to od razu na nich wyskoczycie.

Nigdy na nikogo nie naskoczy?em za co? takiego, jak ju? to poprawi?em go i tyle.

CytatNie s?dz? ?eby?cie u?ywali j?zyka s?ownikowego w mowie potocznej

Nie ma nic s?ownikowego w u?ywaniu s?ów kreskówka lub anime zamiast bajka. To s?owa tak samo potoczne, a jednak poprawniejsze.

Cytat. Akurat  "durny" stereotyp nerda co? cz?sto si? sprawdza...

Je?eli u Ciebie, to wspó?czuje. Tym bardziej ?e my?la?em i? ten 'stereotyp' zosta? przeze mnie wyja?niony, oraz co to znaczy Geek, ale jak widz? Ty dalej tkwisz w swojej g?upocie, tak wi?c nie b?d? Ci? z niej wyci?ga?.

Koniec offtopu.

Funky

Ja tak w wieku 6-7 lat uwielbiałem "Tygrysią Maskę", krwawe mordobcie no i moim marzeniem było mieć maskę tygrysa i pelerynę taką jaką miał główny bohater. Kurna to były czasy Polonii 1 i takich kreskówek jak Yattman, Fantastyczny Świat Paula czy Generał Daimos. Niestety dzisiaj już nie robią takich perełek.

A zmieniając temat w najnowszym filmie Christophera Nolana "Interstellar" wystąpi Anne Hathaway co niestety sprawi że będę cierpieć kiedy tylko będę widzieć jej ślepia i idiotyczny uśmiech. Miałem cichą nadzieję że po "TDKR" jej nigdy nie zobaczę u Nolana a tutaj taka przykra niespodzianka :-\ Mimo że jako Selina była świetna to jednak wszystko niszczyła jej irytująca uroda.