Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

James Cameron's AVATAR

Zaczęty przez Huntersky, 03 Sierpień 2009, 23:34:51

El Cornetto

Weta zrobiła King Konga. Najlepsze co wypluło CGI po dinozaurach Spielberga.

Gieferg

#16
W King Kongu jedyne co było dobrze zrobione to sam Kong, cała reszta efektów z tego filmu (w tym tamtejsze dinozaury) to jeden wielki plastik. Już Gollum mi się bardziej podobał, choć latka już zdązyły odcisnąć na nim swoje piętno i nie robi już teraz takiego wrażenia jak kiedyś (choć spodziewam się że po premierze Hobbita Gollum może znowu rządzić w kategorii najlepszej postaci zrobionej w CGI).

Jak do tej pory nie widziałem jeszcze nigdzie lepszego CGI niż w Transformers (choć druga część już niewiele wniosła do tematu) a to zasługa ILM (choć wiadomo że maszyny łatwiej pokazać). Jeśli chodzi o mordy CGI-stworów to nie przypominam sobie jak na razie nic lepszego od Davy'ego Jonesa z PoTC - to również ILM. Z drugiej strony ILM się wyłożyło na Indianie (tak wiem, że twórcy filmu powtarzają, że tak miało być, ale efekty denne z założenia nie są lepsze od efektów dennych z przypadku).
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

El Cornetto

ILM najlepsze efekty zrobiło w nowym Treku jak dla mnie. Transformers 2 też dobre, ale jednak stawiam na ST :]

Juby

"Weta Digital" stworzyła efekty do King Konga (genialne: mimo iż dinozaury rzeczywiście trochę sztuczne, ale Kong i scenografia - genialne)i trylogii Władcy Pierścieni (to samo), za co została nagrodzona czterema Oscarami, więc chyba aktualnie jest najlepsza, bo IL&M nie zrobiła już od dawna jakichś nadzwyczajnych efektów specjalnych (bo do Transformers i sequela, najtrudniejsze zabiegi, w tym pięciomiesięczną pracę nad transformacją dziewczyny w robota, w drugiej części, nie wykonało IL&M... CGI w tym wypadku tworzyło "Digital Domain" - Firma Jamesa Camerona, która również pracuje przy Avatarze. :P

PS: Dla mnie aktualnie najlepsze efekty specjalne mają nadal Piraci z Karaibów 2 i 3 (Davy Jones).

Posted on: 12 Sierpień  2009, 09:51:11


EDIT: Dodam jeszcze, że postprodukcja filmu przeciągnęła się o prawie rok (wcześniej film miał mieć premierę w grudniu 2008 roku, a jego postprodukcja byłą najdłuższą w historii kina). W dodatku firmy odpowiadające za efekty specjalne użyły specjalnych metod, których do tej pory nikt jeszcze nie używał w kinie: (live-action w proporcjach 60% do 40% - czy jakoś tak), która ma sprawić, że wszystko będzie wyglądać tak realnie do tego stopnia, iż nie będzie można odróżnić rzeczy wygenerowanych komputerowo od prawdziwych; oraz metoda, której nazwy nie pamiętam, polegająca na niezwykle realnym oddaniu ruchu twarzy, tak aby Na'avi wyglądy jak prawdziwe.

Gieferg

#19
Cytatale Kong i scenografia - genialne

Sztucznośc  świata przedstawionego w Kongu bije po oczach. Brak prawdziwych plenerów jakich nie brakowało w LOTRze daje się bardzo we znaki przy oglądaniu.

Cytattrylogii Władcy Pierścieni (to samo),

Nic nie ujmując tej genialnej trylogii - po sześciu latach od premiery Powotu Króla te efekty specjalne już się  zestarzały i choć wciąż jeszcze robią spore wrażenie, a także mają swój niezaprzeczalny urok, i mimo to że LOTR to obok Aliena moja ulubiona filmowa seria i trudno mi być obiektywny, to jednak jak dla mnie gadanie że LOTR ma najlepsze CGI to spora przesada.

Cytatbo IL&M nie zrobiła już od dawna jakichś nadzwyczajnych efektów specjalnych (...)
PS: Dla mnie aktualnie najlepsze efekty specjalne mają nadal Piraci z Karaibów 2 i 3 (Davy Jones).
Sam sobie przeczysz, najpierw twierdzisz że ILM nie zrobiło od dawna nic nadzywczajnego i najlepsza jest Weta, a za chwile, że najlepsze efekty mają Piraci sprzed dwóch lat (których efekty robiło ILM).

Ja tak spytam - jakież to super CGI poza LOTRem i Kongiem (który premiere miał 4 lata temu) zrobiła Weta?

CytatILM najlepsze efekty zrobiło w nowym Treku jak dla mnie

Nowy Trek nie powalił mnie efektami. Jak na dzisiejsze czasy są ok, ale bez rewelacji.


A co do efektów w Transformers:

Cytat: WikipediaBay indicated that three quarters of the film's effects were made by Industrial Light & Magic, while Digital Domain made the rest,[19] including the Arctic discovery of Megatron; Frenzy's severed head; a vending machine mutated by the All Spark, and the Autobots' protoforms

Więc to ILM jest odpowiedzialne za to co w tym filmie najlepsze.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Cytat: Gieferg w 12 Sierpień  2009, 11:39:19
Sztucznośc  świata przedstawionego w Kongu bije po oczach. Brak prawdziwych plenerów jakich nie brakowało w LOTRze daje się bardzo we znaki przy oglądaniu.

Nie mnie. :P

Cytat: Gieferg w 12 Sierpień  2009, 11:39:19
Nic nie ujmując tej genialnej trylogii - po sześciu latach od premiery Powotu Króla te efekty specjalne już się  zestarzały i choć wciąż jeszcze robią spore wrażenie, a także mają swój niezaprzeczalny urok, i mimo to że LOTR to obok Aliena moja ulubiona filmowa seria i trudno mi być obiektywny, to jednak jak dla mnie gadanie że LOTR ma najlepsze CGI to spora przesada.

Jak dla mnie tLotR jest mocno przereklamowaną trylogią (Szczególnie trzecia część, choć kolejno oceniam ją tak: 9,8,8/10 i bardzo lubię te filmy), ale jedna rzecz jest w nich nie zaprzeczanie świetna - efekty specjalne, które jak dla mnie cały czas stoją na najwyższym poziomie (choć teraz dużo filmów ma już lepsze).

Cytat: Gieferg w 12 Sierpień  2009, 11:39:19
Sam sobie przeczysz, najpierw twierdzisz że ILM nie zrobiło od dawna nic nadzywczajnego i najlepsza jest Weta, a za chwile, że najlepsze efekty mają Piraci sprzed dwóch lat (których efekty robiło ILM).

Brak danych. ;D Nie wiedziałem, że efekty do PotC, są głównie stworzone przez IL&M, muszę dokładniej poszukać informacji na ten temat i wtedy dokończę tę dyskusję i ewentualnie przyznam ci rację (bo Davy Jones to najlepsze CGI do tej pory jakie powstało).

Cytat: Gieferg w 12 Sierpień  2009, 11:39:19
Ja tak spytam - jakież to super CGI poza LOTRem i Kongiem (który premiere miał 4 lata temu) zrobiła Weta?

Mi wystarczą tylko te cztery filmy (a nie zrobili niczego nadzwyczjnego od 4 lat, bo jak już pisałem od dwóch zajmują się wyłącznie "Avatarem"). ;)

Cytat: Gieferg w 12 Sierpień  2009, 11:39:19
Więc to ILM jest odpowiedzialne za to co w tym filmie najlepsze.

Ale to DD stworzyło to co byłą najtrudniejsze w filmie (z świetnym efektem) i poza tym po co ta gadka, skoro Transformers nie mają najlepszych efektów specjalnych (choć są w ścisłej czołówce). :P

Posted on: 12 Sierpień  2009, 12:17:26

 EDIT: http://film-fx.blogspot.com/2009/07/2-sekundy-transformers-2-3-miesiace.html ;)

Gieferg

#21
CytatBrak danych
To widać.
Cytatmuszę dokładniej poszukać informacji na ten temat

http://en.wikipedia.org/wiki/Industrial_Light_&_Magic

CytatAle to DD stworzyło to co byłą najtrudniejsze w filmie (z świetnym efektem)

Raz że mówię o jedynce, bo w dwójce nie nastąpił jakiś wielki postęp jesli chodzi o CGI, dwa - akurat babka-decpticon z dwójki to żadna rewelacja. To co na mnie robi wrażenie to CGI-transformery, ale nie ona. Poza tym - na dobrą sprwe enieważne czy ILM czy DD, ważne że NIE WETA. Jedyne co tu próbuję udowodnić to to że nazywanie WETY debeściakiem w dziedzinie CGI to na dzień dzisiejszy kiepski dowcip.

Cytati poza tym po co ta gadka, skoro Transformers nie mają najlepszych efektów specjalnych

Wystarczy że mają lepsze od czegokolwiek co stworzyła WETA.

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Cytat: Gieferg w 12 Sierpień  2009, 12:30:08
http://en.wikipedia.org/wiki/Industrial_Light_&_Magic

Właśnie to znalazłem i jeszcze Davy'ego Jonesa na Wikipedii, i zwracam Ci honor. Jednak IL&M nadal umie zrobić świetne efekty (bo jak dla mnie Jones wyprzedza nawet Konga i jest aktualnie najlepszym CGI). W takim wypadku IL&M stwiam na równi z Weta Digital, a za nimi DD. ;)

Cytat: Gieferg w 12 Sierpień  2009, 12:30:08
Raz że mówię o jedynce, bo w dwójce nie nastąpił jakiś wielki postęp jeśli chodzi o CGI, dwa - akurat babka-decpticon z dwójki to żadna rewelacja. To co na mnie robi wrażenie to CGI-transformery, ale nie ona.

Są różne gusta... :P

Cytat: Gieferg w 12 Sierpień  2009, 12:30:08
Wystarczy że mają lepsze od czegokolwiek co stworzyła WETA.

Kong - i wszystko jasne. ;D

Posted on: 12 Sierpień  2009, 12:38:19

 PS: Po co się kłócić Gieferg? 21 sierpnia poznamy odpowiedź, czy Weta pobiła wszystkich swoimi wyczynami CGI z Avatarem. :)

B2Ka

Powiedziałbym, że 21 sierpnia to będzie teaser ich umiejętności ;). Wątpie, aby Cameron mógł to spartolić w końcu miał niemalże nieograniczony budżet (bo Fox lubi sobie trzymać kury znoszące złote jaja) i tyle lat to szykował.

Juby


naz_

Ten 25 grudnia mnie załamuje, mam nadzieje, że kolejny raz nie przesuną premiery :|
"-To, co mogę uczynić ze sobą, zależy tylko ode mnie. Nie mogę być pewny tego, co zależy od wroga." - sun tzu

Mr.G


Juby

:o

To Na'avi, ten z tyłu? Z twarzy przypomina Sama Worthingtona, może to jego wcielenie? Trochę mniej przypominają oni tygrysy, jak było mówione, ale podoba mi się ich wizerunek (niczym centaur). Jeżeli wszystko za głównym bohaterem jest komputerowe, to robi wrażenie.

Mr.G

Tak, ten niebieski to raczej ta druga wersja Sama.
Jakiś czas temu na stopklatce pojawiło się to:

Według serwisu to właśnie Na'vi.

Juby