Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Beyond

Zaczęty przez Silent Dark, 27 Styczeń 2008, 13:04:11

Silent Dark

  Seria animowana "Batman 20 lat pó?niej (Batman Beyond )" powstawala w latach 1999 - 2002. Wydarzenia w niej przedstawione dzialy sie w przyszlości. Bruce Wayne byl zbyt stary by walczyc z przestepczością. Dlatego w role Batmana wcielil sie jego pomocnik Terry. Komisarza Gordona zastepuje jego córka pelniąca te same stanowisko. W serialu nie wystepuje lojalnego sluzący Alfred,przypuszczam ze umarl,bo Bruce wyglądąl ja Alfred. Co do Robina to wystąpil w jednym odcinku,ale tez jako staruszek . Ale zamiast tych bohaterów mamy psa Bruce'a Ace i przyjaciól Terry'ego. Wrogami Batmana są gangi panujące w mieście - Jokersi i inni. W Gotham City panuje strach, anarchia, apatia ale nadzieją dla ich mieszka?ców jest NOWY BATMAN.W Polsce Batmana 20 lat pó?niej mogliśmy oglądac dzieki TV Polsat. Intro Batman Beyond: http://pl.youtube.com/watch?v=DVdTbiLku48

Obsada:
Batman / Terry McGinnis - Will Friedle
Bruce Wayne - Kevin Conroy
Dana Tan - Lauren Tom
Max Gibson - Cree Summer
Komisarz Barbara Gordon (I) (1999-2000) - Stockard Channing
Komisarz Barbara Gordon (II) (2000-2001) - Angie Harmon

Moja ocena serialu 9+/10

Marquss

Muglbyś podac nazwe odcinka w którym wystąpil robin ??A tak wogule to fajny serial , walki na poziomie dialogi równiez fajna historia z tym kolesiem co byl lekarzem od sztucznych ko?czyn i ta z tym dzieciakiem co sterowal robotem , no i najlepszy stary Bruce który zaklada zbroje :) ktoś nie wie z kąd moza "zapozyczyc" pelno metrazowy film??:P

Mr.G

Serial bardzo fajny. Milo sie go ogląda. Ciekawy pomysl z Jokersami, ale reszta wrogów troche w stylu Marvela, a nie DC. Postac Terrego dobrze zrobiona, odwzorowanie typowego chlopaka w tym wieku. I ta róznica pomiedzy Brucem, a Terrym- bogaty, samotny starzec wywodzący sie z dobrego domu i lekko zdemoralizowany nastolatek szukający zabawy i przygody, który czasem zbyt lekko podchodzi do bycia Mrocznym Rycerzem.
Moja ocena wysoka- 8+/10

Epyon

Bardzo ciekawy jest równiez  odcinek Justice League Unlimited, w którym wyjaśnia sie wiele rzeczy.

Sam serial bardzo przypadl mi do gustu,  staral sie trzymac odpowiedni klimat, choc wiadomo, ze dostosowany byl równiez pod mlodszą publike. Zresztą przeszlośc Terry'ego nie jest az tak tragiczna jak Bruce'a.

(A)nonim

Slabe to, ten leszcz Terry i caly motyw z nim w ogóle mnie nie przekonaly. Dobre motywy to wysoka śmiertelnośc wrogów ( lub przynajmniej sprawianie ze są "nieuzyteczni"), nawiązania do starszych serii ( glównie starzy wrogowie) i moim zdaniem genialni, chociaz slabo wykorzystani Jokersi. Reszta slaba a to co odwalili w JLU z klonowaniem Bruce'a to juz przesada (chociaz tribute do pierwszego odcinka TAS'u na ko?cu byl niezly).
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Funky

Świetny serial tuz po "The Animated Series" mój ulubiony. Świetnie uzupelniają sie Bruce i Terry, ten pierwszy prawdziwy "Mroczny Rycerz" a drugi zwykly chlopak który w byciu Batmanem równiez szuka troche przygody. Wrazenie robi równiez futurystyczne Gotham i cyberpunkwy klimat, wrogowie nie są tak ciekawi jak w "TAS"-ie ale "Blight", "Inque" czy "Shriek" równiez wypadają imponująco. Nie tylko uwielbiam ten serial z tego powodu ze jest bardzo dobrą wizją Batmana ale dlatego ze to on na now rozbudzil moją "Bat-manie" Po slabiutkich filmach Schumachera i dzieciecym "TNBA" nadlecial "Batman Beyond" i na nowo rozpoczela sie moja fascynacja "Mrocznym Rycerzem"

9+/10

Hunter

Jest fajnie nawet te nowoczesne gdzety i miasto nie jest przesadą dla tego filmu. Postacie fajne. Niezle historie lubialem odcinki z gangiem karcianym, gościem od d?wieku i fajny byl odcinek z tym gościem co byl najemnikiem (elektryk i komandos dości dziwne polączenie) byl ojcem kumpla Terego. Oraz fajne są odcinki z tymi narkotykami jak naklejki(chyba blepki)
Lecial w polsacie i cartoon network ale chyba juz nieleci.
9/10

Leon Kennedy

Nigdy jakoś szczególnie nie przepadalem za tym serialem. Terry jest calkiem niezly, ale zaś ten nowy strój Gacka jakiś taki nijaki... Ale za to mamy świetnego starego Wayne'a ;) i paru fajnych nowych przeciwników: Inque i Shriek. Na zdecydowany plus idą odcinki gdzie mogliśmy sie lekko przyjrzec co sie stalo ze starymi wrogami i przyjaciólmi Batmana, oraz calkiem niezle futurystyczne Gotham :).

Juby

Uwielbiam ten serial. Wole go bardziej od TNBA.
Moja ocena: 9/10

Marquss

Pudziesz ty bluznierco ty ... :P Nie no nie mozna tego serialu nazwac lepszym od TNBA, ale to zalezy od gustu, chociaz niektóre odcinki byly klimatyczne i to bardzo, szczególnie te z relacjami Bruce Terry, kiedy ten go upominal itp. Szczególnie podoba mi sie odcinek gdzie pojjawia sie JL przyszlości i eS mówi ze Terry jest bardziej podobny do Bruce niz myśli.

Brzuchomówca

Nie ten serial to wedlug mnie niewypal , brakuje mu klimatu pierwszych Batmanów , za duzo nawiąza? Cyberpunkowych co psuje mi atmosfere osnutego mglą Gotham gdzie miejska legenda o wielkim nietoperzu staje sie zywa ... a Batman nie musi miec sprzetu jak Predator by stac sie niewidzialny. To jest róznica miedzy Terrym a Brucem - ten drugi mial doświadczenie to raz i charakter to dwa .
\\\\\\\" Say Hello to my little friend \\\\\\\"

Adamu!

Otóz to. W BB przewaza przede wszystkim akcja, która mknie w na tyle szybkim tempie by pozostawic klimat daleko w tyle. Nie, ta seria nie podobala mi sie ani troche, choc byc moze krzywdze ją tą wypowiedzią, bo nie oglądalem zbyt wielu odcinków. Juz samo rozpoczecie mnie zniechecalo... zbyt duzo innowacji, zbyt duzo akcji a za malo starego Gotham.

Dezerter

Z dobrych 6 lat temu serial lecial na Polszmacie z dziadowskim tlumaczeniem(jak to Polsat). Do tej pory pamietam, ze wszystkie odcinki czytal Tomasz Knapik  ;D Serial lecial w nieprzystepnych godzinach(chyba o 8 rano w soboty, pamiec juz nie ta ::)  )dlatego widzialem zaledwie garstke odcinków. Rok po zako?czeniu emisji serialu przez Polsat "Batman Przyszlości" pojawil sie w CN z tą róznicą, ze z polskim dubbingiem. Dzieki CN udalo mi sie zobaczyc wiekszośc odcinków(z 3 sezonu widzialem zaledwie 5). Twórcy polskiego dubbingu sie postarali. Oczywiście najlepszym z nich wszystkich jest Marcin Tro?ski który podklada glos pod starego Bruce'a. Ten sam zachrypniety glos co oryginal. Nawet Radek Pazura pasuje(ale tylko) jako Terry(swoją drogą co za debil z WB wpadl na pomysl aby dubbingowal Bruce'a w B:TAS?). Polskie tlumaczenie, odbiega troche od oryginalu, ale i tak jest duzo lepsze od tego co zaserwowal nam Polsat. Niestety jeśli chodzi o udzwiekowienie w polskim dubbingu "odglosy tla"(czyli wybuchy itp.) są znacznie cichsze niz w oryginale. To tyle jeśli chodzi o sprawy techniczne. Ze wszystkich 3 sezonów najlepszy jest sezon 1(najmroczniejszy). Gdyby kiedyś pojawilo sie u nas wydanie DVD z calą pewnościa bym je kupil.

MJ

Lubie ten serial najlepsze są odcinki ze starymi wrogami.Jest tam pare niedociągniec ale ogólnie spoko no i Bruce, jeśli mialby sie zestarzec to wlaśnie takiego w komiksie chcialbym go zobaczyc ten z Powrotu Mrocznego Rycerza mi sie nie spodobal.Return of the Joker genialna pelnometrazówka zajebiaszczy Joker no i ta opowieśc Barbary o śmierci Jokera super.Tylko ta technika tego powrotu troche naciągane ale to szczególik w mojej ocenie ten serial dostalby 8,5 p.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Adamu!

Cytat: MJ w 16 Marzec  2008, 18:40:36
Return of the Joker genialna pelnometrazówka zajebiaszczy Joker no i ta opowieśc Barbary o śmierci Jokera super.

Racja. Widzialem fragmenty tego. Naprawde super, szkoda ze nie jest to film calkowicie poświecony wydarzeniom za czasu Bruce'a.