Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najświeższe informacje o "The Dark Knight Rises" (Spoilery)

Zaczęty przez Juby, 05 Październik 2008, 09:14:41

EricDraven

Skończcie z tym czy mam problem z zaznaczeniem spoiler bo mnie to irytuje, nie, nie mam i odpowiadając na drugie pytanie odpowiem i na to, dlaczego? bo dawno mnie tu nie było i gdy wchodziłem na stronę główną forum zobaczyłem:

THE DARK KNIGHT RISES (DZIAŁ ZE SPOILERAMI)
THE DARK KNIGHT RISES (DZIAŁ BEZ SPOILERÓW)

Wybaczcie mi, albowiem ja głupi pomyślałem iż po to są dwa osobne działy, by w jednym pisać spoilery, a w drugim nie, najwyraźniej, działy są dla picu bo i tak trzeba robić cenzurę  ;)

Jednej rzeczy nie rozumiem
Spoiler
wg tego co jest w empire, maska ma zastosowanie jak urządzenie do znieczulania bólu, a jednak mimo to, wychodzi na to, że bane pompuje mięśnie, bo na oficjalach był na zdjęciu gdzie nie miał takich mułów, a teraz je ma :/
[Zamknij]
Call mi geek.

kelen

Cytat: Juby w 21 Listopad  2011, 18:50:21
A jeżeli ktoś tu napisze plotkę (nie spoiler, ani nie oficjalne info) odnośnie tego, że dajmy na to 5 grudnia opublikowany zostanie nowy plakat do TDKR? Chcę wiedzieć takie rzeczy, a podawane są właśnie w tym wątku. A jaki masz problem z zaznaczeniem fragmentu teksu i naciśnięcie guzika "ukryj spoiler"? ::)

PS: Ze strony głównej widzę teamt na forum Najświeższe informacje o "The Dark Knight Rises" - widzisz tu gdzieś ostrzeżenie w stylu - to ten wątek ze spoilerami, nie ten drugi? :P

Co prawda w bez spoilerowym dziale nie ma takiego tematu, ale poprawiłem jego nazwę wedle Twojej propozycji.

Q

Co do maski Bane'a to w tym opisie pada jeszcze informacja:

Spoiler
Rurki dostarczaj? co? do urz?dzenia na jego plecach, gdzie znajduj? si? dwa pojemniki.

"The pipes from the mask go back along his jawline and feed into the thing at his back, where there are two cannisters."
[Zamknij]
Wi?c mo?e jej zastosowanie ma szerszy aspekt.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

EricDraven

Myślałem, że właśnie to w tych .... to, to co mu pomaga na b** ;)
Call mi geek.

Q

Kolejne plotki na temat opisu prologu - http://www.comicbookmovie.com/fansites/JoshWildingNewsAndReviews/news/?a=50341

Spoiler
- Josh Pence / Young Ra’s Al Ghul is in this significantly, along with a Young Bane.

- We are getting the League of Shadows. (We knew this)

- We see a friendship between Little Boy Bane and Little Talia, and believe it or not, this is going to mirror Young Bruce and Rachel in the very first scene of Batman Begins when they’re children. We won’t see footage of this scene intercut into the prologue, but the word "mirror" is written a few times. There seems to be a huge deal of "reflection" happening in this movie. Things will mirror other things. I have no clue what that means, but it seems fascinating. Talia is to Bane what Rachel was to Bruce â€" not really a lover, not really a sister-figure, but rather a good friend who shared childhood memories together, some being traumatic.

- This "Unnamed Mad Scientist" that we’ve seen around the sets, played by Alon Aboutboul, is the guy who essentially “created” Bane, and he is a bastard. He performed horrific experiments on him and it will be in the prologue. This man has supposedly helped to create the “Doomsday” device that we’ve seen in the pictures, but I use the word “Doomsday” because I haven’t been told what it is.

- The result of Bane’s health condition comes from a fire (as we all probably could’ve guessed). Ra’s Al Ghul’s wife (Talia’s mother) is trapped in this fire with Bane, along with Talia. Ra’s has only time to save Talia and Bane, but Bane is the last to escape and is severely injured / scarred. This is “tough to watch”, and mirrors Harvey Dent barely making it out of the warehouse. Ra's' wife is viewed as a "witch"/"gypsy" in their village, and Ra's is a "wizard". They're essentially "burning the witch at the stake", and Bane is an unfortunate casualty. (Again, a mirror to his supernatural side) - Villagers arrive with torches like it's the townspeople arriving to kill Frankenstein's monster - in this case, the monster isn't Bane - it's Ra's' wife.

- The brief snippet of Bane crawling up the well in the teaser will be in the prologue. This is part of Bane’s training, administered by Ra’s. Again, this will “mirror” the very first scene of Batman Begins, when Young Bruce falls down the well. It’s essentially the same exact shot. Young Bane RISES UP, Young Bruce FALLS DOWN.

- Among the Batman Begins shots inserted into TDKR: Bruce with longer hair and beard walking through the Chinese prison, Bruce inhaling from the bowl of the hallucinogen, Bane being one of the masked LOS members who was standing in the anonymous pack while Ra’s sicked bats on Bruce from the chest. We see Liam Neeson, but not in terms of new footage here.

- The only new footage we see of Liam Neeson is right when Bane emerges from the top of the well and, Ra’s is standing there waiting for him, impressed. Ra’s training Bane throughout his life mirrors the montage of Batman Begins ("My anger outweighs my guilt"), only this time, through clever editing in montage, we see Josh Pence age quickly into Liam/Ra’s Al Ghul through quick cuts, each cut making Bane a little taller. The ice set is there, though we can't know visually if it's the exact same location (since it's on paper.
[Zamknij]
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Funky

A tak a propos prologu to zostanie on udostępniony tylko w kinach czy też będzie można go zobaczyć w internecie w HD?

Q

Prolog do "TDK" oficjalnie nie został udostępniony to i pewnie w tym przypadku będzie tak samo, ale na pewno wycieknie do sieci.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Prolog jest oficjalnym materiałem, więc mimo tego, że uważam za bezsensowne oglądanie 6 minut filmu, aby go dokończyć 8 miesięcy później to i tak mógłbym go obejrzeć... Ale tylko gdybym poszedł do kina IMAX. Nie mam zamiaru oglądać takiej kinówki jaka była przy prologu do TDK.

Maryjusz.

Mam pytanie, ktoś może tłumaczyć info z angielskiego? bo bądźmy szczerzy, każdy przegląda takie portale jak comicbookmovie :/   a nigdzie tego nie tłumaczą :/

Philips V38

Cytat: Juby w 27 Listopad  2011, 11:28:29
Prolog jest oficjalnym materiałem, więc mimo tego, że uważam za bezsensowne oglądanie 6 minut filmu, aby go dokończyć 8 miesięcy później to i tak mógłbym go obejrzeć... Ale tylko gdybym poszedł do kina IMAX. Nie mam zamiaru oglądać takiej kinówki jaka była przy prologu do TDK.

Mam podobne zdanie, nie wiem jeszcze czy go obejrzę...ciekawość jest ogromna, ale chcę być mile zaskoczony w kinie, m.in z tego powodu prawie w ogóle nie zaglądam na forum, aby przez przypadek nie dowiedzieć się za dużo. Tyle tu spoilerów (dobrze, że większość ukrytych), że wydaje mi się, iż co niektórzy znają już cały film wraz z zakończeniem  ::) Trochę się wam dziwię, ale spoko - jak kto woli.  ;)
Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

Maryjusz.

Czego się tu dziwić, iść na film nic nie wiedząc, albo iść na film, znać początek i kilka elementów, ale nie wiedzieć, jak to się poskłada do kupy i nie znać zakończenia, to całe spoilery z tdkr, tak więc nadal idąc do kina będę ciekawy, co tam się  stanie :)

Gieferg

CytatMam pytanie, ktoś może tłumaczyć info z angielskiego? bo bądźmy szczerzy, każdy przegląda takie portale jak comicbookmovie :/   a nigdzie tego nie tłumaczą :/

Bądźmy szczerzy, w dzisiejszych czasach nieznajomość angielskiego wśród ludzi młodych podchodzi pod pewną formę ułomności którą należy zwalczać, a podawanie wszystkiego na tacy poprzez tłumaczenie na pewno w tym nie pomoże.

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Maryjusz.

Czyli zapewne wi?kszo?? rodziców, w tym moi i mo?e tak?e twoi s? g?upi i u?omni?

fajny ?wiatopogl?d, szkoda ?e nie mamy szans spotka? si? w real'u, wybi? bym ci to z g?owy.

Guyver87pl

Odnoszę wrażenie, że źle zrozumiałeś wypowiedź Gieferga i niepotrzebnie bierzesz ją do siebie. Z jego wypowiedzi wynika (Przynajmniej moim zdaniem), że znajomość języka angielskiego jest dziś na tyle powszechna wśród ludzi młodych, że jej brak jest i powinien być uznany za swego rodzaju ułomność. Kluczem są słowa "młodych ludzi". Teraz w każdej, nawet najgorszej, najbiedniejszej szkole, w najbardziej zacofanej części naszego kraju muszą być zajęcia z angielskiego, bo taka jest podstawa programowa. Tak jak w czasach naszych rodziców było z rosyjskim. A już to, czy ktoś chcę skorzystać z możliwości nauczenia się tego języka zależy już tylko od niego. Tyle, że jest to obecnie najpopularniejszy i najpowszechniej stosowany język świata, więc ten kto nie umie się nim posłużyć, w życiu prywatnym i zawodowym będzie po prostu kaleką. Dlatego też uważam, że Twoje zdenerwowanie, oraz ataki skierowane do innych forumowiczów, są co najmniej nie na miejscu.

Maryjusz.

Moja szkoła uczyła tylko niemieckiego a mimo to, kogoś kto by go nie umiał, nie nazwał bym ułomnym, dzisiaj mamy świat cybernetyki i kto nie ma poziomu informatyka też jest ułomny, np ty? Gieferg, bo tak wynika z twojego sposobu CHOREGO sposobu myślenia. Można inaczej wyrazić niektóre słowa, niż jak UŁOMNI...

Nieumiejętność używania angielskiego jest kalectwem, więc większość rodziców z naszego pokolenia i wasi są kalekami? może powiecie im to w twarz?  bo ujęcie tego jako: dzisiaj angielski jest powszechny i wielu ludzi go zna, aczkolwiek nie każdy potrzebuję.... no wtedy jest się kaleką...

Ps: ja atakuję? to ja odczułem atak na tych co np proszą o tłumaczenie jakiegoś filmu, zdania czy czegoś innego?
i wracając do tematu, każdy umie ANGIELSKI BO JAK NIE TO UŁOMNY, więc po co zamieszczać tu info, skoro każdy kto UMIE angielski i ma internet zagląda na takie strony jak comicbookmovie i ma tam info na miejscu? po co je tu wklejać?, wchodzisz na batcave, nie ma nowych info, wchodzisz na anglojęzyczną stronę i masz info, to jest dopiero kalectwo? po co zaglądać na polską stronę jak batcave z przetłumaczonymi tekstami, skoro admini mogą po prostu wklejać po angielsku i dopisać, kto nie umi, ten ułomny...   oczywiście ja dostanę bana, bo zapewne nie mam racji, ale ja tak to czuję.