Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Shazam!

Zaczęty przez Leon Kennedy, 09 Marzec 2019, 00:55:43

Leon Kennedy

Bardzo fajne wybory. Zwłaszcza angaż Brosnana do roli Fate'a bardzo mnie cieszy.

LelekPL

A mnie najgorszy Bond jakoś w ogóle nie interesuje. Pewnie dlatego, że ten aktor jest nieistotny od jakiś 20 lat :P Nie miał ani jednej istotnej roli, anie w wysoce ocenianym filmie, ani w jakimś sukcesie kasowym.

Juby

Mamma Mia! była sukcesem kasowym. ;) Nazwać Pierca najgorszym Bondem to zbrodnia, za którą sam powinieneś wlepić sobie osta jako mod. ;D

Leon Kennedy

A co powiesz na to, że dla mnie najlepszy jest Craig 😉

LelekPL

No jest zdecydowanie najgorszym Bondem z tego co widziałem. Lazenby jest chyba na końcu większości list, ale on zagrał w jednym z lepszych filmów tej serii. A Brosnan nie dość że jest taki meh jako Bond, to jeszcze poza Goldeneye grał w samych kaszanach.

O każdym innym Bondzie można powiedzieć, że jest jakiś konkretny - Connery to ten męski, Moore to ten szarmancki, Dalton to złoty środek, a Craig to nowoczesny Bond. Brosnan nie zostaje w pamięci... ale z drugiej strony nie jestem w ogóle fanem tej serii, więc moje zdanie można traktować z przymróżeniem oka.

Co do Mamma Mia to jest to film Meryl Streep, a nie Brosnana, który ma w nim kilka minut. Jak jej zabrakło w drugiej części już takiego sukcesu nie było :P i to nie zmienia faktu, że przez 20 lat nikogo Brosnan nie obchodził :P

Juby


Leon Kennedy

Właśnie miałem zajawkę wrzucić, ale Juby zawsze pierwszy. Tak czy siak bardzo się cieszę, że zaczęli kręcić.

Leon Kennedy

Nowy trailer już wylądował i wydaję się, że dwójeczka będzie lepsza od poprzedniczki, a jak będzie przekonam się oczywiście w kinie.

https://youtu.be/gsXSA-LVP_A

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 26 Styczeń  2023, 18:22:59Nowy trailer już wylądował i wydaję się, że dwójeczka będzie lepsza od poprzedniczki
Right . . . :)

Cytat: Juby w 20 Październik  2022, 19:59:26Tytuł »» RottenTomatoes / TopCritics | MTC
Wonder Woman »» 93% (7,7/10) / 90% (7,5/10) | 76/100
The Suicide Squad (2021) »» 90% (7,5/10) / 87% (7,1/10) | 72/100
Shazam! »» 90% (7,3/10) / 90% (7,0/10) | 71/100
Birds of Prey and... »» 78% (6,8/10) / 73% (6,5/10) | 60/100
Wonder Woman 1984 »» 58% (6,0/10) / 71% (6,5/10) | 60/100
Zack Snyder's Justice League »» 71% (6,7/10) / 52% (5,9/10) | 54/100
Aquaman »» 65% (6,0/10) / 58% (5,7/10) | 55/100
Man of Steel »» 56% (6,2/10) / 48% (5,9/10) | 55/100
Justice League (2017) »» 39% (5,3/10) / 23% (4,7/10) | 45/100
Batman v Superman: Dawn of Justice »» 29% (5,0/10) / 24% (4,9/10) | 44/100
Black Adam »» 39% (5,1/10) / 30% (4,6/10) | 41/100
Suicide Squad (2016) »» 26% (4,8/10) / 21% (5,0/10) | 40/100
Shazam! Fury of the Gods »» 55% (5,9/10) / 29% (4,9/10) | 47/100

Czyli krytycy "polubili film" niewiele lepiej do kinowej Ligi Sprawiedliwości. No i zapowiada się kolejna porażka finansowa DCU (w USA może nie być nawet $30 mln na otwarcie, pierwsza część zarobiła $53,5m). Nie spodziewałem się niczego innego, zwiastun prezentował kolejny generyczny sequel superhero, a po zamieszaniu z datą premiery (przyspieszaną i opóźnianą kilkukrotnie) i niepewnej przyszłości Shazama w DCU tylko najbardziej bezkrytyczni fani postaci i pierwszego filmu będą chcieli wydać na to kasę.

Leon Kennedy

#69
Życie. Chodź czytałem kilka opinii, że jest lepiej niż w jedynce. Pozostaje samemu w kinie się przekonać, jutro bądź pojutrze  ;) Co do kasy, to mam nadzieję, że coś tam jednak zarobi, a co? 😉😗

Cytattylko najbardziej bezkrytyczni fani postaci i pierwszego filmu będą chcieli wydać na to kasę.

Jedynka była ok. Żadnym fanem postaci nie jestem. Czytałem jeden solowy jego komiks. Jednak nie jest mi żal 20/25zł i wypadu wieczornego z kumplem, a i w tym roku jeszcze nie byłem w kinie  :)

MJ

Jak nie byłeś w kinie w tym roku to polecam Niebezpiecznych Dżentelmenów. Polska produkcja o Witkacym, Żeleńskim, Malinowskim i Conradzie. Bardzo przyjemne i zabawne kino ze świetną obsadą. Dorociński błyszczy na ekranie jako Witkacy, na pewno będą to lepiej wydane pieniądze ;) .
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Leon Kennedy

Przykro mi, ale jakoś nie bardzo chodzę na polskie produkcje. Nie wiem kiedyś się mocno zraziłem i tak mi już zostało, ale pewnie w domu kiedyś zerkne. A nowy Shazam to całkiem fajna, chodź dość przewidywalna zabawa z trochę irytującym Shazamem... I tak pierwsza połowa, pierwsza akcja średnio, mocno średnio i tak jest gdzieś do połowy, ale za to druga część jest bardzo przyjemna. Akcja jest lepsza, efekty dają radę, żarty jakoś bardziej trafiają, Shazam przestaje irytować a jego rodzinę, aż chce się oglądać! Do tego prze komiczna scena snu, chodź tutaj jest lekki problem, bo miałem flashbacki ze sceny po literach z jedynki, ale koniec końców wyszło zabawnie. A czarodziej skrada całe show. Pewna dama zalicza cameo. Pierwsza scena po literach mówi o przyszłości Shazama, a druga nabija się z tej z pierwszej części. Czarne charaktery całkowicie typowe, ale całkiem nieźle dały radę aktorki. Lekka, dość przyjemna i momentami zabawna historyjka w której najważniejsza jest rodzina.

Juby

Ja w tym roku byłem w kinie już trzykrotnie (na nowym Ant-Manie, Creedzie III i Krzyku VI), a w środę idę na przedpremierę czwartego Johna Wicka. Poza tym, nie wiem czy znajdę czas na 65 i Kokainowego misia = dużo fajnych premier tej zimy, ale nawet nie próbuję przekonać do nich Leona, bo żadna poza Shazamem nie ma logo DC, czyli sprawa jest przesądzona :P

Cytat: Leon Kennedy w 17 Marzec  2023, 11:32:56Co do kasy, to mam nadzieję, że coś tam jednak zarobi, a co? 😉😗
Klapa jest już faktem (piąta z rzędu dla filmów DCU). W USA będzie ciężko o chociaż $85m, a poza Ameryką Kapitan Marvel zanotował otwarcie gorsze nawet od WW84, która trafiła do kin w najgorszym okresie pandemii i jednocześnie na HBO. Może być ciężko o $200m worldwide w końcowym rozrachunku.

Ciekawe czy The Flash przełamie passę i będzie pierwszym od czterech lat filmem uniwersum (czyli od czasu pierwszego Shazama!), który nie będzie box office'owym flopem?

Leon Kennedy

Cytata w środę idę na przedpremierę czwartego Johna Wicka. Poza tym, nie wiem czy znajdę czas na 65 i Kokainowego misia = dużo fajnych premier tej zimy, ale nawet nie próbuję przekonać do nich Leona, bo żadna poza Shazamem nie ma logo DC, czyli sprawa jest przesądzona :P

Kiedyś chodziłem dużo więcej do kina, teraz jakoś mniej czasu się ma... Na Wicka planuje się wybrać w sobotę, chodź będę ciorał bankowo w remake Resident Evil 4. Miałem też na 65, ale chyba jednak odpuszczę. Ilość akcji z dinozaurami jest ponoć wręcz śladowa, ale moze klimatem się obroni...Na miska nawet nie miałem zamiaru się wybrać.

CytatKlapa jest już faktem (piąta z rzędu dla filmów DCU). W USA będzie ciężko o chociaż $85m, a poza Ameryką Kapitan Marvel zanotował otwarcie gorsze nawet od WW84, która trafiła do kin w najgorszym okresie pandemii i jednocześnie na HBO. Może być ciężko o $200m worldwide w końcowym rozrachunku.

Szkoda, wielka szkoda, ale z takim promowaniem czyli wręcz zerowym nie można było za dużo osiągnąć. Do tego te zawirowania z universum raczej nie pomogły... A film zasługuje na więcej kasy.

CytatCiekawe czy The Flash przełamie passę i będzie pierwszym od czterech lat filmem uniwersum (czyli od czasu pierwszego Shazama!), który nie będzie box office'owym flopem?

W kinie trailer robił świetną robotę i tutaj są dużo większe szanse na porządny wynik finansowy. Keaton przyciągnie, tak sądzę :D

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 20 Marzec  2023, 17:18:00Szkoda, wielka szkoda, ale z takim promowaniem czyli wręcz zerowym nie można było za dużo osiągnąć.
Z zerowym promowaniem? Nawet w Polsce doczekaliśmy się więcej niż jednego wariantu plakatu i od ponad tygodnia w każdej telewizji lecą spoty tv filmu z dubbingiem (trafiłem na nie kilkukrotnie). Podobno na marketing poszło niewiele mniej niż w przypadku pierwszej części ($105 milionów), więc nie wiem po co zakłamywać rzeczywistość i twierdzić, że drugiego Shazama reklamowano mniej niż inne produkcje superhero. Przyczyny porażki trzeba szukać gdzieś indziej.

Po fatalnym wyniku z kin Warner szybko chce zapomnieć o tej klapie i podobno film trafi do streamingu już 18 kwietnia (32 dni po kinowej premierze).