Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Terminator

Zaczęty przez Juby, 18 Lipiec 2008, 21:11:24

Która część Terminatora jest najlepsza?

The Terminator
7 (24.1%)
Termiantor 2: Judgment Day
21 (72.4%)
Terminator 3: Rise of the Machines
0 (0%)
Terminator Salvation
1 (3.4%)

Głosów w sumie: 29

Juby

Teaser poster


Ten terminator to niekoniecznie musi byc T-800. Przeciez w pierwszej cześci Kyle mówil, ze to nowy model, a w TS mamy miec dopiero rok 2019. A co do tego Moto-Terminatora, to póki co (kiedy nie wiem, czy to naprawde pojawi sie w filmie) postaram sie zapomniec, ze widzialem to gówno.  :P

Gieferg

T2 byl kiedyś moim ulubionym filmem, oglądalem bodaj 40 razy. Jednak po jakimś czasie doszedlem do wniosku, ze T2 jest w zasadzie prawie remakiem jedynki, z której czerpie i kopiuje calą mase nie tylko rozwiąza? fabularnych ale nawet poszczególne ujecia. Wlączylem sobie nawet dwie pierwsze filmy równocześnie i porównywalem a okazalo sie ze tych podobie?stw i nawiąza? jest jeszcze wiecej niz sądzilem. Niektórzy mówią ze to Cameron tak mruga do widza, ale jak dla mnie to takie nieustanne mruganie podchodzi pod jakiś tik nerwowy. T2 to oczywiście świetny film, jak mialem te 13-15 lat wolalem go od jedynki, ale obecnie jeśli mam wskazac najlepszy film w trylogii to jest to tylko i wylacznie jedynka.

Natomiast co do T3 to film mnie nie zawiódl, jest po prostu dobry, ma najlepsze zako?czenie z calej trylogii, które mnie porządnie zaskoczylo (w tamtych czasach jak wchodzil do kin nie mialem netu i zadne spojlery mnie nie zalewaly przed pójście do kina.). Szkoda tylko, ze Bale nie zagral juz wtedy Johna Connora.

Moja ocena serii wyglada tak:

T1 - 10/10
T2 - 9/10   (rewelacyjny film ale jeden punkt odejmuje za wtórnośc)
T3 - 8/10


Co do zblizającego sie czwartego filmu - na razie jestem dobrej myśli, odkąd Bale sie w to zaangazowal wiem, ze na 90%  wybiore sie na to do kina, a brak Arnolda mi absolutnie nie przeszkadza, nie kazdy Terminator mial jego twarz co pokazano juz w pierwszym filmie.  ze to juz nie bedzie to samo? I cale szczeście, jak bym chcial to samo to mam na pólce DVD z trzema pierwszymi filmami i w kazdej chwili sobie moge obejrzec, ma wlaśnie NIE BYC TO SAMO.

Cytat"Terminator 2: Dzie? Sądu" - Najlepszy sequel w historii kina i najlepszy film Sci-Fi wedlug mnie.
Najlepszy sequel jeśli nie liczyc Aliens, Alien 3, The Dark Knight, Batman Returns
Najlepszy film SF jeśli nie liczyc pierwszego terminatora, pierwszych trzech Alienów i lowcy Androidów.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Cytat: Gieferg w 22 Sierpień  2008, 18:26:22
T2 byl kiedyś moim ulubionym filmem, oglądalem bodaj 40 razy.

Moim tez, zmienil to dopiero "Braveheart - Waleczne Serce", a T2 oglądalem pewnie ze 100 razy, ale dokladnie nie wiem, bo nie liczylem.

Cytat: Gieferg w 22 Sierpień  2008, 18:26:22
Jednak po jakimś czasie doszedlem do wniosku, ze T2 jest w zasadzie prawie remakiem jedynki, z której czerpie i kopiuje calą mase nie tylko rozwiąza? fabularnych ale nawet poszczególne ujecia.

Widac calą mase podobie?stw musze to przyznac, ale czy to oznacza, ze film jest gorszy? Mozna powiedziec, ze to coś takiego jak Schumacher zrobil z B&R, ale tutaj mimo widocznych podobie?stw, trzeba przyznac, ze róznica mozliwości (wielki skok budzetu) sprawily, ze dwójka przerosla oryginal. Lepiej zrobic sequel bardzo podobny do oryginaly, niz kontynuowac coś zupelnie innym torem i zarazem psuc jakiś film (Jak BF po BR).

Cytat: Gieferg w 22 Sierpień  2008, 18:26:22
Najlepszy sequel jeśli nie liczyc Aliens, Alien 3, The Dark Knight, Batman Returns
Najlepszy film SF jeśli nie liczyc pierwszego terminatora, pierwszych trzech Alienów i lowcy Androidów.

"Aliens" i "Alien 3" są świetnymi sequelami, ale nie są one, az o tyle lepsze od oryginalu co w ma miejsce w przypadku Terminatorów. TDK jest u mnie minimalnie lepszy od BB, wiec tez raczej nie, a BR?  Wole pierwszego Batmana.

A "lowcy Androidów" nie oglądalem, wiec nie moge ocenic.

PS: Milo mi, ze jest na forum BC jeszcze jeden milośnik tej serii.  ;)

Gieferg

CytatAliens" i "Alien 3" są świetnymi sequelami, ale nie są one, az o tyle lepsze od oryginalu
Nie muszą byc lepsze od oryginalu zeby byc lepszymi sequelami niz T2.

W przeciwie?stwie do T2 nie jest to kalka z pierwszej czesci. Dlatego wlasnie są lepszymi sequelami. O wartości sequela stanowi w duzej mierze to czy potrafi zaproponowac coś nowego, jakoś ciekawie rozbudowac to co juz wcześniej bylo. T2 moze i coś nowego proponuje, ale niewiele.  zaden z wymienionych przeze mnie filmów nie jest tylko kalką oryginalu wzbogaconą o lepsze efekty specjalne i nieco wiecej akcji tak jak T2. Przy okazji - to ze coś jest lepszym sequelem wcale nie musi znaczyc, ze jest lepszym filmem.

I zeby nie bylo - ja bardzo lubie ten film, ale filmy które lubie tez krytykuje a najlepszymi prykladami są na to T2 oraz film który zabral mu tytul mojego ulubionego filmu czyli Aliens (który tez juz ten tytul stracil, aktualnym jego posiadaczem jest bowiem TDK).

CytatMozna powiedziec, ze to coś takiego jak Schumacher zrobil z B&R
Nie mozna. B&R mozna zarzucic wszystko, ale przynajmniej nie to ze kopiuje poprzedni film.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Cytat: Gieferg w 22 Sierpień  2008, 19:51:45
Nie mozna. B&R mozna zarzucic wszystko, ale przynajmniej nie to ze kopiuje poprzedni film.

A wlaśnie ze tak. Sceny B&R są idealnie ustawione jak w BF. To ten sam przyklad co z Terminatorami. Jeśli ty tego nie zauwazyleś, to mozesz zobaczyc, ze do tego nawet przyczepil sie Woland w swojej recenzji B&R.

Gieferg

Dobra, przyznam ze B&R oglądalem ostatnio jakieś 9 lat temu :P Zajrzalem do komiksowych adaptacji BF i B&R i faktycznie podobie?stwo w ukladzie calej fabuly jest.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Cytat: BAT MAN w 22 Sierpień  2008, 16:52:49
Ten terminator to niekoniecznie musi byc T-800. Przeciez w pierwszej cześci Kyle mówil, ze to nowy model, a w TS mamy miec dopiero rok 2018.

No i sie wyjaśnilo. Rezyser McG podal na Comic Con 2008 informacje, ze to nie T-800, ale starszy model T-600 terminatora. A oto jego zdjecie:

Maxie Zeus

Boze - ale zardzewialy rupiec..  ::)

Mam pytanie... Nie znam sie na serii ''Terminator'', wiec zapytam sie was ;)
Czy w 4 cześci dalej za wszystkim bedzie stal Skynet ?? I czy to coś mozna zniszczyc ??

Mr.G

Skynet to oprogramowanie, które skierowalo bomby atomowe na pa?stwa i zaprogramowalo odpowiednio wszystkie Terminatory.
Jezeli pytasz czy mozna wylączyc SkyNet wylączając tym samym wszystkie maszyny to niestety nie mozna ;)

Huntersky

Cytat: Maxie ZeusBoze - Z TEGO SIe WReCZ WYLEWA KLIMAT!!!
Tak to powinno brzmiec. :P

W tej chwili nie moge sie wrecz filmu doczekac. Szczególnie kiedy wyobrazam sobie walke z takimi zardzewialymi blaszakami i zamykanie ludzi w klatkach, w celu uzycia ich do eksperymentów (i wyjaśnia sie skąd T-800 ma zywe tkanki).
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Mr.G

Rzeczywiście to musi byc wcześniejszy model, ale wygląda gro?niej niz T-800.

Huntersky

To jest ten model, o którym mówil Reese, ze ma gumową skóre... ciekawe, czy to tez bedzie pokazane w filmie.
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Mr.G

Masz racje, to musi byc ten.
Jezeli mialby byc pokazany pokryty tkanką to tylko jako prototyp, bo podobno ludzie na wojnie sie na niego nie nabierali.

Huntersky

Marzy mi sie scena przesluchania Connora przez sam Skynet... Terminatory porywają ludzi do eksperymentów, sztuczna inteligencja jest jednak tak zadziwiona upartością i wytrzymalością Johna, ze sama chce z nim pogadac przed oddaniem do rze?ni.

Miloby tez bylo zobaczyc pare smaczków w postaci taśmy produkcyjnej Terminatorów, nakladania na nich ciala (Arnolda?), budowania jakiegoś superzaawansowanego urządzenia (czyli maszyny czasu :) ), czy pokoju z basenem w calości wypelnionym metalem, który ku ?dziwieniu buntowników zaczyna morfowac sie w ich klony...
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Mr.G

SkyNet co prawda jest sztuczną inteligencją, ale to jedynie program obronny i wątpie by kiedykolwiek doszlo do bezpośredniego kontaktu jego z rasą ludzką. Mam jednak pomysl na zastąpienie go zwyklym Terminatorem.
Nie wiem jak T-600, ale T-800 w filmach (zwlaszcza w cześci 2) byl ustawiony na tryb uczenia sie, a co za tym idzie - byl ciekawski.
Ja Twoją scene, Huntersky, widze tak: John Connor zostal schwytany przez Terminatory, ale nadal stawia opór. Wtedy jeden z endoszkieletów, chcąc lepiej poznac przeciwnika, zadaje pytania typu "Czemu walczysz skoro wiesz, ze Twoja rasa przegra?"
...Ja to widze jakoś tak ;)