Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Terminator

Zaczęty przez Juby, 18 Lipiec 2008, 21:11:24

Która część Terminatora jest najlepsza?

The Terminator
7 (24.1%)
Termiantor 2: Judgment Day
21 (72.4%)
Terminator 3: Rise of the Machines
0 (0%)
Terminator Salvation
1 (3.4%)

Głosów w sumie: 29

Juby

   To zdecydowanie moja ulubiona trylogia filmowa. Wychowalem sie na pierwszych dwóch cześciach i do teraz uwazam, ze to jedne z najlepszych filmów jakie kiedykolwiek powstaly, a z pewnością jeśli chodzi o gatunek Sci-Fi. Postac, którą wymyślil Cameron przed 25 laty mozna juz uznac za legendarną, podobnie jak role Arnolda Schwarzeneggera, który chyba najbardziej zapada w pamieci jako bezlitosna maszyna do zabijania. Niestety zabraknie go w przygotowywanej, czwartej juz cześci sagi, ale fani i tak mogą sie cieszyc, ze w ogóle ona powstanie.
   
   Premiera filmu "Terminator: Ocalenie" ustalona jest na 22 maj przyszlego roku, juz wczoraj do sieci trafil pierwszy Teaser Trailer i mozna śmialo powiedziec, ze zapowiada sie bardzo ciekawie. Zwiastun wyglądal mi na mieszanke "Obcego 2" i "Transformers" z muzyką z "Dnia Sądu". Szkoda, ze pokazano na nim tylko tyle, ale w ko?cu zdjecia trwają dopiero od dwóch miesiecy. Tutaj mozecie go obejrzec:
http://pl.youtube.com/watch?v=0YbI7zudD-o&feature=related
   
   A oto pierwsza fotka z filmu, na której widzimy dobrze znanego nam aktora Christiana Bale'a w roli zbawcy ludzkości Johna Connora:


   Reszta obsady nie jest zbytnio znana. zone Johna, zagra Bryce Dallas Howard, znana z roli Gwen Stacy w "Spider-Manie 3", a Kyle'a (ojca Johna) zagra Anton Yelchin. Oprócz tego wystąpią jeszcze Sam Worthington, Moon Bloodgood, Chris Ashworth i Roland Kickinger.
 
    Roland Kickinger, to jego rola jest najbardziej wątpliwa, bo to on zastąpi nam Arniego w T4. Fizycznie pasuje bardzo dobrze, pochodzi nawet z tego samego kraju. Nawet ich imiona skladają sie z tych samych liter. Ale czy bedzie w stanie zagrac taką role? No nie wiem.

Uwielbiam juz powstale cześci Terminatora i chetnie bym napisal tu ich swoje recenzje, ale mój brat chce podejśc od kompa, wiec dopisze coś pó?niej. Póki co wątek pozostawiam wam.  ;D

JaRo

 Szanuje serie Terminatora, ale nigdy nie byla mi ona bliska. Dla mnie jest to po prostu solidne kino z gatunku, którego szczerze mówiąc nie lubie (science fiction, roboty, wizja przyszlości- draznią mnie takie rzeczy).

"Terminator"  Ocena: 8 / 12.

Naprawde solidny film, nie nudzi, ogląda sie ciekawie. Jest dosyc klimatycznie, urzeka nas aura kina lat '80. Najlepsza rola legendy Arnolda. Świetne są sceny walk oraz efekty wizualne. Film mi sie spodobal, ale nic ponadto.

"Terminator II: Dzie? sądu"  Ocena: 6 / 12.

Efekty specjalne rządzą w tym filmie i moim zdaniem twórcy skupili sie glównie na nich. Fabula jest juz mniej ciekawa, momentami przynudza. Dobry pomysl to mianowanie Arnolda tym dobrym. Calkowicie chybiony jest czarny charakter, taki bez polotu, mi sie nie spodobal. Mamy za to najlepsze zako?czenie z calej serii z przejmujacą sceną śmierci Arnolda i ta kwestia: "Juz wiem, czemu ludzie placzą".
Wiem, ze byc moze sie fanom narazam, gdyz ten film uchodzi za wielkie cudo, ale ja sie osobiście na nim nudzilem.

"Terminator III: Bunt maszyn"  Ocena: 8 / 12.

Te cześc lubie najbardziej, minimalnie lepsza od pierwszej. Caly czas coś sie dzieje, nie ma w sumie przestoju w akcjach. Arnold trzyma forme, świetne sceny akcji, nie ma za duzo efektów i świetny czarny charakter w postaci sexownej Kristianny Loken. Film uchodzi za niewypal, co mnie osobiście dziwi. Jest to jedna z nielicznych powstalych cześci po latach, która trzyma poziom oryginalu, tak uwazam.

Przyszlośc Terminatora, czyli czwarta cześc. Jak pisalem, nie jestem fanem tej postaci, wiec w gruncie rzeczy jego los jest mi dosyc obojetny. Ja zako?czylbym tą serie, bo przeczuwam, ze czwarta cześc bedzie juz przekombinowana. Co do newsów:
- ponoc Arnold pojawi sie w drobnej, symbolicznej rólce (epizod),
- duze szanse na zagranie w tym filmie ma Mariusz Pudzianowski. w castingu musi jeszcze pokonac jednego rywala.
I naprawde dziwi mnie, ze Christian zgodzil sie na udzial w tak niepewnej produkcji, bo nie ukrywajmy, ten film juz zdobywa zle komentarze. Wszyscy krytykowali cześc trzecią, która przeciez trzymala poziom. Tu skolei brakuje Arnolda, który byl symbolem calej serii, samo to skazuje film na porazke.
Slyszalem, ze do roli zlego powraca Kristiana Loken.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Juby

#2
Teaser Poster

Grim Knight

Brak Arnolda skazuje film na porazke, a obecnośc Pudzianowskiego to juz dobijanie trupa, czy, jak kto woli, kopanie lezącego. Az sie boje, co z tego wylezie.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Silent Dark

Jak powiedzial Grim,bez Arnolda gówno z tego wyjdzie...

Grim Knight

To troche tak, jakby realizowac kolejnego Indiane Jonesa, w którym glówną role zagra Keanu Reeves.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

LelekPL

Och tak... bo Ahnuuld jest równie dobrym aktorem co Harrison Ford. Któz go zastąpi jako Mr Freez? :P

Opanuj sie i nie skreślaj filmu tylko dlatego, ze nie bedzie w nim ikony dawnej sagi... Owszem film pewnie nie bedzie dobry jak jedynka czy dwójka, ale gorszy od trójki raczej byc nie moze. I po raz kolejny widac Twoje zamilowanie do szmatlawców :P Gdyby w Fakcie napisali, ze Heath Ledger zagra w Titanicu 2 tez byś uwierzyl? (to a propos tego Pudziana oczywiście)

Grim Knight

A to o tym w Fakcie pisali? Dzieki za info, bo osobiście nie czytam.

Arnold jest ikoną serii i ikoną na wieki pozostanie. Jedyny Terminator to terminator Schwarzennegera i nie ma sensu tego zmieniac.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Huntersky

Dobra, dobra, ikona ikoną, tylko, ze w tym filmie po prostu nie ma miejsca na Arnolda. :) Wojna dopiero sie zaczela, wiec te T-600 (o wyzszych chyba jeszcze nie ma mowy) nie muszą miec jego twarzy. Samego filmu nie skreślam - trailer jest w porządku. Powiem jeszcze tylko, ze przeciesz gra tutaj badass: Bale. :) Coś w tym filmie faktycznie musi byc, skoro sie zgodzil w nim grac :)
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Mr.G

Bardzo lubie T i T2 (T3 jest moim zdaniem bardzo slaby). Zawsze chetnie wracam do tych filmów i mam wielkie nadzieje co do T4, bo w poprzednich cześciach najbardziej fascynowalo mnie ukazanie wojny w przyszlości i skoro film ma sie skupic wylącznie na tym to jestem bardzo zadowolony :)

Grim Knight

Hmm, nie wiem, czy Bale faktycznie gra z takich pobudek, czy po prostu z milości do kochanych pieniązków, bo z mezczyzną jest jak z dobrym bankiem...
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Juby


Mel

I nic co by moglo zaciekawic....

Juby

#13
Usuwam wszystkie swoje recenzje Terminatorów. Jeżeli ktoś chce się zapoznać z moimi opiniami o nich, zapraszam na swojego bloga:

http://www.filmweb.pl/blog/entry/507620/TERMINATOR+M%C3%93J+BLOG.html

;)


Mr.G

http://pl.youtube.com/watch?v=SNzDuoo-vIo&NR=1

Clip z Comic Con... W trailer wklejono kilka fotek endoszkieletów. Widac nowego... Moto-Terminatora i sam T-800 wygląda inaczej niz w poprzednich cześciach.