Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

X-Men New Mutants (2020)

Zaczęty przez LelekPL, 13 Październik 2017, 14:48:24

LelekPL

No i mamy zwiastun New Mutants i jestem BARDZO pozytywnie zaskoczony!

Jak mówili, że chcą horrorowego klimatu myślałem że skończy się jak z Zimowym Żołnierzem jako politycznym thrillerów, czyli dodali tylko Reforda i nie mieli żadnych thrilli :P

A tutaj takie coś! Gratulacje dla FOXa i teraz rozumiem też, jak udało im się ten trailer tak szybko zmontować. Filmy będzie tańszy, bardziej intymny więc pewnie niedługo zaczną kończyć zdjęcia. Świetna decyzja. Filmowi będzie łatwiej zarobić, jest teraz bardzo oryginalnym pomysłem i na topie, bo horrory mają teraz swój Renesans.

Jedyna krytyka jest taka, że wizualnie wygląda to bardziej jak serial, a nie film kinowy. Słaba kamera.

http://youtu.be/bu9e410C__I

Q

Zwiastun zachęcający i z klimatem. Dobrze, że co raz więcej filmów komiksowych przestaje być robionych w jednym stylu.

O ile wcześniej projekt ten specjalnie mnie nie interesował, to zwiastun zrobił swoje.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Na razie tylko FOX to robi. Sony prawie to zrobili z nowym Spider-Manem i prawie im się udało.

Mam nadzieję, że kiedyś DC też do tego kiedyś wróci

Doctus

Do X-Men podchodzę jako fan, zatem oczekuję chociaż trochę loru X-Men w tym filmie. Na razie wygląda mi to na coś, co po prostu pokaże dzieciaków z mocami w klimacie horroru. Może być ok, ale się zawiodę jeśli całkowicie oleją resztę uniwersum mutantów.

LelekPL

Film ma być filmem, nie komiksem. Ja się cieszę z takich zabiegôw. Klasycznych filmów superhero jest już i tak za dużo. To jest jedyny sposób, żeby utrzymać ciekawość widza.

Leon Kennedy

Trzymam kciuki za ten projekt, a tak czy siak kolejna piąteczka za całkowicie inne podejście do tematu. Brawo Fox. Do kina napewno zawitam.

Night_Wing [usunięty]

"The New Mutants (2020)" to film niezwykły, dziki i nieokrzesany, nawet jak dla kinowych adaptacji Unwiersum Marvela przystało. To projekt na tyle specyficzny, na tyle samodzielny, że po wczorajszym seansie jego treści (kadrowanie obrazu, jak dla mnie było tu idealne, stosunek krawędzi ekranu: 16:9, albo prawie 16:9; przynajmniej nie było tych irytujących czarnych pasków u dołu i górze ekranu, albo były one niewidoczne) porównałbym go do dzieła filmowego w stylu ,,indie horror sci-fi". Po obejrzeniu "The New Mutants" jedynie mogę powiedzieć, że jestem ,,w opór" usatysfakcjonowany tym, co w całych jego ramach ujrzałem: od fantastyczno-mrocznych rodem z ,,chorej baśni" i horroru Silent Hill kreacji ,,psjonicznych stworów" z efektów wizualnych, po prostą, ale mającą w sobie to ,,młodzieżowe rozdarcie emocjonalne i niepewność" grę aktorską. Co ciekawe, i idzie to na plus temu obrazowi, nawiązania do Unwiersum Marvela są tu nienachalne, dość luźne. Widać, że Josh Boone, Knate Lee ,,bawią się" formą, rodzajem adaptacji historii młodych mutantów z marvelowskiej rzeczywistości. Pchania na siłę treści z narracji obrazkowych ,,domu pomysłów" Stana Lee produkcji tej nie trzeba było, i tak zresztą się stało; twórcom obrazu wyszło to na rękę. O mutantach, w filmie grupa młodych uzdolnionych z ośrodka mówi,  tak jakby znali ich i akceptowali, jakby to coś istniało, ale za bardzo ich to nie dotyczyło, bo nie mają oni z nimi styczności. Mutanci dla głównych postaci filmu są jak legenda o Mocy w Unwiersum Gwiezdnych Wojen, np. w "Nowej Nadziei", czy wtedy, gdy Galaktyka była świeżo po ,,czystce Jedi". Z mojej perspektywy stawiam filmowi "The New Mutants" ocenę o wartości: 8/10.

P.S. Jeśli "The New Mutants" ukaże się na płycie Blu-Ray w formie zapisu obrazu i dźwięku 4K, z polskim lektorem czy napisami, nie ma to tamto, na pewno takie wydanie filmu kupię. Szkoda samej premiery filmu w kinach. Tyle, mówiąc brzydko, niepotrzebnego bólu dupy wylało się na tę produkcję; tyle wokół "The New Mutants" było zamieszania, na każdym etapie realizacji produkcji, że tytuł ten miał chyba pecha.

Juby

#7
Nie ma szans na wydanie 4K z polską wersją językową. FOXa przejął Disney, który olewa nasz rynek na najnowszym nośniku, nic pod tym względem się nie zmieniło i nie zapowiada się, aby miało się zmienić.

PS: Myślę, że można zmienić w nazwie tematu datę premiery. Trochę się przeciągnęło ;)

LelekPL

Też obejrzałem i... był ok. Wiele się rozpisywać nie będę. Próbowali z tego zrobić horror, ale nie wyszło do końca, pewnie dlatego, że postacie zapominają, że mają supermoce, a jak tylko sobie przypomną jakakolwiek groza przemija. To, żeby to bohaterowie byli potencjalnymi "ofiarami" to chyba nie był dobry pomysł. Ale film działa jako opowieść o grupie nastolatków w okresie dorastania. Dobra inspiracja Koszmarem z Ulicy Wiązów 3, nawet jeśli nie w pełni wykorzystana. Ogólnie to poza brakiem grozy nie można się do zbyt wielu rzeczy przyczepić, reszta jest kompetentna, ale łatwo zapomnieć o nim po obejrzeniu.

Leon Kennedy

Również udało mi się zaliczyć seans kinowy i w sumie byłem zadowolony z tego co dostałem. Postacie nawet polubiłem, klimat był całkiem udany i kilka horrowych elementów zapisuję na duży plus. Po tych wszystkich problemach udało im się z tego wyjść z twarzą. Chodź opinie ma raczej słabiutkie 🥺😂

Juby



W końcu obejrzałem The New Mutants i... to chyba najsłabszy w 20-letniej serii film o mutantach w moich oczach. Sam pomysł bardzo spoko, podobny do Koszmaru z ulicy Wiązów 3, ale to, co w Koszmarze było najlepsze tutaj nie istnieje (czyt. poczucie zagrożenia, bo dzieciaki GINĄ! oraz charyzmatyczny czarny charakter). Moce głównej bohaterki (jedynej z obsady odnośnie której mam wątpliwości w kwestii gry aktorskiej) od pewnego momentu były przewidywalne, prawdziwe intencje lekarki też. Było tu trochę niezłego thrillera, ale na nic to, gdy atakowani przez złe wizje posiadają moce, którymi mogą pokonać praktycznie każdego. Gdy już wszystkie karty lądują na stole, film nie oferuje nic poza walką pięciu nastolatków z CGI-stworkami w średnio interesujących scenach akcji. Gdyby to jeszcze wyglądało jakoś ciekawie, ale zdjęcia i praca kamery nie prezentują kinowego poziomu, bardziej wygląd dłuższego pilota serialu telewizyjnego / na Netlflixa.

Origin Wolverine'a i Dark Phoenix mi się nie podobały, ale nie wykluczam kiedyś do nich wrócić, dla obsady, kilku postaci i jakiegoś tam widowiska. W Nowym Mutantach brakuje nawet tego, szkoda bo potencjał był. Seria o X-Menach niestety nie odeszła w chwale.