Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Prognozy Box Office

Zaczęty przez Juby, 09 Styczeń 2017, 09:10:39

LelekPL

#45
Nie chodzi tylko o zakorzenienie w kulturze, ale też o barierę językową (dla większości krajów angielski to drugi język, którym nieźle operuje znaczna część społeczeństwa, a Ci co nie i tak są do niego przyzwyczajeni w kinie) bo dubbing nadal dla wielu jest mało atrakcyjną opcją. Nieznajomość zachodu z tamtejszymi aktorami przez co marketing jest trudny, to samo jeśli chodzi o ich własne IP. Znaczącą cenzurę i nie oszukujmy się JAKOŚĆ. Ich wysokobudżetowe produkcje są bardzo przeciętnej jakości, przynajmniej z tego co ja widziałem. Nie chodzi oczywiście o efekty, które już stoją na bardzo wysokim poziomie, ale fabularnie są bardzo przeciętni. Jest kilka wyjątków jak ich filmy historyczne, które potrafią być nawet i genialne, ale też trzeba się liczyć z tym, że jest tam sporo propagandy w porównaniu do większości amerykańskich produkcji na ten temat (nie licząc "bohaterskich" gniotów jak American Snipera czy Lone Survivor).

Johnny Napalm

Cytat: Juby w 15 Luty  2021, 11:45:16To Chiny, więc nawet nie wiemy na ile "prawdziwy" jest to wynik (pamiętacie jakie dane podawali o zakażeniach covdi-19?)
Czyli co, jest jeszcze lepiej?  ;)  Heh, z kina azjatyckiego znam tylko kilka horrorów/thrillerów japońskich, cały jeden koreański film obyczajowy, ale z chińskich – to jakby się zastanowić to oglądałem naprawdę ich sporo – od komedii, przez filmy akcji – wiadomka, w tym są najlepsi, do naprawdę mocnych filmów historycznych. Do tej pory robi na mnie wrażenie Men Behind the Sun, stary film, do którego nie ma co wracać, bo był i dla mnie za mocny.

Pewnie będzie z chińską kinematografią jak z ich elektroniką, czyli nagłe skokowe przejście do wysokiej jakości, ale i tak sporo tandety pozostanie do wyboru. W sumie dobrze, bo dobra jest konkurencja.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...