Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC Universe - wątek ogólny

Zaczęty przez Doctus, 04 Marzec 2016, 03:36:11

Jakich bohaterów chcielibyście zobaczyć w ramach filmowego świata DC Comics?

Nightwing
2 (18.2%)
Red Hood
4 (36.4%)
Huntress
0 (0%)
Red Robin
1 (9.1%)
Batwoman
0 (0%)
Robin (Damian Wayne)
0 (0%)
Robin (Carrie Kelley)
0 (0%)
Azrael
2 (18.2%)
Batgirl (Barbara Gordon)
2 (18.2%)
Batgirl (Cassandra Cain)
0 (0%)
Batgirl (Stephanie Brown)
0 (0%)
Talon
0 (0%)
Batwing
0 (0%)

Głosów w sumie: 11

Juby

No i jesteśmy po Comic-Con. Panel DC zgodnie z moimi przewidywaniami słabiutki i żadnego Cavilla nie było (sporo serwisów interentowych ośmieszyło się tym newsem). O Henry'ego nawet zapytano Dwayne'a, który na 10 sekund(!) złapał laga i nie miał pojęcia co odpowiedzieć, aż w końcu wyrzucił z siebie coś wymijającego, po czym wiemy równie niewiele, co wcześniej.


Henry'ego nie tylko nie było i nikt z WB nie określił jaki jest status Supermana w uniwersum DC, ale też absurdalnie pominięto tę postać - jedynego superbohatera, którego w pierwszej części poznał Shazam! - w teaserze kontynuacji. Shazam wymienia Flasha, Aquamana, Batflecka, są przebitki na nich z poprzednich filmów - Supermana brak.



Teaser Shazama marny (see you on HBO Max in 2023), Sneek-peek Black Adama zapowiada kolejny generyczny origin story superbohera z odpychającą kolorystyką (czyli też do zobaczenia za free na HBO). Dwayne potwierdził, że film został już ukończony, czyli zmiana daty premiery z 29 lipca okazała się zupełnie niepotrzebna (zwłaszcza że w kalendarzu kinowych premier pusto przez najbliższe 3 m-ce).

A co pokazano z czterech przyszłorocznych filmów DC i co z zapowiedziami na przyszłość ich kinowego uniwersum?
Spoiler
Jajco :)
[Zamknij]


Q

Kwestie Supermana powinni rozwiązać, jeśli nie Henry Cavill to zrobić recast i zacząć od początku. Nie pierwszy raz i nie ostatni nie udało się w pełni wykorzystać potencjału obsadzonego aktora.

Szkoda, że pewnie jeszcze przez długi czas czeka nas saga z filmowym Supermanem.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

MysiaParasolka

To niesamowite ile lat Warner mota się z jakimś sensownym pomysłem na postaci z DC. Może i Cavill faktycznie nie chce wrócić do roli patrząc jaki oni pierdolnik co chwilę serwują.

Juby

Podobno Cavill właśnie chce wrócić, tylko za powrótdo roli rząda niemało $$$, a Warner - który nie umie zrobić dobrego filmu z Supermanem przy rozsądnym budżecie tak, aby na nim zarobić - nie chce się na jego warunki finansowe zgodzić.

Rozwiązanie jest proste, jak z Affleckiem-Pattinsonem, po prostu zatrudnić nowego aktora i hard reboot. Ale WB ma lepszy plan - bezgłowe cameosy w filmach i serialach przez kolejne lata... Przypominam, ostatni solowy film o Supermanie trafił do kin ponad 9 lat temu (o 2 dłużej niż przerwa między Superman Returns, a Man of Steel), a od Justice League w listopadzie minie 5 lat. Biorąc pod uwagę brak choćby szeptu o ukończonym scenariuszu, myślę że oba te wyniki wzrosną o co najmniej 2 lata.  Dla kontrastu ze Spider-Manem od 2013 roku do kin trafiło 8 filmów i kolejny ma premierę w czerwcu. Da się? Nawet Sony lepiej ogarnia swój pierdzielnik.

Q

Bo Sony ma tylko Pająka, to jego uniwersum wydusza do ostatniej kropli. No i nie zwlekali z castingami.

Potrzebna szybka decyzja i jej ogłoszenie.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Shazam jako kontynuacja zapowiada się całkiem fajnie. Trailer jest zabawny i ma fajną energię. Nie był niczym wybitnym, ale było ok. I zdecydowanie do zobaczenia w kinie. Black Adam, tutaj The Rock i cokolwiek by pokazali czy nie pokazali, to i tak kino obowiązkowe. Sam panel DC raczej marny. Zero zapowiedzi na przyszłość, dwa trailery, eh lipa.

newtime

Walić juz tego Cavila, gość miał swoje 5 minut ale trafił na beznadziejnego rezysera, turdno lepiej juz wybrać nowego młodszego aktora, który nie kojarzy się z tamtymi filmami i moze w końcu dostaniemy jakiś dobry film o drugim najbardziej znanym bohaterze Dc

Juby

Cytat: newtime w 25 Lipiec  2022, 10:05:33Walić juz tego Cavila


;) Ale tak na serio, oczywiście że lepiej dać kogoś nowego niż nie robić niczego z Supermanem. Dwayne zdaje się trollować WB pokazując swoje wsparcie dla Wieśka (nie dziwi mnie to, zdaje się że mają tego samego agenta i prywatnie pewnie już nie raz się spotkali):


Cytat: Leon Kennedy w 25 Lipiec  2022, 08:44:23Shazam jako kontynuacja zapowiada się całkiem fajnie. Trailer jest zabawny i ma fajną energię.
Nie zaśmiałem się ani razu. ??? Zachary wygląda staro i dostał dużo gorszy kostium, a pomysł aby 76-letnia Helen Mirren była przeciwnikiem dla szóstki młodych superbohaterów w ogóle mi się nie podoba. Jedyne plusy to dynamika jaką mogą wykreować między rodzinką oraz lepsza strona wizualna (chyba zwiększyli im trochę budżet).

Cytat: Leon Kennedy w 25 Lipiec  2022, 08:44:23Black Adam, tutaj The Rock i cokolwiek by pokazali czy nie pokazali, to i tak kino obowiązkowe.
Najgorszy rodzaj fana. Gdyby jeszcze The Rock był gwarantem jakości, ale w jego filmografii piętrzy się od gniotów i przeciętniaków, szczególnie w ostatnich latach.

newtime

#443
Tak sobie myślę ze może brak nowości wynika z tego ze Warner chce dokończyć te filmy które maja juz zaplanowane i  zakręcić kurek, zostawić samego batmana i za parę lat zacząć wszystko od nowa. Jakby nie patrzeć, to z starej obsady juz prawię nikt nie został. Ezra do wymiany wiadomo czemu, Ben juz dawno wypadł z gry, Cavill najprawdopodobniej też, o cyborgu nikt nie pamięta. Jedynie Wonder Woman i Aquaman maja jakieś plany z czego ta pierwsza dostała okropną kontynuacja i w sumie tez nie wiadomo co dalej. Shazam jest na boku i może byc w jakim kolwiek uniwersum tak na prawdę. Takze zaorać to jak najszybciej i zaczać powoli budować od nowa o solowe filmy bohaterów bez parcia na duze uniwersum, takie moje male zyczenie :)

No i chce w końcu tego Supermana niech on z powrotem wróci do łask fanów ale potrzebuje takiego rozwouju w filmach jak mial Kapitan Ameryka, gdzie z głupiego anarchicznego konceptu z którego wielu się wyśmiewało wrócił jak najważniejszy bohater tego uniwersum, może się doczekam. Swoja drogą Cavill ma strasznego pecha, gra swoje wymarzone role jak Superman czy Wiedźmin a trafia na takie beznadziejne scenariusze orz reżyserów ze szkoda gadać .

Leon Kennedy

#444
CytatNie zaśmiałem się ani razu. ??? Zachary wygląda staro i dostał dużo gorszy kostium, a pomysł aby 76-letnia Helen Mirren była przeciwnikiem dla szóstki młodych superbohaterów w ogóle mi się nie podoba. Jedyne plusy to dynamika jaką mogą wykreować między rodzinką oraz lepsza strona wizualna (chyba zwiększyli im trochę budżet).

Ja się tam zaśmiałem i to parę razy, do tego czuć energię i niezła dynamikę między nimi. Helena może być fajna przeciwwagą dla reszty młodych. Mimo, że będzie zła, to wiedzą w porównaniu do naszych będzie miała ogromną. I oby było to widac. Kostium Shazama mi pasuje zarówno tamten jak i ten. Będzie dobrze. Tak sądzę.

CytatNajgorszy rodzaj fana. Gdyby jeszcze The Rock był gwarantem jakości, ale w jego filmografii piętrzy się od gniotów i przeciętniaków, szczególnie w ostatnich latach.

Mało mnie to obchodzi. Mnie jego filmy dalej dają frajdę. I w sumie nie ma żadnego powodu, aby olać ten konkretny. Taki ze mnie fan.

LelekPL

Nie wypowiadałem się specjalnie w tym temacie, bo te uniwersum jest mi obojętne, a po The Batman w sumie kolejne filmy z Batmanem też mogą być, albo i nie. Bo The Batman to w sumie najlepszy film na jaki DC obecnie stać, i był dobry, ale jakbym nie miał zobaczyć jego kontynuacji, to bym tego nie odczuł.

Ale do rzeczy... wystąpię ponownie w roli adwokata diabła. Czemu DC zapowiedziało dwa filmy, podczas gdy Marvel zapowiedział 2 kolejne fazy? Bo w Disney pomimo, że doszło do zmiany warty, to udało się to zrobić w poukładany i sensowny sposób. Owszem, obecny CEO się nie sprawdza, bo zwłaszcza sporo narzuca Marvelowi odnośnie Disney+, rozmieniania się na drobne z bohaterami, których większość nie zna i nie chce oglądać, itp. Ale Marvel nadal ma ten sam ogólny plan, jaki miał od początku czyli Multiverse Saga, o czym mówiło się już po zakończeniu Endgame i przed Far From Home. Covid, nowy CEO wprowadziło kilka zmian, ale ogólny obraz Feige nadal ma i może go kontynuować.

W DC natomiast jak już dochodzi do zmian w Zarządzie to są to zwroty o 180 stopni i nie ma stabilności i wizji. Teraz też nie ma co oczekiwać planu bo Discovery dopiero co przejęło Warnera i tak naprawdę odziedziczyli po poprzednich właścicielach grono filmów z poprzedniego uniwersum, którego ewidentnie nie chcą kontynuować, a muszą je jakoś wypuścić. Dlatego mnie ten żałosny pokaz na Comic Conie nawet nie ruszył, bo nie mogli w tej chwili nic więcej pokazać. Domyślam się, że chcą, aby te uniwersum dokończyło wszystkie filmy, umarło śmiercią naturalną i wtedy jeśli nadal nie będą mieli planów co dalej, można ich będzie krytykować.

Co do Black Adama to zwiastun był tak zły, że wyglądał niemal dokładnie tak samo jak fikcyjny zwiastun z serialu The Boys o Dawn of the Seven, z bardzo podobną kolorystyką (a ten zwiastun był zrobiony jako pastisz typowo korporacyjnych gniotów)
Shazam! to najlepszy film tego "uniwersum", a po zwiastunie nawet mi nie chce się oglądać kontynuacji. Urok prysł, po tym jak Ms Marvel czy Into The Spider-Verse zrobiło to samo.

Juby

#446
L O L

Jestem dopiero w połowie pierwszego sezonu The Boys i nie widziałem jeszcze tego zwiastuna, ale to nie tylko klon tego do Black Adama, ale w zasadzie parodia BvS: Dawn of Justice (z nawet identycznie wykonanym logo) i całego uniwersum DC. Trafiłeś w dziesiątkę. :D Uwaga na temat tego, czemu Warner nic nie ogłasza też może być słuszna.

W końcu obejrzałem to video, które wrzucałeś o Shazamie i wygląda to tak, jakby autor jarał się filmem i uważał go za perfekcyjny, bo jego reżyser zrobił karierę o jakiej on marzy i jest jego fanem. Nie przekonał mnie, że Shazam! to coś więcej niż przeciętniak na raz (jest jednym z nielicznych filmów DCEU, którego nie mam najmniejszej ochoty powtórzyć, a widziałem więcej niż raz nawet BvS i Suicide Squad Ayera).

Chyba nie padło tu jeszcze to info, ale zdjęcia do Blue Beetle zostały zakończone 18 lipca. Także wszystko, co zapowiedziano do tej pory z DCEU jest już w post-produkcji, a projektów w fazie pre-produkcyjnej brak.
https://collider.com/blue-beetle-filming-wrap-angel-manuel-soto/



Juby

Jakże potrzebny powrót... Czyli w przyszłym roku pojawią się co najmniej trzy filmy z Batmanem (drugi Aquaman, The Flash i Batgirl), będzie co najmniej dwóch Batmanów (Batfleck i Keaton, plus może Battinson jeśli miałby zaliczyć występ w serialu o Pingwinie, i o ile wyrobią się z nim na premierę do końca 2023) i wciąż zero Supermana. Way to go, Warner!

@Logan
Jeśli już zajrzałeś drugi raz w roku na forum, może poza suchym wklejeniem linka dodaj coś od siebie? Podoba ci się ten news, nie podoba? Co myślisz o ekranowym uniwersum DC, etc.?

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 02 Sierpień  2022, 10:37:07Jeszcze nie wiadomo dokładnie co i jak, ale każdy powód do kolejnego narzekania na te uniwersum/filmy jest dobry 😅😄  I w sumie o wiele lepiej, że to Ben niż Michael, który jest tam całkowicie zbędny.
Leon, wierz mi, ja bardzo bym chciał nie narzekać na kinowe uniwersum DC i całą resztę projektów filmowych i serialowych Warnera. O niczym innym nie marzę i trzymam kciuki, aby kiedyś DC osiągnęło poziom Marvela z ubiegłej dekady. Nie sądzę jednak abym to ja był problemem, abym to ja z miejsca był uprzedzony i zawsze negatywnie nastawiony. Problemem są działania Warner Bros. i produkty, których nam dostarczają, a tym od 2014 roku cały czas rozczarowuje. Marvel stworzył największe kinowe uniwersum o superbohaterach, gdzie wykorzystali wszystkie ikony jakie mogli, a nawet dwukrotnie dogadali się z Sony, aby dołączyć do reszty Spider-Mana. MCU wykorzystało Spidey'a, Thora, Kapitana Amerykę, Iron Mana i Czarną Wdowę do maksimum, niewiele im mogę zarzucić, a jako fan DC tego samego chciałbym dla swoich ulubionych superbohaterów. Gdyby ktoś mi powiedział, że DC w odpowiedzi na to będzie chciało zbudować własne uniwersum, ale nie będą potrafili w nim zrealizować solowego filmu o Batmanie, nie będą potrafili zrealizować nowego Green Lanterna, nie będą potrafili wypuścić do kin filmu o Flashu przez 9 lat(!), porzucą w nim Supermana po jednym solowym filmie i dwóch gościnnych występach, a kolejne przygody Wonder Woman będą ignorowały wszystko co je poprzedzało i osadzą je out-of-time, to bym kazał temu komuś puknąć się w głowę. Niestety, tak wygląda rzeczywistość. Trudno mi więc mieć kredyt zaufania i czekać na cokolwiek z DC. Gdyby nie przyszłoroczny powrót Batmana-Michaela Keatona (którego jestem fanem), prawdopodobnie już w ogóle odpuściłbym oglądanie tego uniwersum.

Po Comic-Conowym panelu Marvela, na którym ogłoszono nadchodzące Avengers: The Kang Dynasty i Avengers: Secret Wars w sieci pojawił się bardzo trafny komentarz na temat obecnej kondycji kinowego uniwersum DC, który spróbuję sparafrazować: "W 2025 będziemy mogli oglądać piątą i szóstą część Avengers i wciąż brak drugiej Ligi Sprawiedliwości." Czy coś muszę dodawać? :(