Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman v Superman: Dawn of Justice.

Zaczęty przez b.p., 21 Lipiec 2013, 01:13:07

Altair

Chociaż bardzo sie cieszę to obawiam sie jednego - MOS był średnim filmem i głupio byłoby zobaczyć źle wprowadzonego Batmana.

Kujaw

Wskrzeszenie Łazarza to tania sztuczka w porównaniu z cudem jaki dokonał się na tegorocznym Comic-Conie. Czekam z niecierpliwością. Jeżeli film będzie przynajmniej trzymał poziom "Man of Steel" to mnie to wystarczy. Na ten moment nie ma jakichś szczególnych oczekiwań oraz niczego konkretnego nie przewiduję w kwestii fabuły. Po prostu czekam na kolejne niusy. W sumie to jedyne, czego oczekuje to w końcu czarno-szary kostium Batmana.

A logo jest naprawdę świetne. Parafrazując camela, jest dobre dlatego, że jest mocne. :D

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Doctus

CytatJeżeli film będzie przynajmniej trzymał poziom "Man of Steel" to mnie to wystarczy

Też się nie kryje z faktem, że jako fan również i Supermana, jestem bardzo zadowolony z MoS. Jednak skoro ma pojawić się Batman, to zdecydowanie team-up musi przebić solowy film o Supermanie choćby już samymi dialogami i rozpisaniem relacji Clark - Bruce.

CytatW sumie to jedyne, czego oczekuje to w końcu czarno-szary kostium Batmana.

Też mam już dość czarnych kevlarów. Kostium z serii Arkham w pełni by mnie usatysfakcjonował.

Funky

?o jezusie ?wi?ty jak to ma by? film w stylu ''Man of Steel'' to wysiadam ju? na starcie :-\ Nigdy nie lubi?em Supermana i najnowszy film o tym bohaterze uwa?am tylko za przyzwoit? papk? i ??czenie kosmity z mrokiem Batmana to dla mnie fatalny pomys?. Pewnie zrezygnuj? z klimatu Nolana (wiadomo jaki jest Superman) co dla mnie przekre?la ten film na starcie. Có? Warner pewnie pomy?la?o sobie ?e jak pó??cz? tych dwóch bohaterów to b?dzie jeszcze wi?cej $, ale nie b?d? zaskoczony jak przelicz? si? kiedy dostaniemy napierdalank? z kosmitami lub inne fajerwerki a`la ''MoS''.

Rarian

@Funky - przecież Sup i Batman zawsze współistnieli, we wszystkich komiksach, w DCAU, nawet w grach Arkham jest wspomniane Metropolis. To jedno uniwersum, więc to raczej Nolan złamał zasadę i oddzielił Batmana od reszty, a nie Zack. Czekam na film i jaram się jak małe dziecko.

Doctus

Cytat: Rarian w 22 Lipiec  2013, 10:30:53
@Funky - przecie? Sup i Batman zawsze wspó?istnieli, we wszystkich komiksach, w DCAU, nawet w grach Arkham jest wspomniane Metropolis. To jedno uniwersum, wi?c to raczej Nolan z?ama? zasad? i oddzieli? Batmana od reszty, a nie Zack. Czekam na film i jaram si? jak ma?e dziecko.

Niektórzy nie rozumiej? ?e Batman i Superman s? mocno wpisanymi w mitologie komiksów przyjació?mi a ich relacje mo?na rozpisa? naprawd? ?wietnie, ani te? nie zdaj? sobie sprawy ?e Batman jest integraln? cz??ci? universum DC który walczy? z tymi 'kosmitami' czy 'fajerwerkami' zanim Ci fani Nolana si? jeszcze urodzili. Wi?kszo?? eventów w DC dzia?o si? z udzia?em Batmana, i kiedy dzieje si? jaka? katastrofa, Nietoperz zawsze jest na miejscu. Prawda jest taka ?e ?wietnie wypada w?ród innych superbohaterów, bo wtedy dopiero mo?na podkre?li? jak wy?mienicie radzi sobie bez supermocy. ?atwiej te? podkre?li? jego zamkni?t? i mroczn? osobowo??, kiedy obok jest otwarty i dobrotliwy Superman czy ci?gle ?artuj?cy Flash. Radz? po prostu ola? ignorancj? niektórych 'fanów' @Rarian, tak jak ja to robi?.

LelekPL

Dobrze by było jakbyś się jednak stosował do tego olewania, bo póki co, jeśli ktoś się z Tobą nie zgadza jest "ignorantem", "ścianą" czy po prostu "nie rozumie". Spokojnie, Funky wyraźnie napisał, że nie lubi Supermana. Jest to jego opinia do której ma jak najbardziej prawo, a z ignorancją ma to mało wspólnego - był w końcu z nami nawet na filmie, dał mu szansę.

Doctus

#22
@LelekPL, Ty ?ciano...

A tak na powa?nie, Lelku, przeczytaj jeszcze raz to co napisa?em. Nie mówi?em o Man of Steel jako filmie, tylko o team-upie Batmana i Supermana samym w sobie, nie tylko na potencjalnej p?aszczy?nie filmowej, ale tej podstawowej, czyli komiksowej. A jest ona w internecie negowana przez pseudo fanów Krzysia Nolana, tylko dlatego ?e ostatnia trylogia zwi?zana z Batmanem by?a osadzona w konwencji bez innych bohaterów DC. Mówi si? o tej nieszcz?snej realistycznej konwencji jak o niepodleg?o?ci, a na wszelkie pomys?y Batmana, JL, czy S/B reaguje si? jak na herezj?... kiedy herezj? raczej jest zabrania Batmanowi jego oryginalnego otoczenia, nie s?dzisz?

Co do Funky'ego, to nie chcia?em go wcale obrazi?, je?eli chcia?e? mi to zarzuci?. Zacytowa?em z dwa jego s?owa, natomiast ca?o?? odnosi?a si? bardziej do dzieciarni z Filmwebu czy komentarzy na Batcave a nie jego samego. Je?eli poczu?e? si? ura?ony @Funky, to Ci? przepraszam.


Rado

Panowie Antydoctus i franek...

Te posty poleciały w siną dal. Może jednak na privie się bardziej skupicie?

Kadaver

Cytat: Kujaw w 21 Lipiec  2013, 22:49:10
W sumie to jedyne, czego oczekuje to w końcu czarno-szary kostium Batmana.


Ja bym wolał, żeby zostali przy czarnym.

LelekPL

Cytat: AntyDoctus w 22 Lipiec  2013, 13:58:24
@LelekPL, Ty ?ciano...

A tak na powa?nie, Lelku, przeczytaj jeszcze raz to co napisa?em. Nie mówi?em o Man of Steel jako filmie, tylko o team-upie Batmana i Supermana samym w sobie, nie tylko na potencjalnej p?aszczy?nie filmowej, ale tej podstawowej, czyli komiksowej. A jest ona w internecie negowana przez pseudo fanów Krzysia Nolana, tylko dlatego ?e ostatnia trylogia zwi?zana z Batmanem by?a osadzona w konwencji bez innych bohaterów DC. Mówi si? o tej nieszcz?snej realistycznej konwencji jak o niepodleg?o?ci, a na wszelkie pomys?y Batmana, JL, czy S/B reaguje si? jak na herezj?... kiedy herezj? raczej jest zabrania Batmanowi jego oryginalnego otoczenia, nie s?dzisz?

Co do Funky'ego, to nie chcia?em go wcale obrazi?, je?eli chcia?e? mi to zarzuci?. Zacytowa?em z dwa jego s?owa, natomiast ca?o?? odnosi?a si? bardziej do dzieciarni z Filmwebu czy komentarzy na Batcave a nie jego samego. Je?eli poczu?e? si? ura?ony @Funky, to Ci? przepraszam.

Ja te? nie odnosi?em si? do MoS, a jedynie do samego konceptu Supermana jako postaci - kto? mo?e go po prostu nie lubi?. I nie trzeba by? od razu "pseudofanem" je?li preferuje si? bardziej przyziemn? wersj? danej postaci. Batman nie ma definitywnej wersji, wi?c ka?dy mo?e sobie dobiera? tak? jaka mu najbardziej pasuje. Jedni w potencjalnym obrazie o Batmanie i Supermanie b?d? widzieli kicz i kosmitów (jak np. Funky), a drudzy to prze?kn? i b?d? mieli ochot? na wi?ksz? skal? zjawisk i do tego zestawienie dwóch odmiennych silnych osobowo?ci. Ja sam jestem gdzie? na pograniczu, ale nie uwa?am, ?eby która? ze stron si? myli?a tylko dlatego, ?e bardziej im si? podoba jedno podej?cie (i takie woleliby ogl?da?) ni? drugie. Owszem, krzyczenie, ?e Batman/Superman to herezja jest przesadzone, bo ni jak ma si? to do ?wiata komiksu, ale przesadzanie w drug? stron? chyba zgodzisz si?, ?e nie jest najlepszym rezultatem.

Post Merge: 22 Lipiec  2013, 14:39:57

Cytat: Kadaver w 22 Lipiec  2013, 14:23:59
Ja bym wola?, ?eby zostali przy czarnym.

Ja chyba te?. Mo?e jest jaki? sposób, ?eby wygl?da?o to dobrze, uwierz? jak zobacz?, ale póki co ka?dy potrafi przywo?a? tylko Dead End, jako jedyny dobrze wygl?daj?cy tego typu kostium w filmie aktorskim, jednak moja opinia i opinia tych ludzi na temat dobrze wygl?daj?cego kostiumu nie mog?aby si? bardziej ró?ni?.

Doctus

CytatJa chyba też. Może jest jakiś sposób, żeby wyglądało to dobrze, uwierzę jak zobaczę, ale póki co każdy potrafi przywołać tylko Dead End, jako jedyny dobrze wyglądający tego typu kostium w filmie aktorskim, jednak moja opinia i opinia tych ludzi na temat dobrze wyglądającego kostiumu nie mogłaby się bardziej różnić.

Tyle że wspomnianym przez Ciebie fanfilmie szara część kostiumu jest z materiału, a przecież można pozostać przy klasycznej kolorystyce jednocześnie wykorzystując nowe technologie - vide seria gier z Arkham, czy kostium Batmana w The New 52. Podoba mi się bardzo taki kostium, i chętnie zobaczyłbym podobnego Batmana w filmie - tyle że z logiem bardziej w stylu TDKR, czyli zaprezentowanego w San Diego:

Spoiler
[Zamknij]

LelekPL

Poki co porównuję tylko kostiumy aktorskie. Te z gier czy komiksów mogą już tak dobrze nie wyglądać "na żywo". Wystarczy spojrzeć na cosplayowe wariacje kostiumu z gier Arkham. Coś podobnego do tego z Origins być może wypadłoby dobrze, ale jak pisałem na samym początku - uwierzę jak zobaczę.

Nietoperz

Cytat: Kujaw w 21 Lipiec  2013, 22:49:10
Wskrzeszenie Łazarza to tania sztuczka w porównaniu z cudem jaki dokonał się na tegorocznym Comic-Conie.
Ja bym powiedział, że wskrzeszenie Łazarza to prawdziwy cud, zaś to, co działo się na Comic-Conie, to zaledwie ciekawa wiadomość (czy też potoczny "cud"). :)
@Rado, @Funky, nie potrzeba "wykrzykiwać" imion świętych nadaremno, nawet jeśli to tylko na piśmie. Zwłaszcza przesadą jest napisanie imienia Jezusa małą literą, gdy wszystkie nazwy własne i imiona fikcyjnych bohaterów piszesz wielkimi literami.
Zdaję sobie sprawę, że może nie jesteście osobami wierzącymi w Boga (i to szanuję, ale proszę o uszanowanie wiary innych osób). Tyle co do religijnego offtopa.

Wracając do tematu forumowego - zaskoczyła mnie informacja o sequelu MoS z Batmanem oraz nowe plany na JL: "Superman/Batman" w 2015, "Flash" w 2016, JL w 2017. Brzmi ciekawie, ale to nadal się wydaje uboższą wersją Avengers Assemble Marvela:

Marvel: 5 filmów + wielki crossover + ok. 3-4 filmy do drugiego crossovera + drugi crossover + ...
kontra
DC: 3 filmy (w tym "mały", ale ciekawy crossover) + pewnie też wielki crossover.

Marvel miał ten plus, że zaczął o kilka lat wcześniej tę zabawę w filmowe uniwersum, a do tego obecnie wypuszcza od czasu "Iron Mana" średnio >1 film rocznie (7 filmów + serial w ciągu 6 lat, do tego w planach do 2015 roku w sumie: 12 filmów + serial w ciągu 8 lat; z kolei DC <1 film rocznie (razem według planów 4 filmy w ciągu 5 lat). No, ale pozostaje mieć nadzieję, że DC rozwinie skrzydła i jednak dobrze to wszystko zaplanują. Trochę jednak szkoda, że na obecną chwilę nie zanosi się na to, by wprowadzali filmowo wszystkie istotne postaci Justice League (Aquaman? Wonder Woman? Martian Manhunter?).

Doctus

CytatMartian Manhunter?)

Moim skromnym zdaniem Martian Manhunter powinien by? w filmowym DC tym, czym Nick Fury by? w universum Marvela. Nie wyobra?am sobie Ligi bez marsjanina, a pokazanie go jako kogo? zbieraj?cego dru?yn?, czy te? jej lidera, by?oby czym? ?wietnym. Superman jest jeszcze m?ody, a jego dzia?ania przynios?y zniszczenie znacznej cz??ci Metropolis, i filmowa Liga potrzebuje kogo? bardziej do?wiadczonego jako przywódcy. Co wi?cej, kogo? kto zdaje sobie spraw? z zagro?enia z jakim Liga Sprawiedliwo?ci b?dzie musia?a si? zmierzy?. Powi?za?bym te? Martiana Manhuntera z Supermanem, móg?by na przyk?ad by? starym przyjacielem Jor-Ela. Nie chodzi mi o 'ka?dy co? z ka?dym' ale Marsjanin to idealny bohater jako ??cznik ziemskich bohaterów z kosmosem w DC Universe.

Wpad?em te? na do?? ?mia?y pomys?. Skoro i tak dzisiaj adaptacje odchodz? od orygina?u, a u Supermana nie pojawi? si? Kryptonit, mo?e niech w filmowym universum DC to Batman go stworzy? to by by?o naprawd? niez?e, Mroczny Rycerz jest twórc? jedynej rzeczy która mo?e zabi? Cz?owieka ze Stali. Móg?by by? stworzony z jakich? minera?ów które s? przeciwie?stwem promieni s?onecznych, niweluj? je do zera, lub s? ich przeciwie?stwem - cokolwiek, byle mia?o pseudonaukowe uzasadnienie. W pierwszych chwili pomy?la?em ?e to Luthor móg?by si? tym zaj??, ale zdecydowanie pokazanie jak Batman go stworzy? jest... jest takie bad-assowe. I pewnie cz??? fanów by to okrzykn??o herezj?, ale ja bym by? pod wielkim wra?eniem odwagi scenarzysty. Skoro Ultrona w nadchodz?cym filmie o Avengers nie stworzy Hank Pym, to i kryptonit nie musi pochodzi? z kosmosu... amen. Im bardziej re?yserzy b?d? odwa?ni tym lepsza mo?e by? jako?? ich filmów.