Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Brotherhood of the Bat (Bractwo Nietoperza)

Zaczęty przez Maxie Zeus, 24 Kwiecień 2008, 17:52:07

LelekPL

Dobrze wiedzieć, że coś się ruszyło. Chciałbym tu oczywiście podziękować Jubemu, Leonowi, Funkiemu i Q głównie za to, że nadal się tu udzielają i pozostają aktywni po tylu latach, ale też za świetne dyskusje na przestrzeni lat. Bywało ostro, zwłaszcza w okolicach pewnych premier w 2016 :P ale z tego wyszliśmy. Ostatnio nawet Rado nam się ożywił.

Zwiastuna nowego Batmana był tak świetny, że mam po cichu nadzieję, że jak film W KOŃCU wyjdzie to nastąpi mały renesans jaki mieliśmy przy okazji Batmanów Nolana. Choć oczywiście w mniejszym stopniu ze względu na spadającą popularność for internetowych i pewnie z nowymi użytkownikami (mam nadzieję, że elwisowi się u nas spodoba na tyle, żeby zostać)

Ale chciałoby się tu kiedyś znowu zobaczyć częściej Mr.G i Maxie, którzy coś tam napiszą od czasu do czasu ;) , ale też tak zapomnianych już użytkowników jak Altaira, Mel, Kelena, BlackBat czy Rafalinde

Leon Kennedy

No cóż, może co niektórzy kiedyś postanowią wrócić, a ci co się mało udzielają zwiększą swoją aktywność na forum, fajnie by było. Większy ruch zawsze mile widziany, a powroty jeszcze bardziej 💪 Ze swojej strony dodam, że chodź czasu coraz mniej, a obowiązków co raz więcej, to i tak nigdy nawet przez sekundę nie pomyślałem o opuszczeniu Batcave. Po części to mój dom, a do domu zawsze chętnie się wraca 💜

Shadow of the Bat

Może należałoby pomóc temu forum poprzez ożywienie kanału na you tube? Sa kanały zajmujące się komiksami i mówiąc szczerze nie są one powalające. Myślę, że BatCave to jednak marka nawet jeśli przykurzona i kojarzą ją nawet ludzie czytający komiksy nawet jeśli tu nie zaglądają.

Mr.G

Gratuluję wyniku :D
Nieistniejący w portalach społecznościowych, nigdy nie będący na bieżąco z memami czy modnymi kanałami na YT, całą swoją cyberprzestrzeń ograniczam do jakiejś tam stronki o filmach oraz właśnie do BatCave wraz z Forum. Tak było od dawna i tak mam nadzieję pozostanie. Nawet będąc raczej widzem niż uczestnikiem (choć niech będzie, popracuję nad odwróceniem tych proporcji), podobnie jak się wraził Leon, mam tu takie swoje miejsce. I dzięki Wam jest gdzie wracać, więc dzięki, zwłaszcza że lekko nie jest, bo wszyscy jesteśmy w mniej więcej podobnym, szczególnym wieku, gdy tzw. dorosłość kradnie co raz więcej nas i co raz trudniej znaleźć chwilę dla swojej małej, niewinnej pasji. Ale może właśnie teraz, nim pożrą nas kredyty, żłobki i obiady u teściowej, powinniśmy tym bardziej je pielęgnować?

Juby

Cytat: LelekPL w 02 Listopad  2020, 19:22:04Zwiastuna nowego Batmana był tak świetny, że mam po cichu nadzieję, że jak film W KOŃCU wyjdzie to nastąpi mały renesans jaki mieliśmy przy okazji Batmanów Nolana. Choć oczywiście w mniejszym stopniu ze względu na spadającą popularność for internetowych i pewnie z nowymi użytkownikami(...)

Nie wiem jak dużo mogę zdradzić, ale od kilku miesięcy po cichu pracujemy nad pewnym projektem, który może sporo namieszać z BatCave znacznie szybciej, niż premiera The Batman. ;)

Cytat: LelekPL w 02 Listopad  2020, 19:22:04Ale chciałoby się tu kiedyś znowu zobaczyć częściej Mr.G i Maxie, którzy coś tam napiszą od czasu do czasu ;) , ale też tak zapomnianych już użytkowników jak Altaira, Mel, Kelena, BlackBat czy Rafalinde
Cytat: Leon Kennedy w 02 Listopad  2020, 19:45:37No cóż, może co niektórzy kiedyś postanowią wrócić, a ci co się mało udzielają zwiększą swoją aktywność na forum, fajnie by było. Większy ruch zawsze mile widziany, a powroty jeszcze bardziej (...)

Od ponad roku staram się przypomnieć o forum, gdzie tylko się da i namawiać starych userów na powrót oraz werbować nowych (HUDY np. myślał że forum od lat jest zamknięte, wrócił tu, bo odezwałem się do niego w jednej sprawie na allegro ;D). Lelek, jeśli masz jakiś kontakt do powyższych, zawsze możesz do nich napisać i zaprosić do dyskusji (poza kelenem, on chyba już poszedł w komiksy ogólnie i na Batmana/BC nie poświęca dużo czasu). Na facebooku można znaleźć np. Kujawa, ale nie pisałem do niego, bo jego największa aktywność na forum przypadała na okres, kiedy ja tutaj pisałem mało, więc trochę mi głupio zagadywać do praktycznie obcego faceta. :-[

Cytat: Shadow of the Bat w 02 Listopad  2020, 19:57:51Może należałoby pomóc temu forum poprzez ożywienie kanału na you tube? (...)

Dobry pomysł i jest już w trakcie realizacji. Po dwóch latach postoju, Rado w tym roku zaczął regularne prezentacje swoich zbiorów, myślę że robi tym bardzo dobrą robotę na kanale YouTube Batkejwu. Wypadałoby go tylko bardziej uwydatnić na stronie głównej, co w pewnym momencie pewnie nastąpi. ;)


Ostatnia sprawa odnośnie aktywności na forum - ja pewnie w tym miesiącu będę tutaj jeszcze częściej, bo [znowu zboczę na mniej przyjemne, życiowe tematy] niedawno straciłem pracę. :-\ Od kilku dni szukam nowej, ale zapowiada się na to, że do końca listopada większość czasu będę siedział w domu.

LelekPL

Ooo współczuję. Nie jest to najlepszy moment jeśli chodzi o rynek pracy, ale mam nadzieję, że postój nie będzie zbyt długi. Zawsze możesz pouczyć online w międzyczasie. Ilość godzin ciężko sobie szybko wyrobić, ale trochę grosza wpadnie. Ja straciłem pracę rok temu, a teraz jestem w lepszej sytuacji niż byłem wtedy, więc pewnie wszystko się ułoży.

Leon Kennedy

No z robotą w tym konkretnym momencie może być ciężko. Sam miałem szczęście i przed tym wszystkim zmieniłem robotę, a wcześniej pracowałem w kinie... Juby, dasz radę i w końcu coś się pojawi.

Juby

Dzięki za słowa wsparcia. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zwolniono mnie pierwszy raz w życiu i nie z mojej winy (ani z powodu Covid-19). Byłem bardzo dobrym pracownikiem, nic nie odwaliłem, ani się nie obijałem. Po prostu, dyrektorka firmy podjęła w tym roku kilka złych decyzji, tną koszty, a ja zarabiałem za dużo. :P W dodatku zrobiono to tak perfidnie, bo w niedzielę mijałyby mi 3 lata pracy, więc od wczoraj miałbym już 3-miesięczny okres wypowiedzenia... a te otrzymałem w czwartek, kiedy miałem jeszcze 1-miesięczny.

Na szczęście popyt jest spory, już otrzymałem kilka telefonów po złożeniu aplikacji. Mam nadzieję, że szybko coś znajdę, bo nie nadaję się na bezrobotnego Ferdynanda Kiepskiego.

Shadow of the Bat

Wbrew pozorom praca jest. Nie jest aż tak dobrze jak przed tym cyrkiem, ale nie ma dramatu. Od lat mamy niż demograficzny dlatego coraz trudniej znaleźć pracowników nie mówiąc już o pracownikach na poziomie.

Z tym wypowiedzeniem to faktycznie nieładnie postąpili. Przeanalizowali koszta i stwierdzili, że muszą się sprężać by zwolnić środki. Stracili dobrego pracownika więc jeszcze pożałują. Zdradzisz co to była za branża? ;)

Juby

Spedycja. Nie jestem po logistyce, ale kiedyś koleżanka załatwiła mi rozmowę w swojej firmie, wypadłem na tyle dobrze, że dostałem tę pracę i okazało się, że jestem w niej całkiem dobry. Łatwa nie jest, dlatego myślę też o przebranżowieniu się, ale póki co muszę znaleźć coś szybko (a w tym kierunku powinno pójść najłatwiej), bo czasy niepewne, a kredyt sam się nie będzie spłacał.

Johnny Napalm

Mam nadzieję, że szybko znajdziesz pracę, Juby. Jesteś zaradny a poza tym masz dodatkową motywację. A firma na serio postąpiła wyjątkowo nie w porządku z tobą. Sam kiedyś też miałem problem z pracą, kiedy rozstałem się z poprzednim miejscem, mamiony lepszymi zarobkami, które, owszem był większe niż w poprzednim miejscu, ale tylko chwilowo – okazało się, że przez trzy miesiące nowy pracodawca dodawał do pensji premie na zachętę. Później kolejna umowa, a tu patrzę, że to na zastępstwo – chyba nawet tygodnia wypowiedzenia w tym przypadku nie było w przepisach. No, ale jakoś się ułożyło później...
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

No to co... Zdrowych, spokojnych i wesołych świąt, fani Człowieka-Nietoperza. Życzę udanych prezentów i oby następny rok był lepszy od 2020. ;)

Johnny Napalm

Życzę Wam wszystkim Batkejwowicze przede wszystkim zdrowia. Po drugie odpoczynku – znalezienia chwili dla siebie i najbliższych. Oderwania się od ciągłego pośpiechu. Mało zmartwień. No i skorzystania w jak najlepszym i owocnym stopniu z samego Bożego Narodzenia.

Napisałbym wcześniej, ale gołąbki jarskie i bigos do 4 w nocy robiłem, heh.  ;D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Myślałem że moje życzenia spowodują mały wysyp życzeń świątecznych w tym temacie, ale chyba użytkownicy BC odstawili internety w święta. Pochwalam i sam też praktycznie nie dotyka(łe)m smartfonu, a komputera zero. :)

Mr.G

...aż przychodzi ten moment Pierwszego Dnia Świąt, gdy tematy przy stole już wszystkie obgadane, filmy dawno obejrzane, a na sałatkę jarzynową już się nie da patrzeć. I wtedy nie zostaje nic innego jak przypomnieć sobie o internetach ;]

Poza standardowym zdrówkiem i pomyślnością, życzę nam wszystkim, by The Batman był do obejrzenia jak najprędzej w normalnych kinach i abyśmy przypadkiem nie spotkali Poison Ivy pod jemiołą.
Nie wiem jak u Was, ale u mnie nawet trochę sypnęło śniegiem, także albo to jakiś świąteczny cud albo Freeze znowu uciekł z Arkham.