Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Kinowe filmy na podstawie komiksów

Zaczęty przez Juby, 13 Kwiecień 2008, 15:44:08

Maxie Zeus


JaRo

Cytat: Q w 05 Maj  2008, 21:10:12
Podobno w ksiązkowej adaptacji jest wiecej odniesie? do mocy pierścieni.

Mam zatem pytanie, czyzby na motywach filmu "Iron man" powstala ksiązka? Jeśli tak, to czy zostala ona wydana w Polsce?
Swego czasu pamietam jak niemalze kazdy film komiksowy mial swoją adaptacje ksiązkową. Kolekcjonowalem je, ale od dluzszego juz czasu nie spotkalem sie z takimi ksiązkami, tym bardziej mnie cieszy ewentualna ksiązka o Ironie.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Q

Ksiązka powstala, jej autorem jest Peter David, ale nie wiem czy zostala wydana w Polsce.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Maxie Zeus


Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Ostatnio znalazlem filmik na YouTube z nadchodzącego filmu ''The Incredible Hulk''. Jest to potyczka tytulowego bohatera z zolnierzem, który stanie sie potworem na koniec filmu i juz po tym, tak krótkim fragmencie moge stwierdzic, ze ten film bedzie kiepski. Blonsky (tak sie nazywa ten zolnierz) jest zwyklym czlowiekiem, a skacze, lata i robi uniki przed Hulkiem, a przy tym jeszcze do niego strzela tak, ze nie jeden z bohaterów "Matrixa" by mu pozazdrościl. zaden czlowiek, nawet  uprawiający parkur by tak nie potrafil i takiej bajeczki nie widzialem od czasu, gdy obejrzalem nowego Indiane Jonesa. Pierwszy film o Hulku z 2003 roku, byl dla mnie dobry, troche nudny i spieprzyli w nim finalową akcje, ale nadrabial to zdjeciami, aktorstwem i znakomitymi efektami specjalnymi. Raczej nie wydaje mi sie, aby ten film go pobil.  :P

Zobaczcie scene tej walki sami i sami ją oce?cie, bo mi sie jakoś nie podoba:
http://pl.youtube.com/watch?v=_qTJ7fhPsmE

Silent Dark

A pro po filmu o Green Arrowie...
Ogloszono ze film bedzie nosil tytul "Green Arrow" a nie Supermax.

Maxie Zeus

Pamietaj, ze Emil Blonsky to komiksowy Abomination, który takze zostal poddany promieniom Gamma.

Juby

Ale zdaje mi sie, ze ta scena jest przed przemianą Blonsky'ego w te przemilą maskotke  ;D i dla tego jest glupia. Poza tym znalazlem jeszcze jedną scene, konfrontacji na ulicy i musze przyznac, ze takie coś mnie zupelnie zadowala:
http://pl.youtube.com/watch?v=eLZrfE1I1qE&feature=related

Q

Kolejny spot z nowego Hulka - http://www.comics2film.com/index.php?a=story&b=33677
Warto go obejrzec, jeśli kogoś interesuje cameo Tony'ego Starka.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Grim Knight

Śmierdzi ten nowy Hulk odrobine konwencją pro-Power rangersowską- sieczka, sieczka, sieczka, wzywamy mega-zordy (czyli sie przemieniamy w Hulka i Abominationa), sieczka sieczka sieczka, Hulk wygrywa, jeeee!
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Juby

#41
Ten fragment z walką Hulka i Blonsky'ego mnie zniechecil do tego filmu, nie tylko idiotyzmem sytuacji, ale tez sztucznością efektów. Pó?niej zobaczylem walke na ulicy miedzy glównym bohaterem, a jego wrogiem, która musze przyznac bardzo nie?le sie zapowiada. Teraz obejrzalem tego tv spota i juz po zobaczeniu Tonego Starka wiedzialem, ze musze obejrzec ten film. Do premiery 4 dni, wiec nie bede musial dlugo czekac.

JaRo

 Po dobrze przyjetym Ironie, przyszla kolej na Hulka, który równiez zacząl zbierac pochlebne opinie. Mozemy zatem byc (raczej) przekonani, ze zrobiono film lepszy jak 'dzielo' z 2003 roku.
Osobiście nie lubie tej strony- Klub Milośników Filmu,  ale mimo wszystko polecam przeczytanie z niej recenzji odnoście "Niesamowitego Hulka". Czytając, szczególnie zauwazcie jak przyjemnie komponuje sie ostatnie zdanie recenzenta.
Oto link do Klubu Milośników Filmu:

http://www.film.org.pl/prace/incredible_hulk.html

Nie zapeszając byc moze bedzie to pierwszy w historii kina dobry rok dla komiksu. Od czasu Blade'a, X-menów i Spider- mana jak dobrze wiemy nastąpila nowa era komiksowych filmów i co roku jesteśmy zalewani kolejnymi ekranizacjami, których przybywa. I jak dobrze wiemy ich poziom czesto jest na granicy przecietności. Byc moze ten rok to zmieni. Otóz:
Mamy juz dobrze przyjetego Ironmana, Hulk tez zbiera dobre recenzje, co do Mrocznego Rycerza to emocje coraz bardziej siegają zenitu i zapowiada sie naprawde świetne widowisko (moze w ko?cu ujrze film równie udany jak wersje Burtona). Poza tym "Hellboy II" zapowiada sie na jeden z najlepszych komiksowych sequili, a nowy Punisher raczej przycmi wersje z 2004 roku. Zobaczymy, ale uwazam, ze to moze byc dobry i zarazem pierwszy taki rok dla komiksowych adaptacji.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

van hellsing

z komiksowych adaptacji filmowych najbardziej podobają mi sie: punisher(ten nowszy), spider-man 3, x-men 1 i 3, blade(wszystkie),  batman(najstarszy), kruk(wszystkie), sedzia dredd, spawn, faceci w czerni wraz z sequelem, fantastyczna czwórka wraz zsequelem, v jak vendetta, transformers. szkoda, ze o dredzie i spawnie nie nakrecono wiecej cześci. ;(
When where you run, when where you hide, I'll see that place through from your eyes
Who will survive, let's get in on and find it out

Grim Knight

Ja nie zaluje. Nie palam wielką sympatią do zadnego z nich, a juz raz pokazano nam, jak mozna komiks na ekranie, za przeproszeniem, poslac do lali.

Uuuch, van hellsing, najstarszy Batman? Ten zaraz po wojnie krecony znaczy? :D
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."