Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Terminator

Zaczęty przez Juby, 18 Lipiec 2008, 21:11:24

Która część Terminatora jest najlepsza?

The Terminator
7 (24.1%)
Termiantor 2: Judgment Day
21 (72.4%)
Terminator 3: Rise of the Machines
0 (0%)
Terminator Salvation
1 (3.4%)

Głosów w sumie: 29

Leon Kennedy

Tego się nie spodziewałem i chyba w sumie nikt!!! Edward Furlong ponownie wcieli się w Johna Connora!! Ciekawe jak będzie się prezentował...

Juby

ComicCon nie przyniósł niczego ciekawego. Okej, potwierdzili Furlonga, potwierdzili eRkę, Sarah urzyła niecenzuralnego słowa, ale mimo wszystko nowy materiał wciąż wygląda dla mnie nieciekawie (nie ta obsada, nie te lokacje, przesadzone w slo-mo i CGI sceny akcji, tania strona wizualna).


Tutaj cały panel z San Diego (jeszcze nie oglądałem, bo trochę trwa):

Juby

Okropna photoshopowa sklejka jako main poster


I nowe trailery

Ten pierwszy trailer, do dla mnie pierwsza zapowiedź, która nie tylko nie zniechęca, ale zachęca do wizyty w kinie. Jakby spece od marketingu w końcu zrozumieli, że samym powrotem Lindy oraz nazwiskami Camerona i Millera tego nie wyreklamują. To pierwszy materiał, który próbuje pokazać TĘ historię i TYCH bohaterów, a nie jedynie znane twarze. Montaż, dobór muzyki, kilka scen akcji - to po prostu dobry trailer.
Drugi to niby wersja Red Band Trailer, ale tak naprawdę to zupełnie inna zapowiedź - dużo gorsze tempo, pokazuje zdecydowanie za dużo, ogólnie suabo. Polecam nie klikać.

Może nie będzie aż tak źle? Wiem jak film się zaczyna (czytałem spoilerowe opisy po pokazach testowych), więc ciekawe jak bardzo odbije od 1/10, które dla niego trzymam.

Leon Kennedy


Night_Wing [usunięty]

Staram się ,,nie wychodzić z siebie", jakby kocioł fanowskich uczuć miał we mnie lada moment eksplodować, gdy tak patrzę się i patrzę na skrajnie sceptyczne, ortodoksyjne, przewidywane oceny fanów i licznych geeków, dla mającego premierę w listopadzie tego roku filmu "Terminator: Dark Fate". Nowy zwiastun - a tak naprawdę jego lekka modernizacja - do kolejnej odsłony cyklu filmowego "Terminatora" wypada dla niej bardzo korzystnie. Historia niby-przeciętnej jednostki, która ma własne życie i kochającą rodzinę, w której to życiu nic nie wskazowałoby na to, że mogłoby dojść do tragicznego wręcz punktu zwrotnego, nagle, staje oko w oko z problemem, który nie tylko może zniszczyć jej życie, ale i zniszczyć cały świat, jest dla filmu dobrą podstawą fabularną. Wtłacza się w ten sposób do produkcji specyficzny dramatyzm, a to, bez względu na ostateczny wydźwięk takiej historii na tle całości, musi się w tego typu obrazie kinowym, co "Terminator: Dark Fate" po prostu znaleźć. I tak naprawdę, nie analizując aspektów technologicznych wykorzystywanych przy realizacji "Dark Fate", wynikających z nowego spotu do tegoż to filmu, które ewentualnie w samym filmie zawieść mogą fanów zbyt dużą dokładnością, np. całe spektrum zastosowanego CGI, nowa odsłona "Terminatora", z perspektywy niedawno wyemitowanych dodatkowych ładnie zmontowanych w trailer scen, zapowiada się bardzo dobrze. Można odnieść wrażenie, że film ten wprowadzi sporo zmian w Uniwersum Terminatora, oczyszczając go z dotychczasowej gmatwaniny, z której tak samo, jak Skynet odnosi zwycięstwo wynika, że Ruch Oporu zawsze zwycięży. Będzie dobrze.

Juby

Ja już tych wszystkich ostatnich zapowiedzi (wszystkiego po tym, co wrzuciłem) nie oglądam, bo i tak już straciłem nadzieję. Idę do kina w premierowy weekend, ale zapowiada się to na kolejne dobijanie trupa, jakim jest ta seria (niestety). :(

Poniżej bardzo trafne video, dlaczego nie ma hajpu na ten film, a prognozy box office sugerują kolejną porażkę.


Leon Kennedy


Juby

Czy od kilku lat każdy film takich nie zbiera? To samo było niedawno z Gemini Man Anga Lee, który po kilku dniach został zmasakrowany przez krytyków.
https://www.rottentomatoes.com/m/gemini_man_2019
https://www.metacritic.com/movie/gemini-man

Jutro (naszego czasu już chyba pojutrze) schodzi embargo na pełnoprawne recenzje. Ciekawi mnie tylko jedno - będzie lepiej niż przy dwóch ostatnich Terminatorach, czy jeszcze gorzej?

A tutaj fajny IMAX poster (drugi udany plakat do filmu moim zdaniem).

Leon Kennedy

Lepiej, zdecydowanie i spokojnie ja tylko odnotowuje fakt, a jutro banda znawców się wypowie  :P

Night_Wing [usunięty]

Wszystko na to wskazuje, że "Terminator: Dark Fate" naprawdę wyśmienicie otworzy ostatnie 2 miesiące kinowego anno domini 2019. Nowy materiał do filmu - nowe sceny, dające w rezultacie wydłużony trailer w kategorii wiekowej + 18, zresztą dla tej grupy wiekowej film będzie przeznaczony - tylko potwierdza pozytywne fluktuacje, które najnowszy Terminator przyniesie. Jeszcze kilka miesięcy temu byłem z natury sceptycznie nastawiony do obrazu Tima Millera. Zdjęcia z planu, aktorzy, nowe postacie itp. Gdy obejrzałem wszystkie zapowiedzi do "Dark Fate", i to kilkukrotnie, potrafiłem zmienić nastawienie do dzieła, jak i do całej ,,kultury terminatorowej". To idzie wielkimi krokami, film wywrze pozytywne wrażenie na ogółu widzów. Nie wiem jednak, jak przyjmą obraz zaciekli miłośnicy Terminatora. "Dark Fate" zapewne nie zarobi wielkich pieniędzy, nie podbije okołomiliardowych pozycji w globalnym Box Office. To będzie bardzo dynamiczne, szybkie widowisko, bez zbędnej dramy i melodramatycznego pitu-pitu. I tego oczekuję od Tima Millera i Jamesa Camerona.

Zapewne trailer + 18 do "Dark Fate" widzieliście forumowicze? Jak nie to wrzucam poniżej.


Juby

Ja nie widziałem, bo nie oglądam nic od trailerów, które wrzóciłem tu pod koniec sierpnia.

Ciekawy artykuł o tym jak Linda wróciła do formy Sary.

Leon Kennedy

#626
I mamy recenzje wielkich z których wynika, że nie jakoś mega super, ale również i jakoś mocno źle, ale jedno jest pewne jest lepiej niż w poprzednich dwóch odsłonach. Wkrótce sam się przekonam. https://naekranie.pl/aktualnosci/terminator-mroczne-przeznaczenie-recenzje-w-sieci-znowu-nie-wyszlo-1571821328

LelekPL

Średnia ocena u czołowych krytyków jest mniejsza od wszystkich pozostałych części. Póki co jest to niewielka liczba recenzji, ale chyba mam odpowiedź na to czy oglądać to w kinie czy nie. Logan to to raczej nie będzie, bardziej Rambo 5 :P więc nie dzięki. MOOOOOOŻE obejrzę w domu...

Leon Kennedy

Mam gdzieś tych czołowych krytyków. Nawet nie wiem którzy to ci wielcy.

LelekPL

Sam o tym pisałeś post wyżej :PJak wyniki pasują do twoich fanowskich filmów to się nimi podpierasz, jak nie to masz to gdzieś. Zabawna hipokryzja.

Ja tylko dodałem kontekst. Sam kieruję się własnym gustem, ale jednak przy decyzji o zaoszczędzeniu kilku groszy się ich posłucham, a potem dam filmowi szansę w domu. Choć w tym wypadku nie chcę kolejny raz oglądać ciągnący się upadek tej serii. SMutne czasy nastały, że Terminatora nawet za darmo mi się nie chce oglądać...