Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Terminator

Zaczęty przez Juby, 18 Lipiec 2008, 21:11:24

Która część Terminatora jest najlepsza?

The Terminator
7 (24.1%)
Termiantor 2: Judgment Day
21 (72.4%)
Terminator 3: Rise of the Machines
0 (0%)
Terminator Salvation
1 (3.4%)

Głosów w sumie: 29

LelekPL

Wygląda dokładnie jak Genisys... kompletnie brakuje klimatu i ducha pierwszych dwóch części. Czemu oni idą usilnie w film akcji, skoro nikogo nowe roboty CGI już nie obchodzą? Niech zrobią dobry horror w klimacie jedynki z elementami praktycznej akcji jak w dwójce i sprawa rozwiązana. Scenariusz do slashera sam się napisze i bum, zrobilem dla nich najlepszego Terminatora od 1991.

Leon Kennedy

Może i wygląda na tym trailerze jak poprzednia cześć, ale to tylko pierwszy trailer. Osobiście liczę na dobry scenariusz i fajne postacie, które idą w parze z efektownymi  sekwencjami akcji. Na powtórkę z jedynki nie ma co liczyć.

Juby

Najgorsze jest to, że mimo powrotu Camerona i mimo tego, że producentem filmu pozostaje David Ellison (dwie osoby, które musiały widzieć poprzedniego gniota serii), twórcy wydają się w ogóle nie wyciągać wniosków i nie uczyć na błędach. Zaledwie 4 lata po klapie Terminator Genisys wyrzucili kolejne $160 milionów w Terminatora, który:

1) ma być początkiem nowej trylogii (co słyszymy po raz trzeci od 2009 roku)
2) ma ignorować wszystkie części po T2 (co słyszeliśmy już 4 lata temu)
3) ma starego Arnolda, który podobno ma być T-800 ze starzejącą się ludzką tkanką (ponownie!)
4) jest filmem PG-13, które do Terminatora pasuje jak pięść do nosa!

^ Ale o tym wiedzieliśmy od wielu miesięcy. Teraz trzeba było zachęcić fanów i zdobyć nowych, sklejając trailer jak najbardziej inny od Genisys, a oni wypuścili strasznie cienką zapowiedź, w której:

5) bohaterowie są w potrzasku z czyhającym na nich T-1000 / złym Terminatorem, który tworzy ostrze z ręki, a w tym czasie pojawia się młoda / stara Sarah z wielką pukawką i ratuje sytuację (zabrakło tylko tekstu "Come with me if You want to live")
6) zły Terminator w trakcie pościgu przelewa się na maskę prowadzonego przez siebie samochodu!!

7) jest jakiś pościg powietrzny w nocy, podczas którego pozytywny bohater wyskakuje ze swojego helikoptera / samolotu

A po opisie trailera z CinemaCon wygląda na to, że podobieństw jest jeszcze więcej.

Nie wierzę, że mając sztab ludzi przy powstawaniu filmu (nad zarysem historii i scenariuszem pracowało SZEŚĆ OSÓB!) i przy kampanii reklamowej, zaczęli od czegoś takiego. Nikt nie zwrócił uwagi, że robią kolejny raz to samo? Przecież część z nich widziała Genisys! Teraz, nawet jeśli film okaże się zaskakująco dobry, jestem przekonany że poniesie kolejną klapę. Reakcje w sieci są bardzo negatywne.

CytatPrzynajmniej nie streścili całego filmu.

Jeszcze. Przy poprzednich dwóch filmach też streścili je dopiero przy okazji drugiego trailera. :(

Mr.G

Obiecywano odcięcie się od najnowszych filmów. Poniekąd dotrzymano słowa - odcięli się od Genisys po całości, wymazali jego istnienie z pamięci i co za tym idzie - wymazali wspomnienia popełnionych błędów.

Zwiastun miał fajną muzyczkę.
I tyle.

Może wątek nowej pani będzie ciekawy.
I tyle.

Smutno mi.

Juby


Johnny Napalm

Cytat: Juby w 23 Maj  2019, 15:31:02Wygląda jak Genisys, tylko bez sucharów i ze starszą Sarą. Serio, te fikołki Mackenzie Davis, design nowego T-1000(?), si dżi jaj i efekciarskie akcje (w ujęciach z kraksą samolotów przypomniał mi się pościg helikopterami z filmu A. Taylora) mnie dobiły. No i stuprocentowy, kolejny Terminator w PG-13.

U mnie też pojawiło się olbrzymie zniechęcenie do tego filmu. Nie wiem czy warto na to w ogóle czekać, iść do kina czy poczekać spokojnie jak pokażą to w TV. Chyba to będzie kolejny film w stylu tych wszystkich gniotów, które pojawiały się od trójki. Tzn, wszystko co powstało od dwójki jest tandetne.

Producenci chyba nie rozumieją za co ludzie pokochali te wszystkie klasyki, które teraz są regularnie gwałcone przez odcinanie kuponów od samych chwytliwych tytułów. Klimat, klimat! Klimat, kur...! Nie sztuką jest napierdzielić efektów komputerowych, poprzesadzać z akcjami z prawdziwym kopem jak scenariusz nie ma żadnej sensownej treści.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Mr.G

W sumie fajne zdjęcie Sary. Może gdyby od niego zacząć kampanię reklamową i iść tym torem, może bylibyśmy zainteresowani jak należy. Fajnie by też było, gdyby zwiastun tak bardzo nie gryzłby się z tym, co ostatnio o filmie wspomniał Cameron, czyli że to mroczna i brutalna historia, kategoria R jak nic, a do tego mocno skupiona na bohaterach. Czy możliwe, by zwiastun tak bardzo niefortunnie oddał naturę filmu? Czy jeszcze się łudzić?
Dowiedzieliśmy się jeszcze trochę na temat powracających staruszków. Sarah jest łowczynią Terminatorów, Arni zaś to jednak żaden ludzki wzór modelu T-800 tylko po prostu zestarzały Terminator, wedle zwiastuna znów pozytywny. Oba pomysły nieprzekonujące. Czy to oznacza, że pomiędzy "dwójką" a Dark Fate przybyło z przyszłości tyle maszyn, by Sarah mogła nazwać się ich łowczynią? Głupie. I czy znów ujrzymy przyjaznego, mieszkającego sobie od lat w jakimś domku T-800? Uczłowieczanie się maszyny było istotnym elementem drugiej części i o tyle świetnym, że pokazanym delikatnie, z zachowaniem umiaru. Widzieliśmy jak w maszynie do zabijania pojawiają się przebłyski człowieczeństwa, ale tylko to - było to intrygujące, skłaniające do refleksji i na swój sposób wiarygodne. A podstarzały, gotowy do życia w społeczeństwie cyborg nie wywołuje żadnych szczególnych wrażeń. Jeśli Arnie miałby się pożegnać z serią, to powinien zostać zapamiętany jak zaczął - jako maszyna. Brutalna i zimna. Nawet jeśli miałby pozostać postacią pozytywną, niech będzie to trudna pozytywność o posmaku krwi i rdzy. Eh, Logan to był taki dobry film...

Night_Wing [usunięty]

Arnold Schwarzenegger ma gest, nie powiem. Podobają mi się efekty specjalne: make up i świetnie odwzorowana z "Dnia Sądu" harleywoska kurteczka, no i charakterystyczne spodnie, co widzimy w ,,pranku" - materiale video w linku, który wrzuciłem poniżej. Być tymi ludźmi, którzy spotkali T-800, prawie że żywcem wziętego z drugiego z cyklu "Terminator", filmu, którego odegrał, jak widać na filmiku, w fantastyczny sposób Arnie, to mocne osadzające się w pamięci przeżycie.


Juby

Video pochodzi z 2015 roku, Arnold reklamował w ten sposób Genisys i w zwykłej reklamie wyglądał lepiej jako Terminator niż w filie za $158 milionów. :P

Odbyły się pokazy testowe do Dark Fate. W sieci są już przecieki odnośnie fabuły. Zazwyczaj unikam spoilerów, ale w tym przypadku przeczytałem i. . .



Seans kinowy stawiam pod wielkim znakiem zapytania, bo choć byłem na wszystkich Terminatorach w kinie za mojego życia, to widzę że już po pierwszej scenie mogę chcieć wyjść z sali. :-\

Dla zainteresowanych, link do spoilerów poniżej:
https://www.reddit.com/r/Terminator/comments/bvdao3/terminator_dark_fate_plot_leak/

Leon Kennedy

W sumie mam to gdzieś co tam powiedzieli i tak pójdę do kina i spróbuje dobrze się bawić.

Juby

No ja też przemyślałem sprawę i jednak dam filmowi szansę. Dopiero po dwóch nocach zdałem sobie sprawę, że w sumie pomysł na taki punkt wyjściowy był najlepszym na jaki mogli wpaść, żeby nie powtarzać absolutnie niczego z T3. Poza tym, dla każdego fana będzie od teraz inna kontynuacja Terminatora 2, w której

Spoiler
1. John żyje, ale Sarah umiera tuż po upewnieniu się, że Dzień sądu nie nadszedł. . . choć ostatecznie tylko go opóźnili (Bunt Maszyn, 2003)
2. Sarah i John żyją, nadal próbując zapobiec wybuchowi Dnia sądu, którego tylko opóźnili (Kroniki Sary Connor, 2008-2009)
3. Sarah żyje, a John umiera tuż po upewnieniu się, że Dzień sądu nie nadszedł. . . choć ostatecznie nadejdzie coś innego (Dark Fate, 2019)
[Zamknij]

Trzy alternatywne linie czasowe po T2, do wyboru, do koloru. :P

I jeszcze jedna sprawa
CytatYou will see it. But I don't want to get too much into that at this point. I think the studio has learned from the last time that they gave too much away of the story, so they want to keep it more under wraps this time around. What I will say is I play a great T-800 again and it was fun to have Linda Hamilton back. The new team was willing to do the work in preparing. They worked their asses off in the gym, I helped them with their training, a lot of them. I was happy the trailer that came out had a huge impact and people responded positively.

Arnold twierdzi, że odzew na zwiastun był pozytywny. . . hmm. . . Mam wrażenie, że korzystam z jakiegoś innego interentu, bo na każdej stronie / każdym forum, na którym się wypowiadam, większośc opinii jest zdecydowanie negatywna, a na youtube hula mnóstwo takich filmów.


:-\

Q

Cytat: Juby w 05 Czerwiec  2019, 15:14:41Arnold twierdzi, że odzew na zwiastun był pozytywny. . . hmm. . . Mam wrażenie, że korzystam z jakiegoś innego interentu, bo na każdej stronie / każdym forum, na którym się wypowiadam, większośc opinii jest zdecydowanie negatywna, a na youtube hula mnóstwo takich filmów.
(Arnolda)

Pewnie Arnold przybył z alternatywnej przyszłości, gdzie pokazano inny zwiastun :)

Jak na materiały promujące film z Terminatorem za mało w nich Terminatora (Arnolda).
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Nowe fotki:




W czwartek film będzie miał panel na Comic Con w San Diego, może pojawi się coś więcej.

Leon Kennedy

Nieźle się ta Linda postrzała, a i tak pewnie będzie wymiatać.

Night_Wing [usunięty]

Cytat: Juby w 16 Lipiec  2019, 10:36:47Nowe fotki:




W czwartek film będzie miał panel na Comic Con w San Diego, może pojawi się coś więcej.

Najważniejsze pytanie, jakie stawia przed sobą "Terminator: Dark Fate", to wpływ tak zwanego ,,zerwania" z wszystkimi filmami z Uniwersum "Terminatora" oprócz pierwszych dwóch filmów, na "Dark Fate" właśnie. Alternatywna linia czasu w produkcji Cameron-Miller? Coś jak "Flashpoint", odnoga rzeczywistości od głównej Osi Czasu, powstała na skutek jakichś aberracji w strukturze czasu, a takiego ,,psucia czasu" mieliśmy niemało, oj nie mało w dotychczasowych "Terminatorach"? I fakt, Linda Hamilton w "Mrocznym Przeznaczeniu" niezaprzeczalnie będzie wymiatać!