Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co w Marvelu piszczy?

Zaczęty przez (A)nonim, 07 Maj 2009, 12:37:45

8azyliszek

Niestety może być ciężko o Batmana, jeśli potwierdzą się plotki, że Eaglemoss zamyka swój kramik po 80 tomie i dalszego przedłużenia nie będzie. :( Chciałbym żeby to nie była prawda, ale Egmont brutalnie ucisza konkurencję. Za to wtedy jest szansa na hachettową Batman & Superman. :)

http://superman.marianobayona.com/bvssalvat.htm

Leon Kennedy

W sumie zostało bodajże 10/9 tomów do końca, a o przedłużeniu kolekcji cisza. Jeśli zatem nie Gacek, to zadowolę się B&S.

XIII

Ta panorama z rysunkami Jima Lee bardziej mi się podoba  niż te natłoki postaci w innych  kolekcyjnych panoramach, nawet w kolekcji Spider-Mana zamiast  dać jeden fajny rysunek postaci zrobili  tłok nie z tej ziemi.

8azyliszek

Jakoś jest taka maniera kolekcji, że preferują sceny zbiorowe i jest często natłok. Znaczy w Wkkm i Wkkdc jest jeszcze spoko bo dają po koleii duże postacie. Ale w Sbm Transformersach czy SW jest juz wszystko zbite. Tylko Conan się wyłamuje i tu jest jedna postać, niestety uzupełniona tym bezsensownym tytułem kolekcji.

W każdym razie dla mnie liczy sie najbardziej zawartość i to czy jest warta tych 40 zł. A ostatnie tomy jak JSA czy Galactic Storm i Heil Hydra mi sie spodobały.

XIII

Masz rację ten tytuł w panoramie Conana wygląda lipnie. A co do tych 4 dych pamiętam jak jeszcze 3 lat temu można było dostać tomy kolekcyjne  za 34 zł i to już z wysyłka w dzień premiery, szkoda że to źródełko tak szybko wyschło.

Johnny Napalm

No to się porobiło, że aż miło. Tak miło, że będę jadł chyba śrut, żeby pokupować te nowe kolekcje. Cieszy mnie bardzo zapowiedź kolekcji ze Spidey'em. Na pewno nie będę kupował z nim wszystkich numerów jak z Transformerami, ale na te ciekawsze historie będę polował niczym Kraven Łowca.

Na forum KOMIKSpec podano pierwsze cztery tomy testowe. Na pewno chciałbym przeczytać pierwszą Sagę Klonów, żeby wiedzieć jak to się w ogóle zaczęło. Swoją drogą to jest to mistrzowskie, że Marvel tak długo trzymał w swych rękach granat z niedokończoną historią o klonach i dopiero w latach dziewięćdziesiątych upuścił zawleczkę.

Zastanawiam się nad Zmysłami, kiedyś to chyba nawet czytałem, ale raczej mi się nie podobało. To chyba nie była dobra historia dla świata Spider-Mana. Nie te klimaty. Widać, że Todd McFarlane już wtedy poważnie myślał o swoim Spawnie, stąd w tych kilkunastu pierwszych numerach nowej serii Spider-Man było aż tyle mrocznych, wręcz okultystycznych tematów.
Ale to nie pasuje do Spidera, do Spidera nie.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

8azyliszek

E tam. Do Spidera wszystko pasuje, tylko trzeba to dobrze rozpisać. Straczyński wprowadził totemy i się sprawdziło. A wcześniej przecież był Morbius żywy wampir, co się rozwinęło w Morluna, światy alternatywne, pakty z demonami itd.

Zmysły dla mnie będą ok, bo nie mam tych TM-Semiców. Poza tym za 30 zł w twardej oprawie, to trzeba brać.

Mr.G

No dobra, to teraz pytanie do tych, którzy już się w te kolekcje bawili. Skoro teraz wyszła testowa wersja kolekcji Spider-Mana, to znaczy, że za czas jakiś te same numery będą dostępne w większym nakładzie, czy może zaczną oficjalnie już od kolejnych części? Podpowiedzcie czy mogę spokojnie czekać, czy może lepiej uruchamiać kontakty w głębi kraju, by już teraz zdobyć pierwsze numery?

8azyliszek

@UP
Ja ci mogę sprzedać ze swoją prowizją. :D

A serio - jeśli Kolekcja Spider-Mana ruszy, to powtórzą te zeszyty. Spider-Man to znana postać, więc prawie na pewno będzie restart w całym kraju. Zwłaszcza, że Egmont doprowadził do ukręcenia łba naszej WKKM, wykorzystując swoje kontakty w Panini, więc Hachette będzie miała wolne miejsce.

Tylko że jest zawsze te kilka procent, że Kolekcja nie sprzeda się w teście tak jak Hachette sobie zaplanowało i oni jej nie uruchomią. Niewielkie prawdopodobieństwo, ale istnieje. Conan i Transformers dali radę. Ale wcześniej Hachette próbowało z Asterixem i Lucky Luke'iem i te nie wyszły. Nie wyszła też ta Wielka Literatura w komiksie co była testowana razem z Transformers, tylko że w innych województwach. Zatem masz wybór i możesz czekać, lub decydować się na zakup już teraz w teście.

Johnny Napalm

Mr. G, nie ufaj 8azyliszkowi, to znany diler komiksów, stojący pod szkołami ze swoim towarem. Ledwo zaczniesz zbierać którąkolwiek z kolekcji a nawet nie spostrzeżesz się jak bardzo tkwisz w szponach tego nałogu.  ;)

Na serio teraz, myślę, że Spider-Man sobie świetnie poradzi w fazie testowej. On nigdy chyba nie był zagrożony nawet w czasach TM-Semic, słabo to pamiętam, ale mam chyba nawet setny odcinek Spidera od nich. W każdym razie, dwa z tych tytułów mam na swojej liście do zakupienia. Zastanawiam się jeszcze nad tomem premierowym, kiepski, ale cena jest kusząca.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Mr.G

Jakiś nałóg trzeba mieć. A to przecież Spider-Man. Od niego w sumie się u mnie zaczęło, później - wiadomo - batmański mrok zepchnął wszystko inne na bok, ale teraz odzywa się sentyment. A poza tym, jako człowiek post-TM-Semicowy, chciałbym w końcu spełnić dziecięce marzenie i kolekcjonować jakąś serię, która niekoniecznie kosztuje 7 dyszek od zeszytu.
Także jak już będziecie mieli wieści, że Spidey rusza oficjalnie, krzyczcie. I liczę na opinie na temat nadchodzących numerów ze strony tych, którzy je znają.

Johnny Napalm

Dziwne, że zaczęli serie próbną na wiosnę, zawsze testowali rynek na jesieni lub pod koniec roku, żeby nowa seria rozpoczęła się od nowego roku. A tu taki wyjątek. Znaczy, że na serio kończą z WKKM. I bardzo dobrze. To już za długo się ciągnęło, dobre historię pojawiły się w pierwszej osiemdziesiątce, powiedzmy setce. Później tylko wrzucali jakieś gnioty. Teraz jak byłem w Centrum Komiksu to zobaczyłem od Hachette Squirrel Girl! Moja reakcja na to była taka:
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

8azyliszek

@UP
Operation Galactic Storm, czy Kapitan Hydra to dla ciebie gniot?? Hyyyy??

Test jest niespodziewanie, bo Egmont niespodziewanie uderzył w Kolekcję przez Panini i ją urwał minimum 30 tomów przed końcem. Bo Hachette Polska chciało to dalej ciągnąć i spokojnie iść dalej listą brytyjską. Ale TK nie dał, bo nie umie sobie radzić z uczciwą konkurencją. Ale Hachette też nie w ciemię bite i awaryjnie ściągnęło najlepszy zamiennik jaki mieli na podorędziu. I tak Kolekcja się jeszcze czkawką Egmontowi na pohybel odbije.

XIII

Ta kolekcja spidermana ma  być ponoć już  czerwcu ogólnopolsko,  ja szerze mówiąć  daruję sobie tą kolekcję  nie kupię z niej nawet 1 tomu za 15 zł, Spiderman i ogólnie  marvel mi  ogólnie zbrzydli ostatnimi czasy za sprawą polityki wydawniczej samego marvela.

Johnny Napalm

Egmont niedługo już wypuści na rynek solowy run Todda McFarlane'a ze Spider-Mana. Dlatego jeszcze zastanawiam się nad zakupem dwóch wybranych tomów z pierwszych czterech testowych z nowej kolekcji, 8azyliszku. W sumie będzie ten miniomnibus od Egmontu kosztował tyle co dwa tomy od Hachette, a będą tu zawarte najlepsze historie tego autora.

Kapitan Hydra niepotrzebnie mąci w historii Kapitana Ameryki. Trochę to zbyt prostackie zagranie autorów tej serii. Operation Galactic Storm nie czytałem i nic nie wiem na jej temat. Może to i dobry komiks, ale jednak ostatnio z WKKM było naprawdę sporo zapychaczy o takiej sobie renomie.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...